• W dowodzie miłości i wdzięczności
     • W dowodzie miłości i wdzięczności

     • W poniedziałek- 15 stycznia - dzieci, rodzice, dziadkowie, nauczyciele, pracownicy szkoły zebrali się, aby świętować Dzień Babci i Dziadzia. Cała uroczystość rozpoczęła się już o 15:00 od mszy w intencji szanownych seniorów, następnie była kontynuowana na sali gimnastycznej, gdzie wnuczkowie przygotowali artystyczną niespodziankę, przeplataną kolędami oraz tańcami. Po emocjonujących występach, nagradzanych gromkimi brawami honorowi goście, a więc dziadkowie mogli spędzić czas we własnym gronie i porozmawiać przy ciastku i kawie. Najmłodsi natomiast wraz z rodzicami bawili się podczas zabawy karnawałowej, która trwała do późnych godzin wieczornych. Na każdego gościa czekał  także gorący bigos, herbatka i słodki upominek.

      W tym miejscu pragniemy wszystkim serdecznie podziękować. Dzieciom i rodzicom  za trud włożony w naukę ról, nauczycielom za przygotowanie programu artystycznego, Radzie Rodziców i pracownikom szkoły za zorganizowanie poczęstunku, a dziadkom i babciom za obecność. Największe podziękowania oczywiście dla głównego organizatora czyli Pana Wójta Mariana Ryznara i GCK w Wiązownicy.

       Powtarzając słowa aktorów przewijające się w tekstach: Babcie i Dziadkowie, żyjcie nam 100 lat!!! Zdjęcia w Albumie

    • Figle Migle
     • Figle Migle

     • Uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą p. A. Tomaszek-Wysocką w dniu 7 listopada odwiedzili pracownię "Figle Migle" w Jarosławiu. Warsztaty z modeliny były okazją do rozwinięcia zdolności manualnych i kreatywności. Prace przebiegały sprawnie pod okiem pana Marcina, który zaraził wszystkich dobrym humorem i pasją tworzenia. Każdy uczeń zabrał gotowe dzieło  do domu. Po aktywnych zajęciach udaliśmy się do kina  na film pt: "Tarapaty". Zakończeniem dnia był wspólny posiłek w restauracji. Zdjecia w albumie.

    • konkurs
     • konkurs

     • Zapraszamy do wzięcia udziału w I Gminnym Konkursie „Strach na wróble”

      Do konkursu mogą przystąpić uczniowie szkół podstawowych z gminy Wiązownica. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie w wyznaczonym terminie pracy „stracha na wróble” wraz z kartą zgłoszeniową. Konkurs rozstrzygnięty zostanie w jednej kategorii wiekowej.

       

      Prace należy dostarczyć do organizatora w terminie do 15 listopada.

      Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia dostępny jest poniżej. -

      Sponsorem nagród jest firma Tech-project Sp. z o. o. Sp.k. Koniaczów 70 i Szkoła Podstawowa w Mołodyczu.

      REGULAMIN_GMINNEGO_KONKURSU.docx

      KARTA_ZGLOSZENIA.docx

      wersja pdf

      KARTA_ZGLOSZENIA.pdf

      REGULAMIN_GMINNEGO_KONKURSU.pdf

    • Bezzałogowy statek powietrzny
     • Bezzałogowy statek powietrzny

     • Zabawa w szkole nabrała nowego wymiaru, a to za sprawą bezzałogowego statku powietrznego- drona. Korzystając z pięknej pogody, w czwartek 10 maja, uczniowie mieli okazję posterować  urządzeniem. Zainteresowanie ich było ogromne, wszyscy ustawiali się w kolejce aby móc „polecieć” oczywiście po wcześniejszym zapoznaniu się z zasadami bezpieczeństwa i lotu.  Drony to urządzenia niesamowicie przyszłościowe. Oprócz dobrej zabawy, wykonywania zdjęć z powietrza mogą być wykorzystywane do bardziej poważnych zadań np. podczas poszukiwań zaginionych osób. Drony to doskonała okazja do samorozwoju i poznawania nowych technik. Opiekun: A. Tomaszek-Wysocka.

    • Polscy Pisarze i Poeci
     • Polscy Pisarze i Poeci

     • W SP w Szówsku odbyła się VI Edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica "Polscy Pisarze i Poeci". Naszą szkołę reprezentowali: Kamila Pietryna- klasa I, Kacper Marek oraz Igor Cienki- klasa III, który zdobył w tym konkursie III miejsce. Do konkursu uczniów przygotowały panie: M. Piskorz ,W. Borowik. Gratulujemy

     • You can sing

     • 10.05.2018 r. w Szkole Podstawowej w Ryszkowej Woli odbył się konkurs piosenki anglojęzycznej „You can sing”. Naszą szkołę  w kategorii klas 0-3 reprezentowali Kamila Pietryna i Igor Cienki, natomiast w kategorii klas starszych 4-7 Marlena Woźny. Jury oceniało uczestników pod względem zdolności wokalnych, scenicznych oraz językowych. I tak Kamila Pietryna otrzymała wyróżnienie za piosenkę „ Rain, rain go away”, natomiast Marlena zajęła zaszczytne 1 miejsce za zaśpiewanie i zagranie na gitarze przeboju „Jolin”. Uczestnikom gratulujemy! Uczniów do konkursu przygotowała p. Agnieszka Mierzwa.

    • KONKURS OLIMPUS - SESJA ZIMOWA
     • KONKURS OLIMPUS - SESJA ZIMOWA

     • W dniach 10-13 stycznia 2018 r. odbył się szkolny etap ogólnopolskiej olimpiady kl.IV-VII z matematyki i języka angielskiego.  Z matematyki uczniowie przez godzinę rozwiązywali 30 zadań tekstowych, a następnie je kodowali. Zakodowane karty odpowiedzi będzie oceniać komisja w Warszawie. Czekamy na wyniki konkursu do 5 marca 2018r. Na takich samych zasadach odbył się konkurs z języka angielskiego. Opiekunowie: matematyka: Barbara Dec- Kozdroń,  język angielski: Agnieszka Mierzwa

       

      OLIMPUSEK SESJA ZIMOWA

       

      Najmłodsi również sprawdzili swoje siły na skalę ogólnopolską. 8 i 9 stycznia uczniowie z klas I-III uczestniczyli w konkursie Olimpusek z edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego.  Wyniki w marcu. Opiekunowie: edukacja wczesnoszkolna: Waleria Borowik, Małgorzata Piskorz,  język angielski: Agnieszka Mierzwa

    • Mikołajkowe rozgrywki - klasy starsze
     • Mikołajkowe rozgrywki - klasy starsze

     • 07 grudnia 2017 r w Szkole Podstawowej w Szówsku odbył Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klas IV-VI zdobywając IV miejsce.

      Skład drużyny:

      Chamik Paweł, Bujar Bartłomiej, Modrak Sławomir, Chamik Patryk, Purcha Karol, Mac Nikodem, Zagrobelny Adrian. Opiekę nad uczniami sprawowała p. R. Bałanda.

      Zdjęcia w albumie "Mikołajki, Turniej Mikołajkowy"

    • Inauguracja roku szkolnego
     • Inauguracja roku szkolnego

     •    Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019  rozpoczęła się

      3 września Mszą św. o godzinie 8:30.

      Uczniowie, życzymy Wam aby nadchodzące miesiące były nie tylko czasem wytężonej pracy, ale niosły ze sobą także wiele radości i zadowolenia z rozwoju własnych zainteresowań i uzdolnień.

      Samorząd Uczniowski

    • Piękne podziękowania
     • Piękne podziękowania

     • Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od pracowników  US-Wet  za zorganizowanie zbiórki produktów żywnościowych. Wszystkie rzeczy zostaną przekazane opiekunom bezdomnych zwierząt. Zapraszamy do zapoznania się z treścią podziękowania. Akcja przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski. Zdjęcia w albumie "W lecznicy".          Podziękowanie

       

       

    • Mikołajkowe rozgrywki- klasy młodsze
     • Mikołajkowe rozgrywki- klasy młodsze

     • W dniu 6 grudnia  w SP Mołodycz odbyły się Gminne Rozgrywki Mikołajkowe w "piłkę nożną" uczniów klas zintegrowanych pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica pana  M.J. Ryznara. W wyniku rywalizacji:

      I miejsce zajęli uczniowie SP Mołodycz,

      II miejsce uczniowie SP Manasterz,

      III miejsce uczniowie SP Zapałów.

      Wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani słodyczami i dyplomami ufundowanymi przez Pana Wójta.

     • I Gminny Konkurs Biologiczny

     • 8. maja w Szkole Podstawowej w Wiązownicy odbył się I Gminny Konkurs Biologiczny, w którym uczennice naszej szkoły  Marlena Woźny, Agnieszka Cienki i Kamila Sokół zdobyły wyróżnienie.

      Konkurs obejmował część teoretyczną i praktyczną uczniów. W części teoretycznej uczniowie pisali test, później uczniowie przystąpili do części praktycznej konkursu. Nasze uczennice miały obowiązek przygotować samodzielnie preparat mikroskopowy ze skórki cebuli, następnie rozpoznać pod mikroskopem preparaty stałe a także wykonać szereg innych ćwiczeń np. pokazać na modelu anatomicznym człowieka elementy układów i ich funkcje, rozpoznać gatunki roślin zielnych ich kwiatów i nasion oraz drzewa liściaste. Cieszymy się sukcesem naszych uczennic. Do konkursu uczniów przygotowała p. Wiesława Stanisławczyk.

    • WYNIKI I GMINNEGO KONKURSU „STRACH NA WRÓBLE”
     • WYNIKI I GMINNEGO KONKURSU „STRACH NA WRÓBLE”

     •  

       

      I MIEJSCE  Małgorzata Tomas „Paździoch”

      II MIEJSCE  Igor Cienki „Rysiek”

      III MIEJSCE Miłosz Czupik „Aleksander”

      Wyróżnienia:

      SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO w MANASTERZU

      Artur Zagrobelny „Góral”

      Jakub Kuca „Tradycyjny rolnik podkarpacki Staś”

      Antonina Ciurko „Staszka Straszka”

      Kacper Płaczek „Strach Mieczysław”

      Gabriela i Antoni Partyka „Na straży dworskiego ogrodu”

      SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA KOCHANOWSKIEGO w SZÓWSKU

      Karol Benc „Stachu”

      Amelia Nakoneczna „Ja cię dogonię…”

      SZKOŁA PODSTAWOWA w RYSZKOWEJ WOLI

      Julia Magda „Zbysiu Wesołek”

      ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II w PIWODZIE Z FILIĄ W CETULI

      Eryk Ożański „Klementyna nasza co wróble odstrasza”

      Szymon Lichołat „Kacper”

      SZKOŁA PODSTAWOWA W MOŁODYCZU

      Kamila Sokół i Angelika Sokół

      Natalia Pryjda „Teofilia”

      Maciej Bujar „Czesio”

      Kamila Frań „Michalina”

      Izabela i Joanna Machnicka „Para straszków”

       

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród w poniedziałek 27.11.2017r. na godzinę 12:00 do Szkoły Podstawowej w Mołodyczu. Ze względu na wysoki poziom konkursu i dużą ilość prac przyznano 15, a nie tylko 2 wyróżnienia oraz nagrody dla szkół, które wzięły udział w konkursie. Każdy uczestnik natomiast otrzyma w ramach podziękowania  za udział dyplom.

       

      Organizatorzy

      Zdjęcia zostaną opublikowane w dniu uroczystego wręczenia nagród.

       

    • Tydzień bojów...
     • Tydzień bojów...

     • 8 maja nasza szkoła była organizatorem Gminnych Mistrzostw w Czwórboju Lekkoatletycznym. Drużyna dziewcząt zajęła IV miejsce, a chłopców  V miejsce. Natomiast 10 maja organizowaliśmy Gminne Mistrzostwa w Trójboju Lekkoatletycznym. Drużyna chłopców zajęła I miejsce, a dziewcząt V miejsce. Organizator: R. Bałanda

      Zdjęcia w albumie "Sport"

    • Magia tworzenia
     • Magia tworzenia

     • Kolejny raz dla naszych uczennic przeprowadzone zostały warsztaty plastyczno- techniczne. Tym razem został wykonany decuopage na świecach, przy użyciu specjalnego medium do świec oraz reliefów. Produkty zostały podarowane przez właścicieli firmy Grafix z Jarosławia, z inicjatywy pani Wioletty Chamik- przewodniczącej Rady Rodziców SP Mołodycz. Dziękujemy. Prowadząca warsztaty: A.Tomaszek-Wysocka.

      Zdjęcia w galerii: Warsztaty kreatywne, krawieckie

     • Olimpusek dla maluchów

     • Klasy I-III wzięły udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Olimpusek 2018- sesja zimowa z języka polskiego, przyrody, matematyki i języka angielskiego. Do konkursu uczniów przygotowały panie: M. Piskorz, W. Borowik, A. Mierzwa.

    • Bal wszystkich świętych
     • Bal wszystkich świętych

     •  W dniu 31 października w naszej szkole odbył się „Bal wszystkich świętych”. Z tej okazji uczniowie przebrali się za swojego ulubionego świętego. Cały dzień był pod hasłem „Święty przebrany nie jest pytany”, także uczniowie przebrani za świętego byli zwolnieni z pytania w tym dniu. Szkoła zaroiła się od świętych. Byli między innymi aniołowie, św. Franciszek, św. Hubert, Joanna D’Arc a nawet paru św. Mikołajów. Na apelu cała szkoła bawiła się przy piosence Arki Noego „Święty uśmiechnięty”.- acapella. Następnie każdy święty musiał się przedstawić i opowiedzieć krótko swoją historię. Wszyscy święci zostali nagrodzeni brawami oraz słodkościami.

      Obradująca w tym czasie komisja przyznała 3 miejsca oraz wyróżnienia. I tak 3 miejsce przypadło Marlenie Woźny z klasy 7, która przebrała się za św. Franciszka. Miejsce 2 otrzymała Lena Kiełbasa z klasy 2, która występowała jako święta siostra Faustyna, natomiast miejsce 1 zdobył św. Antoni w postaci Antosia Cienki z "zerówki". Wyróżnienia to: Gabrysia Mac z kl. 1 czyli św. Łucja, Igor Kubaszek -św. Andrzej z klasy 4 i trzy siostry Winiarz- Oliwia, Julia i Amelia -aniołki. Jako że „każdy święty chodzi uśmiechnięty” w tym dniu uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy.

      Akcja zorganizowana prze Samorząd Uczniowski. Zdjęcia w albumie.

    • Wyniki konkursu "Portret Tadeusza Kościuszko"
     • Wyniki konkursu "Portret Tadeusza Kościuszko"

     • Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców szkolnego konkursu plastycznego:

      Kategoria klasy I-III:

      1 miejsce Igor Cienki

      2 miejsce nie przyznano

      3 miejsce Krystian Biały

      Kategoria klasy IV-VII:

      1 miejsce Kamila Sokół

      2 miejsce Justyna Purcha

      3 miejsce Julia Winiarz

                                                              Gratulujemy. Samorząd Uczniowski

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dzień jest dzisiaj uroczysty,

      każdy z nas odświętnie ubrany.

      Do szkoły przyszli tatusiowie i mamy,

      bo dzisiaj właśnie szkoła,

      przyjmie nas radośnie w swe bramy.

      Święto  Edukacji Narodowej w tym roku w naszej szkole obchodzono 12 października. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. Ważnym, w tym dniu wydarzeniem było uroczyste pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. 
      Po programie artystycznym dyrektor szkoły uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Starsi uczniowie także pięknie wyśpiewali i wyrecytowali słowa podziękowania i uznania dla codziennej trudnej pracy pedagogów. Dużymi brawami nagrodzono występy muzyczne naszych uczniów. Tego dnia nie zabrakło emocji i serdeczności. Było dużo ciepłych słów od dyrekcji i rodziców.

      Zdjęcia w albumie.


       

    • Betlejemskie światełko
     • Betlejemskie światełko

     • Niech ten Jasny Płomień z Betlejem
      Światu i Polsce nową da nadzieję.
      Zapomnijmy o swarach, troskach i bliźnie
      Niech pokój zagości w naszej Ojczyźnie...

      Fotorelacja w albumie