• Pasje, hobby i pożyteczne bziki....

     • Pasją Emilii Mil- uczennicy klasy II-  jest gotowanie i pieczenie ciast.

      Emilka uwielbia przebywać w kuchni, lubi odmierzać i ważyć odpowiednią ilość składników. Jest to dla niej świetna zabawa i ogromna przyjemność. Gotowaniem zainteresowała ją jej mama.

      Ulubionym daniem Emilki są babeczki.

     • Wschody i zachody słońca

     • Wschody i zachody słońca to jedne z najczęstszych tematów w fotografii. I nic dziwnego, bo to fascynujące spektakle na niebie. Oczywiście zabierając się do fotografowania należy pamiętać o kilku rzeczach. 

      Najważniejsza jest pogoda, a konkretnie chmury. Nie może ich być za dużo ani za mało, bardzo ważne, by w kadrze nie brakowało czystego nieba. Warto przed planowaną sesją zdjęciową sprawdzić pogodę w konkretnym regionie. 

      Wschód słońca sam w sobie jest piękny, ale skupienie się tylko na nim nie da gwarancji dobrego zdjęcia. Trzeba poszukać ciekawych elementów, z których stworzymy kompozycję pierwszego i dalszego planu. Często dobrze sprawdzają się sylwetki, ale świetnie wyglądają fotografie, na których utrwalone są odbicia kolorowych chmur w wodzie, co wzmacnia cały efekt.  Oczywiscie jakość sprzętu jakim się posługujemy też ma znaczenie.  

      Na szkolnej stronie prezentujemy zdjęcia przysłane przez uczniów klasy VI i VII wykonane telefonami komórkowymi.

      A. Tomaszek

     • Konstytucja 3 maja

     • Uznawana za pierwszą w Europie i drugą na świecie. Wprowadzała w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej – zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale otwierała perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego.

      Choć Konstytucja 3 maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.

      Oryginał rękopiśmienny Konstytucji 3 maja początkowo był przechowywany w Wilanowie w zbiorach Archiwum Publicznego Potockich zgromadzonych przez Stanisława Kostkę Potockiego, uczestnika obrad Sejmu Czteroletniego. W latach 70. XIX wieku na mocy umów rodzinnych archiwum zostało przekazane do podkrakowskich Krzeszowic, a po 1945 roku powróciło do Warszawy i znalazło się w Archiwum Głównym Akt Dawnych.

      "Witaj, majowa jutrzenko"

      znana też jako: Mazurek 3 Maja, Trzeci Maj, Trzeci maj Litwina – pieśń związana z Konstytucją 3 Maja, ze słowami wiersza Rajnolda Suchodolskiego. Tekst został napisany w czasie powstania listopadowego, którego Suchodolski był uczestnikiem. Melodia jest stylizowana na mazurka

      Utwór na keyboardzie wykonał uczeń klasy VI-  Igor Cienki

      Utwór na flecie wykonała uczennica klasy VII- Karolina Zagrobelny

       

      Zapraszamy także do obejrzenia filmu edukacyjnego:

      Konstytucja w obrazie

      Przygotowała: Angelika Tomaszek

       

     • Oficjalne wręczenie nagród

     • W czwartek, 29.04.2021 roku o godzinie 11:00, odbyło się oficjalne wręczenie nagród za udział w konkursach, literackim oraz matematycznym, organizowanych przez Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu. Na spotkaniu z gronem pedagogicznym oraz uczniami zachowane zostały wszystkie panujące na ten moment obostrzenia – maseczki, odstępy oraz dezynfekcja.

      Na wejściu, wszyscy zostali powitani pięknym śpiewem oraz grą na skrzypcach. Następnie młodzież oraz jej opiekunowie – rodzice oraz nauczyciele – dostali słowa otuchy i gratulacje za chęci i starania. Zwycięscy zostali obdarzeni materialnymi nagrodami oraz dyplomami. Cała uroczystość zakończona została poprzez piosenkę „Ale to już było” nawiązując do teraźniejszej sytuacji.

                                                                                        Nikola Rokosz

     • VI MIĘDZYNARODOWY KONKURS FOTOGRAFICZNY „INSPIRACJE SŁOŃCEM”

     • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Radziejowie zaprasza do udziału w VI edycji międzynarodowego konkursu fotograficznego „Inspiracje słońcem”. Przedmiotem fotografii powinno być  Słońce – nasza gwiazda dzienna. Organizatorzy chcą jednak odejść od fotografii czysto astronomicznych wykonywanych  za pomocą teleskopu. Zachęcają do ujęcia Słońca w sposób artystyczny.

      Szczegóły konkursu (regulamin, zgoda):

      Edupolis

     • Pasje, hobby i pożyteczne bziki...

     • Prace Andżeliki

      Bohaterami tego artykułu są uczniowie przejawiający zdolności plastyczne. Oto co chcą Wam powiedzieć na temat swoich pasji:

      "Moją pasją jest rysowanie, sztuka oraz różne jej formy. Szczególnym zainteresowaniem darze tworzenie animacji oraz komiksów. Wiąże z tym moje marzenia na przyszły zawód. Wszystko zaczęło się bardzo wcześnie lecz bardziej rozwinęło kilka lat temu. Zaczęło się to, od mojego zamiłowania do filmów animowanych (Bajek) ilustrowanych historii (komiksów i nie tylko).  Później zaczynałam również znajdywać wiele twórczości ludzi na internecie co sprawiło, że się coraz bardziej w to zagłębiałam. A jakiś czas temu postanowiłam poprawić swoje zdolności rysownicze i zaczęłam ćwiczyć rysunek. Idzie mi coraz lepiej i mam nadzieje że kiedyś uda mi się spełnić moje marzenia. " 

      Andżelika Sokół z klasy VIII

      "Moje zainteresowanie zaczęło się odkąd zacząłem oglądać Naruto (Japońska Bajka) I spodobało mi się jak wyglądają te postacie i postanowiłem sobie porysować na początku mi nie wychodziło ale z czasem co raz lepiej mi to wuchodziło i postanowiłem że to będzie moje hobby bo bardzo mi się rysowanie spodobało i postanowiłem rysować coraz więcej a zacząłem rysować około 7 miesięcy temu pod koniec października roku 2020"

       Łukasz Kędzierski z klasy VI

       

      Prace Łukasza

     • Sukces uczennic naszej szkoły

     •      Dwie uczennice klasy VIII  wzięły udział w konkursie fotograficznym „Matematyka okiem fotografa” zorganizowanym przez Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu.

      Nikola Rokosz  1 miejsce – za zdjęcie pt. „Kąty  przyległe, wierzchołkowe”

      Natalia Sokół    2 miejsce – za zdjęcie pt.  „Kąty w koronie”.

      Informuje również, że uroczyste wręczenie nagród dla laureatów odbędzie się 29.04.2021 godz. 11.00 w siedzibie Zespołu Szkół Drogowo- Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu.

      Gratuluję i życzę dalszych sukcesów.

                                                                     Opiekun Barbara Dec- Kozdroń

      Poniżej prezentujemy nagrodzone zdjęcia

      Pasja = Sukces

      Prawdopodobnie każdy z nas ma jakąś pasję, której poświęca całe swoje serce. Właśnie dzięki niej, dwie uczennice klasy ósmej, Natalia i Nikola, osiągnęły ogromny sukces, zajmując miejsca na podium w konkursie organizowanym przez ZSDGiL.

      „Matematyka okiem fotografa” udowodniła nam, że tak naprawdę wszystko czego uczymy się na lekcjach, możemy zauważyć w otaczającym nas świecie.

      Bardzo dziękujemy zarówno organizatorom konkursu, jak i naszej nauczycielce matematyki p. Barbarze Dec - Kozdroń, która nauczyła nas wykorzystywać wiedzę matematyczną i ją zauważać, nie tylko w sprawdzianach, ale także w życiu realnym.

     •  SZKOLNY KONKURS WIEDZY O ZDROWIU  DLA KLAS  IV – VI

     •     W konkursie wiedzy o zdrowiu  wzięło udział 6 uczniów. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą wiedzą o zdrowiu  człowieka.

      Odbyły się dwa etapy, były to testy on-line przeprowadzone na TEAMSIE, a oto wyniki :

      1.miejsce Weronika Winiarz klasa  IV

      2.miejsce Sebastian Sokół     klasa  IV

      3.miejsce Hubert Sokół          klasa  VI

      Zwycięscy otrzymują pamiątkowe dyplomy.

                                                              Organizatorzy Barbara Dec-Kozdroń

                                                                                        Agnieszka Gloc

     • Pasje, hobby i pożyteczne bziki...

     • Tym razem prezentujemy zainteresowania uczniów klasy II.

      Pasja Huberta Pietryny

      Hubert Pietryna jest obecnie uczniem klasy 2 i chciałby w przyszłości zostać strażakiem, ponieważ mógłby pomagać ludziom w trudnych sytuacjach, takich jak pożary, wypadki komunikacyjne lub powalone drzewa i inne szkody wyrządzone przez żywioły. Interesuje go wszystko, co jest związane z tym zawodem. Jest chętny do pomocy, dlatego już teraz uczy się, jak należy jej dobrze udzielić. Uczestniczy w zbiórkach OSP i ma nawet swój własny mundur.

       

      Pasja Antoniego Cienkiego

            Moją pasją jest rozwiązywanie łamigłówek Einsteina. Jest to seria zadań do wykonania, która na celu pobudzić wyobraźnię, uruchomić myślenie i nauczyć cierpliwości. Moje ulubione to: kłódka i metalowe łamigłówki. Einstein uważał, że granie na instrumentach, badanie przyrody i rozwiązywanie łamigłówek są równie ważnymi sposobami korzystania z intelektu, jak zapamiętywanie zdań z podręcznika.

     • Wyniki konkursu

     • Uczniowie klas 2 i 3 wzięli udział w zimowej sesji ogólnopolskiego konkursu „Olimpusek” z języka angielskiego oraz edukacji wczesnoszkolnej. Wszyscy uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zasłużyli na dyplomy uznania, a dwóch z nich zdobyło zaszczytne tytuły laureatów.

      W klasie drugiej 10 miejsce (spośród 2817 osób)  zdobył Antoni Cienki.

      W klasie trzeciej 6 miejsce (spośród 2320 osób) otrzymał Damian Haczek.

       

      Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Opiekunowie: Izabela Werle oraz Waleria Borowik

     • Wyniki ogólnopolskiego konkursu „OLIMPUS 2021” sesja zimowa

     • Matematyka – kl.4

      1.Karina Marszałek     39 m.

      2.Kamila Pietryna        39 m.

      3.Milena Potasz           41 m.

      Matematyka – kl.6

      1.Igor Cienki                  20 m.

      Matematyka -kl.8

      1.Szymon Walerianowicz    17 m.

      2.Oliwia Winiarz                    17 m.

      3.Natalia Sokół                      19 m.

      4.Nikola Rokosz                     27 m.

      Gratuluję wyników i życzę dalszych sukcesów.

                                                            Opiekun:  Barbara Dec-Kozdroń

     • ”YOU CAN SING”

     • IV EDYCJA GMINNEGO KONKURSU PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ 

      Zorganizowanego  przez Szkołę Podstawową

        w Ryszkowej Woli pod Honorowym Patronatem Wójta Gminy Wiązownica


      REGULAMIN


      I. ORGANIZATORZY

      Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Ryszkowej Woli


      II. UCZESTNICY

      Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas I- VIII ze szkół w Gminie Wiązownica. Udział mogą brać  tylko soliści.  Konkurs przebiegał będzie w dwóch kategoriach:

      Kategoria I- uczniowie klas I-IV

      Kategoria II- uczniowie klas V-VIII

      Każda szkoła może wystawić dwóch uczestników z danej kategorii.


      III. CELE KONKURSU

      a) celem konkursu „You can sing ” jest rozbudzenie wśród dzieci i młodzieży szkolnej zainteresowania językiem angielskim i kulturą anglojęzyczną oraz popularyzacją piosenki anglojęzycznej, doskonalenie umiejętności językowych uczniów i zachęcenie do prezentacji własnej interpretacji utworów.      IV. TERMIN  KONKURSU

      Konkurs rozpoczyna się 19.04.2021 – termin przysyłania prac konkursowych kończy się 26.04.2021r. Wyniki konkursu będą ogłoszone 05.05.2020 r. na stronie internetowej Szkoły Podstawowej w Ryszkowej Woli.

      V. Warunki uczestnictwa w konkursie

      Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest wypełnienie, odręczne podpisanie formularza uczestnictwa i przesłanie jego skanu lub zdjęcia wraz z nagraniem na adres rwola@o2.pl

       w  terminie od 19.04.2021 r. do dnia 26.04.2021 r. Uczestnik konkursu wysyła pracę (nagranie) w formie elektronicznej na podany powyżej adres organizatora konkursu do dnia 26  kwietnia 2021 r. do godziny 9.00.


      VI. Zadania konkursowe:

      Zadaniem konkursowym „ You can sing” jest wykonanie w języku angielskim piosenki zespołu lub wokalisty pochodzącego z kraju anglojęzycznego,  nagranie zaśpiewanej przez solistę piosenki. Piosenka może być zaśpiewana z akompaniamentem własnym, a’capella (sam śpiew bez muzyki) lub z podkładem muzycznym.

      Nagranie przesłane na adres e-mail organizatora konkursu, musi być zapisane w formacie  możliwym do odtworzenia ( np. MP4 /  MPEG4 / 3GP).

      Wysłanie pracy jest jednoznaczne z akceptacją regulaminu i następującego oświadczenia: Zapoznałem się z Regulaminem konkursu i akceptuję wszystkie jego warunki. Jestem autorem nadesłanej pracy. Wyrażam zgodę na wykorzystanie pracy w zakresie konkursu oraz innych celach promocyjno-reklamowych związanych z konkursem oraz działalnością szkoły. Wyrażam również zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych na potrzeby konkursu zgodnie z ust. Z dnia 29 sierpnia 1997 roku o ochronie danych osobowych. Wyrażam zgodę na wykorzystanie mojej pracy i udostępnienie jej organizatorowi konkursu.


      1. Jury oceniać będzie:
       • pamięciwe opanowanie tekstu
       • walry głosowe i muzykalność
       • pprawność językową
       • walry sceniczne (strój, choreografię, kreatywność, itp.)
      2. Uczestnik może wykonać maksymalnie jeden utwór
      3. Ścieżki dźwiękowe (akompaniament) nie mogą mieć nagranego wokalu.
      4. O kolejności zajętych miejsc decyduje jury, biorąc pod uwagę kryteria w pkt. 1.
      5. Przyznane zostaną trzy nagrody za miejsce I, II i  III w obydwu kategoriach wiekowych.

      Każdy uczestnik konkursu otrzyma dyplom uczestnictwa.

      1. Wszelkie informacje na temat konkursu można uzyskać  u organizatora konkursu

      tel. 509- 693-799, adres e-mail: W przypadku wystąpienia technicznych problemów z przesłaniem nagrania zachęcamy do skorzystania z bezpłatnej strony https://wetransfer.com/.      Pliki do pobrania:

      karta_zgloszenia.pdf​​​​​​​

     • Wesołych Świąt

     • Kartki wykonane przez uczniów klasy 7, metodą cyfrowego kolażu.

      Autorzy prac: Julia Winiarz, Amelia Winiarz, Karolina Zagrobelny, Maja Biały, Oliwia Kuca, Julia Niemiec

      Z okazji świąt Wielkanocy życzymy całej społeczności szkolnej: Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom – aby upływały one w radosnej, rodzinnej atmosferze, aby każdy ucieszył się ze spotkania z Najbliższymi. Niech wiosna budząca świat do życia zawita również w Waszych sercach.

      Życzy Samorząd Uczniowski

       

      Uwaga: od 1 kwietnia 2021 r. do 6 kwietnia 2021 r. trwa wiosenna przerwa świąteczna

     • "Barmobil"

     • Uczeń klasy VI  Igor Cienki wykonał pracę do konkursu matematyczno-plastycznego  „Trójwymiarowy Świat Matematyki -Samochody Marzeń” organizowanego przez Zespół Szkół Mechanicznych i Ogólnokształcących  w Jarosławiu. W tym roku była to już dziesiąta edycja tego konkursu.

       Igor Cienki w tym roku  wykonał prace konkursową  po raz czwarty, jest to praca pod tytułem „Barmobil”. Poniżej  prezentujemy zdjęcia  wykonanej pracy. Życzymy sukcesów i dobrego miejsca.

                                                            Opiekun Barbara Dec-Kozdroń

       

     • Wyniki konkursu "Mem internetowy"

     •            Przedmiotem konkursu był samodzielnie wykonany mem internetowy, o tematyce związanej z nauczaniem zdalnym i stacjonarnym. W wyniku ogólnego głosowania, które odbywało się przez aplikację MS Teams, wyłoniono zwycięskie memy. Ważnymi kryteriami były: zgodność z regulaminem, poprawność merytoryczna, czytelność przekazu, pomysłowość i kreatywnośd w sposobie interpretacji tematu.

       

      Oto zwycięzcy:

      Miejsce I- Sławomir Modrak , klasa VIII

      Miejsce II- Oliwia Kuca i Julia Niemiec, klasa VII

      Miejsce III- Andżelika Sokół, klasa VIII

      Wyróżnienie: Natalia Pryjda i Igor Cienki, klasa VI

       

      Gratulujemy

      Organizator: A. Tomaszek

     • Co dalej...?

     • Ósmoklasiści!

      Specjalnie dla Was, na stronie internetowej powiatu jarosławskiego, została zamieszczona aktualna ofera edukacyjna na rok szkolny 2021/2022. Ułatwi ona dokonanie wyboru szkoły ponadpodstawowej. Zapraszamy do zapoznania się z nią: INFORMATOR

       

     • Pasje, hobby i pożyteczne bziki- ciąg dalszy

     •       Życie jest z pewnością bardziej ciekawsze, gdy ma się jakieś zainteresowania. To często coś, czemu poświęcamy się w pełni.

          Przynoszą nam spokój i sprawają, że jesteśmy szczęśliwsi. Dzięki nim się rozwijamy. Jest to także idealny sposób na radzenie sobie ze stresem.

                 Kolejną osobą, która zgodziła się zaprezentować swoje hobby jest Julia Krzemień z  klasy V. 

      "Pasja do robienia fryzur pojawiła się dwa lata temu. Dużo oglądałam filmów i czasopism z tym związanych. Lubię patrzeć jak ktoś ładnie wygląda, ma ładną fryzurę i makijaż. Tak to się wszystko zaczęło..... Rodzice dużo mi w tym pomogają, kupując odpowiednie akcesoria fryzjerskie i kosmetyki."

      Powyżej prezentujemy kilka fryzur wykonanych przez Julię na "główce do stylizacji".

       

      Julia rozwijaj nadal swój talent, a być może stanie się on drogą dalszego kształcenia. Trzymamy kciuki  :)

      A. Tomaszek

     • Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu fotograficznego

     • Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego pt.”DOKARMIANIE PTAKÓW”.

      I miejsce  : WERONIKA WINIARZ kl.IV

                          JOANNA MIL               kl.VI

      II miejsce : KAMILA PIETRYNA     kl.IV

      III miejsce: KARINA MARSZAŁEK kl.IV

                          HUBERT SOKÓŁ          kl.VI

                          NATALIA SOKÓŁ         kl.VIII

       Dziękujemy za przesłanie prac, które prezentujemy na stronie szkoły.

                                                                               Organizatorzy: Barbara Dec- Kozdroń,  Agnieszka Gloc