• Warsztaty dyniowe

•

W piątek uczniowie z klas 4,5 i 6 uczestniczyli w warsztatach kulinarno- artystycznych pod opieką p. Angeliki Tomaszek- Wysockiej oraz p. Agnieszki Mierzwy. Dzieci wykonywały lampiony ozdobne z dyni oraz placek dyniowy.

Zajęcia zaczęły się od wydrążenia dyni i oddzielenia pestek od miąższu. Pestki zostały starannie rozłożone na gazetach do wyschnięcia, natomiast miąższ został cieniutko pokrojony i odsączony. Uczniowie podzielili się na dwa zespoły. Jeden zespół stanowiła klasa 5, a drugi klasa 4 i  6. Dzieci odmierzały mąkę, dodawały składniki, a po chwili już dwa placki piekły się w piekarniku. W trakcie oczekiwania na placki zespoły zajęły się wykrawaniem monstrualnych twarzy na dyniach.

Powstało wiele ciekawych lampionów, które będą stanowić dekorację klas, natomiast na koniec każdy z uczestników miał okazję spróbować swojego wypieku.

Zdjęcia w albumie "Warsztaty kulinarne"

• Pasowanie- Radawa

• W czwartek 15 października 2015 roku w Szkole Podstawowej w Radawie odbyło się Uroczyste Pasowanie na Ucznia Klasy Pierwszej. Uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, przygotowany przez panie Izabelę Werle i Krystynę Portas, a po nim Pan Dyrektor Jan Kuca przyjął siedmiu uczniów do grona społeczności szkolnej. Dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki od klasy drugiej. W trakcie uroczystości zostało również wręczone podziękowanie dla pana Leszka Pelc za zakup telewizora do szkoły.

• Warto podróżować

• 9 października 2015r. uczniowie klas zamiejscowych 0,1,2 w Radawie oraz klasy 0,1,4 z Mołodycza wybrali się wraz z wychowawcami Krystyną Portas, Agnieszką Mierzwą, Walerią Borowik, Ireną Szwajczak oraz Izabelą Werle na wycieczkę.

Jej pierwszym punktem było zwiedzanie remizy Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu, gdzie uczniowie zapoznali się z wyposażeniem samochodów strażackich oraz poznali tajniki pracy strażaków. Mogli osobiście wypróbować narzędzia ich pracy, ubrania, kaski i spróbować swoich sił w gaszeniu pożaru.

Następnym przystankiem dzięki uprzejmości pana Wacława Ochoty był plac manewrowy OSK „Wiraż” w Kidałowicach. Dla naszych uczniów przeprowadzono wykłady na temat udzielania pierwszej pomocy oraz zasad poruszania się po drodze. Dzieci otrzymały odblaski na odzież zewnętrzną i na plecaki od Stowarzyszenia Osób Poszkodowanych w Wypadkach Komunikacyjnych „Bezpieczne Życie” z Jarosławia, sprawdzały działanie pasów bezpieczeństwa podczas hamowania na symulatorze, mogły również usiąść na motocyklu szkoleniowym. Dzieci obserwowały też wizualizację dachowania samochodu w symulatorze dachowania, do którego wsiadały panie wychowawczynie. Spotkanie zakończyło się ogniskiem z pieczeniem kiełbasy i ciepłą herbatą.

Ostatnim punktem wycieczki, ale równie interesującym, był spacer po parku dinozaurów w Dinozekolandii w Radymnie. Tam oprócz zajęć edukacyjnych dzieci miały chwilę na zabawę na placu zabaw oraz na zakup pamiątkowych dinozaurów.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji w albumie fotograficznym -Klasy zamiejscowe Radawa.

• MasterChef:)

• W czwartek 15 października na zajęciach technicznych uczniowie klasy II -mali szefowie kuchni- przygotowywali słodkie smakołyki - muffinki czekoladowe. Przez cały czas czuwali nad przebiegiem pracy: czytali przepis, odmierzali potrzebne składniki, dekorowali, na końcu kosztowali gotowe wyroby.

Zachęcamy do pieczenia i polecamy sprawdzony przepis:

2 szklanki mąki, 2 łyżeczki proszku, 0,5 szklanki cukru, cukier waniliowy, 2 łyżeczki kakao, 1 jajko, 0,5 szklanki oleju, szklanka mleka (do środka można włożyć dropsy czekoladowe lub czekoladę gorzką-pokrojoną w kostkę). Wszystko miksujemy i napełniamy foremki (najlepiej łyżką do lodów). Piec 25-30 min w 180 stopniach.

Zdjęcia w albumie

• Policjanci w szkole

• W środę 23 września do Szkoły Podstawowej w Radawie przybyli zaproszeni przez panią Izabelę Werle policjanci z Posterunku Policji w Wiązownicy. Uczniowie wysłuchali wykładu na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, o konieczności noszenia odblasków po zmroku, dowiedzieli się na czym polega praca policji i zapoznali się z niektórymi narzędziami ich pracy. Mogli m. in. zobaczyć kajdanki, pałki, tarczę oraz radiowóz.  Spotkanie było bardzo ciekawe i pouczające, zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcia.

Zdjęcia w albumie "Klasy zamiejscowe-Radawa"

• Bowling

• W sobotę 19 września uczniowie klas IV -V wraz z wychowawcami: A.Mierzwą i A. Tomaszek-Wysocką wybrali się do kręgielni w Szówsku. Na miejscu otrzymaliśmy buty oraz krótką lekcję zasad gry w bowling. To nie tylko okazja do integracji, ale bowling rozwija sprawność ruchową, uczy dokładności, systematyczności, planowania  i opanowania.

Pierwsze chwile dla niektórych okazały się trudne, lecz jak mówią "trening czyni mistrza". Po krótkim czasie każdy uczestnik nabrał wprawy i świetnie się bawił. Po skończonej grze zjedliśmy pizzę, aby nadrobic stracone kalorie. Nasza reporterka z kółka dziennikarskiego Marlena Woźny nie mogła przepuścić takiej okazji i przeprowadziła wywiad z pracownikiem kręgielni. Zostanie on opublikowany w najbliższym wydaniu "Kurierka Mołodycza".

Czas szybko minął. Z żalem musieliśmy opuścić kręgielnię. Uczniowie byli bardzo zadowoleni z takiej formy spędzenia wolnego czasu. Zdjęcia w Albumie.