• Maraton Językowy

          • Regulamin konkursu

            o tytuł „językowca”

            „Maraton językowy”

             

            1. Nazwa konkursu: Maraton językowy

            2. Organizator: Komisja Konkursowa (nauczyciele poloniści) oraz nauczyciel anglista

            3. Cele konkursu:

            • upowszechnienie kultury języka,
            • doskonalenie poprawności pisowni ortograficznej i gramatycznej,
            • kształcenie nawyku prawidłowego stosowania podstawowych zasad ortograficznych i interpunkcyjnych,
            • zachęcanie do nauki dwóch lub więcej języków,
            • przyswojenie pisowni języka obcego,
            • dbałość o poprawność pisowni  w języku ojczystym i języku obcym,
            • kultywowanie nauki języków mających podstawę w języku łacińskim,
            • kształcenie umiejętności ortograficznej samokontroli,
            • propagowanie nawyków zdrowej rywalizacji.

            4. Uczestnicy: konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej w Mołodyczu.

            5. Przebieg konkursu: nauczyciele poloniści, po wcześniejszym sprawdzeniu sprawności ortograficznej uczniów (forma weryfikowania kompetencji uczniów dowolna) wyznaczają po jednej do czterech najlepszych osób z klasy najpóźniej do dnia poprzedzającego konkurs. Następnie wszyscy delegowani uczniowie piszą dyktando w tej samej sali (sala gimnastyczna). W pierwszej kolejności uczniowie piszą dyktando z języka polskiego (dyktowane przez nauczyciela polonistę), po 15 min. przerwy uczniowie piszą dyktando z języka angielskiego (dyktowane przez nauczyciela anglistę). Termin dyktanda zostanie podany na stronie internetowej szkoły.

            6. Ocena prac konkursowych: wygrywa ten uczeń, który napisze pracę bezbłędnie lub popełni najmniejszą ilość błędów w obu dyktandach. W razie konieczności (kilka prac bezbłędnych lub o tej samej, najmniejszej liczbie błędów) przeprowadzona będzie tzw. dogrywka, czyli dyktowanie wyrazów z przygotowanej wcześniej listy.

            7. Nagrody dla laureatów: najlepsi uczestnicy konkursu (trzy pierwsze miejsca) otrzymają dyplomy, nagrody rzeczowe oraz oceny bardzo dobre, jako cząstkowe z przedmiotu język polski oraz język angielski.

            8. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu nastąpi do 7 dni od przeprowadzenia dyktanda na stronie internetowej szkoły. Wręczenie nagród odbędzie się  podczas apelu. Konkurs przeprowadzi i oceni Komisja Konkursowa w składzie: Lucyna Władek, Beata Walerianowicz- Hemperek, Agnieszka Mierzwa.

            Przebieg konkursu i zasady oceniania:

            1. Uczestnicy dyktanda otrzymają kartki oznaczone numerem identyfikacyjnym, na których będą zapisywać dyktowany tekst.

            2. Tekst dyktanda zostanie najpierw odczytany w całości, potem będzie dyktowany po jednym zdaniu i na koniec ponownie odczytany w całości.

            3. Podczas pisania tekstu nie wolno korzystać z żadnych pomocy naukowych, porozumiewać się z innymi uczestnikami, opuszczać sali przed zebraniem prac, korzystać z notatek czy jakichkolwiek urządzeń elektronicznych.

            4. Nie wolno pisać dyktowanego tekstu literami drukowanymi.

            5. Wszelkie nieczytelne i niejednoznaczne zapisy będą interpretowane na niekorzyść piszącego. Ewentualne poprawki należy nanieść poprzez skreślenie wyrazu błędnego i napisanie powyżej wersji poprawnej. Skreślenia muszą być wyraźnie zaznaczone.

            6. Do oceny dyktanda zostaną przyjęte następujące kryteria:

            Język polski:

            • błędy pierwszego stopnia: h–ch, rz–ż, ó–u, mała i wielka litera, pisownia „nie” z różnymi częściami mowy;

            • błędy drugiego stopnia- łączna i rozdzielna pisownia wyrazów, błędy fonetyczne, gramatyczne, pisownia cząstek „bym”, „byś”, „by” z różnymi częściami mowy, pisownia rzeczowników zakończonych w D., C., Msc., na –i, -ii, -ji. (dwa błędy drugiego stopnia należy traktować jako jeden błąd ortograficzny pierwszego stopnia).

            • błędy trzeciego stopnia- literówki, błędy interpunkcyjne (trzy błędy należy traktować jako jeden błąd ortograficzny pierwszego stopnia).

            Język angielski:

            • błędy pierwszego stopnia: literówki,
            • błędy drugiego stopnia: łączna i rozdzielna pisownia wyrazów, mała i wielka litera.

            7. Zwycięzcą konkursu zostaje osoba, która napisze pracę bezbłędnie lub popełni najmniejszą ilość błędów. Wgląd do własnej pracy będzie możliwy do siedmiu dni od ogłoszenia wyników konkursu.

            8. Udział w konkursie jest dobrowolny i oznacza przyjęcie w pełni postanowień niniejszego regulaminu.

            9. Osoby łamiące zasady określone w niniejszym regulaminie zostaną wykluczone z udziału w konkursie.

             

             

          • Czekając na wiosnę…

          • W ubiegłym tygodniu uczniowie w ramach zajęć z pedagogiem aktywnie włączyli się w  przesadzanie, sadzenie i sianie kwiatów … słowem niebawem wiosna!

            Przesadzanie

            Na początku tygodnia Tymek Wyleciał i Przemek Wojdyła z kl. I przesadzili  fikusa dębolistnego (Ficus lyrata). Poznali warunki uprawy i pochodzenie tej rośliny (Afryka Zachodnia).

             Podobie jak młodsi koledzy uczniowie klasy II Szymon Machalski i Błażej Cienki przesadzili do większej doniczki sansewierię gwinejską (Sansevieria trifasciata) – roślina ta osiągnęła już znaczne rozmiary i przesadzenie jej było nie lada wyznaniem, ale chłopcy poradzili sobie z tym znakomicie.

            W piątek cała klasa II wspólnie posadziła do nowej doniczki rośliny o nazwie Monstera odmiany „Monkey Mask”. Zadanie to wymagało współdziałania wszystkich, bowiem należało także centralnie w doniczce umieścić  dla niej podporę.

            Sianie

            Chłopcy: Przemek, Tymon, Błażej i Szymek wspólnie posiali do skrzynki nasiona lawendy wąskolistnej (Lavandula officinalis), wszyscy chyba byli zaskoczeni niepozorną i drobną wielkością nasion. Teraz pozostaje cierpliwie czekać na wykiełkowanie nasion.

            Sadzenie

            Wspólnego sadzenia bratków w szkolnym ogródki dokonali Kacper Pryjda z kl.III i Hubert Pietryna z kl.V a dobór kolorystyczny kwiatów na tej rabacie ustaliły Julia Kopańska z Nadią Kosturek-Migacz – obie z klasy III.

            Podjęte przez uczniów  czynności pokazały jak wiele można osiągnąć dzięki wspólnemu działaniu. Ponadto poznanie i zrozumienie zasad związanych z uprawą roślin pozwala zdobyć wiedzę na temat różnorodności gatunkowej, poszerzać horyzonty, a także rozwinąć zręczność manualną oraz wzbogacać słownictwo.

            Owe sadzeni, przesadzanie, sianie dostarczyły one różnych bodźców sensorycznych. Bowiem np. chropowata powierzchnia i ciężar keramzytu, różnica w strukturze ziemi „do wysiewu” i „do przesadzania”, struktura włókien kokosowych podpory - to ćwiczenie korzystnie wpływające na integrację kształtów i stymulujące zmysł dotyku. Zaś ugniatanie, uklepywanie, dociskanie ziemi - wpłynie korzystnie na stymulację czucia głębokiego. Wzory rysowane i układane w ziemi to namacalne dowody kreatywności naszych uczniów.

            Prace z uczniami przeprowadzone zostały w ramach innowacji pedagogicznej Flores sunt gaudium (Kwiaty są radością).

            Agnieszka Gloc- Pedagog specjalny

            autor artykułu: A. Gloc

             

            Więcej zdjęć w albumie.

          • Nauka pełna energii

          • W roku szkolnym 2023/2024 Szkoła Podstawowa w Mołodyczu bierze udział w VIII edycji programu oświatowego Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

            Mali Naukowcy – uczniowie klasy drugiej oraz klasy trzeciej - zdobywają wiedzę o różnych rodzajach energii poprzez udział w doświadczeniach prowadzonych przez opiekunów koła naukowego – p. Gabrielę Styś oraz p. Marię Dudek.

          • Zajęcia świetlicowe

          • Na ostatnich zajęciach w świetlicy szkolnej uczniowie klasy VIII mieli okazję sprawdzić swoje kulinarne siły przygotowując naleśniki.

            Po raz pierwszy zaczęto przyrządzać naleśniki prawdopodobnie już w starożytności. Według Włochów naleśniki wywodzą się z Florencji, skąd Katarzyna Medycejska w XVI wieku przywiozła je do Francji.

            Jest to proste danie mączne serwowane nie tylko w Europie, ale również m. in. w Chinach.

            Przygotowując naleśniki należy pamiętać, aby ciasto miało gładką konsystencję bez grudek. My postawiliśmy na naleśniki z domowym dżemem truskawkowym i nutellą.

             

            Autor artykułu: Aleksandra Krzemień

            Opiekun świetlicy: p. Maria Dudek

          • Pizza z rokiettą siewną i mazurek

          • Prowadzona w szkole innowacja pedagogiczna "Plastyczna kuchnia" poprzez poznawnie tajników kuchni polskiej i świata wzbogaca wiedzę i umiejętności kulinarne. Rozwija poczucie kompozycji kolorystycznej, wrażliwości i piękna. Wspólne przygotowywanie ciekawych potraw integruje zespół, stanowi również odskocznię od szkolnej codzienności.

            Duża ilość programów kulinarnych oglądanych przez dzieci powoduje coraz większe zainteresowanie tą tematyką. Takie zajęcia mogą być pomocne w planowaniu swojej przyszłej drogi zawodowej. 

             

            8 marca uczniowie klasy VII przygotowywali pizze na kamieniu. To doskonała namiastka profesjonalnych pieców do wypieku pizzy. Na naszych zajęciach wykorzystaliśmy kamień szamotowy, który charakteryzuje się istotnymi cechami:

            - magazynuje ciepło (wystarczy kilka minut w gorącym piekarnikui pizza gotowa),

            - wchłania wilgoć z pieczonego ciasta (naturalna porowatość kamienia).

            Pizza siódmoklasistów była serwowana z rukolą, znaną w Polsce już przed wojną, choć wtedy jako rokietta siewna. 

            Rukola jest doskonałym źródłem witamin, minerałów i aminokwasów. Znajdziemy w niej przede wszystkim witaminy A, C i K, witaminy z grupy B, wapń, potas, żelazo, magnez oraz karotenoidy. 

            Znakiem rozpoznawczym Wielkanocy jest tradycyjny mazurek, choć mało kto wie, że w rzeczywistości nie ma korzeni w polskiej tradycji. Prawdopodobnie wywodzi się z Turcji, a w naszym kraju zaczęto go regularnie wypiekać w XVII wieku. 

            Pomysłem na zajęcia innowacyjne w dniu 11 marca było własnie to ciasto. Uczniowie klasy V pracując w grupach wykonali ten smakołyk. Być może przygotują go w swoich domach, bo przecież Święta Wielkanocne to tak naprawdę jedyna okazja w roku, kiedy możemy skosztować tego wypieku.

             

            Zapraszamy do albumu

             

            Prowadząca innowację: p. Angelika Tomaszek

            autor artykułu: A. Tomaszek

          • Akcja Tron

          • – prosimy o głosy na nasz oddział przedszkolny :)

                                                               DRODZY RODZICE!                                                      

            PROSIMY O GŁOSY!!!!!!!!!

            https://www.facebook.com/photo/?fbid=809168191228785&set=pcb.809221637890107

             

            Nasz  odział przedszkolny dołączył do Akcji TRON, w ramach kampanii bierzemy udział w konkursie Projekt łazienki”.

            Dzięki głosom możemy wygrać  remont łazienki !!!

            Prosimy o rozpowszechnienie wśród znajomych informacji o głosowaniu.

            Głosowanie trwa  w mediach społecznościowych  do 31 marca 2024 r.

            Polega na przyciśnięciu dowolnej reakcji przewidzianej na portalu Facebook WCTRON.
            04 kwietnia 2024 r. ogłoszone zostanie 10 projektów, które otrzymały od internautów największą ilość głosów.

            Do 19 kwietnia 2024 r. Jury wybierze zwycięski projekt spośród 10 prac z największą liczbą głosów.

            Czym jest Akcja Tron?

            Akcja Tron jest inicjatywą mającą na celu poprawę standardów higieny i świadomości wśród przedszkoli. Przedszkola zaangażowane w akcję mają szansę na remont łazienki, co stanowi nie tylko nagrodę, ale również wsparcie dla edukacji dzieci w zakresie zdrowego trybu życia.

            Organizatorem akcji jest WCTron, a patronami są Fundacja Unaweza, Międzynarodowa Kapituła Orderu Uśmiechu i Instytut Praw Dziecka im. Janusza Korczaka.

             

            Koordynator: p. Dorota Pryjda

            Autor artykułu: D. Pryjda

          • Festiwalowa niedziela

          • 10 marca 2024 r. w Szkole Podstawowej w Manasterzu odbył się II Gminny Festiwal "Kobiece Przeboje Wszech Czasów" pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica.

            Nasze uczennice Kamila Pietryna i Karina Marszałek wykonały utwór Sylwii Grzeszczak "Tamta dziewczyna".

            Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły oraz trud włożony w przygotowanie się do konkursu. Życzymy dalszych sukcesów:)

             

            Uczennice do festiwalu przygotowała p. Angelika Tomaszek

             

            Szczególne podziękowania kierujemy do p. Tadeusza Pietryny

            za zapewnienie transportu naszym uczestniczkom

            oraz p. Marii Dudek i p. Monice Piliszko za opiekę. 

          • I Gminny Konkurs Plastyczny

          • z okazji Światowego Dnia Kota

            6 marca 2024 r. w Szkole Filialnej w Cetuli odbyło się wręczenie nagród i dyplomów laureatom I Gminnego Konkursu Plastycznego z okazji Światowego Dnia Kota „Kot – to nie tylko zabawka”, pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica.

            Miło nam poinformować, że nasz uczeń Joachim Kuca z oddziału przedszkolnego 0B zajął I miejsce w grupie wiekowej 3-4 latki. Pozostali uczniowie  Alan Chodań, Melania Kuca oraz Julia Sokół otrzymali wyróżnienia.

            Serdecznie gratulujemy zwycięzcy oraz pozostałym uczestnikom konkursu  !!!

             

            Autor artykułu: p. Dorota Pryjda

          • "Piękno kobiet"

          • Z okazji Dnia Kobiet Samorząd Uczniowski zorganizował Szkolny Dzień Kobiet. Główną atrakcją był happening przygotowany przez uczniów klasy VII pod opieką p. Angeliki Tomaszek pt. "Piękno kobiet- czyli kobiety na przestrzeni wieków". Ta nowoczesna forma sztuki ukazywała życie oraz stroje płci pięknej w prehistorii, między XVIII -XX wiekiem oraz współcześnie. Widzowie mogli zapoznać się także z etymologią słowa "kobieta".

            Zorganizowano atrakcje plastyczne dla najmłodszych oraz różnorodne konkursy: "Trzy, dwa, jednen fastryga!", "Koszyczek pełen kosmetyków", "Za parawanem", a wszystko przy dźwiękach tematycznej muzyki. 

            Przygotowano również fotościankę, na tle której można było wykonać pamiątkowe zdjęcia oraz zapoznać się z wybranymi sylwetkami wielkich kobiet w dziejach Polski i całego świata.

            8 marca chłopcy zachowali się jak prawdziwi dżentelmeni - swoim wychowawczyniom, pracownikom szkoły oraz koleżankom wręczali drobne upominki i kwiaty. Oczywiście były też tradycyjne życzenia.

            Wszystkim Kobietom i Kobietkom, samych cudowności!

            Organizatorzy Szkolnego Dnia Kobiet: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami

            p. Angeliką Tomaszek, p. Gabrielą Styś,

            Klasowy Dzień Kobiet: rodzice, wychowawcy oraz Rada Rodziców

            Autor artykułu: A. Tomaszek

            Muzyczną niepodziankę sprawił uczeń klasy III Kacper Pryjda, który na akordeonie wykonał utwór "Sto lat".

          • Wspólne dzieła

          • Nasza szkoła od wielu lat należy do Szkół Promujących Zdrowie. Posiadamy Krajowy Certyfikat Promująca Zdrowie. W związku z tym mamy przyjemności ogłosić, ze nasza szkoła bierze udział w dwóch projektach ogólnopolskich:

            „ Zdrowo jem, więcej wiem”- Fundacja BOŚ. Honorowym patronatem nad projektem objęła Małżonka Prezydenta RP Agata Kornhauser – Duda.

            Głównym celem projektu jest  wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych, poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych. Rolą projektu jest również  uświadomienie związku pomiędzy żywieniem, a występowaniem wielu chorób i dolegliwości oraz podkreślenie roli codziennej aktywności fizycznej w profilaktyce zdrowotnej. Podczas realizacji projektu, informacje są też kierowane do rodziców, od których zależy całokształt stylu życia rodziny. Istotna jest ich świadomość, że warto zadbać o zdrowe odżywianie i regularną aktywność fizyczną.

             

            „Klasa w terenie”- Autorkami projektu są Anna Cebula i Ewelina Łojewska, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej nr 17 w Rzeszowie.

            Głównym celem edukacyjnego projektu ,,Klasa w terenie” jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową- prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły.

             

            W obu projektach biorą udział uczniowie z klasy III pod opieką wychowawcy oraz szkolnego koordynatora Promocji Zdrowia p. Gabrieli Styś

            autor artykułu: G. Styś

          • Coaching przy herbatce

          • innowacyjna godzina wychowawcza

            Coaching jest nie tylko określoną metodą pracy z uczniem, lecz całościowym modelem podejścia do człowieka, budowania interakcji, wchodzenia z nim w relacje

            Taka innowacyjna godzina wychowawcza miała miejsce w klasie VIII gdy podczas słuchania utworów na gramofonie, delektowania się gorącą herbatką z pieprzem odbywały się rozmowy pomimo, że skład był "okrojony".

            Oczywiście coaching to proces, który nie kończy się na jednej godzinie wychowawczej.

            Proces coachingu zmierza do tego, by to uczeń nabył umiejętności i potrafił określać swoje poglądy na dany temat, a nawet ich bronić.

            Tutaj nie tylko wiedza jest ważna, ale także  doświadczene-  na własnych przeżyciach, a takich nie brakuje nawet u ósmoklasistów.

            Wychowawca: Angelika Tomaszek

            O książce:

            "Przypomnij sobie chwile własnego dzieciństwa, gdy ci wszyscy wielcy dominowali nad tobą jak gigantyczne domy, nie reagowali na twoje wezwania, szarpanie za rękę, a wszelkie polecenia, przyzwolenia, sugestie, ponaglenia, zakazy, pytania spływały na ciebie z góry.

            Spotkanie twarzą w twarz od pierwszej chwili buduje poczucie partnerstwa, relację, w której partnerzy wzajemnie się słuchają a przede wszystkim widzą. Rozmowy z dzieckiem? Dyskusje z dzieckiem? A jakże najwspanialsze!"

            Więcej: 

            Lubimy czytać

          • Światowy Dzień Kota

          • To nietypowe święto obchodzimy w Polsce od 2006 roku w dniu 17 lutego. Święto to ma na celu propagowanie szacunku dla kotów, prawidłowej opieki a także zwrócenie uwagi na los porzuconych i bezdomnych kotów.

            Dlatego też, włączając się w obchody tego święta w naszej szkole, uczniowie kl. Ob (w dniu 16 lutego) i kl. 0a (w dniu 19 lutego) w ramach zajęć z pedagogiem, odgadywali kocich bohaterów bajek (a jest ich sporo – Kot w Butach, Kitty Kociłapka, Garfield, Nermal, Klakier, Kot Sylwester…), następnie obejrzeli bajkę o „Bonifacym i Filemonie” a na zakończenie  mogli pokolorować kolorowanki z kotami. Prace najmłodszych uczniów naszej szkoły zostały umieszczone na tablicy w korytarzu tworząc piękną, wyjątkową wystawę.

            Natomiast uczniowie starszych klas (V-VIII) uczestniczyli w „Teście wiedzy o kotach”, który  odbył się w piątek 23 lutego. Zagadnienia do testu znajdowały się na gablocie szkolnej i dotyczyły m.in. ras kotów, znanych osób posiadających koty a także różnych ciekawostek o tych niezwykłych zwierzętach. Chętni uczniowie, którzy chcieli sprawdzić stan swojej wiedzy, pisali test na długiej przerwie i mieli na to przeznaczone 10 minut.

            Uczniowie, którzy zdobyli najwięcej punktów w „Teście wiedzy o kotach” to:

            I miejsce Karina Marszałek kl.VII

            II miejsce Yelyzaveta Panasiuk kl. VIII

            III miejsce  ex aequo  Gabriela Mac kl.VII i Marcel Woźny kl.VI

            Ze względu na zainteresowanie uczniów podobnym testem, już w marcu będzie możliwość sprawdzenia swojej wiedzy z zupełnie innej dziedziny. Zachęcam do uważnego czytania informacji na szkolnej gablocie.

            Wszystkim uczniom dziękuję za udział i zapraszam do następnego Testu wiedzy J

            Czy wiecie, że:

            Przebywanie z kotem, głaskanie go, słuchanie jego mruczenia, pozytywnie wpływa na zdrowie i samopoczucie. Udowodniono jego uspokajające, antydepresyjne i wyciszające działanie na osoby zestresowane i cierpiące na chroniczne zmęczenie czy bezsenność. Sama obecność kota niweluje uczucie osamotnienia, odwraca uwagę od bólu i mobilizuje do działania.

            Pedagog szkolny p. Agnieszka Gloc

            Autor artykułu: A.Gloc

             

          • "Te wspaniałe kobiety"

          • szkolny konkurs z okazji Dnia Kobiet

            Praca plastyczna powinna ukazywać postać lub portret kobiety, która w czasie swojego życia była znana lub odniosła sukces np.: pisarka, aktorka, projektantka mody, kobieta walcząca o prawa kobiet, modelka, postać ze świata polityki lub kultury itp.

            Na odwrocie pracy musi znaleźć się metryczka z imieniem i nazwiskiem przedstawionej kobiety.

            Technika wykonania pracy jest dowolna, format A4 lub A3.

            Podpisane prace oddajemy do 7 marca do p. Angeliki Tomaszek lub p. Gabrieli Styś. 

            Zapraszam do udziału w konkursie

          • Osobowości miesiąca

          • 26 lutego w naszej szkole odbył się apel, podczas którego wręczone zostały odznaki w comiesięcznych kategoriach. Poznajmy kolejnych odznaczonych:

            Sportowiec: zaszczytny tytuł, o który uczniowie chętnie rywalizują zdobyli tym razem młodsi uczniowie, którzy też uwielbiają sport i lekcje wychowania fizycznego, a to Tymon Wyleciał oraz Filip Winiarz.

            Służbista: tytułem tym mogą pochwalić się uczniowie, którzy nie opuścili ani jednego dnia nauki, a więc Martyna Pawlik i Emilka Zaborska.

            Uczeń miesiąca: osiąga wysokie wyniki w nauce, czyli Marcel Woźny, Antoni Cienki i Natalia Cienki.

            Super chłopak: każdy go lubi, sympatyczny i koleżeński- Antoni Zagrobelny.

            Super dziewczyna: podobnie jak super chłopak, sympatyczna i lubiana Natalia Krzemień.

            Smakosz: wszystko je, prosi o dokładki, nie wybrzydza: Kacper Pryjda i Oskar Cholewa.

            Wzorowy dyżurny: chętnie sprząta po smakoszach, para idealna: Gabriela Mac oraz Sebastian Sokół.

            Przyjaciel przyrody: odznacza się obszerną wiedzą z zakresu fauny i flory: Marcelina Świderek.

            Pożeracze książek: którzy chętnie zaglądają do biblioteki: Jagoda Zagrobelny i Przemek Wojdyła.

            Kulturysta: odznaczający się wzorowym zachowaniem, nieposzlakowaną opinią i znajomością „czarodziejskich słów”, takich jak: proszę, dziękuję, przepraszam: Maja Arian, Dominik Hemperek.

            Złota rączka: czasem naprawi, czasem zepsuje, składa, projektuje i konstruuje: Błażej Cienki i Dominik Machnicki.

                        Jeśli jeszcze nie miałeś, nie miałaś okazji odebrać odznaki jako „osobowość miesiąca”, nic straconego. Bawimy się dalej!

                    

            Organizator: Agnieszka Mierzwa

            autor artykułu: A.Mierzwa

          • Konkurs ogólnopolski

          • Serdecznie zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w XIV Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla Dzieci „Bezpiecznie na wsi mamy, bo o zdrowie dbamy”.

             

            Termin dostarczania prac do szkoły: 29  marzec 2024r. 

             

            Szczegółowe informacje na stronie:

            https://www.gov.pl/web/krus/konkurs-plastyczny-rozpoczety

          • Dzień Bezpiecznego Interentu

          • Od 2004 roku z inicjatywy Komisji Europejskiej w lutym obchodzony jest Dzień Bezpiecznego Internetu (Safer Internet Day), który odbywa się w ramach programu „Safer Internet”. Ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online. 

            W ramach obchodów w miesiącu lutym na terenie naszej szkoły zrealizowane zostały następujące inicjatywy:

            • zajęcia edukacyjne dla uczniów klas I-VIII,
            • webinary, podcasty - klasy: III, IV, V, VI, VII, VIII,
            • konkursy,
            • pedagogizacja rodziców (klasy VII i VIII):  "Internet a depresja nastolatków".

             

            Koordynator szkolny: p. Angelika Tomaszek

          • Nagroda i wyróżnienie

          • w regionalnym konkursie piosenki i kolędy anglojęzycznej „Christmas Melodies”

            Uczennice klasy siódmej, czyli Gabriela Mac, Karina Marszałek oraz Weronika Winiarz odebrały dziś nagrodę wyróżnienia w konkursie piosenki anglojęzycznej „Christmas Melodies”. Zwycięski okazał się utwór „Merry Christmas everyone” z repertuaru Shakin’ Stevens. Nasze finalistki konkurowały z uczniami z całego powiatu, a organizator konkursu, czyli Publiczne Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Jarosławiu przewidział upominki i dyplomy dla wszystkich wyróżnionych. Przy okazji wręczenia nagród, nasze zwyciężczynie miały okazję zwiedzić mury liceum, porozmawiać z rówieśnikami, zobaczyć sale i pracownie lekcyjne, poznać (być może) swoich przyszłych nauczycieli. Zwiedzającym najbardziej spodobała się siłownia i świetlica wyposażona w stół bilardowy, telewizor, wygodne pufy i podgrzewacz do wody.

            Nagrodzone uczennice odebrały nagrody i dyplomy z rąk dyrektora szkoły ks. dr Grzegorza Delmanowicza i organizatora konkursu pani mgr Agnieszki Andrzejewskiej- nauczyciela języka angielskiego. Naszym uczennicom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

             

            Uczennice do konkursu przygotowała p. Agnieszka Mierzwa

            Podziękowania dla Kamilii Pietryny i p. Izabeli Werle za pomoc w kwestiach technicznych.

          • Koncert z i dla miłości...

          • Z okazji tegorocznych Walentynek w naszej szkole w dniu 16- tego lutego odbył się "Koncert walentynkowy". Na "scenie" mogliśmy podziwiać występy naszych wokalistów.

            Piękne utwory zaczarowały widownię zgromadzoną na sali gimnastycznej i pozwoliły na chwilę refleksji nad uczuciami i skomplikowanymi nierzadko relacjami między ludźmi.

            Dziękujemy wszystkim za tak wspaniałe przygotowanie, za wzruszające chwile i niezwykłe emocje, których doświadczyliśmy… To przykład tego, że razem możemy wiele zdziałać, że dobro i miłość to wartości, którymi możemy się chwalić i dzielić!

            O nastrojowe dekoracje i atmosferę zadbał Samorząd Uczniowski. Przy realizacji występów uczniom pomagali nauczyciele:

            p. Dorota Pryjda klasa 0B 

            p. Gabriela Styś oraz p. Maria Dudek klasy 1-3

            p. Angelika Tomaszek klasy 4-8

             

            Postarajmy się pielęgnować uczucia oraz wszelkie pozytywne emocje.

            Okazujmy sobie życzliwość nie tylko 14 lutego, ale przez cały rok!

            Więcej zdjęć w albumie.