• Warsztaty mydlarskie

     • Dziś w naszej szkole gościliśmy panią, która nauczyła nas robić swoje własne mydełka. Na początek każdy wybrał sobie foremkę w preferowanym kształcie, następnie w foremkach wylądowały: suszony wrzos, kawa, pomarańcze, jaśmin, bławatek, anyż. W kolejnym etapie zajęliśmy się kolorami naszych mydełek. Dzięki kolorowym barwnikom, glinkom, brokatom i mgiełkom mogliśmy uzyskać kolor, na jakim nam zależało. Ostatnia rzecz przed finałem, czyli zapach. A wybór był bardzo duży. Szczególnym zainteresowaniem wśród najmłodszych cieszył się olejek o zapachu gumy balonowej. Starsi wybierali chętnie pomarańczę, cynamon, bez czy wanilię jako zapach do swojego mydełka. Na efekt końcowy nie trzeba było długo czekać, po 20 minutach nasze mydełka były gotowe. Finalnie mydełka zostały elegancko zapakowane i ozdobione wstążeczkami. Robienie mydełek nigdy nie było tak proste i przyjemne jak dziś, a własnoręcznie wykonane mydło to wspaniały pomysł na prezent świąteczny.

      Zdjęcia w albumie.

       

      Prowadzący: Dominika Garncarska

      Organizator: Agnieszka Mierzwa

      Opiekunowie: Irena Szwajczak, Małgorzata Piskorz

       

     • Makrama łączy pokolenia

     • - warsztaty u Seniorów

      01 grudnia 2023 r. grupa chętnych uczniów naszej szkoły gościła w Domu "Senior +" w Radawie. Mogliśmy nie tylko zobaczyć gotowe ozdoby, poznać różne rodzaje plecenia, ale także stworzyć swoje własne makramy.

      Nie było to jednak takie proste… odplątanie sznurka :), zapamiętanie splotów trwało chwilę. Jednak pod bacznym okiem doświadczonej rzemieślniczki Pani Basi praca przebiegała w skupieniu i radości, a wyplatanie okazało się przyjemne i relaksujące. Finalnie powstała oryginalna dekoracja na święta :)

       

      Makrama to technika umiejętnego wiązania bawełnianych sznurków, aby tworzyć piękne i niepowtarzalne ozdoby.  Ta starożytna sztuka od zawsze służyła do zdobienia, od szat królewskich aż po wystrój wnętrz.

      Dziękujemy za to, że mogliśmy się nauczyć nowych rzeczy :)

      Zdjęcia w albumie.

      Prowadząca: p. Barbara Półtorak- animator terapii zajęciowej

      opiekunowie: p. Angelika Tomaszek, p. Gabriela Styś

      autor artykułu: A. Tomaszek

     • "Ty pójdziesz górą a ja doliną…”

     • Narodowe Czytanie w szkole

      W zimowy, grudniowy dzień 2023 roku włączyliśmy się do corocznej akcji wspólnego czytania wybranej lektury.

      Uczniowie klasy siódmej i ósmej oraz nauczyciele przedstawili fragmenty powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Książka ta ukazuje różnice pomiędzy środowiskiem chłopskim a dworskim.  Porusza też ważne dla Polaków wątki: miłości pomiędzy chłopem a panną z dworu; pracy organicznej – ukierunkowanej na wspólne wzajemne dobro; walki narodowowyzwoleńczej.

      Dość trudny utwór do czytania w szkole podstawowej, jednak lektorzy potrafili oddać atmosferę świata przedstawionego w powieści oraz wprowadzić w klimat minionej epoki.

      Bardzo serdecznie dziękujemy nauczycielom: p. Janowi Kuca – dyrektorowi szkoły,  p. A. Tomaszek, p. A. Gloc, p. G. Styś, M. Dudek za włączenie się do naszego czytania.

       

      Zdjęcia w albumie fotograficznym.

      Uczniowie klasy siódmej

     • Być jak Ignacy

     • W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła bierze udział w VIII edycji programu oświatowego Być jak Ignacy „Nauka pełna energii”, którego organizatorem jest Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

      Mali Naukowcy zdobywają wiedzę o różnych rodzajach energii ziemnym poprzez udział w różnych doświadczeniach prowadzonych przez opiekunów koła naukowego.

      W obecnej edycji uczniowie z pomocą Ignacego, robota Blu oraz ciekawych gości nauczą się pracować metodą naukową i dowiedzą się, jak stawiać trafne pytania badawcze, formułować hipotezy, a następnie je weryfikować!

      W październiku Mali Naukowcy nie tylko poznali budowę maszyny parowej i jej działanie konstruując własny model maszyny parowej ale również dowiedzieli się jak gaz rozświetlił XIX wieczne miasta.

      Listopad poświęcony był ropie naftowej i energii elektrycznej. Poprzez doświadczenia uczniowie dowiedzieli się o właściwościach ropy naftowej oraz dlaczego Ignacy Łukasziewicz nie użył ropy naftowej do swojej lampy. Dzięki listopadowym lekcjom uczniowie dowiedzieli się co to jest prąd, skąd się bierze i mieli okazję stworzyć podręczny generator prądu.

      Mali Naukowcy z niecierpliwością czekają na kolejne zadania do wykonania.

      Dziękujemy p. Agnieszce Gloc oraz p. Angelice Tomaszek za pomoc w przeprowadzeniu doświadczeń.

       

      Zdjęcia w albumie.

      Opiekunowie: p. G. Styś, p. M. Dudek

      autor artykułu: M. Dudek

     • Poczuj chemię do fizyki…

     • W dniu 28.11.2023 roku w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja pt. „Zasady fizyczne czy kwasy chemiczne" prowadzona przez grupę Zaelektryzowani. Prowadzący zaprezentował widowiskowe eksperymenty i doświadczenia związane z naukami przyrodniczymi, przybliżając w ten sposób uczniom naszej szkoły tajniki m. in. chemii i fizyki w prosty sposób.

      W programie były między innymi zabawy z helem, ciekłym azotem, monotlenkiem diwodoru (wodą), czy też z metanem (płonąca ręka). Uczniowie mogli również spróbować swoich sił w łapaniu piłeczek w odwracających goglach (widzimy w takich goglach do góry nogami).

      Uczniowie chętnie i aktywnie uczestniczyli w pokazie biorąc udział w doświadczeniach przygotowanych przez prowadzącego. Różne rekwizyty sprawiły, że uczniowie mogli poczuć się jak w prawdziwym laboratorium.

      Na tej lekcji uczniowie przekonali się, że nauka może być wesoła, pasjonująca i ciekawa.

      Koordynator: p. Barbara Dec- Kozdroń

      Opiekunowie: p. Angelika Tomaszek, p. Gabriela Styś, p. Agnieszka Mierzwa, p. Maria Dudek

      Autor artykułu: M. Dudek

     • Szkolny konkurs świąteczny

     • Opis konkursu: zadaniem uczniów jest udekorowanie klasy ozdobami bożonarodzeniowymi. Chcemy, żeby wszyscy uczniowie zaangażowali się w wykonanie zadania tak, aby efekt końcowy był zasługą całej klasy. W wykonaniu ozdób mogą pomóc wychowawcy.

      II. Organizatorzy: Samorząd Uczniowski.

      III. Termin konkursu: sale należy dekorować od 01 grudnia do 15 grudnia  Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 22 grudnia 2023 roku.

      IV.  Adresaci: klasy 0-VIII.

      V.  Cele:

      • poznawanie i propagowanie tradycji bożonarodzeniowych,
      • rozwijanie aktywności artystycznej uczniów,
      • poszerzanie wrażliwości estetycznej i rozwijanie wyobraźni uczniów,
      • propagowanie twórczych inicjatyw oraz umiejętności pracy w grupie.

      VI. Kryteria oceny prac:

      • nawiązanie do tradycji bożonarodzeniowych,
      • oryginalność wystroju,
      • estetyka wykonania,
      • czystość sal,
      • samodzielność wykonania dekoracji.

      VII. Nagroda: niespodzianka.

      Serdecznie zapraszamy wszystkie klasy do wzięcia udziału w konkursie świątecznym. Wspólnie udekorujmy Naszą Szkołę!

       

      Organizatorzy: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami: p. Angeliką Tomaszek i p. Gabrielą Styś

     • Andrzejkowe szaleństwa na parkiecie…

     • Andrzejki to jedyny dzień w roku, kiedy możemy oderwać się od codzienności oraz zanurzyć się w sferze wróżb i prawdziwej magii. Z tej okazji 23 listopada 2023 roku odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

      O wspaniała muzykę zadbał Dj Mati z Aleksandrą Krzemień. Wszyscy bawili się świetnie. Było dużo radości, śmiechu, wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, że wszystkie dobre przepowiednie i wróżby andrzejkowe się sprawdzą!

      W ramach szkolnych obchodów tego święta Samorząd Uczniowski zorganizował konkurs na "Najciekawsze przebranie andrzejkowe". Jak zawsze pomysłowość uczniów nie znała granic. Wyłonienie zwycięzców nie było łatwe. Ostatecznie nagrody otrzymali:

      Kategoria I- klasy 0-III

      1 miejsce- Tymon Świst

      2 miejsce- Maja Arian

      3 miejsce – Melania Cholewa

      Wyróżnienia: Emilia Zaborska, Marcel Szuty, Jagoda Zagrobelny, Natalia Krzemień, Alan Chodań, Karol Cienki, Klaudia Brudniak.

      Kategoria I- klasy IV-VIII

      1 miejsce- Gabriela Mac

      2 miejsce- Izabela Machnicka

      3 miejsce – Kamila Pietryna

      Wyróżnienia: Lena Grześ, Antoni Cienki, Julia Rokosz, Karina Marszałek, Yelizaveta Panasiuk.

       

      Wielkie podziękowania dla Rady Rodziców za ufundowanie nagród.

       

      Organizatorzy: Samorząd Uczniowski wraz z opiekunami p. Angeliką Tomaszek, p. Gabrielą Styś

      Opieka podczas zabawy: wychowawcy klas

      Autor artykułu: G. Styś

     • Święto Życzliwości

     • 21 listopada (i przez kolejne trzy dni) w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Życzliwości i Pozdrowień. 

      Ten dzień jest okazją, aby nam przypomnieć, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia, a także jak cudowną i ciepłą atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy

      Obchody Dnia Życzliwości sprzyjają integracji społeczności szkolnej i klasowej. Świętowanie tegorocznego Dnia Życzliwości rozpoczęliśmy od samego rana. Uczniowie przyszli do szkoły  ubrani w kolorze żółtym - symbol radości i optymizmu. Na korytarzu szkolnych zostały rozwieszone pozytywne sentencje dotyczące tego dnia a na podłodze na długim arkuszu papieru uczniowie mogli wyrazić się artystycznie. Na zajęciach z psychologiem i pedagogiem, zajęciach świetlicowych i godzinach wychowawczych uczniowie rozmawiali na te ważne tematy.

      Te dni utwierdziły nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień. Pamiętajmy, że bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje, a sprawia wiele radości i uśmiechu nie tylko nam, ale i osobom przebywającym w naszym towarzystwie. 

       

       Czy wiecie, że:

       

      Na świecie historia Dnia Życzliwości sięga 1973 roku. To właśnie wtedy dwaj Amerykanie poruszeni ówczesną wojną między Izraelem a Egiptem doprowadzili do ustanowienia World Hello Day – Światowego Dnia Życzliwości. Chcieli uświadomić ludziom, że pokój jest kruchym dobrem, o które trzeba się troszczyć, a zrozumienie, tolerancja i życzliwość mogą zmieniać świat. Ich pomysł przyjął się, a święto rozprzestrzeniło się na 180 krajów.

      Organizatorzy: p. Agnieszka Gloc, p. Maria Dudek, p. Edyta Pokraka,

      p. Angelika Tomaszek, p. Gabriela Styś 

        Autor artykułu A. Gloc

     • Osobowości

     • Kontynuując zabawę w  osobowości przyznawane uczniom w dziesięciu kategoriach za sumienne wypełnianie obowiązków szkolnych, mam zaszczyt zaprezentować persony, wyłonione z miesiąca października i listopada. I tak:

      Sportowiec: zaszczytny tytuł, o który uczniowie chętnie rywalizują zdobyli: Izabela Machnicka, Natalia Adamiec i Igor Wyleciał,

      Służbista: tytułem tym mogą pochwalić się uczniowie, którzy nie opuścili ani jednego dnia nauki i są to: Kamila Pietryna, Maja Arian, Błażej Cienki,

      Uczeń miesiąca: osiąga wysokie wyniki w nauce czyli Jarek Butsman i Antek Zagrobelny,

      Super chłopak: pomoże, naprawi, pożyczy, a wszystko z uśmiechem- Mateusz Frań oraz Sebastian Sokół. Pragnę dodać, iż Sebastian na dowód swych talentów, zdobył 1 miejsce w eliminacjach do ogólnopolskiego konkursu PGE Turniej Maszyn Wodnych i Wiatrowych. Trzymamy za niego kciuki w kolejnych etapach konkursu,

      Super dziewczyna: pracowita, sympatyczna i empatyczna czyli Zosia Król, Gabrysia Mac i Weronika Winiarz,

      Smakosz: coraz trudniej znaleźć kogoś, kto je wszystko, a zwłaszcza surówki, ale udało się. Zaszczytny tytuł został przyznany Lenie Grześ i Julce Sokół,

      Wzorowy dyżurny: bezinteresowna pomoc w sprzątaniu stołówki szkolnej: Emilka Golba,

      Wzorowy uczeń: kultura osobista na 1 miejscu, czyli Jaś Świderek,

      Przyjaciel przyrody: sadzi, pieli, podlewa- Jaś Kiełbasa

      Pożeracz książek: ktoś, kto książki czyta, a nie tylko wypożycza to Marcel Woźny.

       

      Gratuluję nagrodzonym, zauważonym. Pamiętajcie, że każdy ma szansę zdobyć odznakę i tytuł osobowości miesiąca, wystarczy włożyć trochę wysiłku, aby codzienne obowiązki nie były takie uciążliwe.

       

      Organizator: p. Agnieszka Mierzwa

      Autor artykułu: A. Mierzwa

     • Konkurs Tabliczki Mnożenia

     • Z okazji XIII Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia, który przypada w miesiącu listopadzie, a konkretnie 17 listopada, w naszej szkole odbył się konkurs przeprowadzony w klasach starszych. Uczniowie biorący udział stoczyli matematyczny bój w wielu konkurencjach, rozwiązali masę zadań, których każde wymagało znajomości tabliczki mnożenia. Zadania były o różnym stopniu trudności, dostosowanym do podstawy i wiedzy uczestników. Zaszczytny tytuł Młodego Matematyka przypadł:

      Filipowi Kopańskiemu (klasa IV)

      Antkowi Cienkiemu (klasa V)

      Marcelowi Woźnemu (klasa VI)

      Sebastianowi Sokołowi (klasa VII)

                                                                                              Organizatorzy: Barbara Dec- Kozdroń, 

      Agnieszka Mierzwa

     • Jesienny liść

     • „Jesienny liść” to tytuł konkursu plastycznego kierowanego do klas młodszych, od zerówki do klasy trzeciej. Technika i tematyka konkursu była dowolna, jedynym motywem przewodnim prac miał być właśnie tytułowy jesienny liść. Prace wykonane sumiennie przez dzieci ozdobiły gazetki klasowe, a z każdej klasy przyznano po dwa wyróżnienia za najciekawsze kompozycje.

      Wyróżnieni:

      Zerówka: Madzia Haczek, Jaśs Świderek

      Klasa I: Przemek Wojdyła, Jagoda Zagrobelny

      Klasa II: Błażej Cienki, Aniela Dzięgielowska

      Klasa III: Julia Kopańska, Nadia Kosturek- Migacz

       

      Dziękujemy wszystkim za udział. Zapraszamy do obejrzenia prac.

       

      Organizatorzy: Agnieszka Mierzwa, Małgorzata Piskorz, Gabriela Styś,

                              Irena Szwajczak, Izabela Werle

      Autor artykułu: A. MIerzwa

     • Rekonstrukto

     • „Ja nie wiem czy jest sens. Wiem tylko, że jest mus”

              Romuald Traugutt

      W dniu 22 listopada naszą szkołę odwiedziła lubelska grupa artystyczna "Rekonstrukto" z pokazem historycznym dotyczącym Powstania Styczniowego. Pokaz ten był tym cenniejszy, gdyż w tym roku obchodzimy 160. rocznicę wybuchu tego zrywu narodowowyzwoleńczego.

      Na pokazie przedstawiono także historię Polski od Tadeusza Kościuszki przez czasy zaborów, aż do odzyskania niepodległości. Pokazano stroje z minionych epok (szwoleżer, powstaniec, kosynier). Uczniowie mieli okazję wczuć się w atmosferę tamtych wydarzeń, zobaczyć stroje i broń z minionej epoki a także wcielić się w role.

      Była to ciekawa i pouczająca lekcja historii, która wzbudziła duże zainteresowanie uczniów.

       

      Więcej zdjęć w albumie.

      Organizator: p. Agnieszka Gloc

      Autor artykułu: A.Gloc

       

     • Wspólne chwile…

     • Podczas godziny innowacyjnej, uczniowie klasy III spędzili czas na przygotowaniu i dekorowaniu ciasteczek.

      Dzieci od samego początku wszystko wykonały same. Największą radość sprawiło im wykrawanie ciastek świątecznymi foremkami oraz dekorowanie.

      Ten czas, był pełen śmiechu i zabawy. Cieszymy się, że podczas takich zajęć jeszcze bardziej możemy się zintegrować i odetchnąć od szkolnych obowiązków.

      Zdjęcia w albumie.

      Prowadząca: p. Gabriela Styś

      autor artykułu: G. Styś

     • Akcja ekologiczna "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”

     • Szkoła Podstawowa w Mołodyczu  przystąpiła po raz kolejny do udziału w ogólnopolskim projekcie ekologicznym i edukacyjnym   "Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci", którego celem jest zachęcenie dzieci, młodzieży i dorosłych  do promowania zachowań proekologicznych oraz podnoszenie świadomości ekologicznej  na temat szkodliwości składowania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego oraz prawidłowego gospodarowania odpadami.

       Ta zbiórka to okazja, aby osoby prywatne, szkoły, urzędy, gminy, firmy, przedsiębiorstwa i instytucje mogły pozbyć się  zużytego sprzętu elektrycznego i  elektronicznego otrzymując Kartę Przekazania Odpadu

          W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt szkoła otrzyma bony wymienne na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych.

      Zachęcamy do wsparcia naszej placówki i przyłączenie się do akcji.

      (zużyty sprzęt  można gromadzić na terenie szkoły, w wyznaczonym   miejscu).

      Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania,

      porządki domowe i chęci!!!

                         Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie.

       

       Więcej o akcji:

      http://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/

       

      Rodzaje elektrośmieci podlegające zbiórce:

      https://dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl/rodzaje-elektrosmieci/

       Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

      Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

      Kontakt telefoniczny: 502-171-293 ;  83 341 75 94 wew. 23; 

       

      Koordynator akcji: p. Dorota Pryjda

     • Smaczliwka wdzięczna

     • z łac. persea americana 

      listopadzie obchodzony jest Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania. Celem święta jest promowanie zdrowego jedzenia  dobrych nawyków żywieniowych, spożywania regularnie posiłków, jak również informowanie o konsekwencjach złej diety. W świecie fast foodów, gotowych dań chcemy też zachęcić do samodzielnego przygotowywania posiłów ponieważ mogą mieć wpływ na lepszą jakość sposobu żywienia.

      Z tej okazji uczniowie klasy 6 i 8 wybrali się do kuchni by samemu móc coś przyrządzić.

      I tak szóstoklasici na zajęciach pozalekcyjnych serwowali tortillę, która jest częstym daniem na stołach osób zdrowo odżywiających się. Pełne świeżych warzyw wydają się być świetnym pomysłem na kolacje lub II śniadanie. W tym dniu w kuchni królowały pomidory, ogórki, papryka, kukurydza i awokado- smaczliwka wdzięczna.

      Wszystkim bardzo smakował sos zrobiony  ze świeżo wyciśniętego czosnku, który na bazie jogurtu naturalnego przygotował Damian H. 

      Ósmoklasiści na innowacynej godzinie wychowawczej celebrowali to świeto przygotowując ciasteczkowe lizaki z mascarpone i masłem orzechowym bogatym w nienasycone tłuszcze, które przyczyniają się do spalenia tkanki tłuszczowej.

      Zdjęcia w albumie.

      Prowadząca zajęcia: p. Angelika Tomaszek

      Autor artykułu: A. Tomaszek

     • Zbiórka karmy

     • W naszej szkole odbywa się zbiórka dla podopiecznych Lecznicy w Szówsku. Zbieramy karmy, koce, zabawki, przysmaki.

      Zbiórka będzie trwała do 07.12.2023 r.

      Organizatorzy: SU, opiekunowie p. A.Tomaszek, p. G.Styś

      oraz p. M. Dudek

     • Święto Niepodległości

     • 10 listopada uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły w Mołodyczu uczcili 105 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W krótkiej inscenizacji słowno-muzycznej na ten temat wystąpiła klasa siódma, piąta oraz uczniowie zerówki. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski. Następnie klasa siódma zaśpiewała znaną piosenkę pt. „Wojenko, wojenko”, natomiast klasa piąta równie znaną piosenkę patriotyczną „Pierwsza kadrowa”. Najmłodsi recytowali wiersze o tematyce niepodległościowej, a także wystąpili w piosence „Nasza Ojczyzna”. Na koniec wszyscy wspólnie obejrzeliśmy film „Płonie ognisko 1863” opowiadający o losach powstańca styczniowego z roku 1868 pochowanego w bezimiennym grobie w Mołodyczu. Całości święta przyświecało hasło: „Niepodległość to wolność”.

      Zapraszamy do albumu.

       

      Akademia: Irena Szwajczak, Agnieszka Mierzwa

      Pomoc w realizacji: Beata Walerianowicz-Hemperek, Izabela Werle, Barbara Dec-Kozdroń

      Autor artykułu: A. Mierzwa

     • XVI Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznych

     • Rozkwitały pąki białych róż
      Wróć Jasieńku z tej wojenki już

      Wróć ucałuj jak za dawnych lat
      Dam ci za to róży najpiękniejszy kwiat
      Wróć ucałuj jak za dawnych lat
      Dam ci za to róży najpiękniejszy kwiat

       

      W środę, 08 listopada 2023 r. w Wiązownicy odbył się XVI Przegląd Pieśni Patriotycznych pod patronatem Wójta Gminy Wiązownicy Pana Krzysztofa Strenta, a jego organizatorem było Gminne Centrum Kultury.

      Naszą szkołę reprezentowały uczennice:

      • Emilia Zaborska w pięknym i wyjątkowym utworze,  którego słowa stanowią wiersz Adama Asnyka „Miejcie nadzieję”,
      • Kamila Pietryna oraz Karina Marszałek śpiewając piosenkę „Dziewczyna z granatem”,  pochodzącą ze ścieżki dźwiękowej serialu „Czas honoru",
      • Lena Kiełbasa wykonując polską pieść wojskową z 1918 r. „Rozkwitały pąki białych róż” .

       

      Mimo stresu i chrypki dziewczyny wypadły genialnie.

      Laureatką w kategorii soliści klas I-III została Emilia Zaborska, która będzie uczestniczyć w sobotnim koncercie podczas obchodów Święta Niepodległości w Wiązownicy.

      Wielkie gratulacje!

       

      Wszystkim dziewczętom dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły.

      Jesteśmy z was dumni.

       

      Uczennice do przeglądu przygotowały: p. Angelika Tomaszek oraz p. Gabriela Styś

     • IV GMINNY KONKURS EKOLOGICZNY,„EKO - CHOINKA”

     • POD HONOROWYM PATRONATEM  WÓJTA GMINY WIĄZOWNICA

      1. ORGANIZATORZY:

      Szkoła Podstawowa im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Manasterzu.

       

      2. CELE KONKURSU:

      • poszerzenie ekologicznej wiedzy uczestników konkursu,
      • nauka pożytecznego działania na rzecz ochrony środowiska,
      • kształtowanie postaw proekologicznych wśród uczniów i ich rodzin, promujących ideę segregacji i recyklingu odpadów,
      • promowanie selektywnej zbiórki odpadów opakowaniowych oraz ponowne przetwarzanie odpadów na praktyczne przedmioty domowego użytku,
      • wskazanie na twórczy i aktywny sposób spędzania wolnego czasu,
      • odczuwanie osobistej motywacji do ochrony przyrody,
      • rozbudzanie wyobraźni i kreatywności,
      • umożliwienie prezentacji uzdolnień plastycznych,
      • rozwijanie zainteresowań artystycznych.

      3. UCZESTNICY:

      • Kategoria I – uczniowie klas I-III;
      • Kategoria II- uczniowie klas IV-VIII.

      4. PRZEDMIOT KONKURSU:

      Zadaniem konkursu jest wykonanie „Eko-Choinki” oraz dostarczeniu jej z kartą zgłoszenia w konkursie i oświadczeniem na adres Szkoły Podstawowej w Manasterzu.

       

      5. ZASADY UCZESTNICTWA:

      • uczestnicy zgłaszają do konkursu zrobione przez siebie  prace  z doklejoną na pracy informacją : Konkurs „Eko-choinka”, kategoria, imię i nazwisko, klasa, szkoła;
      • do pracy należy dołączyć także wypełnioną kartę zgłoszenia i oświadczenie przedstawiciela ustawowego ucznia ;
      • prace mają być wykonane z materiałów ekologicznych lub poddawanych recyclingowi. Dopuszczone materiały obejmują m.in.: drewno, szyszki, zboża, kasztany, pióra, gałązki, makaron, liście, suszone owoce, tektura, butelki PET, sznurki, korki itp.;
      • organizator zastrzega sobie prawo niedopuszczenia do konkursu prac niewykonanych zgodnie z powyższymi wymogami;
      • prosimy o wstępną selekcję prac, każda szkoła może zgłosić maksymalnie trzy prace w danej kategorii wyłonione w drodze wewnątrzszkolnego konkursu;
      • prace przestrzenne o wymiarach nie przekraczających wysokość do 50 cm, szerokość do 40 cm, głębokość do 40 cm;  tolerancja 5 cm)
      • choinka powinna samodzielnie stać i mieć formę zwartą, a jej elementy powinny być solidnie ze sobą połączone, aby możliwe było jej przechowywanie i wystawienie przez okres minimum 2 tygodnie, bez pogorszenia jej walorów estetycznych;
      • uczestnicy konkursu zostaną poinformowani o jego wynikach oraz terminie wręczenia nagród.

      6. TERMIN:

      • podpisane prace należy dostarczyć do Szkoły w Manasterzu  w terminie do 3.12.2023 r. w godzinach 7.45 – 15.00 wraz z wypełnioną Kartą zgłoszenia i Oświadczeniem rodziców/ prawnych opiekunów

      7. JURY:

      • w skład Jury konkursu wejdą przedstawiciele Organizatorów oraz nauczyciele innych szkół z terenu Gminy Wiązownica.

      8. NAGRODY:

      • w konkursie zostaną przyznane nagrody główne w każdej   kategorii,
      • laureaci konkursu zostaną powiadomieni o terminie i miejscu uroczystego wręczenia nagród.

      9. KRYTERIA OCENY W KONKURSIE:

      Jury oceniać będzie zgłoszone pracebiorącpod uwagę:

      • zgodność z przedmiotem konkursu;
      • ekologiczny wybór materiału;
      • oryginalność doboru materiałówi pomysłów;
      • staranność, wkład pracy;
      • pomysłowość, nowatorstwo;
      • estetyka i trwałość konstrukcji.

      10. UWAGI:

      • organizatorzy zastrzegają sobie prawo do zmian w regulaminie,
      • organizatorzy mają prawo do wykorzystywania zdjęćchoinek do celów promocyjnych.

      karta_zgloszenia__oswiadczenie.pdf

       

      Koordynator szkolny: p. Angelika Tomaszek

     • Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

     • Bajki towarzyszą nam od najmłodszych lat, rozweselają i bawią, ale też przekazują ważne prawdy życiowe. Czytając dzieciom bajki rozwijamy ich wyobraźnię, fantazję, pamięć i wzbogacamy słownictwo. Bajkowe postacie sprawiają, że świat dziecka staje się radosny i kolorowy. Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie 5 listopada Jest to święto wszystkich bajkowych postaci. Celem tego święta jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale również zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które często uczą rozróżniania dobra od zła, oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa, chęci niesienia pomocy innym, czy współczucia.

                Dnia 7 listopada  nasze przedszkole zamieniło się w niezwykłą krainę bajkowych postaci. Dzieci wykazały się znajomością treści bajek, tych znanych i mniej znanych, m. in.  rozwiązywały zagadki , rozpoznawały bajkę po rekwizycie oraz po przeczytaniu fragmentu książki. Były muzyczne zgadywanki bajkowe, zabawy ruchowe, taneczne oraz prezentacja dziecięcych bajkowych przebrań.

                Ten dzień sprawił wszystkim wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki, i że warto po nie sięgać.

      Zdjęcia w albumie.

      Opiekun: p. Dorota Pryjda

      Autor artykułu: D.Pryjda