• 1+1= ....3 ???

     • czyli synergia dodatnia na warsztatach :)

              Często słyszę pytanie: Po co plastyka w szkole? Dla mnie odpowiedź jest bardzo prosta 😊 

             Sztuka wynika z naszych „nadmiarów” świadomości, które nie występują u żadnego innego gatunku. Pisana przez "S" czy "s" potrafi docierać do nas silniej i skuteczniej, niż bliskie nam osoby, autorytety czy ludzie, których nie znamy, bo niesie ze sobą wiele emocji. Jeżeli emocje te trafią w nasze serce, jeżeli odpowiedzą na nasze potrzeby, to podporządkujemy się im i przyjmiemy z ulgą. 

            Edukacja plastyczna, a później plastyka pomagają kształtować bardzo ważne cechy w psychice dziecka. Zaliczyć tu można: 

      • wrażliwość na piękno,
      • wyobraźnia,
      • poczucie estetyki,
      • pamięć wzrokowa,
      • kreatywność,
      • cierpliwość,
      • oraz sprawność manualna.

             To wszystko przydaje się w różnych dziedzinach życia. W wielu przypadkach nie przychodzi nam nawet na myśl, by traktować ją w kategoriach dodatkowych umiejętności. A TO SĄ UMIEJĘTNOŚCI!

       

      "Wzrastanie w określonej przestrzeni estetycznej zostaje nam na całe życie."

       

             Może warto -zapisywać dziecko nie tylko na korepetycje z matematyki– ale zapisać je na zajęcia artystyczne (nie wyłacznie dla jego wrażliwości, ale też inteligencji). Tę korelację widać na przykładzie Leonarda da Vinci, Alberta Einsteina czy Hilarego Koprowskiego.

            Przy okazji prowadzonych przeze mnie zajęć uczestniczki mogły przekonać się czym jest synergia - czyli połączenie sił i twórczej wyobraźni. Jest ona także magicznym równaniem matematycznym, w którym 1+1=3.   To w jej myśl współdziałamy, by dojść do wspólnego celu,  wykorzystujemy własne zalety i niwelujemy swoje słabości przy pomocy i wsparciu innych.

             Tak stało się na warsztatach „Plastyczna kuchnia- pralinki”, bo przecież, żeby cieszyć się tworzeniem trzeba czasem wyjść ze swoimi pomysłami poza płaską powierzchnię kartki.  Należy też współpracować, by osiągnąć cel. 

      Zobaczcie sami jak to się zakończyło i odpowiedzie sobie na pytanie: Po co plastyka w szkole? 😊

      Więcej zdjęć w albumie. "Smacznego" oglądania :)

      Organizator: p. Angelika Tomaszek

      Dodatkowe informacje:

      1. Praliny, pralinki – rodzaj czekoladek nadziewanych masą kremową lub zawierających w środku orzechy

      Pralina oznacza wyrób o wielkości pojedynczego kęsa, składający się z czekoladki nadziewanej lub pojedynczej czekoladki bądź kombinacji albo mieszanki czekoladek oraz z innych jadalnych substancji, z zastrzeżeniem, że czekolada stanowi nie mniej niż 25% ogólnej wagi produktu (https://pl.wikipedia.org/wiki/Praliny).

      2. Kto odkrył czekoladę i skąd ona pochodzi? Kiedy czekolada pojawiła się w Europie i w Polsce? Czy czekoladę zawsze jadło się w kostkach? Zobaczcie film.

       

      Organizator: A. Tomaszek (pedagog, nauczyciel plastyki)

      Zdjęcia poniżej:

      1. Ten piękny owoc, ta barwna i fotogeniczna „łupina”, nic jednak nie znaczy bez wnętrza, bo to właśnie o WNĘTRZE się tu rozchodzi.

      2. W środku każdego owocu znajdują się ziarna (zwykle od 20 do 60 sztuk), z których powstaje KAKAO, a więc również CZEKOLADA. 

      3. Dojrzałe owoce kakaowca są zbierane, a następne przełamywane / krojone na pół, by wyjąć wnętrze i przygotować je  do dalszej obróbki.

      4. To właśnie fermentacja jest tu KLUCZOWA! Ziarna wyjęte z owoców wędrują do specjalnych drewnianych skrzyń, w których zachodzi proces fermentacji. Co ciekawe, w Meksyku czy Gwatemali bardzo często przy fermentowaniu ziaren wykorzystuje się wielkie liście bananowców. To nimi przykrywa się fermentujące ziarna. Teraz już wiecie, dlaczego często bananowce rosną w bliskim sąsiedztwie plantacji kakaowców. Jak widać, nic nie dzieje się bez przyczyny.

      5.Kolejny krok SUSZENIE! Ziarna są suszone, zwykle w odpowiednio przygotowanych pomieszczeniach, rozłożone luźno tak by rzeczywiście mogły dobrze wyschnąć. To kolejny, kilkudniowy proces.

      źródło:https://www.tasteaway.pl/

     • Artystyczne niespodzianki…

     •      Nauczyciel odgrywa ważną rolę w życiu każdego człowieka. By to podkreślić, uczniowie naszej szkoły przygotowali niespodzianki dla swoich pedagogów z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

          Pierwszą z nich był taniec z kapeluszami do utworu  Hugo Strasser "Letkiss"  w wykonaniu klasy pierwszej.

           Następnie przedszkolaki zaprezentowały wiersze dla nauczycieli, zaś klasa ósma przedstawiła odcinek specjalny serialu „Lombard- życie pod zastaw”- edycja szkolna, według własnego scenariusza pod kierunkiem polonisty.

             Całą uroczystość wychowankowie przeplatali śpiewem i grą na instrumentach (na dzwonkach "Amazing grace", na ukulele i fletach "Sto lat", piosenka "Somewhere over the rainbow" w polskiej wersji językowej). Bardzo istotnym punktem programu były podziękowania dla ks. Andrzeja Kuzio za nauczanie katechezy w szkole.

             Podczas uroczystości został wręczony dyplom p. Angelice Tomaszek-  od uczniów -dla "najlepszego nauczyciela" .

      Na koniec klasa V i VI wykonała układ taneczny z piłkami do utworu Sia "Angel By The Wings", opracowany przez uczennice pod kierunkiem pani od muzyki.

      Zdjęcia w albumie fotograficznym.

      Nad przebiegiem uroczystości czuwały: p. Irena Szwajczak, p. Waleria Borowik,

      p. Angelika Tomaszek, p. Beata Walerianowicz-Hemperek.

     • Mamy pierwsze „Osobowości”!

     • Podczas akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste przyznanie tytułów osobowości miesiąca oraz wręczenie odznak. Mamy zaszczyt ogłosić, iż osobowościami miesiąca września zostali:

      Klaudia Winiarz- Profesorek

      Kacper Marek- Sportowiec

      Alicja Haczek i Julia Kopańska- Smakosze

      Oliwia Kuca- Wzorowy Dyżurny

      Izabela Machnicka- Koleżka

      Jan Kiełbasa- Pożeracz Książek.

       

      Gratulujemy osobowościom września i zachęcamy do wspólnej zabawy i rywalizacji w październiku!

      Koordynator: Agnieszka Mierzwa

                                    Samorząd Uczniowski

       

     • Zdrowe koktajle czyli smoothie w szkole

     •    To już kolejny rok udziału naszej szkoły w "Programie dla szkół",  "Owoce i warzywa w szkole" oraz "Mleko w szkole". Programy te mają za zadanie kreować prozdrowotne postawy i zachowania dzieci. Naukę samodzielnego dokonywania właściwych wyborów żywieniowych. Poszerzać wiedzę na temat pochodzenia owoców i warzyw oraz jak są uprawiane, produktów mlecznych oraz jak są produkowane.

         Nasza szkoła należy od wielu lat do Sieci Szkół Promujących Zdrowie i posiada Certyfikat Krajowy Szkoły Promującej Zdrowie co nas dodatkowo motywuje do różnych działań w tym zakresie.

          8 października w szkole odbyła się akcja "Zdrowe koktajle" zainicjowana przez szkolnego koordynatora Sieci Szkół Promujących Zdrowie Walerię Borowik i nauczycieli wychowawców.

         Akcja była podzielona na etap teoretyczny i praktyczny.  W części teoretycznej uczniowie mogli dowiedzieć się  o wartościach odżywczych owoców, warzyw oraz produktów mlecznych potrzebnych do prawidłowego rozwoju słuchając opowiadania "Król Lul i warzywa", wierszy: Rafała Witka "Gdzie się kryją witaminy" i  Jana Brzechwy "Na straganie".

      Następnie obejrzały bajkę "Kubuś i witaminki". Cała akcja odbyła się w miłej atmosferze przeplatanej śpiewem piosenek o zdrowiu.

         Część praktyczną poprzedziła prezentacja przyniesionych owoców i warzyw. Uczniowie klas 0- 1 mogli różnymi zmysłami je rozpoznawać. Wszystkie przyniesione owoce i warzywa prawidłowo rozpoznała uczennica klasy 0 Alicja Haczek, która wykazała się dużą wiedzą.

        Uczniowie klasy pierwszej przygotowali owoce do sporządzenia koktajli według przepisów opracowanych przez panią Angelikę Tomaszek. 

         Po zapoznaniu się z budową, działaniem blendera i wolnoobrotowej wyciskarki do soków uczennice klasy szóstej zaprezentowały młodszym koleżankom i kolegom jak sporządzać koktajle. Uczniowie sami wybierali z jakich produktów zrobić im koktajl.

          Na zakończenie zaprosili również do degustacji uczniów klasy 4 oraz nauczycieli. Wszyscy zostali obdarowani przepisami na zdrowe koltajle, które mamy nadzieję będą robić razem z rodzicami. W dniu 13 października do akcji przystąpiła także klasa II.

      Organizatorzy: Samorząd Uczniowski,

      koordynator promocji zdrowia p. Waleria Borowik,

      pedagog szkolny p. Angelika Tomaszek,

      wychowawcy klas: p. M. Piskorz, p. I. Szwajczak

               W naszej szkole miesiąc październik to miesiąc pod znakiem zdrowego odżywiania oraz zdrowego trybu życia. 6 października klasy 5 oraz 3 wraz z wychowawcami wspólne przygotowywały zdrowe koktajle na bazie przepisów przygotowanych przez p. Agnieszkę Mierzwę. Uczniowie wspólnymi siłami, skrupulatnie wybierali najsmaczniejsze ich zdaniem przepisy i wspólnie odkrywali nowe smaki, słodząc, mieszając, dodając i ujmując. Wypróbowano wiele przepisów. Klasy chętnie częstowały innych nauczycieli, a najchętniej pana dyrektora. Klasa 3 wraz z wychowawcą p. Izabelą Werle pracowała tak intensywne, że nawet ich „przepracowany” sprzęt w pewnym momencie odmówił posłuszeństwa. Było smacznie i zdrowo!

       

      Organizator: opiekun Samorządu Agnieszka Mierzwa

     • Akcja “Bezpłatne zdjęcie do legitymacji szkolnej”

     • Uczniowie, którzy nie mają legitymacji szkolnej, często udają się do sekretariatu na początku roku, w celu uzyskania dokumentu. W tym roku, uczniowie nie muszą odwiedzać studia fotograficznego, żeby przygotować zdjęcia do legitymacji. Wystarczy skorzystać z nowoczesnego narzędzia w ramach akcji “Nowe technologie pomagają w codziennym życiu - zrób zdjęcie do legitymacji smartfonem”, która trwa do 10 listopada.

       

      Akcja “Bezpłatne zdjęcie do legitymacji szkolnej” opiera się na nieodpłatnym udostępnieniu narzędzi, takich, jak Passport Photo Online oraz PhotoAiD.com. Przy użyciu tych narzędzi, każdy uczeń, niezależnie od tego, do jakiej szkoły uczęszcza oraz wieku, w jakim jest, może przygotować zdjęcie do swojego szkolnego dokumentu. Kreator usunie tło z fotografii, a także dopasuje jej rozmiar do odpowiednich wymiarów.

       

      Podczas przygotowania zdjęcia należy mieć na uwadze kilka podstawowych kryteriów, jakie musi spełniać fotografia do legitymacji szkolnej. Są to:

      • przyjęcie pozycji z twarzą skierowana w kierunku aparatu,
      • jasne, jednolite tło za osobą widoczną na zdjęciu,
      • odsłonięta i równomiernie oświetlona twarz,
      • oczy zwrócone wprost na obiektyw aparatu,
      • odpowiednia  jakość i kontrast zdjęcia.

       

      Narzędzia PhotoAiD.com oraz Passport Photo Online charakteryzują się bardzo łatwą obsługą, która nie przysporzy kłopotów żadnemu użytkownikowi. Wybierz zdjęcie z urządzenia, z którego korzystasz lub wykonaj zupełnie nową fotografię przy użyciu smartfona, a inteligentne kreatory zajmą się resztą! Otrzymasz plik składający się z 4 fotografii. Zdjęcia możesz wydrukować w dowolnym punkcie oferującym takie usługi! Śpiesz się! Wykonanie bezpłatnych fotografii do legitymacji szkolnych jest możliwe tylko do 10 listopada!
       

      Linki odsyłające do bezpłatnych narzędzi:

      https://passport-photo.online/pl/kreator-zdjec-do-legitymacji-szkolnej

      https://photoaid.com/pl/kreator-zdjec-do-legitymacji-szkolnej

     • Konkurs na lampion z dyni

     • Celem konkursu jest:

      pobudzenie i rozwijanie wyobraźni dzieci, angażowanie uczniów do działań o charakterze artystycznym, prezentacja ich możliwości twórczych.

      Lampiony, dodatkowo mają stanowić dekorację podczas "Maratonu filmowego" organizowanego przez Samorząd Uczniowski. Przyłączcie się!

      Organizatorzy: p. A. Tomaszek, p. W. Borowik

     • Konkurs ogólnopolski

     • W związku z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek, który jest obchodzony 5 listopada, zapraszamy uczniów szkół podstawowych i przedszkoli do udziału w  ogólnopolskim konkursie artystycznym  "Baśniowa rodzina w obiektywie"  pod  honorowym patronatem Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Ropczyc. Na zwycięzców czekają nagrody!

      Regulamin_konkursu_ogolnopolskiego.pdf​​​​​​​


     • Ślubujemy, że nie zawiedziemy...

     • Pasowanie pierwszoklasistów

          Tradycyjnie, jak co roku w poczet braci uczniowskiej zostali włączeni uczniowie klasy pierwszej z naszej szkoły.

          Mottem przewodnim uroczystości były słowa: „Dziecko wie, kiedy człowiek się o nie troszczy. Wie i nie zapomina”, których autorką jest amerykańska pisarka Joyce Carol Oates.

           Na początku uczniowie klasy drugiej przywitali młodszych kolegów występem artystycznym pod kierunkiem wychowawczyni pani Małgorzaty Piskorz.

         Uczniowie klasy pierwszej musieli także przejść sprawdzian wiedzy i umiejętności zorganizowany przez starszych kolegów.  Po zaliczeniu na medal kolejnych zadań, pierwszoklasiści wykazali się również umiejętnościami tanecznymi i wokalnymi. Wyszło im to znakomicie, więc zostali nagrodzeni gromkimi brawami. 

            W obecności pana dyrektora Jana Kucy oraz nauczycieli i rodziców, a także pozostałych uczniów złożyli uroczyste ślubowanie oraz przypieczętowali je na Akcie Ślubowania odciskiem palca.  Następnie zostali pasowani na ucznia i obdarowani prezentami od rodziców i klasy drugiej.

          Na zakończenie uczniowie szkoły wykonali układ taneczny chair fitness, który był dedykowany pierwszakom, a przygotowany został w ramach szkolnych działań związanych z profilaktyką wad postawy u dzieci i młodzieży w środowisku szkolnym.

         Nad uroczystością czuwały: wychowawczyni klasy pierwszej pani Waleria Borowik, pedagog szkolny pani Angelika Tomaszekrodzice uczniów klasy pierwszej.

      Zdjęcia w albumie.

     • Słodkie świętowanie

     • W czwartek, 30 września klasa 5 obchodziła Dzień Chłopaka! Z tej okazji dziewczyny przygotowały drobne podarunki i słodki poczęstunek dla swoich dwóch kolegów (wata cukrowa robiona na miejscu). Na poczęstunek zostali zaproszeni również chłopcy z innych klas. Gorące podziękowania dla Pani Machnickiej za pomysł i wypożyczenie sprzętu.

      A. Mierzwa

     • Jak w filharmonii

     • „Czym jest muzyka? Nie wiem.

      Może po prostu niebem z nutami zamiast gwiazd.

      Może mostem zaklętym, po którym instrumenty przeprowadzą nas.”

       

           Cytatem Ludwika Jerzego Kerna  powitaliśmy wszystkich na akademii z okazji  Międzynarodowego Dnia Muzyki organizowanej w dniu 29 września w naszej szkole. 

           To muzyczne święto zainicjował w 1975 roku amerykański wirtuoz skrzypiec Yehudi Menuhin, ówczesny prezydent Międzynarodowej Rady Muzyki UNESCO. Celem tego dnia jest pokazanie wyjątkowości muzyki jako dobra społecznego oraz promowanie jej twórców i wykonawców.

           Ze szczególną radością witaliśmy zaproszonych gości- muzyków – instrumentalistów, którzy zademonstrowali grę na przywiezionym ze sobą instrumencie. 

           Przed nami wystąpił Pan Łukasz Stanisławczyk, który swoją muzyczną przygodę rozpoczął w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Jarosławiu i ukończył I i II stopień. Obecnie jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie w klasie fortepianu prof. Mariusza Sielskiego. Swoje umiejętności artystyczne rozwijał pod okiem wielu cenionych pedagogów.

           Koncertował jako kameralista m. in.w Filharmonii Krakowskiej, w siedzibie Narodowej Orkiestry Polskiego Radia w Katowicach, w Florentinersall w Austrii oraz w Carnegie Hall  w Nowym Jorku.  Obecnie koncertuje i pracuje jako pedagog w Szkole Muzycznej w Jarosławiu.  

          Kolejnymi muzykami, którzy uświetnili naszą szkolną uroczystość byli Panowie Mariusz Sokół  i Grzegorz Turek-  pasjonaci i miłośnicy muzyki.   

            Zgromadzonej publiczności bardzo przypadł do gustu występ rodzeństwa: Miłosza Fudała i Martyny Fudała. Miłosz jest uczniem szóstej klasy Szkoły Podstawowej Sióstr Niepokalanek w Jarosławiu i czwartej klasy Szkoły Muzycznej I-go stopnia w Przeworsku- cykl 6- cio letni. Oprócz tego Miłosz gra w piłkę. Zagrał nawet w filmie. 

      Martyna Fudała jest uczennicą trzeciej klasy Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Jarosławiu oraz 4 klasy Państwowej Szkoły Muzycznej I – go stopnia w Przeworsku. Martyna oprócz tego zajmuje się fotografią, malarstwem…….. Napisała nawet ikonę.

      Na koniec uroczystości uczniowie naszej szkoły z klas IV i VII wystąpili w układzie chair fitness.

           Mamy nadzieję, że to wyjątkowe spotkanie z muzyką uświadomi Wam, że warto poświęcić czas na naukę gry na wybranym instrumencie, gdyż muzyka jest nieodłączną częścią życia człowieka i wpływa pozytywnie na zdrowie oraz kształcenie jego zmysłów.

           Każdy kto zacznie przygodę z muzyką, na pewno będzie zadowolony. Warto jest dobrze wykorzystać swój wolny czas.

             Nie marnujmy go przed telewizorem czy też komputerem. Rozwijamy swoje pasje muzyczne.   

           Oprócz głównej uroczystości nasi uczniowie od samego rana mieli zapewniony kontakt z  muzyką w różnej formie. Były przygotowane różne atrakcje, które pozwalały poobcować z muzyką, nauczyć się nowych rzeczy czy sprawdzić swoje umięjętności i wiadomości:

      1." Od smyka do muzyka"- występy uczniów,

      2. „Porządki w orkiestrze”- zabawy dydaktyczne,

      3. „Muzogram- świadome słuchanie  muzyki”- muzyka klasyczna inaczej,

      4. „Jaka to……bajka?”- quiz dla najmłodszych,

      5. „Improwizacja”- gra na udostępnionych  instrumentach,

      6. „Za parawanem” - zgadywanki muzyczne- jaki to instrument?,

      7. „Karaoke- czyli pusta orkiestra”- śpiew na tle odtwarzanego nagrania.

       

          Dla uczniów klas 0-IV przygotowany został z tej okazji teatrzyk kamishibai na podstawie książki Izabelli Klebańskiej "Jak tańczono przed wiekami czyli taniec z figurami". Dodatkowo został wzbogacony filmikami prezentującymi tańce renesansowe i barokowe.

            Dla najmłodszych uczniów, czyli dla przedszkolaków i klasy I przygotowano zabawy muzyczne z SIgumą. 

      Dziękujemy gościom za tak wspaniałe muzyczne doznania, a Pani Agnieszce Gloc za słodkie ósemki :)

       

      Zdjęcia w albumie fotograficznym.

      Organizator: Angelika Tomaszek, Agnieszka Gloc

       

     • Ekologiczna kampania

     •          Zapraszamy wszystkie dzieci do obejrzenia bajki edukacyjnej "Eko- patrol"  opowiadającej o tym, abyśmy dbali o naszą planetę, dbali o środowisko i abyśmy nie zapominali o segregowania odpadów. 

           We wrześniu nasi uczniowie zaangażowali się w akcję "Sprzątanie Świata". Uczniowie wraz z wychowawcami porządkowali obejście szkoły i pobliski las.

               Klasa VI przyłączyła się do wyżej wymienionej akcji i na korytarzu szkolnym zawiesili przygotowane na tę okazję broszurki informacyjne, dotyczące segregowania odpadów -  nawet tych nietypowym lub co do, których mamy wątpliwości w jakim pojemniku umieścić.  Wersja pdf do pobrania: segregacja.pdf

       

       

              Klasa I też miała swój mały wkład w ekologiczną akcję. W nagrodę dla najmłodszych kolorowanka.pdf do pobrania i wydrukowania.

      ​​​​​​​

     • Po zawodach...

     • 22. 09. 2021 Pruchnik –  Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne Dzieci.

      Uczestnicy: Kacper Marek – bieg na 60 m – I miejsce.

      Aleksandra Krzemień – bieg na 600 m.

      Julia Krzemień – bieg na 60 m.

      23. 09. 2021 Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne Młodzieży Szkolnej

      Uczestnicy:

      Zagrobelny Karolina – bieg na 100 m

      Winiarz Bartłomiej – bieg na 1000 m - IV miejsce

      Bigaj Kacper – bieg na 100 m

      Cienki Igor- bieg na 300 m

      Kubaszek Igor – bieg na 300 m

      Sokół Hubert – bieg na 300 m

      28.09. 2021 –Wojewódzkie Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne Dzieci

       Uczestnik: Kacper Marek

     • Laser Tag i mistrzostwa

     • czyli Dzien Chłopaka klasy szóstej

           W sobotę 25 września uczniowie klasy VI wraz z wychowawcą wybrali się do Rzeszowa, aby aktywnie spędzić czas wolny, który zalet ma przecież wiele: pogłębia relacje, wspomaga rozwój czy uczy radzić sobie ze stresem i go pokonywać.

           Kolejnym, nie mniej ważnym powodem tego wyjazdu, było świętowanie w sposób szczególny Dnia Chłopaka (Wszystkiego najlepszego Mateusz!:) ).  

        Pobyt w stolicy województwa podkarpackiego rozpoczęliśmy spacerem i zwiedzaniem rynku.

           Stamtąd udaliśmy się do "Laserowej twierdzy- laserowy paintball". Jest to idealne miejsce, które łączy rywalizację i zabawę. Na specjalnej arenie, tworzącej system labiryntowych przejść, w półmroku i w nastroju rodem z gier komputerowych  mogliśmy się oddać pełnej przygód i adrenaliny grze. Całość uzupełniała muzyka, która pomagała w skradaniu i czajeniu się. Mieliśmy okazję przetestować kilka scenariuszy: Deathmatch, Laser sniper, Reality. Zabawa była wspaniała i skonczyła się podsumowaniem o ilości trafień czy zdobytych punktach. Niepokonany okazał się Mateusz. Laserowa twierdza to gwarancja udanej i bezpiecznej zabawy.

          Wychowawczyni zapewniła podopiecznym jeszcze jedną atrakcję- zabrała ich do Galerii Rzeszów, gdzie odbywały się  MISTRZOSTWA POLSKI Debiuty 2021 KETTLEBELL SPORT.

          Są to zawody sportowe dla wszystkich osób trenujących z odważnikami kulowymi kettlebell, którzy chcą sprawdzić swoje możliwości w danych konkurencjach: LC, OALC, Snatch oraz Sztafetach. Organizatorem Mistrzostw był Kettlebell Rzeszów wraz Galerią Rzeszów pod Patronatem Fitness for Life, Polskiej Federacji Sportów Odważnikowych i Akademii Rozwoju i Bezpieczeństwa Prestige.

      To był niezapomniany wyjazd.

      Organizator:  Angelika Tomaszek

     • Perła renesansu

     • W dniu 22.09.2021r. odbyła się wycieczka do Zamościa. Uczestniczyły w niej klasy od 1-7. Początek dnia nie zapowiadał się dobrze,gdyż o świcie przywitała nas deszczowa aura. Na szczęście z czasem niebo rozpogodzilo się. Już w autobusie zaczęliśmy świętowanie, od odspiewania "Sto lat" dla naszego kolegi Damiana Haczka, który w tym dniu obchodził urodziny!

      Wspólna wyprawa rozpoczęła się na Starym Rynku. Obejrzeliśmy piękne kamieniczki, katedrę pw. Zmartwychwstania Pańskiego i św. Tomasza Apostoła, a także pomnik Jana Zamoyskiego. Gościliśmy w Twierdzy Zamość, gdzie mieliśmy okazję uroczyście odpalić armatę. Honorowym "puszkarzem" tzn. oficerem obsługującym "puszkę" czyli armatę, została Klaudia Winiarz, której przypadł przywilej odpalenia armaty.

       

      Kolejnym punktem programu był ogród zoologiczny. Oprócz żyraf, lwów i niedźwiedzi zdecydowanym faworytem wśród naszych uczniów było terrarium pełne pająków, węży ,żółwi i krokodyli. Po męczącym dniu, głodni stawiliśmy się w restauracji McDonald's na wspólny posiłek i naładowanie akumulatorów. Najedzeni, weseli i zmęczeni wróciliśmy do domu!

       

      Organizator: A. Mierzwa, opiekunowie: W. Borowik, M. Piskorz, I. Werle, A. Gloc. 

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • W poniedziałek uczniowie z Molodycza i Radawy świętowali Dzień Kropki. W tym właśnie dniu w szkole pojawiły się wszędobylskie kropeczki. Umiejsowily się na strojach dzieci, na butach,w pracach plastycznych. Szkoła dzięki kropeczkom stała się wesołym miejscem. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć!

       

      Skąd się wziął ten dzień?

             Amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w 2003 roku wydał książeczkę pod tytułem “The Dot” czyli “Kropka”. Jej bohaterką jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Książka została przetłumaczona na ponad dwadzieścia języków i wydana alfabetem Braille’a. Książka szybko zyskała też popularność wśród najmłodszych czytelników inspirując ich do odkrywania swoich talentów. Poniżej możecie zapoznać się z książką w wersji filmowej jeśli jej nie znacie.

      Organizatorzy: Samorząd Uczniowski, nauczyciele

     • Nowy konkurs szkolny

     • Muzyka wyraża wszystko, co nie może być wypowiedziane, ale o czym nie można milczeć.

      Victor Hugo

      W związku ze zbliżajacym się Międzynarodowym Dniem Muzyki, ogłaszamy konkurs na wykonanie instrumentu muzycznego.

      Cele konkursu:

      • rozwijanie sprawności manualnej i kreatywności dzieci,
      • poznawanie nowych technik twórczych  i rozwiązań konstrukcyjnych oraz sposobu ich zastosowania,
      • odkrywanie i rozwijanie indywidualnych uzdolnień plastycznych, technicznych i konstrukcyjnych,
      • rozbudzanie ciekawości poznawczej i samodzielności,
      • promowanie postawy proekologicznej.

      Przwidziane nagrody. Termin złożenia prac 27 września 2021 r.

      Szczegóły w regulaminie:

      Instrument_muzyczny-konkurs.pdf​​​​​​​

      Organizatorzy: A. Tomaszek, A. Gloc

     • Jak miło jest tworzyć

     • Konkurs na logo szkoły

      Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mołodyczu ogłasza konkurs na logo naszej Szkoły!

      Uczestnicy! Uczekujemy od Was ciekawych projektów nawiązujących do historii szkoły, wsi. Logo wykorzystywane będzie przez Szkołę do celów identyfikacyjnych, reklamowych, korespondencyjnych, promocyjnych, itp.

      Regulamin_na_logo_szkoly.pdf

      Regulamin konkursu jest także dostępny na tablicy Samorządu Uczniowskiego. 

       

      Życzymy wszystkim ciekawych pomysłów!

       

     • Osobowość miesiąca

     • nowa akcja w szkole

      W tym roku szkolnym rusza akcja, która ma na celu zmotywować uczniów do wykonywania codziennych obowiązków i wlać w nich na nowo entuzjazm. Akcja nazywa się „Osobowość miesiąca”.

                Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami w porozumieniu z innymi uczniami i nauczycielami wybiera jedną osobę, która na forum wszystkich klas odznaczyła się największym zaangażowaniem i odznacza ją odznaką:

      Sportowiec miesiąca – osoba najbardziej zaangażowana w lekcje wychowania fizycznego; (wybór na podstawie rozmowy z nauczycielem wychowania fizycznego),

      Pożeracz książek- największa ilość wypożyczonych książek w miesiącu (statystyki w bibliotece),

      Profesorek - największa ilość pozytywnych ocen w miesiącu (statystyki dziennik elektroniczny, rozmowa z wychowawcą),

      Służbista - codziennie w szkole (dziennik obecności),

      Wzorowy dyżurny- (najpilniej wykonuje obowiązki dyżurnego w klasie i stołówce),

      Smakosz- na obiedzie je ze smakiem, nie zostawia resztek (opinia pań wydających posiłki),

      Koleżka – osoba najbardziej koleżeńska (opinia kolegów/koleżanek z klasy).

      Uczeń- wykazuje najwyższą troskę o jakość swojej pracy. Otrzymuje odznakę (przypinkę) ze zdobytym tytułem, jego tytuł dumnie podkreślony jest na tablicy ogłoszeń oraz w aktualnościach na stronie internetowej szkoły. Nagrody są wręczane publicznie (podczas apelu przez dyrektora szkoły). Zwycięzca również otrzymuje punkty dodatnie z zachowania (+10 pkt każdorazowo za tytuł). Podczas wręczania nagród występuje również uznanie słowne, pochwała, gratulacje.

      Mamy nadzieję, że nasza akcja wzmocni zaangażowanie każdego w życie klasy i szkoły, a jednocześnie podniesie jakość wykonywanych obowiązków. Życzymy zdrowej rywalizacji i sukcesów.

     • Święto pieczonego ziemniaka

     • Łapiąc ostatnie promienie słoneczne września uczniowie szkoły w Mołodyczu spędzili na świętowaniu przy ognisku. Na ruszcie znalazły się kiełbaski, chlebek, warzywa, a nawet pianki. W żarze leniwie piekły się ziemniaczki. Były wspólne zabawy, gry i opalanie się. „Komandosi” z drużyny harcerskiej w Mołodyczu mogli sprawdzić się w trakcie rozpalania ogniska. Najpierw świętowały młodsze klasy (od 0-IV) później starsze (V-VIII). To był mile spędzony dzień!

      Organizatorzy: wychowawcy klas