• Grudniowe zawody

     • 14 grudnia  w Wiązownicy odbyły się zawody tenisa stołowego. Oto wyniki naszych reprezentatnów:

      Paweł Chamik, Igor Kubaszek, Bartłomiej Winiarz - II miejsce w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego Młodzieży Szkolnej,

      Kacper Marek, Krystian Biały- II miejsce w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego Dzieci.

      Gratulujemy!

      Opiekun: p. Renata Bałanda

     • Jak to krasnoludki pomogły Emilce osiągnąć sukces

     • 10 grudnia w Szkole Podstawowej w Szówsku odbył się online Gminny Konkurs Recytatorski " Polscy Poeci i Pisarze - Ewa Szelburg - Zarembina".

      Naszą szkołę w kategorii klas 1-4 reprezentowali:

      Emilia Zaborska - kl.1

      Antoni Zagrobelny - kl. 2

      Patryk Adamiec kl. 3

      Aleksandra Brudniak kl. 4.

      Z radością informujemy, że Emilia Zaborska z klasy 1 recytując wiersz Ewy Szelburg - Zarembiny "Krasnoludki" zajęła II miejsce. Nagrodę w imieniu uczennicy w SP w Szówsku odebrała p. Waleria Borowik - wychowawczyni. W szkole Emilka nagrodę z gratulacjami otrzymała z rąk Dyrektora Szkoły Jana Kucy. Życzymy Emilce dalszych sukcesów recytatorskich.

      Uczennicę do konkursu przygotowała p. Waleria Borowik

     • Podziękowania dla szkoły

     • Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Mołodyczu we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu właczył się do zbiórki dla potrzebującego Andrzeja z Jarosławia, podopiecznego Pani Agnieszki Joniec. Wszystkim, którzy włączyli się do akcji dziękujemy. 

      Podziękowania

      Koordynatorzy akcji: p. Izabela Werle, p. Agnieszka Mierzwa

      oraz Samorząd Uczniowski

     • Językowa uczta

     • W poniedziałek 6.12.2021r. naszą szkołę odwiedził Święty Mikołaj, by rozdać grzecznym dzieciom prezenty. Dodatkową atrakcją było to, iż Mikołaj faktycznie przyjechał z odległego kraju (Szkocja) i mógł porozumieć się z dziećmi tylko w swoim rodzimym języku, mianowicie w języku angielskim. Konwersacje przybierały różne formy, od tych najprostszych czyli odpowiedzi na pytania o ulubione jedzenie, muzykę, film, zespół, ulubione zabawki czy w młodszych klasach imię, wiek, rodzeństwo, po te konkretniejsze, jak rozmowa o tradycjach świątecznych i różnicach kulturowych obydwu państw, planach na święta, czy przemyśleniach związanych z „lockdownem”. Wszyscy mieli okazję zamienić parę słów z gościem. Mikołajowi dzielnie pomagały aniołki: Izabela Machnicka, Natalia Pryjda i Klaudia Winiarz ucząc go na bieżąco wymowy polskich imion i nazwisk- duże podziękowania dla dziewczyn za odwagę.

      Każda klasa przygotowała również niespodzianki dla Mikołaja, były to piosenki świąteczne w języku angielskim m.in. „Last Christmas” czy „Let it snow”.  Mikołaj wysłuchał również kolędy w języku niemieckim pt.”O Tannenbaum” w wykonaniu klasy 3

      Zaprezentowane zostały także: taniec (klasa 6), kolęda na flecie (uczeń z  klasy 4) oraz  awatar (klasa 8). Podziękowania dla pani Angeliki Tomaszek za przygotowanie uczniów.

      Święty został zaproszony na następny rok. Teraz już wiemy, że warto uczyć się języka, a odwaga to 50% sukcesu w nauce.

      Podziękowania dla nauczycieli wychowawców i rodziców za pomoc w organizacji mikołajek.

       

      Organizator: anglista Agnieszka Mierzwa

       germanista Izabela Werle

      Więcej zdjęć w albumie. 

     • Święty Mikołaj - „patron daru człowieka dla człowieka”

     • Co roku imieniny św. Mikołaja są dla klasy szóstej okazją do oderwania się od szkolnego, rutynowego planu dnia. Wtedy, to nie tylko obdarowujemy się prezentami, ale przede wszystkim przyjemnie spędzamy ze sobą czas.

      W tym roku udaliśmy się do zajazdu "Polanka". Była pizza....były prezenty i kręgle, na których  dało się usłyszeć okrzyki radości, za każdym razem, gdy na tablicy ukazały się słowa: „STRIKE” lub „SPARE”. 

      Kreatywni szóstoklasiści odtańczyli także układ dla Świętego :)

      Opiekun: p. A. Tomaszek

     • Pożegnanie jesieni

     • "Malarstwo jest milczącą poezją, a poezja- mówiącym malarstwem"

                                                                                                                         -  Simones z Keos

       

      Cytat ten trafnie określa pożegnanie jesieni przez uczniów klas 0-3 naszej szkoły, którzy wyrazili swoją wrażliwość na piękno otaczającej jesiennej przyrody, biorąc liczny udział w konkursie plastycznym "Jesień w oczach dziecka". Różnorodność technik plastycznych,  twórcze podejście do tematu, wachlarz użytych barw, wskazują na chęć zatrzymania na dłużej w pamięci tej przepięknej  pory roku.  

      Komisja oceniająca stanęła przed niezwykle trudnym zadaniem, ponieważ każda praca była ciekawa i zasługiwała na uznanie. Laureaci konkursu to:

      I miejsce: Kopańska Julia z kl.1 ,

      II miejsce: Mil Emilia  z kl.2,

      III miejsce: Machalska Julia z kl. 3 .

      Wyróżnienia:

      Olivia Pszonak z kl.1,

      Dominik Kolasa z kl.3,

      Oskar Cholewa z kl.0.

      Wszystkim laureatom i uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy.

      Jesień to nie tylko barwna, nastrojowa, ale i wyjątkowo wdzięczna pora roku, dlatego wielu poetów czerpało inspiracje z niej do pracy twórczej. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły wybrali najpiękniejsze wiersze o  jesieni, biorąc udział w szkolnym konkursie recytatorskim "Strofy o jesieni", na który został zaproszony Honorowy Gość - Pan Krzysztof Kubaszek - poeta, pisarz, absolwent naszej szkoły.

      Pan Krzysztof jest autorem wielu zbiorów poetyckich, opowiadań dla dzieci i młodzieży oraz scenariuszy patriotycznych, są to między innymi :

      "Przystanąć",

      "Wejść w złoty promień",

      "Bajeczki z taty teczki",

      "Wierszyki, tęczowe promyki",

      "Tak nam się odrodziła, Polska Ojczyzna, miła!".

      Uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali o pracy poety, zadawali mnóstwo pytań dotyczących weny twórczej, inspiracji i planów na przyszłość. Pan Krzysztof posiada wyjątkowy dar budowania pozytywnych relacji z dziećmi, wykorzystał swój wiersz "Baranek u lekarza", który posłużył do świetnej zabawy dźwiękonaśladowczej. Następnie przedstawił swój dorobek artystyczny, wykorzystując do tego bardzo ciekawą prezentację multimedialną.

      Tak znakomitego gościa zaprosiliśmy do wysłuchania i oceny recytacji wierszy przygotowanych na konkurs recytatorski "Strofy o jesieni". Uczestnicy konkursu nie tylko pięknie recytowali, ale zaprezentowali przepiękne jesienne stroje. 

       Oto laureaci konkursu:

      I miejsce: Emilia Zaborska z kl. 1,

      II miejsce: Helena Mierzwa z kl. 0,

      III miejsce: Lena Grześ z kl. 2,

      Wyróżnienie otrzymali: 

      Alicja Haczek z kl. 0,

      Dominik Hemperek z kl. 1,

      Kacper Pryjda z kl. 1,

      Antoni Cienki z kl. 3

      Wszystkim laureatom gratulacje i  nagrody  wręczał Honorowy - poeta-  co dla uczniów było dodatkową nagrodą.    

      Organizator: p. W. Borowik

      Opiekunowie: p. I. Szwajaczak, p. M. Piskorz, p. I. Werle 

      Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

     • Międzynarodowy Dzień Misia

     • Małe i duże pluszowe misie,  kochane przez wszystkie dzieci 25 listopada obchodzą swoje święto. Właśnie tego dnia w roku 1902 pewien producent zabawek stworzył pierwszego misia i nazwał go Teddy Bear na cześć prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta. Podczas wyprawy, w której uczestniczył prezydent USA postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a całą historię zilustrowano komiksem w waszyngtońskiej prasie. To zainspirowało producenta do stworzenia zabawek pluszowego niedźwiadka, który jest symbolem dobra, miłości, ciepła, łagodności i opiekuńczości, czyli tego, czego jako ludzie bardzo pragniemy.

      Uczniowie klas 0-3 również obchodzili w naszej szkole Święto Misia. Z tej okazji wysłuchali opowiadania z morałem o „Misiu Puchatku” i zasadach bezpieczeństwa w kontaktach z nieznajomymi. Dzielnie odpowiadali na pytania w quizie na temat bajki. Wszyscy przynieśli też swoje ukochane maskotki i wzięli udział w konkursie na najciekawszą prezentację swojego misia. Kolejnym punktem programu było obejrzenie bajki pt. „Mały Miś i magiczna lemoniada”, a na koniec wszystkie dzieci malowały sylwetkę misia według własnego pomysłu i otrzymały słodkie upominki w postaci Misiów Lubisiów.

      Organizatorzy: p. Agnieszka Mierzwa, p. Izabela Werle

     • Pizza po naszemu :)

     • Po raz kolejny młodzież naszej szkoły (tym razem klasa 8) mogła wykazać się zdolnościami kulinarnymi. Przenieśliśmy się do Włoch, w którym króluje pizza. Każda z grup "zaprojektowała" inny smak. Teraz już na pewno każdy z uczniów będzie potrafił sam wykonać włoski specjał w domu - a przecież o to chodzi aby potrafić coś robić, aby teoria stała się praktyką, smaczną praktyką.

      Prowadząca zajęcia: p. Sabina Kuta

     • Relacje, które łączą  (NOWE ZDJĘCIA)

     • „ W łagodny sposób możesz wstrząsnąć światem”

                                                                                                     - Gandhi

              Nasze codzienne życie stwarza wiele sytuacji, które stanowią sposobność do okazywawania bezinteresownej życzliwości. Większość z osób chce, aby otoczenie traktowało ich z sympatią.
      A przecież według powszechnego powiedzenia, otrzymujemy w zamian to co sami daliśmy. Z
      acznij od dziś! Zacznij w tym miejscu i .....

      WYLOSUJ DLA SIEBIE DOBRE SŁOWO

               Jedną z wielu okazji, która skłania do pozytywnego działania jest Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, którego celem  jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość i wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. 

       Takiego święta nie mogło zabraknąć więc i u nas. Na samym początku, każdy obecny w szkole otrzymał naklejkę- emotikonkę z jakże trafnym napisem:

       "Uśmiech to taka krzywa, która wszystko prostuje"

       

                Do tego "święta" przygotowania trwały prawie tydzień. W sposób przemyślany dobrano zabawy, konkursy, zadania dla klas (happeningi i działania plastyczne) promujące kulturalne i życzliwe zachowania.


                   Ich różdnorodność miała dać do zrozumienia, że okazywanie pozytywnych uczuć może odbywać się nie tylko w WIELKICH działaniach (akcjach chartytatywnych), ale i w małych- w domu, w pracy, w szkole, w sklepie, na drodze i wielu innych miejscach. Wszystkie klasy wywiązały sie z nich na szóstkę.

      ​​​​​​             Twórczość uczniów wyeksponowana została na szkolnym korytarzu: "Przesyłamy serdeczności"-
      klasa I„Kapsuła- czyli zatrzymanie chwili", klasy II i III,  „Życzliwość smakuje”-  klasy IV, V i VI„W wyniku wyszukiwania...”- klasy VII i VIII

                     Na przerwach nie zabrakło atrakcji i zabaw dzięki, którym mogliśmy przekazać pozytywne uczucia
      i gesty:

      „Łączy nas (nie tylko) kartka”

      „Cięgno czułych słów” (utworzony łańcuch zostanie zawieszony na szkolnej choince)

      „Prześlij wiadomość”, 

      Nić porozumienia”,  

      Zrolowane tutki

      „Weź ze sobą miłe słowo i podaj dalej”

      czy „Przybij piątkę”.

      Zainteresowaniem cieszyła się zabawa ze znakami ideograficznymi "Grzeczne słówka podczas, której  uczniowie mieli możliwość poznania alfabetu migowego oraz zabawa "Nić porozumienia". 

                 W wyniku głosowania wybrano "Najbardziej sympatycznych". Zostali nimi uczniowie oddziału 'Kompetentne Przedszkolaki".

      ​​​​​​​                   W tym dniu wręczono także dyplomy i nagrody w ogłoszonym wcześniej konkursie "Życzliwe emoji"- który polegał  na stworzeniu emoji za pomocą technologii cyfrowej. Prace konkursowe naszych uczniów zostały zademonstrowane na korytarzu szkolnym i pozostaną tam przez jakiś czas.

      Oto nagrodzeni:

      I miejsce- ex aequo: Emilia Zaborska, Dominik Hemperek

      II miejsce- ex aequo: Lena Kiełbasa, Natalia Pryjda

      III miejsce- ex aequo: Kacper Pryjda, Karina Marszałek

      Kluczowym jednak punktem był Challenge. 

      Jak sama nazwa wskazuje, to z założenia trudne zadanie. Jego stopień trudności pozwala sprawdzić nasze możliwości przekraczania pewnych barier w nowej sytuacji. Szkolne wyzwanie polegało na stworzeniu papierowej płaskorzeźby "Strażnika życzliwości". W tym celu przez okres 2 tygodni należało spełniać dobre uczynki. Każdy uczynek = jedno piórko, które ma nam przypominać o tym, by codziennie myśleć z życzliwością o drugim człowieku, zwierzęciu czy otaczającym nas świecie. 

      Czy się udało? Czy są wśród nas strażnicy? Zobaczcie sami!

      Więcej zdjęć w albumie.

      Uczniowie z klas VI i VII przygotowali również niespodziankę w postaci trójęzycznego kamishibai  na podstawie książki  Antoine Guilloppé "Uczucia"/ "Câlins"/"Tenderness", w którym gościnnie wystąpiła p. Sabina Kuta. 

      Jest to książka, która zabiera nas w podróż rozpoczynającą się w czasach prehistorycznych. Autor opowiada bardzo prostą opowieść o sile uścisków, kontaktu fizycznego, dodawania sobie otuchy. Opowiada również o dorastaniu, o sile i wartości bliskich więzi między rodzicami i dziećmi. Zapraszamy do obejrzenia.

         Podczas "świętowania" był czas wspólnych zdjęć, któremu towarzyszyła myśl  o potrzebie nieustannego podnoszenia poziomu naszej życzliwości.

       

      Organizatorzy:

      p. A. Tomaszek, p. W. Borowik, p. A. Gloc

      Szczególne podziękowania dla: p. D. Pryjda, I. Szwajczak, p. M. Piskorz,

      p. B. Walerianowicz- Hemperek, p. M. Haczek.

       

      Historia święta:

      To był 1973 rok, kiedy dwóch braci – wtedy studentów - Brian i Michael McCormack, postanowiło zareagować
      na wieść o wojnie pomiędzy Egiptem a Izraelem. Chcieli pokazać światu, że walka, przemoc i nienawiść szkodzą, nie budują i nie prowadzą do rozwiązywania problemów. Sieją śmierć i zło, a nienawiść zatacza wtedy coraz większe kręgi.

      Studenci postanowili propagować życzliwość, aby przekonać rządzących do pokojowych rozmów, wierząc,
      że każdy konflikt można rozwiązać poprzez uczciwą, spokojną rozmowę i gest wyciągniętej życzliwie dłoni.
      21 listopada, na całym świecie, obchodzony jest World hello Day, w Polsce Dzień Życzliwości uchwalono w 1973 roku.

      źródła: https://www.polskieradio24.pl/, https://pl.wikipedia.org/ , https://youtu.be/CZAz4NCUPck

       

      Bądźmy życzliwi nie tylko od święta!

       

     • W Rzeszowie…

     • W zeszłą środę (tj. 17 listopada) klasy od 0 do 5 wybrały się na wycieczkę do Rzeszowa. Pierwszym punktem programu był Teatr Maska i spektakl pt.” Biruta i tajemnica rzeki”. Dzieci były zachwycone spektaklem, efektownymi kostiumami, ale również oryginalną historią z głębokim przesłaniem. Treść sztuki  poruszała odwieczne pytania o sens życia, człowieka i naturę czy kobiecą siłę. Dzieciom najbardziej podobała się główna bohaterka Biruta – silna, ale bardzo samotna kobieta, która odrzucona przez wspólnotę wioski wyrusza w podróż, by rozwikłać zagadkę zatrutej rzeki.

      Po uczcie dla ducha przyszła kolej na coś „dla ciała”, czyli szaleństwo w JumpWorld- parku trampolin. Przesympatyczne pani instruktorki pilnowały, aby każdy czuł się bezpiecznie szalejąc do woli. Wszyscy otrzymaliśmy również zdjęcia z autografami właścicieli, czyli braci Kłeczek- finalistów programu Mam Talent.

                  Ostatni przystanek to „uzupełnienie” elektrolitów w restauracji McDonald’ s.

      Więcej zdjęć w albumie.

       

      Kierownik wycieczki- p. Izabela Werle

      Opiekunowie: p. Agnieszka Mierzwa, p. Waleria Borowik, p. Małgorzata Piskorz, p. Sabina Kuta

     • Zaczarowana kopuła

     • czyli kolejna odsłona "Plastycznej kuchni"

      Ten cykl warsztatów zapisał się już w ofercie edukacyjnej naszej szkoły, gdyż budzi ogromne zainteresowanie wśród uczniów. Każdy chce spróbować swoich sił nie tylko na polu kulinarnym, ale też plastycznym. Mam nadzieję, że zastosowane przepisy pozwolą to sprawdzić, a "dania" będą nie tylko smaczne, ale i piękne.  

      19 listopada na zajęciach pozalekcyjnych uczniowie klas 6 i 7 tworzyli monoporcje.

      Monoporcja to elegancki deser, przeznaczony dla jednej osoby. Można stworzyć wszystko to na co mamy ochotę. W małej formie ciasta możemy zamknąć dowolne smaki i tekstury. Zachęca nas smakiem i kusi wyglądem. 

      Warsztatowy deser składał się z kremu o smaku  oreo i frużeliny malinowej własnej roboty (owoce w żelu). Bazę stanowiła krucha tartaletka i biszkopt. Proste, prawda?

      Zapytacie:

      - Gdzie w tym wszystkim niby jest  sztuka?

      Odpowiadam:

      - Oczywiscie, że jest. W całej monoporcji:)

      Uwagę jednak przykuwa kopuła. U nas półkulista i nie wymagająca tyle pracy co słynne dzieło Filippo Brunelleschiego  w  Katedrze  Santa Maria del Fiore we  Florencji :) (audiodeskrypcja dzieła- posłuchaj).

       

      Sklepienie i cały deser nie przetrwa niestety 600 lat. Został zjedzony od razu :) 

      Kopuła została "odlana" z izomaltu- niskokalorycznego  i niepowodującego  próchnicę środka słodzącego. Aby nasza monoporcja wygladała elegancko i ekskluzywnie uczestnicy zajęć mieli możliwość  nauki platingu- aranżacji i dekoracji talerza. W tym celu wykonali czekoladki o różnym kształcie. 

      Pełna fotorelacja w albumie fotograficznym.

      Organizator: p. A. Tomaszek

     • Światowy Szczyt Cyfrowy ONZ

     • Zaproszenie

      Drodzy uczniowie!

      Serdecznie zapraszamy do bezpłatnego udziału w Światowym Szczycie Cyfrowym ONZ – Forum Zarządzania Internetem IGF2021, którego gospodarzem będzie Polska. Spotkajmy się w dniach 6-10 grudnia, aby wspólnie porozmawiać o możliwościach i wyzwaniach jakie stwarza przestrzeń cyfrowa.

      W Szczycie Cyfrowym może wziąć udział każdy, zarówno stacjonarnie – w Katowicach – jak i zdalnie, za pośrednictwem połączenia wideo. Wystarczy zarejestrować się na wydarzenie do dnia 1 grudnia.

      Tu znajdziecie informacje

     • 300 laptopów dla uczniów

     • Firma Asseco z okazji 30.lecia powstania wraz z Podkarpackim Oddziałem PCK organizuje akcję kierowaną do uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, którzy z uwagi na sytuację finansowa bądź rodzinną zostali wykluczeni cyfrowo, bądź takim wykluczeniem są zagrożeni. Akcja dotyczy przekazania 300 laptopów wraz z rocznym dostępem do internetu.

      Formularze można składać do dowolnego oddziału Polskiego Czerwonego Krzyża na terenie podkarpacia lub wysłać na e-mail: pck@asseco.pl

      Należy go pobrać z strony internetowej – www.assecodzieciom.pl

     • Kiermasz Świąteczny!

     • Zapraszamy wszystkich do naszej biblioteki na doroczny kiermasz książki świątecznej. Każdy znajdzie tu dla siebie coś ciekawego w bardzo atrakcyjnej cenie (pięknie książeczki po 2-3zł!!!). Oprócz książek, kolorowanek dla dzieci znajdziemy tu również pozycje dla dorosłych np. książki z przepisami. Szczególnie serdecznie zapraszamy oczywiście uczniów naszej szkoły.

      Kiermasz odbywa się codziennie, w godzinach otwarcia biblioteki.

      Prowadzący: p. L. Władek, p. B. Walerianowicz- Hemperek

     • Zacznij....ćwicz i .... nie poddawaj się!

     • Wady postawy i zabrzenia rozwoju ruchu stanowią obecnie istotny problem zdrowotny u dzieci w wieku szkolnym. Wychodząc na przeciw tym potrzebom 15 listopada zostały przeprowadzone dla uczniów zajęcia fitness. Prowadząca trenig - pani Joanna Motowidło- instruktorka fitness-  odpowiednio dobrała ćwiczenia w zależności od możliwości i potrzeb uczestników. Każdy miał do swojej dyspozycji tasmę oporową, piłęczkę oraz matę.  Wszyscy wyśmienicie sobie poradzili.

      Fitness dla dzieci to współczesna odmiana zajęć gimnastyki korekcyjnej.  Głównym celem tych zajęć ruchowych było wykształcenie u dziecka prawidłowych ruchów funkcjonalnych i związaną z nimi postawę i układ ciała. Mamy nadzieję, że poprzez taką "zabawę" nam się to udało. 

      Bardzo dziękujemy trenerce za ciekawy trening, a uczniom i rodzicom za zaangażowanie w akcję. Mamy nadzieję, że chętnych na kolejne zajęcia nie zabraknie. 

      Więcej zdjęc w albumie.

      Prowadząca: p. Joanna Motowidło

      Organizator: p. A. Tomaszek

      Opiekunowie: p. D. Pryjda, I. Szwajczak, p. W. Borowik, p. M. Kuca-Świderek

     • W hołdzie dla Niepodległej

     • 10 listopada zebraliśmy się, aby uczcić 103 rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę oraz by wspólnie odśpiewać hymn państwowy. Aby przybliżyć wszystkim wydarzenia z tamtych czasów, klasa 3 i 5 (pod kierunkiem p. Izabeli Werle oraz p. Agnieszki Mierzwy) przedstawiły inscenizację pt.” Bo wolność krzyżami się mierzy”. W przedstawieniu nie zabrakło oczywiście takich postaci jak Piłsudski (Dominik Kolasa), Ojczyzna (Anastazja Wojdyła) czy zaborcy (Hubert Pietryna, Szymon Winiarz, Patryk Adamiec).

      Uczniowie przypomnieli sobie takie piosenki żołnierskie jak : „Wojenko, wojenko”, „Pierwsza kadrowa”, a także „Ojczyzno ma” (wyk. Kamila Pietryna, Karina Marszałek) i „Co to jest Niepodległość” (wyk. Gabriela Mac, Karina Marszałek, Izabela Machnicka).

      Następnie wystąpili uczniowie przedszkola w poezji dla Niepodległej (pod kierunkiem p. Ireny Szwajczak).

      Na koniec klasy 1 i 4, w pięknych strojach krakowskich zaprezentowały taniec z flagą do piosenki  „Od morza aż do Tatr” (pod kierunkiem p. Walerii  Borowik i p. Angeliki Tomaszek).

      Odśpiewano także hymn narodowy "Mazurek Dąbrowskiego".

      Więcej zdjęć w albumie.

     • “Niepodległa do Hymnu”

     • Pokaz multimedialny (sztuka nowoczesna) - Daniel Stryjecki

      W dniu 10 listopada 2021 roku społeczność naszej szkoły wzięła udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej „Niepodległa do Hymnu”. Jej głównym celem jest uczczenie Narodowego Dnia Niepodległości poprzez odśpiewanie Hymnu Państwowego.  W ramach prowadzonej akcji o godzinie 11.11 został odśpiewany Hymn Państwowy.

      Akcja „Niepodległa do hymnu”, zainicjowana w 2018 roku przez Biuro Programu „Niepodległa”, cieszy się wielkim zainteresowaniem, a hymn co roku wybrzmiewa z m.in. wieży Bazyliki Mariackiej w Krakowie, Wawelu, Placu Zamkowym w Warszawie, a nawet Polskiej Stacji Antarktycznej im. H. Arctowskiego.

     • Osobowość października i lepidopterolog

     •        Podczas uroczystej akademii z okazji „Dnia Niepodległości” zostały wręczone ordery w kategorii osobowość miesiąca października. Pan dyrektor pogratulował zwycięstwa następującym osobowościom:

      Weronika Winiarz- Profesorek

      Julia Kopańska- Pożeracz książek

      Weronika Winiarz, Klaudia Winiarz- sportowiec miesiąca

      Milena Potasz- Koleżka

      Smakosz- Igor Wyleciał

      Karolina Zagrobelny- Wzorowy dyżurny

      Bawimy się dalej. Już niedługo usłyszycie o osobowościach listopada!

       

             Wręczono także nagrody za udział w szkolnym konkursie "Sprawdź się jako lepidopterolog".

      kategoria klasy I-IV:  1 miejsce Antoni Cienki

                                          2 miejsce Natalia Cienki

      kategoria klasy V-VIII:  1 miejsce Joanna Machnicka

                                             2 miejsce Natalia Pryjda

                                             3 miejsce ex aequo   Klaudia Winiarz, Lena Kiełbasa

      Dla zainteresowanych:)

      Zaobserowane motyle to: 

      1. Rusałka pawik

      2. Perłowiec/Dostojka

      3. Bielinek

      4. Rusałka admirał.

      Organizatorzy: p. A. Mierzwa, p. A. Gloc

     • Rodzima tożsamość i duma z kraju

     • czyli XIV Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej w Wiązownicy

      „Płomień rozgryzie malowane dzieje,

      skarby mieczowi spustoszą złodzieje.

      Pieśń ujdzie cało”

                                                                                                                               Adam Mickiewicz

           

           Pieśni towarzyszyły wielkim wydarzeniom w historii naszego kraju, szczególnie te patriotyczne, które krzewiły ducha polskości, zagrzewały do boju,  bywały modlitwą...

      Nie pozwalały wymazać Polski z pamięci, gdy zaborcy "zmietli" ją z mapy Europy.

      Na zdjęciu: Happening "Polska"- napis ułożony z ciał uczniów klasy IV 

       

           8 listopada  w Wiązownicy odbył się XIV Przegląd Pieśni Patriotycznej.  Tegoroczna edycja odbyła się  w zupełnie innej formie. W związku z obostrzeniami, nie było możliwe zorganizowanie konkursu stacjonarnie. Uczestnicy przeglądu mieli za zadanie wysłać nagranie wybranego utworu do oceny. Wszyscy zaprezentowali się na bardzo wysokim poziomie.

        Dlatego z wielką przyjemnością informujemy, że nasz zespół muzyczny zdobył w tym konkursie wyróżnienie w kategorii zespoły. Dziękujemy za wzruszający występ, który w szczególny sposób uczcił historię, patriotyzm i szacunek do Ojczyzny.

       

      Jesteśmy dumni z naszych rozśpiewanych i roztańczonych uczniów z klasy I i IV. Serdecznie dziękujemy.

      Uczniów do konkursu przygotowały: p. Waleria Borowik i p.  Angelika Tomaszek

     • Razem

     • ❤❤❤ Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej w Mołodyczu we współpracy ze Szkolnym Kołem Wolontariatu Szkoły Podstawowej nr 6 w Jarosławiu zwraca się z ogromną prośbą o pomoc w zbiórce dla potrzebującego Andrzeja z Jarosławia, podopiecznego Pani Agnieszki Joniec Jurczak.

      Zbieramy:

      • papierowe ręczniki,
      • mokre chusteczki,
      • jednorazowe rękawiczki rozmiar L,
      • kompresy z gazy,
      • oliwki do masażu „Ziaja”
      • krem ochronny z argininą „Seni care” oraz żel aktywizujący tej samej firmy przeciw odleżynom
      • saszetki z musem owocowym Kubuś

      Pomóżmy mu RAZEM❤❤❤

      Bardzo Was prosimy!

      Koordynatorzy akcji: p. Izabela Werle, p. Agnieszka Mierzwa

      Samorząd Uczniowski