• Gminny Konkurs

• Nasi uczniowie wzięli udział w "Gminnym Konkursie na najpiękniejszą palmę wielkanocną" pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wiązownica organizowanym w Szkole Podstawowej w Ryszkowej Woli. Przystąpiliśmy do konkursu w dwóch kategoriach wiekowych. Reprezentowali nas: Natalia Pryjda kl.1, Klaudia Habel kl.5, Marlena Woźny kl. 5, Agnieszka Cienki kl.5, Kamila Sokół kl.5, Kamila Skrzypek kl.6, Kacper Sokół kl.6. Poziom prezentowanych palm konkursowych był bardzo wysoki. Ostatecznie zdobyliśmy III miejsce, które przypadło Klaudii Habel oraz wyróżnienie dla Natalii Pryjdy.

Gratuluję:) A.T-W

• "Chemiczne Rewolucje Magdaleny G"

• Warsztaty kreatywne

•  W piątek 4 marca odbyły się warsztaty krawieckie dla uczennic należących do kółka technicznego. Tematem zajęć była "Kurka wielkanocna". Dziewczyny same tworzyły szablon, wykonały wykrój i zszyły elementy na maszynie. Kurka stanowi część stroika świątecznego. Kolejny termin warsztatów krawieckich:18 marzec- temat zajęć "Torba- hand made"

A. T-W

Zdjęcia w galerii Warsztaty kreatywne.

• Zamek w Łańcucie

• We wtorek-  16 lutego uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami: W. Borowik, M. Piskorz, R. Bałanda, A. Tomaszek-Wysocką gościli na łańcuckim Zamku. Uczestniczyliśmy tam w warsztatach kreatywnych. Wcześniej jednak udaliśmy się do oranżerii, która została wzniesiona w latach 1799-1802 dla księżnej Izabelli (Elzbiety)  Lubomirskiej. Podziwialiśmy tam rózne gatunki zwierząt i roślin.

Zajęcia kreatywne prowadzone były przez pracowników Działu Edukacji Muzealnej. Uruchomiliśmy swoją wyobraźnię i Sala Balowa zamieniła się na chwilę w wielkie lodowisko. Wytropiliśmy całą watahę wilków mieszkających w Zamku. Doświadczyliśmy powidoków i przenikania się barw. Projektowaliśmy koronę księżniczki. Towarzyszyła nam muzyka Vivaldiego a dokładnie utwór „Zima”.