• Wyniki szkolnego konkursu

     • Dnia 17 grudnia 2018 r. został roztrzygnięty Szkolny Konkurs na "Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową". W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0 - VIII naszej szkoły. Wpłynęlo ponad 26 propozycji kartek. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo estetycznie i ciekawymi technikami, więc jury stanęło przed trudną decyzją. W wyniku dyskusji przyznano miejsca:

      Klasy 0-III

      I miejsce: Emika Golba 

      II miejsce: Urszula Zbożeń

      III miejsce: Anastazja Wojdyła

      wyróżnienie: Kamila Pietryna

      Klasy IV- VIII

      I miejsce: Oliwia Winiarz 

      II miejsce: Dawid Frań

      III miejsce: Natalia Pryjda

      wyróżnienie: Maja Biały

      Wręczenie nagród za konkurs nastąpi w dniu 21.12. 2018 r.

       Organizator: A. Tomaszek-Wysocka

       

       

    • Spotkanie z wychowawcami klas
     • Spotkanie z wychowawcami klas

     • W dniu 18 grudnia (wtorek) o godz 15:00 odywać się będą spotkania wychowawców z rodzicami. Zapraszamy

     • Kreatywnie i zgodnie z tradycją

     • 12 grudnia klasa IV na zjęciach z plastyki wykonywała kartki świąteczne metodą scrapbookingu. Najpierw należało przygotować odpowiedni papier, potem wyciąć potrzebne elementy i umieścić na kartce. Następnie każdy upiększył ją według własnego pomysłu. Czwartoklasiści byli mile zaskoczeni efektami swojej pracy. Wszystkie kartki są wyjątkowo ładne i bez obaw można je wysłać z życzeniami świątecznymi do bliskich osób. Narazie stanowią deokrację szkolnego korytarza. Opiekun: A. Tomaszek-Wysocka. Zdjęcia w albumie.

     • Mikołajkowy turniej w kręgle

     • W dniu 11.12.2018r. klasa 7 wraz z wychowawcą p. A. Mierzwą, wybrała się do kręgielni w Wiązownicy na „Mikołajkowy turniej w kręgle”. Mistrzem tej gry okazał się Nikodem Mac. Chłopcy w ramach spędzenia wspólnie wolnego czasu brali udział również w innych grach indywidualnych i zespołowych. Szczególne podziękowania dla pani Chamik i pani Mac za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

     • „Polscy pisarze i poeci….dla Ojczyzny”

     • W dniu 04 grudnia w Szkole Podstawowej w Szówsku odbyła się VII Edycja Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica „Polscy pisarze i poeci….dla Ojczyzny”. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie zajmując następujące miejsca:

      A. Brudniak- kl. I, która zajęła II miejsce, wiersz „Hymn to powód jest do dumyautor: Krzysztof Kubaszek ,

      G. Mac- kl. II- wyróżnienie, wiersz „Odrodzona” autor: Krzysztof Kubaszek,

      I. Cienki- kl. IV- II miejsce, wiersz „Rok 1918” autor: Artur Oppman.

      W konkursie brała także udział L. Kiełbasa, która recytowała wiersz „Idą dzieci w odwiedziny” autor: Krzysztof Kubaszek- dyplom za udział.

      Uczniów do konkursu przygotowały panie: W. Borowik, M. Piskorz, L. Władek.

     • Sukcesy sportowe

     • 20 września uczniowie uczestniczyli w Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych w Pruchniku (Kubaszek I., Winiarz B. , Walerianowicz Sz.)

      30 października w Szówsku odbył się trening koszykówki młodzieży szkolnej. Nasza drużyna zdobyła II miejsce.

      16 listopada w Wiązownicy odbył się turniej tenisła stołowego młodzieży szkolnej. Druzyna dziewcząt: M. Woźny i A. Cienki zdobyły II miejsce, drużyna chłopców: K. Sokół, F. Ziejło, M. Niemiec- także II miejsce. Opieka: pani Renata Bałanda

       

     • Andrzejki

     • W naszej szkole zabawa andrzejkowa odbyła się 29 listopada. Była to okazja do wspólnej zabawy, z zachowaniem szacunku do tradycji ludowych. Zabawa była zorganizowana przez Samorząd Uczniowski przy współudziale Rady Rodziców, która zatroszczyła się o poczęstunek, a Samorząd Uczniowski zadbał o odświętną dekorację,  zorganizował muzykę i wróżby andrzejkowe. Zabawa andrzejkowa miała na celu zintegrowanie uczniów oraz pozostawienie po sobie pozytywnych wspomnień, dostarczając wszystkim miłych wrażeń. Zdjęcia w albumie.

     • "Ku niepodległości"

     • 21 listopada naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny pt: „Ku niepodległości”. Panowie w strojach żołnierza i mundurze galowym Józefa Piłsudskiego zaprezentowali naszym uczniom wesołą lekcję historii upamiętniającą dążenia Polaków do niepodległości, stroje z epoki, ekwipunek i uzbrojenie, kulturę i sztukę patriotyczną. Wszyscy świetnie się bawili i zapamiętali wiele istotnych informacji związanych z historią.

      Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony grupy:

      https://rekonstrukto.webs.com/

     • Dla Przytuliska

     • Zakończyła się zbiórka karmy dla zwierzaków z przytuliska w Wiązownicy. Nasi uczniowie, pod opieką Samorządu Uczniowskiego, gorliwie gromadzili suchą i mokrą karmę, ryż, makarony, koce, miski i smycze. Każda klasa począwszy od najmłodszych z powagą i sercem podeszła do akcji. Zebrane produkty zostały przekazane do Lecznicy w Szówsku, z której trafią do potrzebujących mieszkańców przytuliska. Samorząd dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę. Dzięki Wam zima dla tych stworzeń będzie łagodniejsza.

     • Pierwsze koty za płoty...

     • 20 listopada, dla niektórych uczennic z naszej szkoły, odbyły się pierwsze warsztaty plastyczno- techniczne. Tym razem  pt: „Szkatułka”. Uczennice przyniosły „surowe” szkatułki i na nich, w kilku etapach, tworzyły swoje pierwsze dzieła. Nie była to prosta praca, ponieważ wymagała dokładności, koncentracji i sprawności manualnej. Efekty prezentuję w albumie fotograficznym „Pierwsze koty za płoty…”.

      Zajęcia plastyczne uchodzące często jedynie za zwykłą zabawę mogą, realizować wiele zadań i celów ważnych dla rozwijającego się młodego człowieka.

      Twórczość plastyczna na każdym etapie rozwoju daje dziecku możliwość samodzielnego badania, poszukiwania i odkrywania otaczającej go rzeczywistości. Wszystkie te czynności prowadzą do rozwoju jednostki w sferze:

      • poznawczej,
      • emocjonalno-motywacyjnej,
      • i działaniowej.

      Działania plastyczne stymulują i rozwijają wrażliwość wzrokową, dotykową i słuchową, rozwijają spostrzegawczość oraz  koncentrację uwagi. Oprócz tego budzą i rozwijają ciekawość poznawczą, zachęcają do podejmowania inicjatywy, rozwijają samodzielność oraz wytrwałość. Mam nadzieję, ze nie będą to ich ostatnie zajęcia.

      Szczególne podziękowania za pomoc dla p. Sabiny Kuty oraz dla uczennic: K. Sokół i O. Winiarz.

      Prowadząca: A. Tomaszek- Wysocka

     • Dyskoteka z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości

     • W dniu 13 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Impreza miała charakter patriotyczny. Wystrój sali tanecznej przygotowany był w barwach narodowych, tj. wisiały biało-czerwone łańcuchy i baloniki również w tych kolorach. Dzieci także były ubrane w stroje biało -czerwone. Wszyscy świetnie się bawili, a zmęczeni mogli posilić się pizzą. Cała zabawa była sponsorowana przez Wójta Gminy p. Mariana Jerzego Ryznara.

      Serdecznie dziękujemy za możliwość skorzystania ze świetnej zabawy!

     • XII Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej

     • 7 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Wiązownicy odbył się XII Przegląd Pieśni Patriotycznej, nad którym patronat przejął, jak co roku Wójt Gminy Wiązownica Marian Jerzy Ryznar. Na scenie wystąpili uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Wiązownica; 18 solistów oraz 13 zespołów wokalnych.

      Szkołę w Mołodyczu reprezentowała uczennica z klasy VIII Marlena Woźny. Przy akompaniamencie gitary zaśpiewała piosenkę "Major Ponury" zajmując II miejsce w kategorii soliści klas VIII i gimnazjum.

      Jury oceniało muzykalność, technikę śpiewu oraz umiejętność interpretacji. Najlepsi wykonawcy wystąpili 11 listopada 2018r. na scenie GCK w Wiązownicy podczas Koncertu Laureatów. Po wysłuchaniu najlepszych wykonawców wręczono nagrody i wyróżnienia, a dokonał tego Wójt Gminy Marian Jerzy Ryznar. Na koniec wspólnie odśpiewali Rotę. Naszej uczennicy Marlenie Woźny gratulujemy i życzymy podobnych sukcesów. Naszą reprezentantkę do konkursu przygotowała p. Sabina Kuta.

     • Rekord dla Niepodległej

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mołodyczu uczcili okrągłą, 100 rocznicę oswobodzenia się naszego kraju spod rządów zaborców. Z tej okazji uczniowie „zerówki” oraz klasa siódma przygotowali krótką inscenizację o tematyce niepodległościowej. W tym miejscu dziękujemy również naszej koleżance Marlenie Woźny za piękną interpretację piosenki harcerskiej pt. ”Major Ponury”. Po krótkim apelu uczniowie naszej szkoły uroczyście odśpiewali hymn narodowy w ramach bicia rekordu ogólnopolskiego „Hymn dla Niepodległej”.

      Następnie, jako prezent dla naszej Ojczyzny, wszyscy uczniowie wspólnie wykonali z papieru biało - czerwony łańcuch. Zapraszamy do albumu.

     • Klown w szkole

     • 07 listopada gościliśmy klowna Waldusia. Zapraszamy do fotorelacji w albumie.

     • Znicze na kresy

     • Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów i Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu składają serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom, dzięki którym w dniu 1 listopada 2018 r.  zapłonęły znicze na Cmentarzu Obrońców Lwowa, a także na innych kresowych cmentarzach.

      5 października zakończyła się zbiórka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski SP w Mołodyczu, w której uczniowie naszej szkoły zbierali fundusze na zakup zniczy na Kresy. Zebrano kwotę 175,40 zł. Pieniądze następnie zostały przekazane Stowarzyszeniu Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu, które zajmowało się zakupem biało- czerwonych zniczy. Następnie znicze zostały przekazane Polskiemu Towarzystwu Opieki nad Grobami Wojskowymi we Lwowie- opiekunom Cmentarza Obrońców Lwowa, którzy z młodzieżą lwowską w dniu 1 listopada zapalili znicze między innymi na cmentarzu Obrońców Lwowa. Znicze trafiły również do kościołów polskich na Kresach.
      SU- serdecznie dziękuje za udział w akcji!!!

     • Konkurs plastyczny

     • Z radością informujemy o KONKURSIE - “Mój wymarzony lizak – PODKARPACKIE I MAŁOPOLSKIE” - organizowanym przez Muzeum Lizaka oraz Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Jaśle. Do zabawy zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Aby wziąć udział, należy stworzyć pracę plastyczną na temat: Mój wymarzony lizak” w dowolnej technice płaskiej, np. rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyjątkiem technik nietrwałych oraz komputerowych i przestrzennych) oraz spełnić wymogi formalne, zgodnie z regulaminem. 

      Nagroda Główna: Bezpłatny wstęp całej grupy/klasy Laureata konkursu do Muzeum Lizaka, połączony z wyrobem własnych lizaków oraz obiadem w restauracji „u Schabińskiej”. 

      http://www.uschabinskiej.pl/muzeum_lizaka.html 

      https://www.facebook.com/muzeumlizaka/ 

      Regulamin poniżej:

      regulamin_konkursu-_lizak.pdf

       

     • Konkurs na najlepsze przebrania

     • 31 października, w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, kolejny raz w Mołodyczu odbył się „Bal Wszystkich Świętych”. Niestety w tym roku, w porównaniu do poprzedniego, grono wszystkich świętych nieco pomniejszyło się. Świeci byli przebrani za swoich patronów, o których mieli powiedzieć parę słów. Jury, mające wyłonić najlepszego świętego, oceniało nie tylko strój, ale również prezentację i wystąpienie. I tak do grona wszystkich świętych zaliczyliśmy uczniów:

      1. Marcel Woźny- św. Antoni
      2. Ola Brudniak- św. Karolina Kózka
      3. Karina Marszałek- św. Karina
      4. Gabrysia Mac- św. Hiacynta
      5. Iza Machnicka- św. Królowa Izabela
      6. Lena Kiełbasa- św. Królowa Jadwiga
      7. Antoś Cienki- św. Stanisław Kostka
      8. Dominik Kolasa- św. Dominik
      9. Natalia Pryjda- św. Maria
      10. Karolina Zagrobelny- św. Karolina Kózka

      Z tego grona jury wyłoniło zwycięzców.

      I miejsce Marcel Woźny i Antoni Cienki

      II miejsce Lena Kiełbasa

      III miejsce Dominik Kolasa

      Każdy święty został obdarowany cukierkami i słodyczami. Za cukierki i słodycze dla świętych samorząd dziękuje księdzu proboszczowi. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów wróci moda na „świętego”.

      Organizator: Samorząd Uczniowski.

     • Dzień papieski- 18 października

     • W tym roku obchodziliśmy 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, której honorowym gościem był Pan Wójt Marian Jerzy Ryznar. Pan Wójt w kilku zdaniach podkreślił jak wielkim darem dla narodu polskiego i świata była osoba Jana Pawła II. Celem uroczystości było oddanie hołdu Janowi Pawłowi II i wielkie dziękczynienie Bogu za postać papieża. Młodzież naszej szkoły przypomniała nauczanie papieskie, że warto być świętym, a nawet trzeba, bo takie jest nasze główne zadanie. Już tu na ziemi mamy i możemy nim zostać. Jan Paweł II wyniósł na ołtarze najwięcej osób, pokazując nam tym samym, że osiągnięcie świętości jest możliwe w codzienności.

      Zdjęcia w albumie

     • Środowy wyjazd

     • 17 października, klasy starsze wybrały się do kina Helios w Rzeszowie, by poznać historię Dywizjonu 303. Filmowa adaptacja książki Arkadego Fiedlera opowiada historię najważniejszych pilotów Dywizjonu 303, którzy początkowo niedoceniani i wyśmiewani przez Anglików, stali się legendą. Film przenosi nas w realia ówczesnej wojennej rzeczywistości, która wymagała od wszystkich poświęcenia i ogromnej odwagi. Przed seansem wysłuchaliśmy przedstawiciela IPN, który opowiedział nam historię powstania jednostki. Film przypomniał wszystkim jak ważnym jest patriotyzm, poświęcenie, bezinteresowność.  Następnie  uczniowie udali się do japońskiej restauracji w Jarosławiu "Take Sushi" na pokaz i degustację sushi. Rodzajów było kilka, po każdym przekąską był "płatek" imbiru. Dodatkowo smak potraw wzbogacał sos sojowy i ostre wasabi- chrzan japoński. Po skosztowaniu okazało się, że ta potrawa zyskała nowych zwolenników. Kierownik wycieczki: p. A. Tomaszek-Wysocka, opiekunowie:panie: A. Mierzwa, W. Borowik.

      Zdjęcia w albumie.