• "Żyję zdrowo- bo nie ulegam nałogom"

     • konkurs profilaktyczny (prace plastyczne, graficzne, literackie)

      Zapraszamy uczniów naszej szkoły do udziału w konkursie profilaktycznym, którego celem jest:
      1. Promocja zdrowego stylu życia, trzeźwości i abstynencji przez upowszechnianie wzorów i
      postaw prozdrowotnych.
      2. Zaangażowanie dzieci i młodzieży do działań profilaktycznych.
      3. Zainspirowanie kreatywności dzieci i młodzieży w procesie zdobywania różnorodnych
      umiejętności życiowych.
      4. Uświadomienie dzieciom i młodzieży zagrożenia związanego ze spożywaniem alkoholu
      oraz innych substancji psychoaktywnych.
      5. Uzyskanie oryginalnych projektów prac plastycznych, literackich oraz graficznych,
      promujących zachowanie zdrowego trybu życia.

      Termin składania prac 01.02.2020 r.

      konkurs_profilaktyczny.pdf

      Koordynatorzy konkursu:

      Angelika Tomaszek, Beata Walerianowicz-Hemperek

     • Rozczytana szkoła

     • 18 grudnia 2019 roku w szkole odbył się  Konkurs Pięknego Czytania Prozy dla klas IV-VIII. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział 22  uczniów. Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach: klasy IV-VI oraz VII-VIII. Uczestnicy czytali ulubione lektury szkolne, ale nie tylko. Wśród popularnych pozycji znalazły się: „Akademia Pana Kleksa” Jana Brzechwy,  „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza, „Opowieść wigilijna”  Charles’a Dickens ‘a, „Magiczne drzewo”  Andrzeja Maleszki, „Mały Książę” Antoine’a de Saint Exupéry’ego,  a także znane baśnie.

      Zmaganiom konkursowym przesłuchiwała się komisja w składzie: p. Lucyna Władek, p. Angelika Tomaszek,  p. Małgorzata Piskorz. Po wysłuchaniu wszystkich lektorów, pan dyrektor Jan Kuca  rozdał dyplomy za udział. Rozstrzygnięcie konkursu miało miejsce w dniu 20 grudnia 2019 roku. Nagrodzeni uczniowie z klas IV-VI:

      1. miejsce ex aequo Igor Cienki i Bartłomiej Winiarz,
      2. miejsce Natalia Pryjda,
      3. miejsce Kacper Marek

      Wyróżnienia:

      Julia Niemiec,

      Oliwia Kuca,

      Klaudia Winiarz,

      Julia Winiarz.

      Wyniki konkursu w kategorii klas VII-VIII:

      1. miejsce Andżelika Sokół
      2. miejsce Patryk Chamik
      3. miejsce Oliwia Winiarz

      Wyróżnienia:

      Natalia Sokół

      Nikodem Mac

      Konkurs został przygotowany  przez: p. Lucynę Władek i p. Beatę Walerianowicz-Hemperek. Dekoracja: p. Angelika Tomaszek.

     • Rodzinna szopka bożonarodzeniowa

     • 17 grudnia 2019 roku w Szkole Podstawowej im. Księdza Stanisława Sudoła  w Wiązownicy odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom XII Gminnego Konkursu na Rodzinną Szopkę Bożonarodzeniową. W konkursie wzięło udział 3 uczniów naszej szkoły: Antoni Cienki, Urszula Zbożeń oraz Kacper Bigaj. Wszyscy uczestnicy wykonali przepiękne prace, ich stworzenie wymagało dużo pracy i czasu oraz kreatywności. Na konkurs  wpłynęło  w sumie 67 szopek ze wszystkich szkół Gminy Wiązownica. W gronie nagrodzonych znaleźli się m. in. uczniowie klasy 1 naszej szkoły:

      W kategorii klas I – III

      3 miejsce zdobył Antoni Cienki, a wyróżnienie: Urszula Zbożeń

      Serdecznie gratulujemy osiągnięć!

      http://zswiazownica.superszkolna.pl/wiadomosci/1/wiadomosc/355823/xii_gminny_konkurs_na_rodzinna_szopke_bozonarodzeniowa_pod_patro

     • Od pedagoga

     • Drodzy Rodzice

      Na naszej szkolnej stronie internetowej znajdziecie Państwo przydatne rady i wskazówki dotyczące wychowania, okresu dorastania, używek oraz inne pomocne informacje. Zachęcam do zapoznawania się z zamieszczanymi artykułami w zakładce Kącik dla rodzica.

      Pedagog szkolny

     • „Jestem M. Misfit” - jestem sobą i jest mi dobrze….

     • Wycieczka uczniów naszej szkoły do muzeum i kina

      Odmienności zawsze budziły kontrowersje, jesteś inny niż wszyscy, więc nie cool, należy cię wyśmiać, odizolować, bo nie przystajesz do żadnej subkultury, klanu czy grupy. Ten problem mogliśmy zgłębić, oglądając film w reżyserii Marcina Ziębińskiego „Jestem M. Misfit”, podczas wyjazdu do „Kina na biegunach” w dniu 13 grudnia 2019 r.

      Nasza wyprawa zaczęła się w  Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich,  gdzie z przewodnikiem przeszliśmy trasę podziemną, podczas której poznaliśmy historię związaną z naszym regionem. Mogliśmy również przenieść się w czasie dzięki multimediom i ubrać w starodawne stroje oraz przepłynąć łódką z Jarosławia do Gdańska. Wypad był krótki, ale obfitował bezmiarem wrażeń.Organizator wyjazdu: Patryk Malinowski, opieka: R. Bałanda, L. Władek, B. Walerianowicz-Hemperek.

     • Akademia Bezpiecznego Puchatka

     • W tym roku szkolnym uczniowie klasy 1 wzięli udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Bezpiecznego Puchatka” dotyczącym tematyki związanej z bezpieczeństwem dzieci w czterech sferach: na drodze, w domu, w szkole oraz w Internecie. Po przeprowadzeniu zajęć wszyscy uczniowie rozwiązywali Ogólnopolski Test Bezpieczeństwa dostępny on-line, który zweryfikował ich wiedzę na temat bezpieczeństwa. Wszyscy uczniowie rozwiązali go bez problemów i bezbłędnie, za co wszyscy otrzymali dyplomy uznania. Zajęcia prowadziła Izabela Werle.

     • Cynamonowy zapach

     • Okres przedświąteczny nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie naszej szkoły postanowili trochę tego magicznego, świątecznego zapachu wnieść do szkoły. W dniu 11 grudnia pierniczki wypiekała klasa III pod opieką p. Małgorzaty Piskorz, dwa dni później, 13 grudnia na zajęciach pozalekcyjnych miało miejsce pieczenie świątecznych pierników przez uczniów klasy IV pod opieką wychowawczyni p. Angeliki Tomaszek. W miłej atmosferze uczniowie podzielili się na grupy, wałkowali ciasto, wycinali pierniki z foremek, po pieczeniu dekorowali lukrem i kolorowymi posypkami. Uczniowie z zajęć wyszli bardzo zadowoleni, ponieważ mieli okazję nauczyć się w praktyce jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia piec pyszne pierniki. A skąd wiemy, że pyszne? Widać po buziach umorusanych w lukrze. Pomysłów na najpiękniej udekorowany piernik było tysiące - efekty owej pracy widać na zdjęciach (klasa IV,  zdjęć  klasy III z tych zajęć nie posiadamy). Do świątecznych wypieków dołączyła też klasa VI pod opieką wychowawcy p. Renaty Bałandy oraz klasa II pod opieką p. Walerii Borowik. Zdjęcia w albumie.

     • Latające pojazdy

     • 13.12.2019 r. o godzinie 11.00 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu odbyło się uroczyste wręczenie nagród dziewiątej edycji konkursu matematyczno-plastycznego Trójwymiarowy Świat Matematyki – pojazdy latające. Konkurs zainicjowany został w celu popularyzacji matematyki oraz dla uczczenia pamięci patrona szkoły Stefana Banacha.

      Adresatami konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z powiatu jarosławskiego, przeworskiego, lubaczowskiego i przemyskiego. W tym roku w konkursie wzięło udział 179 uczniów z 36 szkół. Zadanie konkursowe polegało na wykonaniu, z dowolnego materiału, modelu pojazdu, składającego się z przestrzennych figur geometrycznych.

      Szkołę Podstawową w Mołodyczu reprezentowało 5 osób: Patryk Adamiec, Antoni Cienki, Igor Cienki, Lena Kiełbasa i Kamila Frań. Wszyscy uczniowie otrzymali piękne dyplomy oraz medale za udział w konkursie. Uczeń klasy I Patryk Adamiec zdobył wyróżnienie za swoją pracę oraz cenne nagrody.

      https://www.zstiojar.edu.pl/aktualnosci/trojwymiarowy-swiat-matematyki-rozdanie-nagrod-2

     • Mikołajkowe warsztaty

     • Sobota- 7 grudnia – dla uczniów klasy 4 była nietypowa, gdyż z okazji Mikołajek wybrali się na kreatywne warsztaty bożonarodzeniowe organizowane przez firmę Grafix, a prowadzone przez sympatyczną panią Gosię. Tematem zajęć była bombkę 3D- uczniowie własnoręcznie tworzyli kreatywną bombkę ze sklejki, samodzielnie ją malowali, nadając jej bożonarodzeniowy nastrój, następnie zdobili wybranymi świątecznymi symbolami. Ich „dzieło” było również obsypane brokatami, dzięki czemu nabrało świątecznego blasku. Zajęcia takie to nie tylko dobra okazja do zabawy i nauki, ale sposób na pobudzenie dziecięcej wyobraźni i kreatywnego myślenia. Po dwugodzinnych pracach plastycznych, uczniowie udali się na wspólny posiłek. Zdjęcia w albumie.  Dziękujemy rodzicom za pomoc w transporcie dzieci. Opiekun: A. Tomaszek

     • Uwaga

     • Przypominamy o trwającej w naszej szkole zbiórce "Pomóż zwierzętom przetrwać zimę", która jest pzeprowadzana na terenie naszej placówki przez Samorząd Uczniowski. 

     • Zgodnie z tradycją

     • święto ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry

      Uczniowie naszej szkoły jak co roku podtrzymują tradycję mikołajkową i goszczą u siebie wyjątkową osobę.  Od samego rana było widać gorączkowe wyczekiwanie. Uczniowie odświętnie ubrani, w pięknych mikołajkowych czapkach biegali po korytarzu w poszukiwaniu Mikołaja, a gdy w końcu zawitał nastała wielka radość. Przybył w towarzystwie pięknych śnieżynek. W podziękowaniu za prezenty uczniowie recytowali wiersze, śpiewali piosenki oraz grali na fletach.   Został także wykonany taniec do utworu Mariah Carey „Santa Claus is comin to town”, do którego uczniów przygotowała p. A. Tomaszek.  Serdecznie dziękujemy Świętemu Mikołajowi za „odwiedziny” i obdarowanie dzieci prezentami. Zapraszamy za rok.  Organizator: Samorząd Uczniowski. Zdjęcia w albumie.

     • Mikołajkowy turniej

     • 6 grudnia pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica w SP Wiązownica odbył się „Halowy Turniej Mikołajkowy”. Rywalizowały szkoły z Zapałowa, Piwody, Szówska i Wiązownicy. Uczniowie Klasy V i VI naszej szkoły w tym turnieju zajęli bardzo dobre III miejsce. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni również „paczkami” od Świętego Mikołaja. Opiekun: W. Borowik

                                                                                 Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom!

     • "Polscy poeci i pisarze"

     • 2 grudnia w SP Szówsko odbył się VIII Gminny Konkurs Recytatorski „Polscy Poeci i Pisarze”. W tym roku uczniowie Klas I-IV recytowali wiersze Tadeusza Kubiaka, byli to: Aleksandra Brudniak Kl.II , Julia Rokosz Kl.II Marcel Woźny Kl.II oraz Karina Marszałek Kl.III.

      Uczniowie ci byli lauretami „Szkolnego Konkursu Recytatorskiego” który zorganizowały p.W.Borowik i p.M.Piskorz. Uczennica Kl.II Aleksandra Brudniak została wyróżniona za recytację i interpretację wiersza T.Kubiaka „Już kiedyś ktoś…”. W II Kategorii to jest Kl V-VIII naszą szkołę reprezentował uczeń Kl.V Igor Cienki, którego do konkursu przygotowała p.L.Władek. Za recytację wiersza Juliusz Słowackiego „Z pamiętnika Zofii Bobrówny” otrzymał również wyróżnienie.

                                                                                 Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom!

     • Dla chorych

     • Uczniowie naszej szkoły, na przełomie listopada i grudnia przyłączyli się do akcji "Mukohelp", której  celem była zbiórka kartek i ozdób świątecznych (papierowe domki na pierniki), organizowanej przez Fundację Pomocy Chorym na Mukowiscydozę. Dziękujemy bardzo wszystkim, którzy włączyli się do działania. Koordynatorzy szkolni: A. Tomaszek, M. Piskorz.

     • Narodowe czytanie

     • 14 listopada 2019 r. klasy I-III włączyły się do programu „Narodowe Czytanie” oraz „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania” w ramach konkursu ogłoszonego przez sieć sklepów „Biedronka” - „Szkolne Przygody Słodziaków”. Pierwsze miejsce zajęli: Kolasa Dominik-Kl.I, Haczek Damian Kl.II, Pietryna Kamila Kl.III, Cienki Kamil Kl.III. W nagrodę otrzymali duże słodziaki. Drugie miejsca zajęli: Brudniak Aleksandra, Woźny Marcel – Kl.II, Mac Gabriela, Marszałek Karina, Sokół Sebastian, Winiarz Weronika – Kl.III. Nagrodą dla nich były małe słodziaki. Trzecie miejsce zajęli: Cienki Antoni, Krupka Damian, Rokosz Julia, Machnicka Izabela. Otrzymali oni nagrody książkowe „Szkolne Przygody Słodziaków”. Opiekunowie: W. Borowik, M. Piskorz.

                                                                                 Serdecznie gratulujemy nagrodzonym uczniom!

     • Listopadowy wyjazd

     • 28 listopada uczniowie z klas 0-IV naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do kina w Jarosławiu na film pt. "Kraina lodu 2". Po wizycie w kinie i towarzyszącym jej emocjom  udaliśmy się do sali zabaw, gdzie oprócz aktywności fizycznej- zabawy, mogliśmy się posilić. Wracaliśmy w dobrych humorach i z nadzieją na kolejny udany wyjazd. Organizator wycieczki: W. Borowik, opiekunowie: I. Szwajczak, I. Werle, M. Piskorz, A. Tomaszek. Zdjęcia w albumie.

     • Andrzejki

     • Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jeden, jedyny taki dzień, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów … wróżb. Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy. I tak oto uczniowie kl. O – VIII bawili się przy dźwiękach muzyki znanych przebojów. Konkursami zajął się Samorząd Uczniowski. Serdecznie dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci. Zdjęcia  w albumie.

     • Magiczny teatrzyk

     • Jednym z przykładów zastosowania w nauczaniu innowacji pedagogicznej jest teatrzyk kamishibai. Z takiej formy skorzystali  w dniu 21 listopada uczniowie klasy 4, którzy pod opieką p. Angeliki Tomaszek, w ramach zajęć artystycznych przygotowali spotkanie z bajką Hansa Christiana Andersena „Calineczka”. Narratorzy ukryci za drewnianą skrzyneczką czytali historię, a zmieniające się w okienku kolorowe karty z ilustracjami sprawiły, że był to magiczny seans z bohaterami bajki.  Mamy nadzieję, że taka alternatywna lekcja zostanie słuchaczom na długo w pamięci.

      Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Kamishibai wywodzi się z Japonii. Ta forma opowiadania powstała w tamtejszych świątyniach buddyjskich w XII wieku. Mnisi używali jej przy snuciu moralizatorskich opowieści, aby dzięki temu dotrzeć do publiczności, w dużej mierze niepiśmiennej. Przedstawienia Kamishibai stanowią doskonałą pomoc dydaktyczną oraz są świetną formą zabawy.

     • Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznych

     • o roku nasi uczniowie uczcili rocznicę odzyskania niepodległości, biorąc udział  w Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Wiązownicy, który odbywa się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wiązownica. Reprezentowały nas: Izabela Machnicka, Gabriela Mac i Kamila Pietryna z klasy 3 oraz Andżelika Sokół z klasy 7, która zdobyła w nim wyróżnienie. Opiekun: p. Sabina Kuta. Gratulujemy.

     • Dla Ojczyzny

     • 08 listopada 2019 r.  obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Świętowanie tego wielkiego wydarzenia na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. Przypomniane zostały 123 lata niewoli naszej Ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil. Na zakończenie mogliśmy także obejrzeć taniec dla niepodległej w wykonaniu klas czwartej i piątej. Akademia została przygotowana przez uczniów z klas: IV, VII i VIII pod kierunkiem pań: Beaty Walerianowicz – Hemperek i Angeliki Tomaszek. Po akadamii ogłoszono także wyniki dwóch konkursów: "Barwy jesieni" oraz "Wiedzy o wodzie". Gratulujemy nagrodzonym. Zdjęcia  w albumie fotograficznym