Nawigacja

 • Escape Room

  Uczniowie naszej szkoły w dniu 23 czerwca uczcili zakończenie roku szkolnego wyjazdem do "Escape Room". Jest to nowy pomysł na miłe i ciekawe spędzenie wolnego czasu- zamiast kina czy kręgielni. Uczestnicy zabawy trafili do miejsca pełnego dziwnych przedmiotów i mieli  kilkadziesiąt minut, aby wydostać się z zamkniętego pomieszczenia. Musieli rozwiązać kilka zagadek, wykazać się zręcznością. Niektórym, niestety nie udało się wydostać z pokoju. Gratulujemy jednak grupom z klasy 4 i 6, które tego dokonały, wykazały się umiejętnością logicznego myślenia i wspólpracy. Organizatorzy: A. Tomaszek-Wysocka, A. Mierzwa.

   

 • Wakacje, znów mamy wakacje

  Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 odbyło się w naszej szkole po raz pierwszy na sali gimnastycznej. Jak co roku były nagrody i wyróżnienia dla najlepszych uczniów. Po krótkim występie artystycznym czekały już tylko życzenia- dla nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów złożone przez przewodniczącą szkoły - Marlenę Woźny.     

  Zdjęcia w albumie fotograficznym.

 • Puppet show

  W ramach współpracy z uczennicami klasy drugiej gimnazjum, przy projekcie edukacyjnym "The puppet show -Cinderella", nasze dziewczyny: Agnieszka Cienki, Justyna Purcha, Marlena Woźny, Kamila Żochowska uświetniły przedstawienie kukiełkowe występami tanecznymi, dostarczając widzom niemałych emocji. Opiekunowie projektu: 
  p. Angelika Tomaszek-Wysocka oraz p. Jarosław Kiwior- nauczyciel z ZS w Zapałowie. Praca nad przedstawieniem pozwoliła młodzieży poszerzyć wiedzę na temat tworzenia teatru, zasad gry aktorskiej, nauczyła odpowiedzialności za powierzone zadania, odkrycie nowych talentów i umiejętności.

 • Aktorem być...

  W piątek 9 czerwca uczniowie klas V i VI wzięli udział w  IX Gminnym Przeglądzie Małych Form Teatralnych „Aktorem być” pod patronatem wójta gminy Wiązownica. Zaprezentowali się w przedstawieniu kukiełkowym „Kopciuszek”. Występy zespołów teatralnych oceniała komisja w składzie: Zofia Kolasa- główny specjalista MOKw Jarosławiu, Lucyna Kłak- dyrektor GCK w Wiązownicy oraz Bogdan Drozdowski akustyk. Nasz zespół aktorski „Leśne Skrzaty” otrzymał nagrodę za piękne, dobrze przygotowane i ładnie wykonane przedstawienie kukiełkoweReżyseria i scenariusz przedstawienia: Agnieszka Mierzwa, Scenografia i oprawa muzyczna: Angelika Tomaszek-Wysocka.

   

   

   

 • Ognisko klasowe

  W pierwszych dniach czerwca, na terenie naszej szkoły odbyło się ognisko klasy szóstej. Zorganizowała je, jak co roku dla swoich podopiecznych wychowawczyni- A. Tomaszek-Wysocka. Przyłączyli się do nich także uczniowie klasy piątej. Harcerze rozpalili ognisko pod rusztem, aby można było upiec kiełbaski i chleb. Było dużo zabawy i radości,
  co wpłynęło na większą integrację uczniów, a kiełbaski smakowały wyśmienicie.

 • Wyjazd do Warszawy

    1 czerwca o godzinie 5:00 wyruszyliśmy do Warszawy. Pomimo, że nie mogłam doczekać się tego dnia nie byłam zbyt zadowolona z powodu tak wczesnej pobudki- nie lubię rozstawać się z łóżkiem. W drodze do miejsca docelowego śpiewaliśmy, rozmawialiśmy i śmialiśmy się dzięki czemu ok. 6 godzin podróży minęło bardzo szybko. Po przyjeździe na miejsce czekały na nas już pierwsze atrakcje. Najpierw odbyliśmy „Podróż kosmiczną” w Planetarium, a następnie udaliśmy się  do Centrum Nauk Kopernik. Po CNK zwiedzaliśmy ogrody na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Potem pojechaliśmy już do naszego schroniska w Markach -do braci Michalitów, gdzie zakwaterowaliśmy się i zjedliśmy pyszną kolację. Gdy każdy miał już swój pokój zaczęło się to co najlepsze dla uczniów -czyli noc. Szczegółów może nie będę zdradzać, ale było bardzo zabawnie. Drugi dzień rozpoczęliśmy mszą i po śniadaniu wyjechaliśmy ponownie do Warszawy. Byliśmy na pokazie w Manufakturze cukierków, zwiedziliśmy Stadion Narodowy, pospacerowaliśmy po Starówce Warszawskiej i udaliśmy się do parku wodnego "Warszawianka". Drugi dzień minął nam bardzo szybko. Po powrocie do schroniska i po obiadokolacji rozegraliśmy mecz z tamtejszymi  ministrantami, który zakończył się remisem. Nie myślcie, że byliśmy zmęczeni…ostatnie siły zachowaliśmy na zieloną noc. Oj dużo pasty się polało… Pomimo bardzo krótkiej nocy rano musieliśmy wstać i Muzeum Paleobiologii oraz wyjechaliśmy na XXX piętro Pałacu Kultury. Ostatnim miejscem, które odwiedziliśmy były "Złote tarasy"- gdzie mieliśmy chwilę czasu na zakup pamiątek.

     Bardzo dobrze wspominam wycieczkę. Super się bawiłam. Te trzy dni minęły naprawdę szybko…

  Relacja z wycieczki: Marlena Woźny

  Zdjęcia w albumie

  Kierownik wycieczki: A.Tomaszek -Wysocka, opiekunowie: W. Borowik, M. Piskorz.

   

 • Święto dzieci

  Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji. Rozpoczął się bardzo wcześnie bo już o 4:25, a to dlatego, że starsze klasy wyjeżdżały na wycieczkę do Warszawy. Młodsi natomiast, tzn. klasy 0-3 spędzili ten dzień pod znakiem pieczonego ziemniaka. Na początek odbywały się zawody z ziemniakiem w tle. Uczniowie podzieleni na zespół zielnych szarf i czerwonych szarf ścierali się w konkurencjach takich jak slalom parami z ziemniakiem w ręczniku, slalom z ziemniakiem niesionym na łyżce, czy rzut ziemniakiem do celu. Po ukończonych konkurencjach zawodnicy piekli na ognisku kiełbaski. Nikt nie domyślał się, że czeka ich jeszcze jedna, najważniejsza konkurencja, a mianowicie odnajdywanie ukrytych na boisku ziemniaków, które później miały zostać upieczone na ognisku. Obydwie drużyny bardzo starały się i nie ustawały w poszukiwaniach, a mimo to konkurencja zakończyła się remisem. Wszystkie odnalezione ziemniaczki wylądowały w ognisku.

  Gdy ziemniaki powolutku piekły się w żarze, dzieci przy akompaniamencie gitary śpiewały harcerskie piosenki. Zanim ziemniaczki były gotowe do zjedzenia na zakończenie tego obfitującego w atrakcje dnia, wszyscy nauczyli się ziemniaczanej rymowanki:

  Mój ziemniaczku, mój malutki

  Rośnij duży okrąglutki

  Ziemniak urósł, że aż strach

  My go zjemy no i bach!

  Organizatorzy: Agnieszka Mierzwa, Izabela Werle, Irena Szwajczak, Sabina Kuta

 • Trójbój lekkoatletyczny

  W dniu 31 maja Szkoła Podstawowa w Mołodyczu gościła uczniów, biorących udział w Gminnych Mistrzostwach  w Trójboju Lekkoatletycznym. Drużyna naszych dziewcząt zajęła V miejsce, a chłopców III miejsce. Należy pochwalić się sukcesami indywidualnymi uczniów: Szymon Walerianowicz-  I miejsce- bieg na 60 m, skok w dal, Igor Kubaszek- I miejsce- rzut piłeczką palantową. Uczniów do zawodów przygotowywała pani R. Bałanda. Gratulujemy.

  Zdjęcia w albumie "Sport"

 • Ortograficzne potyczki

  We wtorek 30. maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Mołodyczu odbył sięII Gminny Konkurs Ortograficzny dla klas II i III pod patronatem Wójta Gminy Wiązownicy „Potyczki Ortograficzne”. W konkursie wzięlo udział 17 uczniów ze szkół:
  z Ryszkowej Woli, z Wiązownicy,  z Szówska, z Piwody,z Cetuli, z Mołodycza. Gminnym Mistrzem Ortografii został Maksymilian Ćwikła z Zespołu Szkół w Szówsku, Wicemistrzem Ortografii Mateusz Cioch ze Szkoły Podstawowej w Ryszkowej Woli, a II Wicemistrzem Ortografii Mateusz Kwaśny z Zespołu Szkół w Szówsku. Wyróżnienia otrzymali:
  Szymon Lichołat (SP w Cetuli), Julia Strent (SP w Mołodyczu), Maja Kostecka (SP w Cetuli). Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy za udział w konkursie, a laureaci nagrody książkowe, dyplomy oraz gry edukacyjne. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy ogromnej wiedzy i życzymy dalszych sukcesów.

  Koordynatorkami konkursu były panie: Izabela Werle, Małgorzata Piskorz oraz Waleria Borowik.

  Zdjęcia w albumie.

 • Święto szkoły

  Fotorelacja Album fotograficzny​

 • Turniej Piłki Nożnej

  19 maja uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej w Piwodzie. Drużyna w składzie: Sokół Krzysztof, Bujar Maciej, Winiarz Adrian, Bujar Bartłomiej, Frań Dawid, Zagrobelny Adrian, Żochowska Kamila, Woźny Marlena, Purcha Justyna, Cienki Agnieszka zajęła III miejsce. 

  Zdjęcia w albumie - Sport- spełniły się nasze marzenia

 • Gminne Mistrzostwa

  Dnia 11 maja w SP w Mołodyczu odbyły się Gminne Mistrzostwa w Czwórboju Lekkoatletycznym. Drużyna dziewcząt zajęła IV miejsce, a drużyna chłopców V miejsce. Najlepszym zawodnikiem naszj szkoły okazał się Krzysztof Sokół zdobywając II miejsce w biegu na 60m. Uczniów do zawodów przygotowywała pani Renata Bałanda.

 • Zacięte walki i bój … o szkołę…

  Na przełomie kwietnia i maja teren szkoły stał się miejscem zaciętych zmagań, wokół budynku toczyły się zacięte boje, słychać było serie z broni maszynowej oraz wybuchy granatów. W pewnym momencie udało się nawet wedrzeć oddziałom niemieckim do wnętrza budynku, ale zostali wyparci… To nie jest scenariusz filmu, ale pewnego rodzaju rekonstrukcji zorganizowanej w czasie harcerskiego biwaku. Jego uczestnikami byli harcerze Hufca Jarosław i zaprzyjaźnione drużyny. Tematem było konspiracyjne harcerstwo w czasie wojny, stąd od piątku do poniedziałku szkoła była jednym wielkim obozem, w którym łatwiej było o zakonspirowanego powstańca, jak ucznia… były też leśne wyprawy, gry, biegi… i oczywiście obowiązkowe walki z okupantem… 

  W biwaku uczestniczyło 14 harcerzy z naszej mołodyckiej drużyny. 

  Zdjęcia w Albumie Harcerze, Harcerze 1

 • Koncert dyplomowy

  W dniu 08 maja 2017 r. uczniowie naszej szkoły, uczestniczyli w koncercie symfonicznym w Filharmonii Podkarpackiej w Rzeszowie. Wysłuchali godzinnego koncertu pod batutą studentki Uniwersytetu Muzycznego w Krakowie.Były to utwory:F. Mendelssohn - Uwertura do "Snu nocy letniej", F. Chopin - II Koncert fortepianowy, R. Schumann - Uwertura "Manfred". Koncert dał możliwość podziwiania efektów pracy zespołowej zawodowych muzyków, wysłuchania i zobaczenia na żywo szerokiej gamy instrumentów. Następnym punktem wycieczki był pobyt w Parku Trampolin FlyPark, gdzie uczniowie mogli całkowicie oddać się zabawie. Organizatorzy wyjazdu: A. Tomaszek-Wysocka, A. Mierzwa

 • 226 rocznica

  Z okazji  226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie klas IV-VI zaprezentowali ciekawy program artystyczny składający się z pieśni i wierszy. W strojach pochodzących z tego okresu odegrali także interesującą scenkę w salonie szlacheckim przedstawiającą nastroje szlachciców tuż po uchwaleniu Konstytucji 3 Maja.
  Na szczególne wyróżnienie zasługuje piękny strój szlachcica, który zaprezentował uczeń IV Sławomir Modrak.

  Akademię wraz z uczniami przygotowała p. Lucyna Władek.

 • Spotkanie z bohaterami baśni Braci Grimm

  Zgodnie z kierunkiem realizacji polityki oświatowej państwa w roku szkolnym 2016/2017 „Upowszechnianie czytelnictwa, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży” uczniowie klas I-III w dniu 5 maja wzięli udział w "Konkursie na najpiękniejsze czytanie baśni Braci Grimm".

  I miejsce zajęli: Igor Cienki klasa II, Amelia Kokoszka klasa III,

  II miejsce: Natalia Pryjda klasa II, Kacper Mucha klasa II,

  III miejsce:Oliwia Kuca klasa III.

  Uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody książkowe. Wszystkie dzieci klas I-III wzięły też udział w kiermaszu książki oraz konkursie na najładniejsze baśniowe przebranie. Zwyciężyli:

  I miejsce: Kamila Frań klasa II, Igor Cienki Klasa II,

  II miejsce: Natalia Pryjda klasa II,

  II miejsce: Klaudia Arian klasa II.

  Uczniowie zostali nagrodzeni dyplomami i przyborami plastycznymi. Konkursy przeprowadziły panie: I. Werle, W. Borowik, M, Piskorz.

  Zdjęcia w Albumie fotograficznym

 • „You can sing”

  28 kwietnia, nasi uczniowie zaprezentowali swoje zdolności muzyczno- językowe na I Gminnym Konkursie Piosenki Anglojęzycznej „You can sing”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Ryszkowej Woli. Najmłodszych reprezentowała Kamila Pietryna i Karina Marszałek z klasy „0”, natomiast starszych Marlena Woźny z klasy 6. Dziewczynki z zerówki zaśpiewały piosenkę pt. ”Family song” i tym wywalczyły sobie miejsce 3 w konkursie. Marlena ze swoją piosenką „When I’m gone” spośród rzeszy uczestników zajęła miejsce 1. Oprócz wspaniałych nagród wszyscy świetnie się bawili uczestnicząc w muzycznym show. 

  Uczniów do konkursu przygotowała p. Agnieszka Mierzwa. Zdjęcia w Albumie

 • 22 kwietnia- Dzień Ziemi

  Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole świętowano jak zwykle kolorowo i ze śpiewem na ustach. Pod opieką pań: Barbary Dec-Kozdroń oraz Ireny Szwajczak uczniowie klasy V, VI oraz przedszkola przekazali nam  informacje o tym jak ważne jest dbanie o swoje najbliższe środowisko. Celem było promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

  Zdjęcia w albumie

 • Pod patronatem Pani Prezydentowej RP

  W roku szkolnym 2016/2017 klasa II z wychowawcą panią Walerią Borowik bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym prowadzonym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Pani Prezydentowej RP Agaty Kornhauser- Dudy  „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”.

  Program składa się z trzech etapów, odpowiadającym porom roku : jesiennego, zimowego i wiosennego.

  W każdym etapie zespół klasowy, który nazwaliśmy „ BOROWICZKI” ma do zeralizowania bloki zadań w skład których wchodzą: lekcje, konkursy, promocja danego tematu na forum szkoły oraz na spotkaniach z rodzicami.

  I etap jesienny-  zadania:

  lekcja „ Warzywa i owoce na co dzień i od święta”,

  Konkurs „ Klasowe pisemko zachęcające do rezygnacji ze słodyczy,

  Zabawy na świeżym powietrzu,

  Promocja podjętych działań w szkole,

  Dbam oto co jem i jak spędzam czas,

  Najlepszy zestaw na drugie śniadanie.

  II etap zimowy-  zadania:

  Zródło życia i zdrowia – WODA,

  Stwórz postać WODOLUBA,

  Teatrzyk warzyw i owoców.

  III etap wiosenny- zadania:

  Lekcja „ Jesteśmy aktywni jak mieszkańcy Turkusowej Planety”,

  Klasowy ogródek ziołowy,

  Nasza klasowa gra.

  Promocja podjętych działań w szkole.

 • Cyrkowy pokaz -20.04.2017

  Zdjęcia w albumie

strona:

Wiadomości

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Mołodyczu
  Mołodycz 84
  37-523 Radawa
 • (0-16) 622-30-03

Galeria zdjęć