• Powrót do przeszłości…

     • 15 września uczniowie ze szkoły w Mołodyczu wybrali się na wycieczkę do wioski tematycznej „Kresowa Osada”, która odwołuje się do wielokulturowości dawnych Kresów Rzeczpospolitej.

      Na początek na gości zainteresowanych rękodziełem czekały warsztaty cukiernicze (wyrób pralinek i cukierków) oraz warsztaty tematyczne „las w szkle”, podczas których dzieci przygotowywały własne kompozycje roślinne w słoju.

      Następnie miłośnicy historii mieli swoje 5 minut, gdyż wszyscy zostali zaproszeni do Galerii Lokalnej Historii, gdzie mogli obejrzeć ekspozycję dotyczącą wypraw hetmana Sobieskiego na czambuły tatarskie. W Galerii można było również obejrzeć fragment zbroi husarskiej, jak i tatarskiej. Tu także znajdują się ciekawostki i eksponaty z dziejów nie istniejącej już huty szkła kryształowego, zlokalizowanej w pobliskiej miejscowości o tej samej nazwie Huta Kryształowa, jak kielichy, czy przepiękne żyrandole. Największą frajdę sprawiła dzieciom natomiast wirtualna przebieralnia w stroje z tamtej epoki. Wszyscy chcieli zobaczyć się w uszytym z przepychem stroju Sobieskiego.

      Na koniec, w ramach odpoczynku zjedliśmy wspólnie pyszny posiłek, czyli naleśnik z serem, dżemem i owocami. Niestety deszczowa aura nie pozwoliła zrealizować ostatniego punktu programu, a mianowicie  zabawy w dmuchanym parku rozrywki. Niemniej jednak dzieci wracały zadowolone, obładowane pamiątkami i własnymi, małymi dziełami sztuki.

      Więcej zdjęć w albumie

      Kierownik wycieczki: p. Agnieszka Mierzwa

      Opiekunowie: p. M. Piskorz, p M. Romaniec, p. R. Bałanda, p. L. Władek

     • Międzynarodowy Dzień Kropki

     • 15 września  przedszkolaki z oddziału przedszkolnego ,,0B’’ obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego nietypowego święta jest wzbudzenie kreatywności i pomysłowości u dzieci, a także zachęcenie ich do tworzenia oraz działania. Dzień Kropki to dzień odwagi, zabawy, odkrywania talentów a przede wszystkim wiary we własne siły.

              Od samego rana w naszym przedszkolu świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień .W tym dniu nasza sala wypełniona była kolorowymi kropkami. Przedszkolaki poznały historię małej Vasthi, obejrzały krótki filmik o tytułowej ,,Kropce’’. Historia ta uświadomiła dzieciom, że każdy z nas ma jakieś ukryte zdolności, talenty. Dziś dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt nie zwracał na nie uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu. Przybijaliśmy ,,kropkowe piątki’’ , szukaliśmy ukrytych kropek, malowaliśmy kropki na koszulkach...

      To był wspaniały kolorowy dzień!

      Zdjęcia w albumie.

      Opiekun: p. Dorota Pryjda

     • Przy ognisku

     • Tradycyjnie we wrześniu nasi wychowankowie świętowali „Dzień pieczonego ziemniaka”. Wspólnie przy ognisku spotkały się najpierw młodsze klasy, później klasy starsze. Tradycyjnie, jak co roku dzieci i młodzież wspólnie bawili się i grali w gry. Tradycyjnie piekliśmy kiełbaski, chleb i ziemniaczki. Był to ciepły i mile spędzony dzień…

      Organizatorzy: wychowawcy klas, koordynator promocji zdrowia w szkole

     • Ognisko klasowe

     • Dnia 07.09.2022 r. odbyło się ognisko integracyjne klasy czwartej. Podczas wspólnego pieczenia kiełbasek i ziemniaków rozmawialiśmy o naszych problemach i obawach związanych z rozpoczętym rokiem szkolnym oraz bawiliśmy się. To był przyjemnie spędzony czas.

      Opiekun: p. Renata Bałanda

     • XI Jarmark Benedyktyński z udziałem wolontariuszek z naszej szkoły

     • W dniach 10 i 11 września 2022 r. dziewczyny z klasy VIII wstawiły się  w Jarosławskim Opactwie. Udały się tam, aby pomóc w organizacji Jarmarku. Do ich obowiązków należało: rozdawanie ulotek, oprowadzanie po wystawach i Basztach, przygotowywanie sali do występów, napełnianie słoiczków solą i oliwą z oliwek, uzupełnianie papierów, przekazywanie informacji o Jarmarku lub po prostu rozweselanie ludzi.

      Po skończonej pracy dziewczyny zwiedzały opactwo, odpoczywały, ale przede wszystkim rozmawiały z odwiedzającymi Jarmark, znalazły też czas,  aby zakupić pamiątki.

       Bardzo spodobało im się rozdawanie ulotek, za ich przyczyną aż 1500 bibuł (w ciągu dwóch dni) trafiło do ludzi.  Miały one również kontakt chorymi, niepełnosprawnymi, wówczas wykazywały takt, zrozumienie i delikatność w podejmowaniu rozmów. Mimo deszczowej pogody, ósmoklasistki  pracowały nie tylko w pomieszczeniu, ale także na dworze.  Zaprzyjaźniły się z organizatorami  Jarmarku.

      Po czterech godzinach pracy przysługiwał im bon na jedzenie, gorącą herbatę, którą mogły pić do woli.

      Zadowolone wolontariuszki chętnie w przyszłości podejmą podobne wyzwania.

                                           Autorzy artykułu: Klaudia Arian i Klaudia Winiarz

       

      Jeszcze kilka słów

      Chciałabym gorąco podziękować dziewczynom za tak ofiarną pracę, gdy pomimo zimna i deszczu (przez 2 dni) podejmowały kolejne wyznaczane im przez Organizatora prace. Wywiązywały się z nich wzorowo. Wszędzie gdzie się pojawiły,  pomagając wystawcą, informując odwiedzających czy też uczestników Jarmarku budziły sympatię i życzliwość. „Zarażały” uśmiechem i otwartością, poznały przy tym wiele sympatycznych osób m.in. panie sprzedające najlepsze pierogi a także panią z naturalnymi zapachowymi mydełkami czy wystawcę z Węgier, któremu także pomogły udzielając pomocy
      w reklamie firmy.

      Wolontariat to pomoc innym, ale to przede wszystkim dzielenie się czasem i sercem. Uczennice z klasy 8 pokazały, że mają wyjątkową wrażliwość,  sumienność, ale także, że nie boją się nowych wyzwań.

      Byłam i cały czas jestem z Was bardzo dumna. Brawo!

      Opiekun p. A.Gloc

       

     • Tydzień profilaktyki

     • Jak dbać o zdrowie własne i najbliższych? Co robić by zapobiegać chorobom zakaźnym? Na te pytania, odpowiedzi będą szukać uczniowie podczas „Tygodnia profilaktyki chorób zakaźnych”, który w naszej szkole ruszył 12 września. Jest to  akcja Ministerstwa Edukacji i Nauki, Głównego Inspektoratu Sanitarnego oraz organizacji pozarządowych, która ma na celu przekazywanie wiedzy i umiejętności na temat chorób zakaźnych, w tym szczepień czy higieny osobistej.

      Dzisiaj 14 września mieliśmy zaszczyt gościć Panią Renatę Majkut- Lotycz z Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Jarosławiu, która swoimi prelekcjami dla klas 0-VIII dokładnie wyjaśniła uczniom na czym polega profilaktyka chorób zakaźnych oraz jak zdrowo prowadzić swój tryb życia.

      Nasi uczniowie z wielkim zainteresowaniem słuchali wykładu oraz chętnie zadawali pytania, na które Pani Renata miała okazję odpowiedzieć. Mamy nadzieje ze chociaż połowę przekazanych wiadomości uczniowie wdrożą w swoje życie. Jeszcze raz wielkie podziękowania dla przedstawiciela PSSE i na pewno do zobaczenia.

      Koordynatorzy akcji: p. Gabriela Styś, p. Angelika Tomaszek, p. Agnieszka Gloc

       

     • Kukły 2022

     • Zapraszamy do wzięcia udziału w  XIV Wojewódzkim Konkursie Plastyczno-Teatralnym

      Kategorie wiekowe:

      - szkoła podstawowa (klasy I-III)

      - szkoła podstawowa (klasy IV-VI)

      - szkoła podstawowa (kl. VII -VIII) 

      Zgłoszenia do konkursu należy dokonać do 30 września 2022 r., na adres organizatora wysyłajac indywidulanie pracę:

      Gminny Ośrodek Kultury i Biblioteka w Krasnem

      36-007 Krasne 743

      tel. 17 23 00 347, mail: konkurskukly@gmail.com, sekretariat@gokkrasne.pl

      Szczegóły:

      kukly-2022-regulamin.pdf

     • Funkcjonowanie stołówki

     • informacja dla rodziców

      ZASADY FUNKCJONOWANIA STOŁÓWKI PRZY SP MOŁODYCZ

       

      Uczeń zobowiązany jest złożyć deklarację korzystania ze stołówki (dostępną na stronie) do 15go września bieżącego roku szkolnego.

      Dzienna stawka na rok szkolny 2022/2023 wynosi 2,30 zł.

      Rezygnację z obiadów należy zgłosić przed rozpoczęciem nowego miesiąca.

      W przypadku nieprzerwanej nieobecności ucznia dłuższej niż 3 dni zwrot wpłaconych pieniędzy będzie odbywał się na zasadzie pomniejszenia wpłaty w kolejnym miesiącu. Np. uczeń nieobecny 5 dni we wrześniu (15.09.2022 r. - 21.09.2022 r.) pomniejszamy wpłatę w październiku o kwotę 11,50 zł (5 x 2,30 zł = 11,50 zł).

      Wpłaty za obiady należy dokonywać w danym miesiącu do 20go na rachunek świetlicy przy Szkole Podstawowej w Mołodyczu. Bank Spółdzielczy Jarosław/ oddział Wiązownica:

      38 9096 1014 2002 1401 6480 0002

       

      Obliczenie wysokości wpłaty – przykład

      Wrzesień 2022 – 21 dni

      Stawka dzienna 2,30 zł

      21  * 2,30 zł = 48,30 zł

      Deklaracja_korzystania_z_obiadow_w_stolowce_szkolnej.docx

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

     • 8.30  – Msza św., a po niej uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów klas 0-VIII  na placu przed szkołą. Po apelu wychowawcy przechodzą z uczniami do sal lekcyjnych.

      *W przypadku złych warunków atmosferycznych uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego odbędzie się na sali gimnastycznej.

       

      Autobus szkolny z Radawy wyjedzie o godzinie 7:45. Pierwszy przystanek koło cmentarza.

     • Profilaktyka chorób zakaźnych

     • Ministerstwo Edukacji i Nauki zachęca do zapoznania się z materiałami informacyjnymi przygotowanymi przez Główny Inspektorat Sanitarny. Dotyczą one profilaktyki chorób zakaźnych, takich jak:

      • błonica,
      • krztusiec,
      • odra,
      • ostre nagminne porażenie dziecięce (poliomyelitis)
      • oraz wirusowe zapalenie wątroby typu A,
      • a także szczepień przeciwko COVID-19.

      Materiały zostały opracowane w języku polskim i ukraińskim: materiały

     • Bezpieczne wakacje

     • Rusza kolejna edycja konkursu "Bezpieczne Wakacje", którego celem jest edukowanie i uwrażliwienie na właściwe zachowania w różnych sytuacjach społecznych oraz kształtowanie umiejętności i nawyku wyboru bezpiecznych zachowań przez dzieci i młodzież w codziennych sytuacjach życiowych. 

      Prace konkursowe poruszają tematykę:

      • agresji i przemocy, w tym przemoc w sieci i przemoc rówieśnicza,
      • uzależnień (narkomania, alkoholizm, nikotynizm, używanie papierosów elektronicznych).

      Wojewódzki konkurs plastyczny "Bezpieczne wakacje" skierowany jest dla dzieci i młodzieży szkół podstawowych, natomiast "Wojewódzki konkurs na profilaktyczny spot filmowy" przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych w wieku 10-15 lat. 

      Prosimy o zapoznanie się z regulaminami: 

      Regulamin_Bezpieczne_Wakacje_2022.pdf

      Regulamin_Wojewodzkiego_Konkursu_na_Profilaktyczny_Spot_Filmowy.pdf


      Prace plastyczne i na profilaktyczny spot filmowy wraz ze zgodą należy dostarczyć do szkoły do dnia 3 października 2022 r

     • Unikalny kalendarz

     • REGULAMIN SZKOLNEGO KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO

       Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa w Mołodyczu.

      Celem konkursu jest:

      • uwrażliwianie dzieci i młodzieży na piękno przyrody najbliższej okolicy;
      • dostrzeganie niezwykłych detali przyrody;
      • zachęcanie do poznawania przyrody gminy Wiązownica;
      • ukazanie piękna i bogactwa naturalnego gminy;
      • odkrywanie miejsc przyrodniczo cennych w naszej gminie;
      • propagowanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych wśród dzieci i młodzieży naszej szkoły;
      • propagowanie aktywnych form wypoczynku na terenie gminy Wiązownica;
      • wyłonienie zdjęć najlepiej odzwierciedlających piękno przyrody w sposób promujący walory przyrodnicze gminy w różnych porach roku.

      Konkurs adresowany jest do uczniów naszej szkoły. Prace będą ocenione w dwóch kategoriach wiekowych tj.:

      I- dzieci z klas I-IIIII- dzieci z klas IV-VIII

      Szczegółowy regulamin i załączniki:   Regulamin(2).pdf oraz   zalaczniki.pdf

       

      Zachęcamy uczniów do udziału w konkursie i stworzeniu uniklanego kalendarza!

       

      Koordynatorzy: p. Angelika Tomaszek, p. Agnieszka Gloc.

     • Informacja

     • Informujemy, iż w piątek 08.07.2022 od godz. 8.00 do 10.00 w sekretariacie szkoły będą wydawane zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

      Dokument może odebrać absolwent (po okazaniu legitymacji szkolnej) lub rodzic/opiekun prawny (po okazaniu dowodu tożsamości).

     • Drodzy Uczniowie!

     • Z okazji wakacji

      życzymy Wam dużo odpoczynku, przygód, niezapomnianych wrażeń i wspaniałych wspomnień!

      Wypoczywajcie, realizujcie wakacyjne plany, rozwijajcie zainteresowania.

      Cieszcie się wolnym czasem.

      Wróćcie w nowym roku szkolnym radośni, z zapasem sił do nauki,

      gotowi do podejmowania nowych wyzwań i kolejnych zadań.

      Życzy:

      Pedagog szkolny, Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

       

     • Zakończenie roku

     • 24 czerwca odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego w wraz z nim pożegnanie klasy VIII. Uczniowie przygotowali z tej okazji krótki program artystyczny.  Dziękowali dyrekcji, wychowawcom, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za pracę podczas ich pobytu w szkole.

      Aby nie rozstawać się wyłącznie „na smutno” miłym akcentem było pożegnanie ósmoklasistów przez klasę VII, która pod kierunkiem wychowawczyni przygotowała humorystyczne wiersze, kwiaty, dyplomy i wspaniałe upominki.

      Zdjęcia w albumie

      Uczniów przygotowały: p. R. Bałanda, p. B. Dec- Kozdroń

     • Ostatnie osobowości…

     •  

      Podczas uroczystego apelu na zakończenie roku szkolnego 2021/2022 zostały rozdane już ostatnie odznaczenia czyli osobowości maja i czerwca. Oto wyniki:

      Profesorek:

      Filip Winiarz                                               

      Dominik Kolasa                                                                 

      Aleksandra Brudniak                                                       

      Sportowiec:

      Szymon Winiarz

      Kamila Pietryna

      Igor Cienki

      Jan Kiełbasa

      Igor Sokół

      Wzorowy dyżurny:

      Lena Kiełbasa                                 

      Kamil Cienki                                               

      Weronika Winiarz                                           

      Klaudia Winiarz       

       

       Smakosz:

      Sebastian Potasz

      Igor Wronowski

      Natalia Pryjda

      Joanna Mil

      Marta Nytka

      Koleżka:

      Alicja Haczek                                              

      Antoni Zagrobelny

      Paweł Chamik

      Karina Marszałek

      Pożeracz książek:

      Antonii Cienki

      Służbista:   

      Tymon Wyleciał

      Helena Mierzwa

      Lena Grześ

      Dawid Krupka

      Gratulujemy zdobytych tytułów i zachęcamy do zabawy w przyszłym roku szkolnym!!!

     • Bo najważniejsza jest radość i zabawa...

     • Pikniki klasowe

      Wspólna relacja klasy czwartej i szóstej

      W ostatnim tygodniu nauki klasy 4 i 6 wyszły na teren poza murami szkoły na pikniki klasowe. Na kocykach, na łonie natury wspólnie ucztowali i rozmawiali o tym co było i będzie. 

      Na przygotowanym zielonym „stole” piknikowym znalazły się nie tylko gotowe rzeczy przyniesione z domu, ale to co udało się nam przygotować wspólnie tuż przed samym piknikiem: lemoniada z młodymi listkami mięty i przepyszny deser z mascarpone, bitą śmietaną, lodami i truskawkami.

      Był to świetny czas zabawy i odpoczynku, podczas którego nikt się nie nudził. Dzięki uprzejmości Pani Angeliki Tomaszek byliśmy wyposażeni w:

      1. zestaw kreatywny do tworzenia SLIME, w skład którego wchodzą wyłącznie bezpieczne i przebadane składniki. Dzięki niemu udało się nam  wyprodukować Floam Slime :) oraz......

      2. zestaw do baniek mydlanych, bo przecież wiadomo, że im bańka jest większa, tym jest lepsza :)

      Każdy, kto tylko miał okazję dziś go wypróbować sprawił sobie wiele radości. 

      Oprócz tego w cieniu parasola wykonaliśmy zadanie plastyczne "Wakacyjny klapek", graliśmy w gry planszowe i ......dużo rozmawialiśmy.

      Nasz piknik wzbudził spore zainteresowanie i tak pod naszym parasolem mógł dziś schronić się każdy, kto miał na to ochotę.....zobaczcie sami ilu mieliśmy gości :) 

      Podczas pikniku najważniejsza była radość i dobra zabawa. Zdjęcia w albumie.

      Organizator: p. A. Tomaszek

      Relacja klasy piątej

      W ostatnim tygodniu szkoły klasa piąta wspólnie zorganizowała piknik na świeżym powietrzu. Każdy uprzednio miał przygotować poczęstunek w określonym kolorze np. Sebastian miał przynieść czarne przekąski, a Gabrysia różowe. Każdy świetnie wywiązał się ze swojego zadania, toteż na pikniku pojawiły się fioletowe śliwki, różowy arbuz, czy zielone winogrona.

      Całe wydarzenie rozpoczęło się od przedstawienia swojego kolegi/koleżanki. Dzień wcześniej każdy miał poznać lepiej osobę z klasy, z którą najrzadziej rozmawia. Dzięki temu zanim rozpoczął się piknik, zdążyliśmy jeszcze lepiej się poznać.

      Kolejną atrakcją były gry planszowe m.in. „5 sekund” czy zręcznościowe „catch ball”. Największą popularnością cieszyła się gra psychologiczna „Mafia”. Do miasteczka Spytown, gdzie grasuje mafia, policja wysyła swoich najlepszych funkcjonariuszy, a w szeregi mafii wprowadza tajnego agenta.

      Organizator: p. A. Mierzwa

      Relacja klasy drugiej

      W czwartek 23 czerwaca uczniowie klasy II spotkali się na pikniku klasowym. Przynieśli koce i coś ulubionego do jedzenia. Był to świetny czas zabawy i odpoczynku. Uczniowie brali udział w różnych zabawach. Dzieci miały możliwość zintegrować się między sobą. Poczuliśmy już pierwszy powiew wakacji.

      Organizator: p. M. Piskorz

      Wspólna relacja klasy pierwszej i trzeciej

      W czwartek klasa I i III zorganizowała piknik na zakończenie roku szkolnego. Uczniowie mieli przyjemność poodpoczywać, pobawić się we własnym gronie oraz delektować się przyniesionymi przekąskami. Zostały zorganizowane różne konkursy tj: kręcenie hula-hopem na czas czy odbijanie piłki nożnej. Największa radość i atrakcja sprawiła dzieciom zabawy z chusta animacyjna. Na czas wakacji życzymy udanej zabawy i odpoczynku.

      Organizator: p. W. Borowik, p. G. Styś

      Zdjęcia w albumie.

     • PIKNIK

     • „ROSNĘ ZDROWO- RADAWA 2022”

       14 czerwca 2022 roku  ponad 900 uczniów zrzeszonych w Podkarpackiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie - Rejon Jarosławski spotkało się na imprezie plenerowej   pn. „Rosnę Zdrowo- Radawa 2022”.

      Celem było :  

      • promowanie zdrowego odżywiania opartego na zbilansowanej diecie i produktach spożywczych wytwarzanych w Polsce,
      • upowszechnianie wiedzy o zdrowym stylu życia i właściwym odżywianiu,
      • zachęcenie dzieci do aktywnego uprawiania rekreacji,
      • propagowanie zdrowego odżywiania dzieci, w tym popularyzacja programów dla szkół: „OWOCE I WARZYWA W SZKOLE”, „SZKLANKA MLEKA”
      • promocja lokalnych produktów owocowo -warzywnych oraz ziół dziko rosnących w najbliższym otoczeniu,
      • upowszechnianie aktywności ruchowej dzieci na świeżym powietrzu poprzez gry i zabawy ruchowe oparte na współpracy z wykorzystaniem bazy Gminnego Ośrodka ZALEW w Radawie
      • integracja dzieci z placówek promujących zdrowie, w tym dzieci uchodźców z Ukrainy poprzez wspólną zabawę i poczęstunek,
      • pozyskanie ciekawych prac plastycznych i innych wykonanych przez dzieci jako zasobu dla wydawnictw promujących lokalne produkty owocowe, warzywne i mleczarskie,  
      • budowanie współpracy klubów wolontariatu z różnych placówek poprzez organizację atrakcji dla dzieci uczestniczących w imprezie plenerowej.

      Zapraszamy do fotorelacji w albumie fotograficznym.

      źródło (niektóre zdjęcia) : Integrowali się na świeżym powietrzu i promowali zdrowie (ekspresjaroslawski.pl)

      Aby pooglądać filmik należy zalogować się na konto teams

      Opiekę nad uczniami sprawowały: p. Waleria Borowik, p. Angelika Tomaszek, p. Agnieszka Gloc

     • Prelekcja informacyjno - edukacyjna

     • spotkanie z pracownikami PGKiM- ZOM​​​​​​

      iKażdy z nas chciałby cieszyć się piękną przyrodą, czystą wodą i zdrowym środowiskiem.  O działaniach, które możemy podejmować, aby mieć realny wpływ na poprawę jakości otaczającej nas przyrody dowiedzieli się nasi uczniowie od pracowników PGKiM- ZOM​​​​​​ oddział w Makowisku. Przeprowadzona przez nich pogadanka przybliżyła słuchaczom ważny temat jakim jest selektywna zbiórka odpadów oraz ponowne ich wykorzystanie. Uświadomiła też jakie zagrożenie niesie za sobą zaśmiecanie środowiska, w którym żyjemy. 

      Oprócz prezentacji multimedialnych, filmów edukacyjnych uczniowie mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę rozwiązując zagadki, rebusy oraz wykonać praktyczne zadanie polegające na prawidłowym posegregowaniu "odpadów".  Uczniowie aktywnie uczestniczyli w prelekcji, chętnie odpowiadali na zadawane pytania. 

      Atrakcją okazała się specjalna śmieciarka, która automatycznie myje i dezynfekuje pojemniki na odpady. 

      Jeżeli zdarza się Wam mieć wątpliwości, do którego pojemnika mają trafić niektóre odpady zapraszamy do odwiedzenia strony: Gdzie wyrzucić? - Ekosystem

       

      Zdjęcia z prelekcji w albumie.

     • Pożegnanie z wiśnią i papają...

     • Powoli zbliża się koniec roku szkolnego, a tym samym kończy się także cykl zajęć pozalekcyjnych, prowadzonych dla uczniów na terenie szkoły. Na tych ostatnich warsztatach wróciliśmy do tematu, który najbardziej przypadł im do gustu i smaku-..... warsztatów pralinkowych.

      Takie warsztaty to zajęcia pobudzające zmysł smaku, wykorzystujące zdolności manualne i kreatywne myślenie uczestników. Samodzielne tworzenie słodkości sprawia dzieciom wielką frajdę, a ozdobianie czekolady jadalnymi dodatkami - w naszym przypadku liofilizowanymi owocami- to najmilsza i najłatwiejsza część warsztatów.

      Więcej zdjęć w albumie.

      Opiekunowie:.p. Angelika Tomaszek, p. D. Pryjda, p. Agnieszka Gloc

      Podziękowania za pomoc w warsztatach dla uczennic klasy VII : Klaudii Winiarz i Natalii Pryjda