• W krainie bombek....

     • Pomimo tego, że do Świąt Bożego Narodzenia jest jeszcze kilka tygodni, uczniowie naszej szkoły poczynili do nich już pierwsze przygotowania. I tak oto 06 listopada odwiedziliśmy bardzo kolorowe i magiczne miejsce, jakim jest Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Mogliśmy nie tylko podziwiać zgromadzone eksponaty, ale również z zapartym tchem śledzić proces powstawania i ozdabiania bombek. Mieliśmy okazję zapoznać się z różnymi stylami ozdabiania drzewek choinkowych: amerykańskim, francuskim, norweskim czy staropolskim. Każdy uczestnik wycieczki wziął udział w warsztatch i samodzielnie ozdobił bombkę, którą otrzymał na pamiątkę wizyty. Różnorodność bombek nie tylko zachwyciła, lecz przywołała wspomnienia z dzieciństwa naszych wychowawców.  W albumie namiastka tego co nas tam spotkało. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.Organizator wycieczki: A. Tomaszek, opiekunowie: I. Szwajczak, I.Werle, W. Borowik, M. Piskorz, B.Dec-Kozdroń, R. Bałanda, E. Pietryna.

     • Znicze na Kresy

     • Nasza szkoła przyłączyła się do organizowanej przez Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu i Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu akcji zbiórki pieniędzy na znicze, które zostaną zapalone na Cmentarzu Obrońców Lwowa i na grobach na Kresach (Trzcieniec, Mościska, Sądowa Wisznia , Gródek Jagielloński,  Stary Sambor, Niżankowice.) Akcję w naszej szkole przeprowadzał Samorząd Uczniowski. Udało się nam zebrać 176 zł. Dziękujemy wszystkim, dla których pamięć o poległych i spoczywających Rodakach na Kresach jest bardzo ważna.

      Opiekunowie SU

     • Sport

     • 19 września 2019 r w Pruchniku odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa  Lekkoatletyczne Dzieci. Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Winiarz, Igor Kubaszek, Karolina Zagrobelny.

      20 września 2019 r w Pruchniku odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa  Lekkoatletyczne Młodzieży Szkolnej. Brało w nich udział 2 uczniów z naszej szkoły Szymon Walerianowicz zajął I miejsce w skoku w dal, Bartłomiej Bujar II miejsce.

      25 września 2019 r. w Rzeszowie uczeń naszej szkoły Szymon Walerianowicz uczestniczył  w Wojewódzkich Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych.

       Zdjęcia w albumie Sport

     • Fizycznie i chemicznie...

     • W październiku naszą szkołę odwiedziła grupa animatorów z firmy „Zaelektryzowani” z Lublina. W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem zabawny i wesoły animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczne, chemiczne i przyrodnicze.

      Dzięki animatorom był to nie tylko  przyjemnie spędzony czas, ale przede wszystkim zostały rozbudzone wśród uczniów zainteresowania wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 11. października uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Mołodyczu uroczyście ślubowali „być dobrym uczniem i Polakiem” oraz zostali pasowani przez dyrektora szkoły dr Jana Kucę na ucznia tej szkoły. Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny przygotowany przez wychowawcę klasy mgr Izabelę Werle. Nowych uczniów przywitała programem i prezentami klasa 2 pod opieką pani mgr Walerii Borowik.

      Oprócz uroczystości pasowania odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w wykonaniu uczniów klasy 0, klasy  3 oraz klasy 6.

      Fotorelacja w albumie

     • Ziemniak w roli głównej

     • Korzystając z pięknej pogody i czasu jesiennych zbiorów, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy. Nasi delegaci- klasa II i IV wraz ze swoimi paniami, brali także udział w Święcie Wesołego Ziemniaka organizowanego w Radawie. Na dzieci  czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”.  Uczniowie mogli wykazać się szybkością, zwinnością i celnością.
      Wspólnym zadaniem dla uczestników było wykonanie z warzyw „Stworów-Potworów”. Pomysłowości w pracach nie brakowało. Nikogo także nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować pieczonych ziemniaków i kiełbaski. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

      Podziękowania kierujemy dla p Marka Arian za przygotowanie i sprawowanie nadzoru nad ogniskiem i ziemniaczkami podczas szkolnego świętowania. Zdjęcia w albumie.

     • Zajęcia rozwijające w naszej szkole

     • W ramach zajęć rozwijających klasa VII uczestniczy w zajęciach kulinarnych. Na pierwszym spotkaniu wypiekane były muffinki. Rywalizowały ze sobą drużyna chłopców i dziewcząt. Jednak wszyscy spisali się fantastycznie, przegranych nie było, a muffinki wyszły pyszne. W nagrodę za udane wypieki uczestnicy zrobili lody śmietankowo-czekoladowe. Na kolejnych zajęciach uczono się przygotowywać tortillę. Prowadzący: p. Sabina Kuta.

       

      Przepis na muffinki:

      2 szklanki mąki, 3/4 szklanki cukru, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 1 szklanka mleka, 1 jajko, 10 dkg roztopionego masła+ na koniec, po wymieszaniu wszystkich składników, dodajemy pokrojoną w kostkę mleczną lub gorzką czekoladę. Nakładamy do papilotów i pieczemy 20 minut w temp. 180 stopni.

    • Spotkanie z rodzicami
     • Spotkanie z rodzicami

     • Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie organizacyjne w dniu 03 października 2019 r. 

      Plan spotkania:

      1. Zebranie ogólne- godz. 15:00- zapoznanie rodziców z dokumentami pracy szkoły: m.in. Programem wychowawczo-profilaktycznym, Planem pracy szkoły, Statutem szkoły, Przedmiotowym Systemem Oceniania,

      -wybór Rady Rodziców,

      -sprawy organizacyjne.

      2. Po spotkaniu ogólnym zapraszamy rodziców na spotkanie  z wychowawcami  klas.

    • W trosce o bezpieczeństwo
     • W trosce o bezpieczeństwo

     • 3 września uczniowie klas 0-III uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze oraz odpowiedniego zachowania się podróżując autobusem do szkoły. Lekcję poprowadził  mł. asp. Rafał Matyaszek – policjant dzielnicowy wsi Mołodycz, Cetuli i Surmaczówki.

      Dzieci dowiedziały się również, jak wygląda praca pana policjanta oraz jakimi narzędziami posługuje się na co dzień. Miały możliwość obejrzenia radiowozu i jego wyposażenia. Zdjęcia w albumie "Promocja zdrowia".

    • Zarząd wybrany
     • Zarząd wybrany

     • W środę 11 września 2019 r. odbyły się demokratyczne wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla ważne wydarzenie, gdyż uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Przewodniczącą SU została Nikola Rokosz zastępcą Natalia Sokół, a sekretarzem Amelia Winiarz. Uczniowie w tym dniu wybrali także opiekunów samorządu: A. Tomaszek, W. Borowik oraz I. Werle. Wybranym władzom i opiekunom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności.

     • Ognisko integracyjne

     • Korzystając z przepięknej, słonecznej pogody uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią A. Tomaszek zorganizowali ognisko klasowe. Głównym celem było zintegrowanie uczniów, którzy właśnie rozpoczęli naukę na drugim etapie edukacyjnym.  W miłym towarzystwie czas szybko mijał i  zanim się obejrzeliśmy trzeba było kończyć wspólną zabawę. To spotkanie sprawiło nam dużo radości i mamy nadzieję, że będzie ich więcej.  

    • Uroczyste rozpoczęcie
     • Uroczyste rozpoczęcie

     • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020

      odbędzie się dnia 2 września 2019 r.(poniedziałek)

      • Godz. 8:00 - Msza Św. w starym kościele.
      • Po Mszy Św. uroczysty apel dla uczniów.
      • Po apelu uczniowie udają się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.
      • Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje galowy strój szkolny.
     • Ostatnie chwile

     • Piękna akademia, odświętne stroje, świadectwa z wyróżnieniem i pożegnanie klasy ósmej- to wszystko wydarzyło się w naszej szkole w środę 19 czerwca. Uroczystość była poprzedzona Mszą Świętą, a po oficjalnym powitaniu  i przemowie pana Dyrektora, obejrzeliśmy część artystyczną. Jej głównymi bohaterami byli uczniowie klasy ósmej, którzy po latach nauki  opuścili mury naszej szkoły. Nie zabrakło podziękowań, wspomnień, wzruszeń i łez, bo przecież każdy z nich pozostawił tu cząstkę siebie. Tu przeżywali swoje sukcesy i porażki, zawierali przyjaźnie. Zapamiętamy ich na pewno. W dalszej części programu nastąpiło wręczenie nagród, dyplomów dla tych uczniów, którzy swoją pracą zaangażowaniem, dumnie reprezentowali szkołę.

      Od jutra zaczynają się  upragnione wakacje. Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły, uczniom życzymy wiele uśmiechu, radości, słońca, pogody ducha i wszystkiego naj..., naj..., najlepszego, a naszym tegorocznym absolwentom życzymy  trafnych wyborów i szczęścia w realizacji planów i marzeń.

      Uczniów do występu przygotowały panie: A. Tomaszek, B. Walerianowicz-Hemperek, S. Kuta, K. Hejda. Zdjęcia w galerii.

     • "Jasne jak słońce"

     • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu, informuje, że w ramach nowego zadania „Prowadzenia działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących uświadamiania ryzyka związanego z nadmiernym narażaniem na promieniowanie ultrafioletowe”, prowadzi kampanię „Jasne jak słońce”, skierowaną do ogółu społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Jest to uświadamianie  w zakresie nie tylko ryzyka związanego z nadmiernym promieniowaniem ale i kształtowanie środowiska sprzyjającemu zdrowiu poprzez prowadzenie działalności edukacyjnej oraz ograniczenie ryzyka zdrowotnego wynikającego z zagrożeń fizycznych, chemicznych i biologicznych w środowisku zewnętrznym, miejscu pracy, zamieszkania rekreacji oraz nauki.

     • Po wycieczce

     • 06-07-08 czerwca 2019

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z trzydniowej wycieczki do Niedzicy- Bukowiny- Zakopanego- Krakowa. Podczas tej wycieczki mogliśmy poznać historię oraz przyrodę Karpat i Tatr, obserwować warunki panujące w górach, świat roślin i zwierząt. Poznaliśmy także kulturę ludzi gór, próbowaliśmy góralskiej kuchni.  Dziękujemy opiekunom, kierowcy i właścicielom pensjonatu. Opiekunowie: B. Dec- Kozdroń, R. Bałanda, A. Frań, R. Chamik, G. Kubaszek, E. Biały. Kierownik wycieczki: A. Tomaszek, pilot- przewodnik: M. Drozd.

     • Rozgrywek ciąg dalszy

     • 04 czerwca 2019 r w Zapałowie odbyły się Gminne Rozgrywki w Piłce Nożnej. Nasza drużyna zajęła III miejsce- Bujar B, Frań D., Modrak S., Chamik P., Kubaszek I., Winiarz B., Cienki I., Sokół H., Marek K., Pawlik Sz.

      29 kwietnia w Radawie odbyły się Gminne Igrzyska w Trójboju Lekkoatletycznym. Drużyna dziewcząt w składzie: Niemiec J., Strent J., Zagrobelny K., Arian K., Zbożeń E., zdobyły II miejsce. Najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Zagrobelny zdobywając II miejsce w biegu na 60 m, II miejsce w trójboju i III miejsce w skoku w dal. Druzyna chłopców w skłądzie: Cienki I., Marek K., Sokół H., Biały K., Kędzierski Ł., zdobyla III miejsce

      Opiekun: p. R. Bałanda.

     • XIII Bieg Papieski

     • pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wiązownica

      "Bieg Papieski" organizowany był w dniu 6 czerwca przez Szkołę Podstawową w Piwodzie . Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz miał zapewniony poczęstunek.

     • Aktorem być...

     • 5 czerwca 2019 r.  w Gminnym Centrum Kultury w Wiązownicy odbył się XI Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych „Aktorem być” pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica. Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa w Wiązownicy, Szkoła Podstawowa w Manasterzu oraz Gminne Centrum Kultury w Wiązownicy. 

      Występy zespołów teatralnych oceniała  komisja artystyczna w składzie:

      Bogdan Drozdowski – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wiązownicy,

      Lucyna Poliszak – instruktor Gminnego Centrum Kultury w Wiązownicy,

      Magdalena Boruta – nauczyciel i pedagog

      oraz Agnieszka Kukułka – dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiązownicy.                                           

      Naszą szkołę reprezentował  zespół „Leśne Skrzaty” pod opieką pań: W. Borowik, M. Piskorz, I. Werle., który otrzymał nagrodę za bajkową przygodę ze Śpiącą Królewną, rekwizyty i zdyscyplinowanie małych aktorów.

     • Festyn rodzinny

     • Dnia 2 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mołodyczu odbyło się potrójne święto: Szkoły, Rodziny i Mołodycza. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Jan Kuca krótkim przemówieniem, zachęcając m.in. do wzięcia udziału w rozgrywkach sportowych o dwa puchary ufundowane przez pana radnego Piotra Winiarza oraz pana sołtysa Wiesława Ariana.

                  Część artystyczną rozpoczęła uczennica kl. II Kamila Pietryna piosenką. „Tango dla mamy i taty”. Tuż po Kamili wystąpiły kompetentne przedszkolaki. Następnie Marlena Woźny, uczennica kl. VIII zaśpiewała piosenkę pt. „I will always remember us this way”, którą wygrała Gminny Konkurs „You Can Sing”. Później na scenie pojawiły się przedszkolaki z zerówki z przedstawieniem „Nasza wesoła rodzina‘’. Tuż po nich ósmoklasistki Marlena Woźny, Justyna Purcha, Kamila Żochowska i Agnieszka Cienki zatańczyły ze wstążkami. Po czym klasy pierwsza i druga przedstawiły teatrzyk „Przyjęcie dla mamy”. Na zakończenie części artystycznej uczniowie kl. VIII zaprezentowali kabaret pt. ,,Dzień z pamiętnika ucznia”.

                  Tuż po przedstawieniach odbyła się prezentacja absolwentów naszej szkoły z roczników 1975 i 1976, a później rozpoczęła się cześć rozrywkowa uroczystości, podczas której odbyły się konkursy plastyczne, muzyczne oraz konkurencje sportowe tj. mecz siatkówki, strzał w poprzeczkę i rzut gumiakiem. Konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zacięty był mecz siatkówki uczniowie i nauczyciele  kontra LKS Mołodycz i rodzice o Puchar Radnego Wsi. Laur zdobyła reprezentacja Szkoły.

      W rywalizacji o Puchar Sołtysa Wsi w strzelaniu w poprzeczkę bezkonkurencyjny był Igor Kubaszek, zaś w rzutach gumiakiem najlepszym wynikiem wykazali się:  pan Robert Cienki oraz pani Elżbieta Strent.

      W konkursie plastycznym „Moja mama w pracy” na podium uplasowali się: Karina Marszałek i Gabriela Mac – miejsce I, Aleksandra Brudniak i Marcel Woźny – miejsce II, Andżelika Sokół – miejsce III; zaś w konkursie muzycznym wyniki przedstawiają się następująco: miejsce I Kamila Pietryna i Karina Marszałek, miejsce II Klaudia Winiarz, Weronika Winiarz, Sebastian Sokół.

      Nagrody zwycięzcom wręczali: pan poseł Mieczysław Kasprzak, pan wicewójt Krzysztof Strent wraz z radnym i sołtysem. 

                                                                                                                                                  Samorząd Uczniowski

      Uczniów do występów przygotowały: D. Pryjda, I. Szwajczak, M. Piskorz, W. Borowik, A. Tomaszek, B. Walerianowicz- Hemperek.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie.

    • Konkurs języka angielskiego
     • Konkurs języka angielskiego

     • 31.05.2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II etapie VIII Gminnego Konkursu  Języka Angielskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Wiązownicy. Zmagania językowe obejmowały zakres materiału dla poszczególnych grup wiekowych z klas IV- VIII. Reprezentacja naszej szkoły licząca 6 osób zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, zdobywając dwa trzecie miejsca: Szymon Walerianowicz  w kategorii klas szóstych oraz Fabian Ziejło w kategorii klas ósmych. Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w konkursie, a wymieniona dwójka również nagrody rzeczowe. Uczniów przygotował p. Patryk Malinowski.