• 22 kwietnia to Święto Ziemi

     • Podczas uroczystej akademii, która odbyła się 26 kwietnia 2023r. w naszej szkole obejrzeliśmy dwa przedstawienia związane ze Świętem Ziemi. Pierwsze w wykonaniu najmłodszych, czyli „zerówki”. Dzieci, aby mówić o ekologii, wcieliły się w role leśnych duszków, krasnali, a także słoneczka. Klasa 6 i 7 natomiast pokazała, jak na początku Ziemia była piękna, a jak wygląda teraz, zniszczona przez człowieka.

      Dzień Ziemi jest to dzień, który jednoczy myśli ludzi na całym świecie wokół naszej Planety. Od dawien dawna naukowcy poszukują śladów życia w kosmosie. Jak dotąd nie znaleźli ich nigdzie poza naszą planetą. Obserwując jednak zachowanie ludzi powstaje pytanie: jak długo będzie ono istniało? Ile jeszcze Ziemia potrafi wytrzymać?  Po raz pierwszy Dzień Ziemi obchodzony był 22 kwietnia 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. Od tamtej pory wszedł on na stałe do harmonogramu imprez w niemal wszystkich krajach świata. W Polsce obchodzimy to święto od 1990 roku. W tym  roku Dzień Ziemi jest obchodzony pod hasłem  „Ziemia na krawędzi”. Ziemia woła do nas wszystkich: „ Ludzie zmieńcie się. Ja Wam daję życie, a wy mnie zniszczenie i śmierć. Dźwigam umarłe drzewa, rzeki, które nie chcą płynąć, kwiaty, które straciły sens życia, wyschłe trawy, martwe zwierzęta. Dźwigam całą chorą  przyrodę. Ludzie pomóżcie mi, pomóżcie sobie”.

      Obejrzane inscenizacje, przygotowane scenariusze i zawarte w nich myśli miały na celu skłonienie wszystkich do refleksji oraz podjęcia konkretnych, ekologicznych działań. Wszak „Ziemia jest na krawędzi”.

      Więcej zdjęć w albumie fotograficznym.

       

      Scenariusze i reżyseria: Irena Szwajczak, Renata Bałanda, Barbara Dec- Kozdroń

      Dekoracje: uczniowie klas 0, 6, 7 wraz z nauczycielami odpowiedzialnymi

      autor artykułu: B. Dec- Kozdroń

     • Torcik na szóstkę

     • dobrze, że plastyka jest w szkole :)

      Po raz kolejny w naszej szkole zostały zorganizowane pozalekcyjne warsztaty cukiernicze w ramach innowacji pedagogicznej "Plastyczna kuchnia".  Tym razem celem było przygotowanie mini torciku.

      W zajęciach udział wzięły uczennice z klasy IV i V, które nie tylko nauczyły się od podstaw "składać" torcik w rancie, ale komponować smaki, tynkować oraz  ozdabiać. 

      Zajęcia takie to ciekawa forma edukacji zawodowej. Okazało się, że pomysł bardzo spodobał się dziewczynom, gdyż nie zawsze mają one możliwość na taką zabawę w domu. Warsztaty cukiernicze w naszej szkole cieszą się dużym zainteresowaniem. Była to ciekawa forma pracy oraz nabycie nowych doświadczeń.

      Zdjęcia w albumie.

      Prowadząca innowację: p. Angelika Tomaszek

      artykuł: A. Tomaszek

     • Sadzimy las

     • Uczniowie i nauczyciele z naszej szkoły włączyli się w ogólnopolską akcję „Łączą Nas Drzewa”. Z tej okazji w ubiegły piątek wspólnie z pracownikami urzędu gminy Wiązownica, CUW i GOPS oraz pracownikami Nadleśnictwa Sieniawa udało się posadzić ponad 7 tysięcy sadzonek na terenie Leśnictwa Chrapy. W akcji również nie zabrakło Wójta Gminy Wiązownica pana Krzysztofa Strenta. Pracowaliśmy od rana sadząc buki, jodły, wiązy i lipy pod czujnym okiem profesjonalistów. W pocie czoła pracowali uczniowie z klasy 6, 7 i 8 pod opieką Barbary Dec-Kozdroń, Agnieszki Mierzwy, Agnieszki Gloc i Marzeny Warcaby. Po ciężkiej pracy na wszystkich czekało ognisko, ciepłe napoje, kiełbaski i słodkie przekąski. Każdy otrzymał również pamiątki od Nadleśnictwa Sieniawa. Uroczyste zakończenie zwieńczył wykład historyczny naszego pana dyrektora Jana Kucy o historii miejsca, w którym się znajdowaliśmy.

      Misję rozpoczętą w piątek kontynuowali w poniedziałek uczniowie i harcerze z klas 4, 5, 7 i 8 pod opieką pań Renaty Bałandy, Barbary Dec-Kozdroń i Agnieszki Gloc, tym razem sadząc las w Leśnictwie Radawa pod okiem Nadleśniczego z Nadleśnictwa Jarosław. Las ten będzie żywym pomnikiem w hołdzie Janowi Pawłowi II, jako że został nazwany imieniem świętego. Największa atrakcją wydarzenia był współudział 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej, która po skończonym zadaniu chętnie pokazywała zainteresowanej młodzieży swój ekwipunek. Również i tu na młodych pomocników czekał poczęstunek i upominki.

      Zdjęcia w albumie.

      Artykuł: A. Mierzwa

     • Konkurs szkolny

     • LISTA SŁÓW DO LITEROWANIA:

      Actor, right, air, airport, glass, salt ,glue, science, scissors, April, September, astronaut, shelf, August, autumn, heavy, bicycle, biscuit, horrible, bookshop, hour, husband, soap, bridge, ill, important, brush, interesting, January, job, space, journalist, speak, butter, July, butterfly, castle, language, station, cave , later, cheap, chemist, chocolate, straight, letter, strange, Christmas, subject, competition, lovely, magazine, cookie, married, surname, dangerous, meal, mechanic, medicine, decide, telephone, thank, dictionary, minute, theatre, dinosaur, dry, money, time, together, museum, toilet, newspaper ,tomorrow, noisy, November, October, everywhere, umbrella, excellent, excited, quarter, expensive, queen, uniform, university usually photographer, warm, pilot, wife, finish, fire, pocket, winter, fire, wood, postcard, post office, foggy forget, fork, fridge, ready, remember, fur, restaurant, future, rich, address, sometimes, afraid, soup, stomach, balcony, headache, holiday, swimming ,pool, better, hungry, leaf, boring, idea, library, bottle, island, temperature, terrible, moon, moustache, clever, teeth, toothache, coffee, towel, opposite, vegetable, pirate, dance, waterfall, daughter, present, weather, difficult, dolphin, rainbow, dream, windy ,sandwich, famous, field.

     • „Opowieść o braterstwie i służbie”

     • – niecodzienna powtórka do egzaminu ósmoklasisty. 

      Dzień 20 kwietnia 2023 roku na zawsze zapadnie w naszej pamięci, był on dla nas bardzo ekscytujący. Miała wówczas miejsce premiera filmu „Opowieść o braterstwie i służbie” opartego na książce „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. ​​​​​​​

      Prace związane z realizacją projektu rozpoczęły się w grudniu 2022 roku. W końcu po czterech miesiącach mogliśmy zobaczyć ich efekt.

      Książka i film ukazuje tragiczny obraz II wojny światowej.

      Główni bohaterowie poświęcają życie dla Ojczyzny. Czytając lekturę czy oglądając film, uświadamiamy sobie, jakimi wartościami powinniśmy się kierować w życiu.

      W pierwszoplanowe role wcielili się: Kacper Marek - Zośka, Igor Cienki - Rudy, Hubert Sokół - Alek, Szymon Pawlik - Wesoły, Ewelina Zbożeń - narzeczona Alka, Klaudia Winiarz - siostra Rudego, Natalia Pryjda - lekarka.

      Scenariusz przygotowała Natalia Pryjda, a w przełożeniu go na scenopis pomogła Joanna Mil. Natalia podjęła się też reżyserii. Oczywiście my również  dodawaliśmy swoje koncepcje albo zgłaszaliśmy sugestie do ekranizacji lektury  na każdym jej etapie.

      Z montażem scen zmagali się: Natalia Pryjda i Kacper Marek. Nad całością przyjętych do wykonania zadań czuwała nasza polonistka Beata Walerianowicz-Hemperek.

      Realizacja projektu bardzo nas pochłaniała. Nagrywanie poszczególnych scen czy ujęć, nie było łatwe, bo pomimo świadomości, że nagranie możemy powtórzyć, to stres dawał znać o sobie. Aczkolwiek zawsze towarzyszył nam dobry humor i byliśmy zadowoleni ze wspólnie spędzonego czasu na „planie filmowym”, za który posłużyły: harcówka, biblioteka oraz zagajniki leśne – niekiedy skrywające ślady przeszłości. Chociażby bunkier przy linii sowiecko – niemieckiej z czasów II wojny światowej.  

      Jednak najbardziej obfitował w emocje dzień premiery.

      Zastanawialiśmy się, jak nasze dzieło zostanie odebrane przez koleżanki i kolegów ze szkoły. Podczas projekcji filmu musieliśmy się zmierzyć z uczuciami towarzyszącymi oglądaniu siebie na ekranie, co nie należy do codzienności.

      Cieszymy się, że film został pozytywnie odebrany i rozbudził zainteresowanie tym rodzajem sztuki. Dla nas była to także okazja do utrwalenia wiadomości z lektury obowiązkowej do egzaminu ósmoklasisty.

       

      Uczniowie klasy VIII

     • Flamma

     • w świecie sztuki​​​

      Data Światowego Dnia Sztuki została ustanowiona dla uczczenia jednego z największych artystów - Leonarda da Vinci – włoskiego malarza, rzeźbiarza, wynalazcy. To właśnie dzień jego urodzin – 15 kwietnia – od paru lat jest oficjalnym świętem sztuki.

      Obchody mają na celu promowanie sztuki i zwiększanie świadomości społeczeństwa

      wobec dziedzin kultury oraz sztuki.

      Uczniowie wszystkich klas wzięli udział w akcji twórczej  i przygotowali ciekawe projekty związane ze sztuką.

      Zapraszam do albumu fotograficznego.

       

      "Pasja wyprowadzi ludzi poza ich samych, poza ich wady, poza ich niepowodzenia.

      W życiu musi być i obowiązek, i pasja, a szczęściem jest ukochanie swojej codzienności.

      Prawdziwa pasja, która płonie w twojej duszy, to taka, której nigdy nie można zgasić.

      Do szczęścia w życiu wystarczą pasja i miłość."

       

      Z okazji tych obchodów w naszej szkole gościła pani Iwona Kosturek  pasjonatka, tancerka flamenco (flamma- płomień, ogień) i jednocześnia babcia naszych uczennic- Mileny i Nadii. To atrakcyjne dla uczniów spotkanie odbyło się z inicjatywy p. Angeliki Tomaszek. 

      Pani Iwona przeprowadziła młodych odbiorców sztuki przez magiczny świat andaluzyjskich Romów. Podczas prelekcji można było dowiedzieć się wielu interesujących informacji na temat muzyki, tańca i tradycyjnego ubioru. Odbiorcy mieli okazję zobaczyć na własne oczy taniec flamenco z kastanietami.  

      W ramach Dnia Sztuki uczniowie klasy 6 i 7 stworzyli happening pt. "Nasze myśli". Poprzez taką formę wypowiedzi częściowo zaplanowaną, a częściowo otwartą na przypadek i improwizację, chcieli pokazać, że myśl to wytwór umysłu, który wysyłany do mózgu generuje emocje, a w konsekwencji także konkretne zachowania.

      Na koniec dla uczestników został przygotowany słodki poczęstunek - tradycyjne merengues almendrados upieczone przez organizatora :)

      Organizator: p. Angelika Tomaszek

      autor artykułu: A. Tomaszek

      Zapraszam także do wirtualnego spaceru po Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie, gdzie można zobaczyć wybrane sale stałej ekspozycji, dzieła sztuki jak Krajobraz z miłosiernym samarytaninem Rembrandta, Dama z gronostajem Leonarda da Vinci, a także narodowe pamiątki m.in. umieszczone w gablocie ze Szkatułą Królewską.

     • Dbaj o zdrowie!!!

     • 13 kwietnia 2023 r. w Jarosławskim Ośrodku Kultury i Sztuki odbył się XXI Powiatowy Przegląd Piosenki Promującej Zdrowie pod Honorowym Patronatem Starosty Jarosławskiego oraz medialnym Ekspresu Jarosławskiego z okazji obchodów Światowego Dnia Zdrowia (7 kwietnia).

      Naszą szkołę mieli zaszczyt reprezentować drugoklasiści wykonując piosenkę „Dbam o zdrowie” oraz uczennice z klas: VI, VII,VIII, które pokazały się w  tańcu z piłkami.

      Oba występy bardzo podobały się publiczności. Nasi wykonawcy otrzymali gromkie brawa oraz pochwały. Ogromnie cieszymy się z otrzymania statuetki.

      Więcej zdjęć w albumie.

       

      Opiekunowie: 

      p. Gabriela Styś-  Koordynator Promocji Zdrowia,

      p. Agnieszka Gloc

      Aranżacja tańca: p. Angelika Tomaszek

      autor artykułu: G. Styś

     • Rocznica narodzin dla Nieba

     • 05.04.2023 r. odbyła sie akademia z racji 18. rocznicy narodzin dla Nieba - naszego rodaka Papieża -Św. Jana Pawła ll.

      "Musicie od siebie wymagać..." -  to słowa Św. Jana Pawła ll i przewodnia myśl uroczystej akademii.

      Uczniowie kl. lV zaprezentowali najważniejsze wątki z życia Świętego Papieża. Treści recytowane, przeplatane były śpiewem. Miłym akcentem był taniec do utworu "Schowaj mnie". 

      Do części artystycznej włączyli się również młodsi uczniowie z klasy 0A. Akademia była wyrazem wdzięczności za dar Wielkiego Polaka, ktory zasłużył się nie tylko dla naszej ojczyzny, ale również dla calego świata. Warto pochylać się i na nowo odkrywać wartosci jakimi żyli ludzie, od ktorych możemy nauczyć się miłości Boga i bliżniego, szacunku do Ojczyzny-  wymagania, ktore dają rozwój i wzrost wewnetrzny każdemu człowiekowi.

      Po zakończonej akademii każdy uczestnik mógł poczęstować się papieską kremówką, ktora jest tradycyjnym deserem wspominanym przez Papieża jeszcze z młodzieńczych lat. Przysmak został ufundowany przez Radę Rodziców SP Mołodycz.

      Samorząd Uczniowski złożył Dyrektorowi, wszystkim pracownikom szkoły, uczniom i ich rodzinom życzenia wielkanocne. Dobrego przeżycia triduum paschalnego, które zaowocuje radosnym, pełnym pokoju i miłości przeżywaniem Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Życzliwości i wyrozumiałości, by znikła wszelka złość, a królowała pośród nas miłość.

       

      Więcej zdjęć w albumie.

      Odpowiedzialni: p. Dorota Maciurzyńska, p. Renata Bałanda

      Dekoracja i choreografia tańca ze wstążkami: p. Angelika Tomaszek

      autor artykułu: D. Maciurzyńska

     • "Baranek, kurczaczek czy zajączek?"

     • wyniki konkursu

      Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych w szkole zorganizowano konkurs plastyczny, którego celem było rozwijanie wyobraźni twórczej, poszerzanie warsztatu plastycznego o różnorodne formy i techniki plastyczne oraz promowanie tradycji własnoręcznie wykonywanych ozdób wielkanocnych.

      Uczestnicy konkursu mieli za zadanie wykonać pracę przestrzenną, w której wykorzystali przeróżne materiały. Praca komisji konkursowej nie należała do najłatwiejszych, gdyż wszystkie ozdoby urzekały pięknem, pomysłowością i odznaczały się różnorodną formą wykonania.

      Jury postanowiło nagrodzić następujących uczniów:

      I miejsce: Liliana Woźny

      II miejsce: Oliwia Soliszewska

      III miejsce ex aequo: Weronika Winiarz, Magdalena Haczek

      wyróźnienie ex aequo: Kacper Pryjda, Hubert Pietryna, Dawid Krupka, Kamila Pietryna

       

      Laureaci otrzymali dyplomy i upominki. Pozostali uczestnicy dyplomy za udział i nagrody pocieszenia. 

      Dziękujemy bardzo uczniom za zaangażowanie, kreatywność i indywidualne podejście do wykonanej pracy plastycznej. Wystawa prac miała miejsce na korytarzu szkolnym.

      Więcej zdjęć w albumie.

      Organizatorzy: p. Angelika Tomaszek, p. Dorota Pryjda

      autor artykułu: A. Tomaszek

     • Gdy święta tuż, tuż...

     • W ostatnim dniu przed przerwą świąteczną uczniowie klasy pierwszej doskonalili swoje umięjętności cukiernicze. I tak  wykonali babeczki, czyli słodkość typowo wielkanocną. Zabawa i nauka  pieczenia przypadły wszystkim do gustu, a zwłaszcza moment degustacji.

      Prowadząca zajęcia: p. Monika Romaniec

      autor artykułu: M. Romaniec

     • Słodki, świąteczny akcent

     • Wspólne pieczenie to nie tylko świetna okazja, by nauczyć dziecko wielu prostych czynności w kuchni. To także wzmacnianie więzi, budowanie relacji uczeń- uczeń, uczeń- nauczyciel. W kuchni można też porozmawiać o tym, co zdarzyło się w szkole....

      Podczas wielkanocnych warsztatów cukierniczych uczniowie "mimochodem” doświadczali:

      • integracji i współpracy,
      • efektywnej komunikacji i aktywnego słuchania,
      • kreatywności tworzenia,
      • koncentracji, 
      • usprawniania zdolności manualnych.

      Takie zajęcia to bardzo skuteczny sposób na swobodny trening umiejętności społecznych. Uczestnicy upiekli, a następnie udekorowali kruche koszyczki wielkanocne. 

       

      Było niezwykle kolorowo, smacznie i wesoło. Zapraszamy do albumu fotograficznego.

       

      Prowadząca: p. Angelika Tomaszek

      autor artykułu: A. Tomaszek

     • "Stabat Mater"

     • Stabat Mater (dolorosa) po łacinie oznacza Stała Matka (bolejąca)

      Nagranie -fragment koncertu

       

      Grupka melomanów z naszej szkoły w dniu 1 kwietnia wybrała się ​​​​​​do Kolegiaty pw. Bożego Ciała, gdzie mogła usłyszeć Stabat Mater - najsłynniejszą kompozycję sakralną Giovanniego Battisty Pergolesiego.

      Pergolesi napisał Stabat Mater na zamówienie neapolitańskiego bractwa Cavalieri della Vergine dei Dolori. Kompozytor miał dwadzieścia pięć lat, kilka sukcesów na polu opery i zaledwie parę miesięcy życia przed sobą. 

      W XVIII wieku kompozycja została oficjalnie wprowadzona przez Kościół katolicki do liturgii i wykonywana w czasie Wielkiego Postu. Dzieło dotyczy boleści Matki Boskiej po ukrzyżowaniu Chrystusa. Grą i śpiewem magnetyzowali nas następujący artyści:

      Renata Johnson- Wojtowicz – Sopran

      Aneta Nurcek – Mezzosopran

      Chór Kameralny ZPSM im. F. Chopina w Jarosławiu

      Kwartet smyczkowy:

      Julia Surmacz – Skrzypce I

      Dorota Machała – Skrzypce II

      Wiktoria Ciemierkiewicz – Altówka

      Grażyna Sereda – Wiolonczela

      Agnieszka Kamińska, Łukasz Stanisławczyk – Basso continuo 

      Dyrygent:

      Martyna Lasota 

       

      Celem wyjazdu było wprowadzenie młodych ludzi w świat muzyki klasycznej, umożliwienie jej odbioru na żywo, uwrażliwienie na piękno. Uczniowie przekonali się, że koncert to wspaniałe muzyczne przeżycie.

      Na zakończenie wyjazdu udaliśmy się na wspólną kolację do Black Coffee.

      Organizator: p. Angelika Tomaszek

      Dziękuję p. Elżbiecie  Pietryna za pomoc w organizacji wyjazdu.

     • Gdzie on się skrył ?

     • Ratujemy Święta Wielkanocne…

      Święta tuż tuż, a tu stała się rzecz niesłychana – z wielkanocnego koszyczka uciekł zajączek, bez niego święta się nie odbędą. Jak wiemy zajączek wielkanocny symbolizuje płodność, życie i obfitość. Tradycja związana z poszukiwaniem wielkanocnego zajączka przywędrowała do nas z Niemiec.

      W naszej szkole poszukiwania zajączka odbyły się poprzez udział uczniów klas 1-3 w grze terenowej. Podzieleni na trzy grupy dzielnie rozwiązywali kolejne zadnia, wskazówki odczytywali m. in. z szyfru Cezara, zadania matematycznego czy też rozsypanki wyrazowej. Uczniowie podjęli wyzwanie i udało im się – święta uratowane, zajączek odnaleziony. Wszyscy przy tym świetnie się bawili a w nagrodę zajączek zostawił im słodki upominek w postaci czekoladowych jajeczek.

      Zdjęcia w albumie.

      Organizatorzy: p. G. Styś, p. m. Dudek

      Opiekunowie: p. M. Piskorz, p. B. Zagrobelny,

     • Strażnicy lasów

     • Oddział przedszkolny ,,0B’’ w marcu włączył się do Ogólnopolskiej Akcji ,,Cała Polska maluje Giga Laurkę dla Strażników Lasów" organizowanej przez Strażnicy Lasów.   Dzieci   wykonały laurki, chcąc w ten sposób bardzo gorąco i wyjątkowo podziękować strażakom i leśnikom, za  pracę włożoną w ochronę lasów przed pożarami.

              Akcja miała na celu promowanie odpowiednich i bezpiecznych zachowań w lesie, a także wspieranie zawodów chroniących las - leśników i strażaków. Z wykonanych i przesłanych prac zostanie utworzona wielka interaktywna laurka dla Strażników Lasów.

       

       

      DZIĘKUJEMY LEŚNIKOM I STRAŻAKOM za ich ciężką pracę.

       

      Koordynator akcji: Dorota Pryjda

     • "Kim będę, gdy dorosnę?"

     • Z tym pytaniem zmierzyli się uczestnicy szkolnego konkursu plastycznego dla klas 0 -III. Prace dzieci dowodzą, że mają one już skonkretyzowane plany na przyszłość. Prace zostały wykonane bardzo starannie i komisja konkursowa miała nie lada orzech do zgryzienia. I tak przyznano 11 wyróżnień, po dwa miejsca trzecie, drugie i pierwsze.

      1 miejsce : Lena Grześ i Filip Winiarz

      2 miejsce: Liliana Woźny i Martyna Pawlik

      3 miejsce: Julia Kopańska i Filip Kopański

      Wyróżnienia otrzymali:

      Przemysław Wojdyło

      Aniela Dzięgielowska

      Alicja Haczek

      Sebastian Krzemień

      Oliwia Pszonak

      Julia Machalska

      Natalia Cienki

      Oliwia Soliszewska

      Natalia Adamiec

      Igor Sokół

      Antek Zagrobelny

      Wszystkim za udział w konkursie gratulujemy.

      Należy wspomnieć również o ogólnopolskim konkursie „Moja wymarzona złota rybka”. Trójka dzieci z naszej szkoły otrzymała dyplomy za uczestnictwo wraz z biletami do Muzeum Złotej Rybki. Wyróżnieni to: Milana Tabachock, Sebastian Krzemień oraz Sebastian Potasz. Wszystkim gratulujemy.

      Zdjęcia w albumie.

      Organizator szkolnego konkursu: p. Monika Romaniec

      autor artykułu: Monika Romaniec

     • RACHMISTRZ „0-VIII”

     • Konkurs matematyczny, mający na celu wyłonienie rachmistrza, odbywał się na poziomie każdej klasy. W tym roku motywem przewodnim była sentencja „Liczę, więc jestem”.

      Uczniowie biorący udział w potyczkach rozwiązywali tylko zadania dotyczące obliczeń rachunkowych. Pretendenci do tytułu popisywali się dodawaniem, odejmowaniem, mnożeniem i dzieleniem z zachowaniem kolejności działań. W starszych klasach młodzież mierzyła się również z potęgami i pierwiastkami. Niekiedy, aby wybrać tego jednego „rachmistrza klasy” musiały być przeprowadzone dwie, lub nawet trzy dogrywki. W klasach najmłodszych matematyczne szranki miały miejsce pod okiem pań wychowawczyń. Klasy od IV do VIII zmagały się pod kierownictwem nauczyciela matematyki. I tak oto w tym roku zaszczytny tytuł rachmistrza otrzymali:

       

      Rachmistrz klasy „0”- Tymon Wyleciał

      Rachmistrz klasy I- Alicja Haczek

      Rachmistrz klasy II- Jan Kiełbasa

      Rachmistrz klasy III- Antoni Zagrobelny

      Rachmistrz klasy IV- Szymon Winiarz

      Rachmistrz klasy V- Damian Haczek

      Rachmistrz klasy VI- Weronika Winiarz

      Rachmistrz klasy VIII- Klaudia Winiarz

                  Zwycięzcy zostali wyróżnieni dyplomami uznania oraz nagrodami rzeczowymi podczas uroczystego apelu. Dziękujemy wszystkim za świetną zabawę i sportową rywalizację. Wszystkim zawodnikom biorącym udział oraz zwycięzcom serdecznie gratulujemy, zachęcamy do wzięcia udział w przyszłym roku.

      Organizator: p. Barbara Dec- Kozdroń

      Współpraca: Małgorzata Piskorz, Gabriela Styś, Monika Romaniec, Irena Szwajczak, Agnieszka Mierzwa

      autor artykułu: A. Mierzwa

     • Marcowe osobowości

     • Podczas piątkowego, uroczystego apelu, obfitującego w nagrody w przeróżnych konkursach, rozdane zostały również odznaki w kategorii „osobowość miesiąca”. Tym razem zaszczytne tytuły przypadły:

      • Sportowiec miesiąca: Ewelina Zbożeń
      • Profesorek:  Kacper Marek
      • Wzorowy dyżurny: Dominik Hemperek, Joanna Machnicka
      • Smakosz: Hubert Sokół
      • Służbista: Karina Marszałek, Natalia Cienki
      • Koleżka: Oliwia Soliszewska, Joanna Mil, Gabriela Mac
      • Kulturysta: Maja Arian, Klaudia Brudniak
      • Złota rączka: Ania Golba, Lila Woźny.

      Uwaga! W miesiącu kwietniu zostanie wyłoniona najbardziej zgrana klasa! Jeśli twoja klasa pretenduje do tytułu, wiedz, że właśnie teraz jest najwyższy czas by połączyć siły i działać w myśl zasady: ”Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”

       

      Koordynator: Agnieszka Mierzwa