• Dziady

     • smak tradycji

      Wielkanoc to wyjątkowy czas, łączący świat przyrody z tradycją ludową oraz obrzędami religijnymi. W szkole staramy się je kultywować pamiętając, że ich twórcami są nasi przodkowie.

      Na zajęciach dodatkowych w dniu 27 marca 2023 roku uczennice klasy 7 przygotowały najpopularniejsze ciasto wielkanocne, symbol zakończenia Wielkiego Postu. Mowa o mazurku, który dawniej był nagrodą dla tych, którzy wytrzymali czterdzieści dni bez spożywania potraw mięsnych i deserów.

      Nazwa pochodzi od słowa ''Mazur'', które dawniej dotyczyło mieszkańców Mazowsza. Wcześniej mówiono na mazurki "dziady", bo są niskie i cienkie :)

      To specyficzne ciasto było już znane w kuchni staropolskiej, ale nie jest rodzime. Najpewniej jego ojczyzną była Francja, do nas trafiło z Turcji.

      Od osoby, która je wykonuje wymagany jest zmysł artystyczny - chodzi o piękne udekorowanie jego powierzchni. Ogromną zaletą mazurka jest niepowtarzalność.  Można go przygotować na każdym spodzie, z dodatkiem licznych mas, orzechów, kandyzowanych owocówNasz jest galaktycznie przepyszny, bo za sprawą batoników „Milky Way” (tłumaczenie: galaktyka, Mleczna Droga).

      Zobaczcie jak tradycji stało się zadość w wykonaniu siódmoklasistek. Zapraszamy do albumu. 

       

      Prowadząca zajęcia: p. Angelika Tomaszek

      autor artykułu: A. Tomaszek

     • Tu nie działa CTRL +Z

     • połączenie zajęć artystycznych i rękodzielniczych

      Warsztaty krawieckie to przede wszystkim kreatywna zabawa. Oprócz tego rozwijają wyobraźnię, uczą planowania, ćwiczą cierpliwość, inspirują do samodzielnych poszukiwań oraz pomagają w odkrywaniu nowych pasji. Dostarczają dużą dawkę satysfakcji i wiary we własne umiejętności.

      Przy turkocie maszyn uczennice klasy VI podjęły się zadania wykonania ozdoby - zajączka wielkanocnego. Podczas zajęć w naturalny sposób poznawały tajniki szycia ręcznego i maszynowego. Ponadto uczyły się pokory wobec pracy ręcznej, planowania, podejmowania decyzji....

      *

      Błędów  podczas szycia nie da się cofnąć

      przy pomocy przycisków CTRL+Z :)

      *

      Prezentowany przez prowadzącą zajączek był ubrany w elementy wykonane na szydełku. Nie było wyjścia - kolejnym wyzwaniem dla dziewczyn była nauka podstaw szydełkowania.

      I tak od oczek łańcuszka, półsłupków, po łuki czy słupki nawijane, wydziergały niezwykle urocze kapelusiki i szaliki.

      Zapraszamy do albumu fotograficznego. Zobaczcie nie tylko efekty ich pracy, ale wielkie zaangażowanie.

       

      Prowadząca warsztaty: p. Angelika Tomaszek

      autor artykułu: A. Tomaszek

     • Witaj Wiosno!!!!

     • Marzanna, zimowa panna,
      w słomianej sukience rozpostarła ręce.
      W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.
      z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.
      Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą
      i porą radosną zawitaj nam wiosno!

       21 marca 2023 uczniowie klas 0-III jak co roku na dobre pożegnali się z zimą i przywitali Wiosnę.

      Dzieci do nadejścia Wiosny przygotowywały się od dłuższego czasu. Każda klasa stworzyła swoje własne kolorowe  Marzanny- zimowe panny. Eko- kukły, wykonane z papieru, bibuły i słomy odeszły razem z mroźna zimą, ginąc w płomieniach wśród pożegnalnych okrzyków i śpiewów.

       Takim o to sposobem zima już odeszła i nadeszła wyczekiwana przez wszystkich Pani Wiosna.

       

      Mamy nadzieję, że solidnie rozprawiliśmy się z zimową aura i dzięki naszym działaniom Wiosna pokaże swoje słoneczne, zielone, przepełnione energią i ciepłem oblicze.

      Zdjęcia w albumie.

      Opiekunowie: p. G. Styś, p. M. Piskorz,p.  D. Pryjda, p. M. Romaniec

      autor artykułu: G. Styś

     • Ten trzeci

     • 21 marca w pierwszy dzień wiosny obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Zespołu Downa inaczej też zwany Dniem Kolorowej Skarpetki. Data została wybrana nieprzypadkowo, ponieważ przyczyną tej wady genetycznej jest TEN TRZECI (chromosom), który doczepił się do 21 pary.

      Celem święta jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

      W tym dniu nasi uczniowie założyli kolorowe skarpetki-  „nie od pary”, które są wyrazem tolerancji i solidarności z osobami z Zespołem Downa. Zaśpiewali też wspólnie piosenkę "Jesteśmy tu, jesteśmy teraz" (klasy 4,5,7).

      Każde dziecko ma prawo do radości, szczęścia, zabawy i miłości.

      Organizatorzy: p. Maria Dudek, p. Angelika Tomaszek

      Podziękowania dla wychowawców, którzy włączyli się w obchody tego dnia:

      p. Irena Szwajczak, p. Gabriela Styś, p. Dorota Pryjda

       

     • Oobleck

     • ​​​​​​zabawy sensoryczne z cieczą nieniutonowską

      Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać dziecku różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów, układu nerwowego czy motoryki, poszerzają świat jego doznań. 

      Doskonale sprawdzają się również w przypadku:

      • problemów z nauką, nadpobudliwością, koncentracją,
      • nieprawidłową koordynacją wzrokowo-ruchową czy
      • wybrednością w zakresie żywienia i zapachów.

      Drugoklasiści podczas zajęć dodatkowych sami "stworzyli" ciecz nieniutonowską (oobleck)masę niezwykłą, ponieważ pod wpływem nacisku zamienia się w ciało stałe.

      Zapraszamy do albumu.

      Prowadząca zajęcia: p. Angelika Tomaszek

      autor artykułu: A. Tomaszek

     • Dzień Świętego Patryka

     • 17 marca w ramach solidarności z Irlandią świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Jak tradycja nakazuje uczniowie w tym dniu mieli być ubrani na zielono, albo przynajmniej mieć w swoim ubiorze zielony akcent. Kolor zielony w tym dniu chroni nas przed psikusami ze strony Leprikona, skrzata który pilnuje garnka złota na końcu tęczy. Najpierw najmłodsi poznali najważniejsze szczegóły dotyczące tego święta, zaśpiewali wspólnie piosenkę o Leprikonie oraz zobaczyli, jak ich rówieśnicy z Irlandii tańczą irlandzki taniec w takt skocznej, narodowej muzyki. Wszyscy słuchali bardzo uważnie, gdyż zaraz po prezentacji zgromadzeni uczestniczyli w quizie na temat tego święta. Zgodnie z programem, po zastrzyku wiedzy klasy wraz z wychowawcami wykonali prace plastyczne związane z tym świętem. Jedni kolorowali tęczę, drudzy wycinali twarz skrzata, inni malowali koniczynki (wszystko symbole święta).

      Na koniec każda klasa wraz z wychowawcą przygotowywała pyszne, zdrowe, zielone smoothie z kiwi, jarmużem, bananami, ananasem, brzoskwiniami czy rukolą. Dodatkowo na lekcjach języka angielskiego przeprowadzone zostały ciekawe warsztaty przybliżające postać Świętego Patryka oraz kulturę Irlandii. To był wesoły, pełen wrażeń dzień.

      Zdjęcia w albumie.

      Organizatorzy: 

      p. Małgorzata Piskorz, p. Dorota Pryjda, p. Irena Szwajczak, p. Dorota Romaniec,

      p. Gabriela Styś, p. Maria Dudek, p. Barbara Zagrobelny, p. Agnieszka Mierzwa

      autor artykułu: A. Mierzwa

     • Warszawskie dni...

     • W dniach 14.03– 15.03.2023r. uczniowie klas IV-VIII  SP Mołodycz oraz klasy VII SP Szówsko uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. 

      IZBY USTAWODAWCZE

      Pierwszego dnia udało się nam zwiedzić budynki Parlamentu, przejść się znanymi z telewizji korytarzami oraz wysłuchać prelekcji dotyczącej historii polskiego parlamentaryzmu oraz zasad funkcjonowania obu izb ustawodawczych. Mieliśmy okazję spotkać posła na Sejm  IX kadencji pana Tadeusza Chrzana, który nie tylko nas oprowadził po Sejmie i Senacie, ale także opowiedział o tajnikach pracy poselskiej. Nie obyło się też bez wspólnego pamiątkowego zdjęcia. 

      Po tak ciekawej wizycie przeszliśmy Ogrodem Saskim do Grobu Nieznanego Żołnierza, spacerowaliśmy Krakowskim Przedmieściem na Stare Miasto. Udało nam się przejechać kilka stacji metrem, a następnie pooglądać panoramę miasta z Tarasu Widokowego, który znajduje się na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki. 

      NIEPOWTARZALNA EKSPOZYCJA MUZEALNA

      oddziałująca obrazem, światłem i dźwiękiem

      Drugi dzień rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Powstania Warszawskiego upamiętniającego jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski. Uczniom przybliżono okoliczności wybuchu, przebieg i skutki Powstania. Dowiedzieli się m.in. jakie straty ponieśli warszawiacy podczas walk w stolicy, naocznie uświadomili sobie dramat polskich rodzin i heroizm Powstańców w tamtych czasach. 

      ZNANY KATARYNIARZ NA STARÓWCE

      Nasi uczniowie mieli okazję na żywo wysłuchać katarynki. Obsługiwał ją znany z tiktoka kataryniarz Jan, z którym chętnie pozowali do pamiątkowych zdjęć.

      JAK VIP

      Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Stadionu Narodowego ze wszelkimi dostępnymi szczegółami-szatnia piłkarzy, gabinet odnowy biologicznej, pokój dla VIP-ów  i wiele wiele innych. Udało nam się także zobaczyć jak wyglądają prace podczas przygotowania płyty stadionu do meczu- ten najbliższy 27 marca 2023: Polska - Albania.

      Polecamy każdemu te niesamowite miejsce Warszawy. To nie tylko lekcja historii, ale czas kiedy mogliśmy pobyć razem. Takie wyjazdy integrują, uczą, ale są również odpoczynkiem od codzienności.

      Zdjęcia w albumie.

      Kierownik wycieczki: p. Angelika Tomaszek

      Pilot wycieczki, przewodnik: p. Michalina Drozd

      Opiekunowie: p. Jan Kuca, p. Barbara Dec-Kozdroń,

      p. Renata Bajdak- Buła, p. Marzena Warcaba

      autor artykułu: A. Tomaszek

     • Maluchy w kinie

     • W poniedziałek, 13.03.2023r. klasy od 0 do 3 wybrały się do Kina na Biegunach w Jarosławiu na bajkę pt. ”Niesamowity kot Maurycy”. Głównym bohaterem bajki jest przebiegły kot Maurycy, który zbija majątek na oczyszczaniu miast z plagi szczurów. Wydawać by się mogło, że to uczciwa praca, tylko że Maurycy pozostaje w zmowie ze szczurami, które najpierw same atakują miasteczka, aby Maurycy mógł je później z nich wypędzić...Wszystko za stosowną opłatą, oczywiście. W końcu trafia jednak „kosa na kamień” i cała paczka natrafia na króla szczurów.

      Jak to bywa w kinie...Lubimy w trakcie seansu podjadać popcorn lub inne przekąski. Każdy z widzów był na to przygotowany.

        To była udana wycieczka. Towarzyszyły jej: radość, dobry humor i wrażenia po obejrzanym filmie.

       

      Opiekunowie wycieczki: p. Irena Szwajczak, p. Dorota Pryjda, p. Monika Romaniec, p. Gabriela Styś,

      p. Małgorzata Piskorz, p. Barbara Zagrobleny

      Kierownik wycieczki: p. Agnieszka Mierzwa

      autor artykułu: A. Mierzwa

       

     • Rekolekcje

     • W dniach  10-12 marca w Heluszu uczniowie z naszej szkoły, którzy są kandydatami do przyjęcia sakramentu bierzmowania, wzięli udział w rekolekcjach. Był to czas pochylenia się nad decyzją dojrzałego wyboru życia chrzescijańskiego. Kandydaci do bierzmowania uczestniczyli w konferencjach prowadzonych przez  księdza rekolekcjonistę Mszy Świętej, Drodze Krzyżowej  i innych formach owocnego przeżycia czasu rekolekcji. Nie zabrakło również pogodnego wieczoru, czasu na śpiew i integrację w chwilach wolnych od zajęć zorganizowanych. Mamy nadzieję, że  przeżyty czas wyda dobre  owoce w życiu tych młodych ludzi.

     • Weekendowy „chillout”

     • W sobotnie popołudnie klasa szósta wraz z wychowawcą p. Agnieszką Mierzwa spotkała się w zajeździe „Polanka” w Wiązownicy aby przyjemnie, wspólnie spędzić weekend. Podzieleni na dwie drużyny rozegraliśmy najpierw rundę w kręgle. Później był czas na wspólne rozmowy przy napojach i kawałku pizzy. Oczywiście był też czas na wspólne gry i zabawy. To były naprawdę mile spędzone chwile.

      Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie w organizację spotkania! Szczególne podziękowania dla pani Bożeny Sokół i pana Pawła Potasz.

      Zdjęcia w albumie.

      Organizator: p. Agnieszka Mierzwa

      autor artykułu: A. Mierzwa

     • Doba dla wszystkich Pań :)

     • 8 marca tradycyjnie obchodzimy Dzień Kobiet. Historyczne przekazy mówią, że jego źródła sięgają aż starożytnego Rzymu. Dzień Kobiet był wówczas oddaniem czci bogini Junony, która była opiekunką życia kobiet. W tym dniu Rzymianie obdarowywali swoje żony prezentami i ponoć spełniali wszystkie ich życzenia.

      W naszej szkole tegoroczne honory pełnili chłopcy: Mateusz Frań, Sebastian Sokół i Kamil Cienki, którzy ubrani w odświętne stroje, pracowali od samego rana... chodzili po szkole i składali wszystkim Paniom i Dziewczynom życzenia: 

      Spełnienia wszystkich marzeń, zadowolenia z siebie,

      radości życiowej i aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet… 

      Do wypowiadanych życzeń były dołączone cukierki oraz róże ufundowane przez Radę Rodziców.​​​​​

      Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami zorganizował:

      • na korytarzu szkolnym kąciki "Zawody kobiet", przy których przybliżano zawody, jakie wykonują kobiety oraz przypomniano o ogromnej roli kobiet. Dzieci wykonując prace plastyczne wcielały się w rolę: stylistki paznokci, fryzjerki czy makijażystki. Uczennica Gabriela Mac wykonywała chętnym makijaż.
      • Akcję "Młody dżentelmen"- polegająca na wykazaniu się dobrymi manierami w stosunku do dziewczyn np: być miłym, otwierać drzwi, pomagać- np. nosić plecak itd :),
      • "Być kobietą"- konkurs z przymrużeniem oka- chłopcy przebierają się za kobietę. Oceniane będą pomysłowość, prezentacja swoich umiejętności scenicznych.

      Dodatkowo, przez pedagoga szkolnego p. A. Tomaszek, została stworzona gazetka "Inspirujące kobiety", prezentująca postaci słynnych kobiet: inteligentnych, walecznych, odważnych ....

      W każdej klasie celebrowano ten dzień w szczególny sposób. Zapraszamy do albumu fotograficznego.

      Organizatorzy: Samorząd Uczniowski,

      Szkolna Rada Rodziców, Klasowe Rady Rodziców, wychowawcy, pedagog szkolny

     • Amarantus

     • zdrowy popping w klasie 7

      Trzy pierwsze zdjęcia pochodzą ze strony: medonet (amarantus) oraz z wikipedii (chia)

       

      Najstarsze źródła historyczne datują amarantus ekspandowany już na III w p. n. e. Przez wiele lat wykorzystywany był przede wszystkim jako gatunek ozdobny, ze względu na intensywny fiolet kwiatu oraz jasną zieleń liści. Jednak o korzystnych właściwościach amarantusa przekonani byli już Inkowie, Majowie oraz Indianie.

      Amarantus to niezwykłe zboże zaliczane do tzw. super żywności. Ma więcej błonnika niż pszenica, ryż czy nawet owies, a także więcej białka i żelaza.

      Siódmoklasiści podczas warsztatów używali popping czyli prażone ziarno amarantusa oraz nasiona chia, komponując zdrowy, pyszny i niezwykle pięknie wyglądający deser - jak przystało na innowację pedagogiczną "Plastyczna kuchnia". 

      Mniam!...... :)  

      Zdjęcia w albumie.

      Prowadząca warsztaty: p. Angelika Tomaszek

      autor artykułu: A. Tomaszek

     • Wiosna nieśmiało puka do drzwi

     • warsztatowy UPCYKLING

      Zajęcia kreatywne są ważniejsze niż myślimy. Uchodzące często jedynie za zwykłą zabawę mogą realizować wiele zadań i celów ważnych dla rozwijającego się młodego człowieka. W pracy zawodowej sympatyzowane są osoby pomysłowe, z twórczym podejściem.

      Zatem kiedy, jeśli nie w dzieciństwie mamy obudzić pokłady twórczości?

      Uczniowie klasy 2 na takich zajęciach tworzyli piękne, wiszące kompozycje. Ciekawostkę stanowią jednak przedmioty użyte do wykonania osłonek. Były to puszki po karmie dla zwierząt.

      To ciekawy pomysł na upcykling!

      Po usunięciu z puszek etykiet i kleju, uczestnicy warszatów pokryli je satynową farbą akrylową. Zdobienia wykonali techniką decoupage. Dodatkowo, gotowe osłonki, przyozdobili koralikami do makram. Ostatnim etapem prac było sadzenie roślinek. 

      Nie takie byle śmieci z tych puszek :)

      Zdjęcia w albumie.

      Prowadząca warsztaty: p. Angelika Tomaszek

      autor artykułu: p. A. Tomaszek

     • Olimpiada Biblijna

     • 5 grudnia w naszej szkole odbyła się Olimpiada Biblijna "Wierzę w Kościół Jezusa Chrystusa" . Był to pierwszy etap szkolny, z którego trzech naszych uczniów Antoni Cienki, Karina Marszałek i Kamila Pietryna zakwalifikowało się do etapu dekanalnego.

      Drugi etap (dekanalny) odbył się w Sieniawie 6 marca. Każdy z uczestników otrzymał dyplom i nagrodę książkową. Jeden z uczniów naszej szkoły Antoni Cienki otrzymał wyróżnienie z 4 miejscem.

      Dla wszystkich była to wartościowa chwila spotkania ze Słowem Bożym i swiadectwa wiary.

      Opiekun: p. Dorota Maciurzyńska

      autor artykułu: D. Maciurzyńska

     • Ozdoby wiosennych świąt

     • szkolny konkurs 

      Zapraszamy uczniów

      do wzięcia udziału w szkolnym konkursie

      na ozdobę wielknocną!

      Cele:

      *rozwój wyobraźni twórczej i kreatywności,

      *poszerzanie warsztatu plastycznego o różnorodne formy i techniki plastyczne,

      *promowanie tradycji własnoręcznie wykonywanych ozdób wielkanocnych,

      *umożliwienie przedstawienia własnej wizji, nastroju oraz tradycji Świąt Wielkanocnych.

       

       Regulamin konkursu:
      1. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas 0-8
      2. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pracy przestrzennej – kurczaczka, zajączka lub baranka.
      3. Forma pracy: indywidualna.
      4. Technika prac: dowolna.
      5. Prace będą oceniane pod względem: zgodności z tematyką konkursu, pomysłowości zastosowanych technik plastycznych, technicznych, estetyki wykonania pracy, samodzielności.
      6. Każda praca powinna być opatrzona w metryczkę zawierającą: imię i nazwisko dziecka, klasa. 

      7. Prace należy złożyć do dnia 24 marca 2023 r.

      8. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w dniu 29 marca 2023 r.
      9. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody i dyplomy. 

      10. Lista nagrodzonych zostanie opublikowana na szkolnej stronie internetowej. 

      11. Wzięcie udziału w konkursie jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na przetwarzanie danych osobowych nagrodzonych osób. 

       

      Organizatorzy: p. Dorota Pryjda, p. Angelika Tomaszek

       

      Baranek symbolizuje Chrystusa, który jako baranek oddał swoje życie za ludzi i zmartwychwstając, odniósł zwycięstwo nad grzechem i śmierciąKurczak symbolizuje znoszącą jajka kurę, a więc nowe życie. Zajączek ma symbolizować płodność. 

       

     • "Zbierać na nowo"

     • (łac. recolligere - rekolekcje)

      3 marca 2023 r. nasza szkoła włączyła się do udziału w parafialnych rekolekcjach wielkopostnych. Spotkanie rekolekcyjne zaczęło się w szkole krótką inscenizacją przygotowaną przez uczniów klasy VI i VIII, ukazującą wielką miłość Jezusa do każdego człowieka. Następnie Ksiądz rekolekcjonista wygłosił naukę rekolekcyjną. Po nauce wyruszyliśmy na Drogę Krzyżową. Uczniowie nieśli brzozowy krzyż, czytali rozważania do każdej stacji, dopełniając modlitwę śpiewem. Zaangażowani byli wszyscy uczniowie od najmłodszych do najstarszych. Drogę Krzyżową zakończyliśmy w Kościółku parafialnym krótką modlitwą w intencjach Ojca Świętego.

      Po powrocie do szkoły i ciepłym posiłku, pod opieką nauczycieli, uczniowie w grupach wiekowych uczestniczyli w zajęciach o tematyce wielkopostnej związanej z nawróceniem, pracą nad własnymi słabościami i szukaniem sposobów na czynienie dobra, które zawsze wraca do człowieka. Wierzymy, że dzięki naszym skromnym wysiłkom i niezmierzonej łasce Bożej ten przeżyty czas wyda dobre owoce w naszym codziennym życiu. 

      Zdjęcia w albumie.

      Opieka nad uczniami podczas rekolekcji: p.  Dorota Maciurzyńska oraz wychowawcy klas

       

     • Pamięć węchowa

     • Dlaczego warto piec...?

      Pamięć węchowa to fenomen ludzkiego organizmu, który sprawia, że nawet po wielu latach konkretna woń pozwala nam przywołać najdalsze wspomnienia... Ale powodów do pieczenia jest znacznie więcej. Oto kilka z nich:

      Czas dla siebie

      Piekąc choć na chwilę odcinamy się od świata… od tego ciągłego biegu ….To idealna okazja do wyciszenia się.

      Wiem, co jem

      Przygotowywanie potraw czy ciast sprawia, że mamy świadomość tego co zostało użyte do ich produkcji.

      Wyrażenie uczuć/ emocji

      Samodzielne przygotowanie dań to najprostszy sposób do powiedzenia drugiej osobie, że troszczymy się o nią i jest dla nas ważna. Czasami to może wyrażać więcej niż słowa.

      Twórcze działanie

      Jest to również możliwość dania upustu twórczym umiejętnościom.

      Ogranicza nas tylko wyobraźnia. Dlatego też uczniowie klasy 5 i 6 na kolejnych zajęciach pozalekcyjnych (02.03.2023 r.) ćwiczyli pamięć węchową przygotowując tradycyjne „babcine”... krucho- drożdżowe rogaliki oraz tradycyjną włoską pizzę.

       

      Zdjęcia w albumie.

      Prowadząca zajęcia: p. Angelika Tomaszek

      autor artykułu: A. Tomaszek

     • Zbieramy rolki

     • Drodzy uczniowie przez cały rok szkolny trwa akcja zbierania rolek po papierze toaletowym i ręcznikach papierowych.

      Są one potrzebne do produkcji ekologicznych podpałek K-Lumet wytwarzanych przez osoby niepełnosprawne w Zakładzie Aktywności Zawodowej w Jarosławiu.

      Podpałki powstają z resztek drewna żywiczego, papierowych rolek oraz wosku. Stanowią rozpałkę do ogniska, grilla, kominka czy też pieca.

      Gorąco zachęcam do udziału w tej akcji.

      Organizator: pedagog specjalny  p. Agnieszka Gloc

       

      Produkcja podpałek