• AKCJA ,,PRZYTUL SIĘ DO DRZEWA 2’’

     • Początkiem paździenika została podsumowana ogólnopolska kampania PRZYTUL się do DRZEWA II, która miała na  celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, oraz uczulanie na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. 

              Biorąc udział w akcji uczniowie pokazali, że kochają nasze polskie lasy, a takimi małymi krokami jak "przytulenie drzew" sprzeciwiają się celowym podpaleniom lasów! 

      Dzięki akcji PRZYTULENIU się do DRZEWA nie tylko pokazaliśmy  mądrą postawę leśną, ale i zyskaliśmy  coś dla siebie.

      Czy wiesz, że 

      -Rocznie w Polsce wybucha ponad 6000 pożarów lasów? A czy wiesz, że praktycznie 77% tych pożarów powstało z winy człowieka!

      -Faktem jest, że drzewoterapia, czyli zielona energia drzew ma niesamowity, uspokajający wpływ na nasze zachowanie.

      Do akcji przyłączyli się:

      klasa 0B z wychowawcą p. Dorotą Pryjda - szkolny koordynator

      klasa III z wychowawcą p. Gabrielą Styś

      klasa VIII z wychowawcą p. Angeliką Tomaszek

      autor artykułu: D. Pryjda

      Więcej zdjęć w albumie.

       

     • Młode talenty

     • W dniu 03.10.2023 r. do naszej szkoły przyjechała uczennica klasy VII - Oliwia Jasińska wraz ze swoją  nauczycielka języka polskiego p. Anną Górecką. Oliwka obecnie uczy się w Szkole Podstawowej w Starych Oleszycach im. gen. Józefa Kustronia.

      Celem tego spotkania było podzielenie się swoimi zainteresowaniami (poezją i sztuką) z rówieśnikami : uczniami klas VII i VIII naszej szkoły. Oliwka lubi pisać opowiadania oraz wiersze. Kilka wierszy zostało opublikowanych w miesięczniku „Victor”.

       

      Organizator i autor artykułu Agnieszka Gloc

     • Ogólnopolski Tydzień Szczęścia

     • podsumowanie akcji

      Celem Ogólnopolskiego Tygodnia Szczęścia było zwrócenie uwagi na szczęście i dobrostan oraz ich związki z efektami kształcenia.

      Badania pokazują, że ludzie doświadczający szczęścia w szkole i w pracy żyją .....

      zdrowiej.......dłużej..........lepiej!

      Poczucie szczęścia sprzyja odporności, kreatywności, zaangażowaniu, budowaniu relacji, przyjaźniom. To narzędzie profilaktyki depresji i chorób cywilizacyjnych.

      Było wiele ciekawych inicjatyw:

      • czytanie książek o tematyce szczęścia, optymizmu i nadziei,
      • tworzenie tablicy marzeń,
      • galeria uśmiechu,
      • wywiady,
      • wspólny taniec.

      Uzupełnieniem tych działań były pogadanki przeprowadzone przez psycholog p. Edytę Pokraka oraz wizyta klauna Waldusia, który na nasze szczęście pojawił się w tym tygodniu w szkole :)

       

      Dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie kolorowych lizaków dla wszystkich uczniów szkoły.

       

      Organizatorzy: p. Angelika Tomaszek, p. Agnieszka Gloc,

      p. Edyta Pokraka, p. Maria Dudek, p. Gabriela Styś

      Autor artykułu: A. Tomaszek

      Zdjęcia w albumie.

     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

     • To święto, którego najważniejszymi beneficjentami są dzieci. Czytanie im na głos stymuluje ich rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku. Data 29 września odnosi się do urodzin Janiny Porazińskiej, autorki książek dla dzieci i młodzieży.

      Aby uczcić ten dzień, nauczyciele wraz z uczniami naszej szkoły w piątek 29 września 2023 roku czytali książki przez 10 minut na wybranych lekcjach.

      W związku z Tygodniem Szczęścia czytane były fragmenty lektur podejmujące motyw radości, miłości, szczęścia. Wśród wybranych utworów znalazły się takie jak: ,,Mały Książę’’ A. de Saint – Exupery’ego, ,,Opowieść wigilijna’’ K. Dickensa, „Ania z Zielonego Wzgórza” L. Montgomery, „Pociągi jadą do taty” E. Nesbit.

      Dzień ten miał przede wszystkim zwrócić uwagę na wartość czytania książek.

      Bo czytanie:

      - rozwija wyobraźnię,

      - zmniejsza poziom hormonu stresu nawet do 70%,

      - wspomaga koncentrację,

      - zwiększa poziom IQ.

       

      Autorzy artykułu: Kamil Cienki, Sebastian Sokół, Weronika Winiarz

      Organizatorzy: nauczyciele bibliotekarze- p. Beata Walerianowicz-Hemperek, p. Lucyna Władek

       

      Więcej zdjęć w albumie.

     • Bo jak nie oni to kto?

     • Buzia Twoja uśmiechnięta,
      w dniu radosnym Twego święta.
      Przyjmij, proszę me życzenia,
      niech się spełnią Twe marzenia.
      Ważna dzisiaj data taka,
      bo to przecież Dzień Chłopaka!

      Jak co roku we wrześniu obchodzony jest Dzień Chłopaka. W naszej szkole, również nie mogliśmy zapomnieć o młodych dżentelmenach. Z tej okazji Samorząd  Uczniowski zorganizował akcję „Przebierz się”. Dziewczyny zamieniając się rolami stanęły na wysokości zadania. Ich pomysłowość i odwaga pokazały jak duży mają dystans do siebie i poczucie humoru. 

      Tradycyjnie zostało także przeprowadzone głosowanie na „Najsympatyczniejszego Chłopaka” w szkole. Po komisyjnym przeliczeniu głosów ustalono następujące wyniki:

      - w klasach I-III tytuł otrzymał Jan Kiełbasa,

      - w klasach IV-VIII  tego zaszczytu dostąpił Sebastian Sokół.

      Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. 

      Wszystkim chłopakom jeszcze raz życzmy wszystkiego najlepszego!

       

      Organizatorzy: SU

      wraz z opiekunami: p. Angeliką Tomaszek, p. Gabrielą Styś

      Autor artykułu: p. G. Styś

      Więcej zdjęć w albumie.

     • Czy ostatnie istnienie ma szanse na przeżycie?

     • Spotkanie autorskie z Gabrysią Rokosz

      27 września 2023 roku w naszej szkole odbyło się spotkanie autorskie Gabrielą Rokosz.

      Gabrysia to młoda dziewczyna pochodząca z Manasterza, która już w 6 klasie szkoły podstawowej rozpoczęła pracę nad swoją debiutancką powieścią. Samo pisanie książki zajęło jej dwa lata a, wydała ją w wieku 17 lat. Książka rosła i dojrzewała wraz z autorką.

      „Ostatnie istnienie” – książka młodej pisarki to fantastyczna opowieść o apokaliptycznej wizji zagłady świata.

      Wraz z wybuchem elektrowni atomowych w różnych częściach świata upadło wszystko, co stworzyła cywilizacja... Ludzie narażeni na promieniowanie stali się Zmienionymi. Pierwotne, zwierzęce instynkty przejęły ich ciała. Nieliczni uniknęli tego losu. Wybudowali Wioskę i otoczyli ją murem, aby chronić siebie i przyszłe pokolenia. Stworzyli miejsce, gdzie nie docierało zło świata zewnętrznego.

      Pożar oraz zaraza zabrała większość ludzi z Wioski, pozostało jedynie dwadzieścioro pięcioro nastolatków, wśród nich Laura. Od chwili śmierci dorosłych brama pozwalająca na wyjście poza mury nie została otwarta. Dorastający nastolatkowie postanowili to zmienić. Starszy brat Laury zdecydował się na wyjście z Wioski. Ta decyzja zburzyła spokojne życie nastolatków. Czy wyjście z Wioski nie było błędem? Czy Ostatnie Istnienie ma szansę na przeżycie?

      Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w świecie wykreowanym przez Gabrysię.

      Spotkanie przebiegało w miłej atmosferze. Uczniowie klasy siódmej zapoznali uczestników z tematyką książki „Ostatnie istnienie”, dokonali też krótkiej prezentacji młodej pisarki oraz przeczytali fragment jej debiutanckiej powieści. Następnie głos zabrała Gabriela. Opowiadała o swojej pracy nad książką i trudnościach związanych z jej wydaniem. Zwróciła też uwagę na potrzebę czytania, gdyby nie miała takiej pasji, nie wydałaby swojej własnej książki.

       Pisarka swoje zainteresowania łączy z wyborem przyszłej drogi zawodowej. Chce zostać nauczycielką języka polskiego. Jest też harcerką i instruktorką. Dobrze znaną harcerzom z naszej szkoły. Próbuje także swoich sił jako aktorka. Mogliśmy się o tym przekonać, oglądając fragment z filmu „Płonie ognisko”, zrealizowanego przez społeczność naszej szkoły. Gabrysia zagrała w scenie z Sieniawy ilustrującej autentyczne zdarzenie z 1863 roku. Dzieci wyruszyły z Jarosławia, by wziąć udział w Powstaniu Styczniowym. Zostały zatrzymane przez ludzi w Sieniawie i następnego dnia odwiezione do rodziców.  ​​​​​​​

      Zebrani mieli okazję do zadawania pytań Gabrysi, na które pisarka chętnie odpowiadała, ukazując tajniki kreowania świata przedstawionego swojej powieści. Szczególnie bohaterów: Laury, Nadii, Antka i Floriana. ​​​​​​​

      Można również było nabyć książkę z dedykacją autorki.

      Serdecznie dziękujemy Gabrieli za przybycie do naszej szkoły i cenne wskazówki dla przyszłych pisarzy. Może ktoś z nas zdecyduje się pójść w ślady starszej koleżanki i harcerki.

       

      Autorzy artykułu: Kamila Pietryna, Gabriela Mac, Karina Marszałek

      Inicjator spotkania: dyrektor Jan Kuca

      Organizatorzy: klasa siódma z polonistką p. Beatą Walerianowicz- Hemperek

       

      Więcej zdjęć w albumie.

     • Akcja Sprzątanie Świata 2023

     • 16 września 2023 roku znów obchodzono Światowy Dzień Sprzątania Świata! Tego dnia miliony ludzi na całym świecie angażuje się w uczynienie naszej planety nieco czystszą. Wspólnie sprzątając śmieci, przyczyniamy się do ochrony środowiska. Pokazujemy, że razem bierzemy odpowiedzialność za naszą planetę.

      Głównym celem akcji było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów i odpowiedzialności za środowisko naturalne. Akcja miała również na celu pokazanie  uczniom,  że  rozwiązaniem  problemu  zaśmieconego  środowiska nie  jest  tylko  coroczna    zbiórka  śmieci,  lecz  głównie  zmiana  nawyków  w codziennym życiu, segregacja i umiejętne gospodarowanie odpadami.

      Od 20-28 września uczniowie naszej szkoły w raz z wychowawcami zaopatrzeni w worki i jednorazowe rękawiczki uczestniczyli w akcji ekologicznej. Rozpoczęto ją pogadanką na temat bezpieczeństwa oraz celów głównych akcji. Dzieci sprzątały teren wokół szkoły oraz w lasach. Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegła szybko i sprawnie, a efekty pracy uczniów były zadowalające. Czynny udział w tym przedsięwzięciu dał uczniom do zrozumienia, że należy dbać o swoje środowisko oraz czystość otoczenia.

       

       Opiekunowie akcji dziękują wszystkim za zaangażowanie. 

       

      Organizatorzy akcji: p. Dorota Pryjda, p. Gabriela Styś

      Opiekunowie: wychowawcy klas

      Autor artykułu: G. Styś

      Więcej zdjęć w albumie.

     • Factum est!

     • z j. łacińskiego: stało się!

      Dokładnie tak!

      Wrzesień … z drzew zaczynają spadać liście, słońce coraz krócej gości na naszym niebie, w powietrzu czuć zapach jesieni.

      Stało się- to koniec lata.....

      Ósmoklasiści postanowili  pożegnać, tę najbardziej słoneczną porę roku, klimatycznym ogniskiem.

      Nie zabrakło śmiechu, zabawy, szczerych rozmów  i .......dobrego jedzenia, które należało samodzielnie przygotować.

      Podziękowania za pomoc składamy p. Marzenie Warcaba :)

      Zdjęcia w albumie.

      Wychowawca: p. Angelika Tomaszek

     • 26 września - Europejski Dzień Języków Obcych

     • Nasza szkoła przyłączyła się do obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych. W ramach zajęć przeprowadzonych przez nauczycieli języków obcych nasi uczniowie mieli m. in. okazję poznać kilka ciekawostek dotyczących nauki języków obcych. Dowiedzieli się np., że: pierwszym językiem obcym użytym na arenie światowej był język rosyjski, w języku serbskim piszemy tak jak słyszymy. Ciekawostką dla uczniów okazało się używanie zwrotu “XD”, który w różnych krajach ma różną formę, i tak np. Hiszpanie piszą “jajaja”, Tajlandczycy - “555”, natomiast Japończycy - “www”.

      Poznaliśmy również, że słowo roku 2022 m. in. w:

      1. Niemczech – Zeitwende, czyli punkt zwrotny. Odnosi się ono do rosyjskiej inwazji na Ukrainę.
      2. Austrii – Inflation, czyli inflacja, która jest spowodowana wysokimi cenami energii i wojną na Ukrainie.
      3. Wielkiej Brytanii – goblin mode, czyli tryb goblina – jest to slangowy termin, który opisuje bezkrytyczne, pobłażliwe, leniwe lub chciwe zachowanie, które odrzuca normy społeczne.

      Uczniowie mieli okazję wykazać swoją znajomość innych języków obcych niż te których uczą się w szkole, podczas liczenia do 10, m.in. w języku: angielskim, francuskim, ukraińskim, rosyjskim, niemieckim czy też włoskim. Uczennice klasy ósmej Aleksandra Krzemień oraz Yelizaveta Panasiuk powiedziały również wierszyk, który był pomocny w nauce liczebników od 1 do 12.

      Chyba nie ma języka, w którym zabrakłoby łamańców językowych. Również podczas dzisiejszych obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych nie zabrakło odważnych do powiedzenia trudnych fraz w języku angielskim. Były to uczennice klasy siódmej: Izabela Machnicka, Weronika Winiarz, Kamila Pietryna oraz  Karina Marszałek a także uczeń klasy szóstej Marcel Woźny. Gratulujemy odwagi.

      Mieliśmy również okazję wysłuchać łamańców językowych, powiedzianych przez znanego uczniom lektora ze Szkocji, Toma Quinn. Zapraszamy do obejrzenia filmiku, który znajdziecie w galerii.

      Na koniec został przeprowadzony quiz, w którym udział wzięły cztery trzyosobowe grupy. Zadanie polegało na odgadnięciu w jakim języku jest odtworzone nagranie. Zwycięska grupa, w skład której wchodziły dwie uczennice klasy ósmej - Julia Krzemień i Lena Kiełbasa oraz uczeń klasy trzeciej – Kacper Pryjda. Zwycięzcom gratulujemy.

       

      Serdecznie dziękujemy za udział w dzisiejszym święcie.

       

      Organizatorzy: p. Agnieszka Mierzwa, p. Maria Dudek

      Autor artykułu p. M. Dudek

     • Szkolny konkurs

     • Regulamin szkolnego konkursu  "Zostań architektem krajobrazu."

       

      1. Organizator konkursu: Szkoła Podstawowa w Mołodyczu; pedagog szkolny

      2. Uczestnicy konkursu: Konkurs skierowany jest do uczniów klas VII-VIII szkoły podstawowej

      3. Cele konkursu:

      -rozwijanie wrażliwości estetycznej;

      -pobudzenie aktywności twórczej;

      -rozwijanie kreatywności i wyobraźni;

      -promowanie nowych form spędzania wolnego czasu;

      -rozwijanie umiejętności posługiwania się różnymi technikami;

      4. Wymagania konkursowe:

      -Przedmiotem prac  jest wykonanie projektu rabaty kwietnej

      -Technika pracy -dowolna.

      -Do pracy należy załączyć kartkę z imieniem i nazwiskiem autora.

      -Prace wykonujemy indywidualnie lub grupowo.

      5. Przedmiot oceny konkursowej:

      Komisja będzie oceniać walory pracy.

      Prace uczestników oceniane będą według następujących kryteriów:

      -zgodność z tematem (w projekcie nasadzeń należy uwzględnić takie rośliny jak: lawenda odm. Hidcope, róże pachnące typu rogosa, kocimiętki, kalaminty oraz maciejka)

      - estetyka wykonania,

      6. Terminarz konkursu:

      Prace konkursowe dostarczamy do p. Agnieszki Gloc

      Ostateczny termin dostarczania prac: 03 października 2023 roku. 

       

      Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie!

     • Święto pieczonego ziemniaka

     • Jesień to czas zbiorów ziemniaków, a przy tym świetna okazja do wspólnej zabawy i bliższego poznania tego warzywa.

      Tradycyjnie nasza szkoła wzięła udział w „Pikniku wesołego ziemniaka” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Wiązownicy, Gminne Centrum Kultury w Wiązownicy oraz Stowarzyszenie Rozwoju Gminy Wiązownicy.

      Uczniowie klas III oraz IV mieli okazję wziąć udział w konkursach z głównym bohaterem imprezy- ziemniakiem. Przygotowali plakat o zdrowym żywieniu oraz samodzielnie stworzyli swoje rzeźby z warzyw i owoców. Każda praca była wyjątkowa, a jej twórcy zostali obdarowani symbolicznymi prezentami.

      Tradycyjnym poczęstunkiem była kiełbaska oraz ziemniaki w mundurkach. To był wspaniały i radosny czas.

      Zdjęcia w albumie.

       

      Opiekunowie: p. Gabriela Styś , p. Barbara Dec- Kozdroń

      autor artykułu: p. G. Styś

     • Ogłoszenie

     • Szkoła Podstawowa w Mołodyczu w imieniu Księży Sercanów ogłasza zbiórkę na budowę studni w Afryce

      Zbieramy:

      • niepotrzebne telefony komórkowe, tablety i laptopy,
      • zegarki tarczowe,
      • zniszczoną, niepotrzebną biżuterię złotą lub srebrną,
      • klocki Lego,
      • wszystkie pieniądze świata (monety i banknoty) zarówno aktualne, jak i wycofane z obiegu.

      Zbiórka trwa do końca października. Po tym terminie zebrane rzeczy zostaną spakowane i wysłane do biura misyjnego Księży Sercanów.

      Osoby odpowiedzialne: Dorota Maciurzyńska, Agnieszka Mierzwa

     • Klasowe gofry

     • 22 września uczniowie klasy V  wraz z wychowawcą miło spędzali czas przygotowując wspólnie gofry.  Wspaniale przygotowali się do pracy, podzielili obowiązki i zgodnie współpracowali ze sobą.

       

      Opiekun: p. Renata Bałanda

      autor artykułu: R. Bałanda

     • Złoto Kanady w szkole

     • Innowacja pedagogiczna „Plastyczna kuchnia” to zajęcia kulinarne cieszące się dużym zainteresowaniem wśród uczniów naszej szkoły.

      Podczas środowego spotkania, w radosnej atmosferze, w sposób twórczy, uczniowie klasy IV przygotowywali zdrowy i smaczny posiłek. "Doświadczyli pożywienie" wieloma zmysłami, usprawniali motorykę, umiejętność współpracy w grupie, poznawali kuchnie świata i nabywali nowe doświadczenia. 

      Puszyste pancakes'y były przygotowywane na cieście na bazie maślanki. Wszystko pięknie udekorowane i podane jak przystało na plastyczną kuchnię. Była bita śmietana, owoce i syrop klonowy nazywany złotem Kanady. 

      Innowacja promuje aktywne metody nauczania i wychowania, zachęca dzieci do aktywności. Podnosi także jakość pracy szkoły oraz angażuje i integruje jej społeczność.

      „Plastyczna kuchnia”

      to dla uczniów zabawa i wielka podróż przez

      meandry żywienia,

      a efektem są nabywane właściwe nawyki żywieniowe.

       

      Podziękowania za pomoc na warsztatach składamy paniom M. Kuca i M. Sokół  :)

       

      Prowadząca innowację: p. Angelika Tomaszek

      autor artykułu: A. Tomaszek

       

      Zdjęcia w albumie.

     • Szkoły Pełne Talentów

     • zbieramy talenciki

      Prosimy o wsparcie naszej szkoły i dołączenia do II edycji akcji Szkoły pełne talentów!

      Robiąc zakupy w Lidlu odbieraj Talenciaki, minimalna wartość zakupów to 50 złotych. Pamiętaj, kup przynajmniej jedno warzywo lub jeden owoc.

      Przekaż Talenciaki naszej szkole, a my wymienimy je na SUPER NAGRODY!

      UWAGA! Akcja trwa od 01.09.2023 r. do 05.11.2023 r. 

      Talenciaki przekazujemy w formie tradycyjnej wrzucając kupony do pudełek znajdujących się w szkole.

      Zebrane kupony szkoła będzie mogła wymienić na sprzęt sportowy, elektroniczny lub atrakcyjne pomoce dydaktyczne.

       

      Bardzo prosimy o wsparcie naszej szkoły w akcji, a możemy to wszyscy zrobić nawet podczas codziennych zakupów!

     • Z ogrodu do kuchni

     • robimy cakesicles

      Zajęcia kulinarne są coraz bardziej popularne w szkołach. Nauczyciele doceniają ich walor edukacyjny, a uczniowie chętnie w nich uczestniczą. 

      Wspólne przebywanie w kuchni to także ciekawy pomysł na spędzanie czasu z wychowankami.

      12 września uczniowie klasy VIII  wraz z wychowawcą podczas zajęć pozalekcyjnych przygotowywali smakowite ciasto na patykach. Jednym ze składników były świeżo zerwane, ekologiczne maliny. Z nich to właśnie została zrobiona przepyszna frużelina, która stanowiła nadzienie do cakesicles.

      Zajęcia miały na celu wzmacniać więzi, uczyć odpowiedzialności i szacunku dla pracy.

      Były też znakomitą okazją do rozmów i przekazywania pozytywnych wzorców.

      Zdjęcia w albumie.

      Prowadząca: p Angelika Tomaszek

     • "Przytul się do drzewa"

     • - ogólnopolska kampania

      Ogólnopolska kampania PRZYTUL się do DRZEWA ma celu zwrócenie uwagi na bezpieczne i mądre poruszanie się po lasach, uczula na rzeczy, które mogą nieświadomie doprowadzić do pożaru. Zachęcamy każdego do włączenia się do akcji i PRZYTULENIA DRZEWA!  Pokażmy, że kochamy nasze Polskie lasy i chronimy je przed powstawaniem pożarów.

      Szczegóły u szkolnych koordynatorów: p. Doroty Pryjda, p. Angeliki Tomaszek, p. Gabrieli Styś

       

     • Drodzy Rodzice i Uczniowie

     • W załączeniu przekazujemy ulotkę przygotowaną przez studentów z Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu we współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń. 

     • Informacja dla rodziców

     • Proszę o indywidualne zakupienie podręczników i kart pracy (inaczej ćwiczeń) do religii. Wykaz do poszczególnych klas umieszczony jest w poniższym załączniku. Klasy 5,6,7 - podrecznik używany - mogą odkupić sobie od starszych uczniów i tylko dokupić nowe karty pracy. Klasy 4 i 8 muszą zakupić nowy podręcznik i karty pracy ponieważ od tego roku szkolnego zostalo wznowione wydanie do tych oddziałów klasowych.

      podreczniki_religia.pdf

      p. Dorota Maciurzyńska

     • Zapraszamy ponownie!

     • Dużym zainteresowaniem cieszyła się premiera filmu "Płonie ognisko", który był efektem pracy uczniów, harcerzy, rodziców i nauczycieli.

      Dlatego ponownie zapraszamy chętnych na  projekcję w dniu 25 lipca o 19:00 w budynku Szkoły Podstawowej w Mołodyczu.

      Przyjdź! Naprawdę warto!

       

      Czekamy!

      Społeczność SP w Mołodyczu