• 22 kwietnia- Dzień Ziemi
     • 22 kwietnia- Dzień Ziemi

     • Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole świętowano jak zwykle kolorowo i ze śpiewem na ustach. Pod opieką pań: Barbary Dec-Kozdroń oraz Ireny Szwajczak uczniowie klasy V, VI oraz przedszkola przekazali nam  informacje o tym jak ważne jest dbanie o swoje najbliższe środowisko. Celem było promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie.

      Zdjęcia w albumie

    • Słodkie święto w szkole
     • Słodkie święto w szkole

     • W środę 12.04.2017r. uczniowie naszej szkoły świętowali Międzynarodowy Dzień czekolady. Szkolny korytarz został zamieniony na ulicę Czekoladową, przy której mieściło się wiele atrakcji. I tak „maluchy” czyli klasy 0-3 wraz z przedszkolem unijnym rozpoczęły dzień od malowania czekoladą obrazków na wafelkach. Oczywiście wszystkie prace zostały ze smakiem zjedzone. W tym czasie w klasach 4-6 rozgrywany był konkurs na najszybsze wypicie napoju czekoladowego przez rurkę. Kolejną atrakcją była zabawa w cukiernię- lepiono kolorowe ciasteczka z masy solnej, które teraz zdobią nasz korytarz. Równolegle „starszaki” uczestniczyli w konkursie na najszybsze zjedzenie czekoladowego donata "bez użycia rąk". W międzyczasie dzieci przetrząsały całą szkołę w poszukiwaniu ukrytych słodkości. Nagrodą za znalezienie ukrytego, czekoladowego smakołyka była jego konsumpcja. Następną atrakcją było dekorowanie czekoladowych domków. Chętni mogli sprawić sobie na buzi czekoladowe piegi, bądź inne czekoladowe rysunki.

      Po tylu czekoladowych przeżyciach miała miejsce akademia, przygotowana przez uczniów klasy 5 i 6 z okazji tego święta, w trakcie której uczniowie poznali historię czekolady, obejrzeli film o tym jak powstaje czekolada i zobaczyli prezentację o niezwykłych, czekoladowych ciekawostkach. Dziewczęta z klasy 6 wykonały układ taneczny "Chocolate", który bardzo wszystkim się podobał. W trakcie akademii zostały także wręczone słodkie nagrody dla laureatów konkursu plastycznego oraz literackiego o tematyce czekolady. Laureaci konkursu poetyckiego deklamowali swoje dzieła na forum szkoły. Uczeń Karol Piekuś ogłosił wyniki czekoladowego sondażu przeprowadzonego w naszej szkole przez klasę 5, na najsmaczniejszy wyrób czekoladowy, którym okazała się czekolada truskawkowa. Na zakończenie uczennice starszych klas częstowały wszystkich czekoladowymi lizakami, które uprzednio zostały przygotowane przez starsze klasy (już od poniedziałku uczniowie mieli pełne ręce roboty lepiąc cake popsy).

      Zwieńczeniem całego dnia był poczęstunek przy fontannie czekoladowej. Dzieci zebrały się przy tryskającej fontannie gorącej czekolady, aby spróbować bananów w czekoladzie, kiwi polanego czekoladą czy czekoladowych chrupek. Na zakończenie dnia wszystkie dziecięce buzie były szeroko uśmiechnięte, a pan dyrektor życzył wszystkim wesołych świąt. Gospodarzami święta była klasa 6, za co wszystkim jej uczniom serdecznie dziękujemy, a zwłaszcza przewodniczącej szkoły Marlenie Woźny i jej koleżankom; Justynie Purcha i Paulinie Piekuś.

      Organizatorzy święta: p. Angelika Tomaszek Wysocka, p. Agnieszka Mierzwa

      Fotorelacja w albumie.

    • Konkurs gminny
     • Konkurs gminny

     • We wtorek 11.04.2017 r. troje uczniów naszej szkoły, którzy pomyślnie przeszli eliminacje szkolne, uczestniczyło w  drugim etapie konkursu gminnego z języka angielskiego w Wiązownicy. Klasę 4 naszej szkoły reprezentował Szymon Walerianowicz, klasę 5 -Adrian Zagrobelny, a klasę 6- Fabian Ziejło. Najpierw uczniowie egzaminowani byli przez komisję pisemnie, a następnie ustnie. Uczeń Fabian Ziejło zajął 2 miejsce w gminie. Gratulujemy! Uczniów przygotowała pani Agnieszka Mierzwa.

      Konkurs gminny - Obrazek 1

    • Pod patronatem Pani Prezydentowej RP
     • Pod patronatem Pani Prezydentowej RP

     • W roku szkolnym 2016/2017 klasa II z wychowawcą panią Walerią Borowik bierze udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym prowadzonym przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Pani Prezydentowej RP Agaty Kornhauser- Dudy  „ZDROWO JEM, WIĘCEJ WIEM”.

      Program składa się z trzech etapów, odpowiadającym porom roku : jesiennego, zimowego i wiosennego.

      W każdym etapie zespół klasowy, który nazwaliśmy „ BOROWICZKI” ma do zeralizowania bloki zadań w skład których wchodzą: lekcje, konkursy, promocja danego tematu na forum szkoły oraz na spotkaniach z rodzicami.

      I etap jesienny-  zadania:

      lekcja „ Warzywa i owoce na co dzień i od święta”,

      Konkurs „ Klasowe pisemko zachęcające do rezygnacji ze słodyczy,

      Zabawy na świeżym powietrzu,

      Promocja podjętych działań w szkole,

      Dbam oto co jem i jak spędzam czas,

      Najlepszy zestaw na drugie śniadanie.

      II etap zimowy-  zadania:

      Zródło życia i zdrowia – WODA,

      Stwórz postać WODOLUBA,

      Teatrzyk warzyw i owoców.

      III etap wiosenny- zadania:

      Lekcja „ Jesteśmy aktywni jak mieszkańcy Turkusowej Planety”,

      Klasowy ogródek ziołowy,

      Nasza klasowa gra.

      Promocja podjętych działań w szkole.

    • Maślany warkocz
     • Maślany warkocz

     • Na piątkowych zajęciach pozalekcyjnych, uczniowie z klas IV i VI pod opieką p. Angeliki Tomaszek-Wysockiej, piekli słodkie warkocze. Sami wyrabiali ciasto, formowali chałki i czuwali nad procesem pieczenia. Na koniec zajęć delektowali się swoimi wypiekami, które bardzo dobrze smakowały z dżemem brzoskwiniowym przyniesionym przez Oliwię z klasy IV. Część chałek uczniowie zanieśli do swoich domów. Zdjęcia w albumie.

      Zapraszamy do wypróbowania naszego przepisu: Chałka- maślany warkocz

      • 500 g mąki i jeszcze trochę do posypania blatu
      • 1 szklanka mleka
      • 5 łyżek cukru
      • 3 dag drożdży
      • 5 dag  masła
      • 1/2 łyżeczki soli
      • 2 całe jajka
      • 2 żółtka
      • 2 łyżeczki maku do posypania
      • 1 żółtko do posmarowania z mlekiem

      Sposób przygotowania:

      1. Drożdże wkruszyć do miski, zalać ciepłym mlekiem, dodać cukier sól trochę mąki, wymieszać.
      2. Stopić masło- letnie wlać do ciasta, dodać resztę maki, jajka i żółtka.
      3. Wyrobić ciasto, pozostawić w ciepłym miejscu do wyrośnięcia.
      4. Ponownie lekko zagnieść ciasto. Podzielić na 6 części, z każdej uformować długi wałek.
      5. Wałki łączyć po 3 i zapleść warkocz.
      6. Ułożyć na posmarowanej tłuszczem blasze, pozostawić do wyrośnięcia.
      7. Posmarować żółtkiem wymieszanym z mlekiem, posypać makiem i piec w 180 stopniach przez około 25-30 minut.

       

    • W lecznicy w Szówsku
     • W lecznicy w Szówsku

     • Przez ostatnie tygodnie w naszej szkole miała miejsce zbiórka artykułów żywnościowych oraz artkułów codziennego użytku dla psiaków z Przytuliska w Wiązownicy. Uczniowie gromadzili karmę suchą, mokrą, miski i kocyki dla potrzebujących zwierząt. Uczniowie, którzy z największym zapałem uczestniczyli w akcji, a zatem Marlena Woźny kl. VI, Karol Piekuś kl.V i Oliwia Winiarz kl.IV w ramach wyróżnienia i podziękowania z ofiarność zostali zaproszeni do lecznicy w Szówsku, gdzie przekazali zebrane dobra. Przy okazji pani dr Dagmara Czekańska krótko opowiedziała dzieciom o swojej pracy w lecznicy, pokazała gabinet zabiegowy, gabinet do Roentgena oraz pomieszczenie przeznaczone dla pacjentów będących w trakcie leczenia. Tym razem w trakcie leczenia znajdował się kotek rasy pers znaleziony w Wiązownicy. Pers trafił do lecznicy z zapaleniem oczu oraz skóry i niestety stracił większość swojego pięknego futerka. Pers jest w trakcie leczenia, a następnie znaleziony zostanie mu nowy dom. Delegacja uczniów z Mołodycza obiecała zmobilizować kolegów i koleżanki do stałej pomocy.

      Koordynatorzy akcji: Agnieszka Mierzwa, Angelika Tomaszek-Wysocka, Izabela Werle