• Szanowni Państwo! Rodzice! Nauczyciele!

     • W związku z obowiązkiem prowadzenia konsultacji z uczniami przekazuję podstawowe informacje i ustalenia w tej sprawie:

      Formy konsultacji nauczyciele bezpośrednio ustalają z uczniami i rodzicami. Są nimi dostępne źródła komunikacji na odległość (telefon, komunikatory). Proszę Państwa Rodziców i Nauczycieli o stały kontakt  i wzajemne uzgodnienia dogodnych terminów i form.

      Istnieje również możliwość konsultacji w Szkole po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Nauczycielem oraz zastosowaniem się do wytycznych GIS i Ministra Zdrowia w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

      Procedury_zapewnienia_bezpieczenstwa.pdf      oraz    OSWIAD._RODZ._Konsultacje.pdf

      Przypominam: Konsultacja w szkole ma miejsce po wcześniejszym ustaleniu z Nauczycielem terminu, zapoznaniu się z obowiązującymi procedurami na okres pandemii, wypełnieniu przez Rodzica oświadczenia, zastosowaniu zalecanych środków ochrony, poddaniu się procedurom obowiązującym w szkole.

      W pewnych przypadkach o konsultacje może poprosić również Nauczyciel (przez takie sformułowanie należy także rozumieć konieczność dostarczenia prac pisemnych, plastycznych, ćwiczeń, innych form wytworzonych przez uczniów, które pozwolą na bardziej obiektywną i sprawiedliwą ocenę). Możliwość dostarczenia nawet bez osobistego kontaktu.  

      W załączeniu tabela z najdogodniejszymi terminami Nauczycieli przedmiotów, w których mogą być dostępni na terenie Szkoły po wcześniejszym uzgodnieniu z Nauczycielem lub Dyrektorem.

      Tabela_z__terminami_konsultacji_.pdf

      W przypadkach problemowych i trudnych do ustalenia lub wyjaśnienia (niejasnych, niezrozumiałych) proszę o kontakt z Dyrektorem Szkoły, bądź też z Członkami Sztabu Kryzysowego (B. Dec-Kozdroń, P. Malinowski, A. Tomaszek, I. Werle,  B. Walerianowicz-Hemperek).

                         Życzę wielu dobrych i twórczych sytuacji. Pozdrawiam J. Kuca

     • Zdalna galeria prac

     • graffiti, wydrapywanka, relief, mozaika, technika plakatowa/akwarelowa

      Zapraszam do obejrzenia najciekawszych prac przesłanych przez uczniów naszej szkoły. Proszę o więcej .....:) Autorzy: Szymon Walerianowicz zdj. 1, Dawid Frań zdj 2, Lena Kiełbasa zdj 3,5, 7 i 9, Natalia Sokół zdj 4, Kamila Frań zdj 6,  Mateusz Frań zdj 8

     • Więcej z siebie dać...nowość: portret -Mateusz Frań i wywiad- Lena Kiełbasa

     • Jak większość z nas zauważa, historia nie jest najmodniejszą dziedziną nauki i na analizę skomplikowanych wydarzeń historycznych, zazwyczaj brakuje czasu. Ogrom treści sprawia, że na lekcji nie zawsze można zarezerwować czas na film, historyczną grę planszową, dyskusje, czy dokładne przyjrzenie się wybranemu zjawisku z perspektywy współczesności.

      Mimo powyższych niedogodności, niektórzy z uczniów mają ochotę zadać dodatkowe pytania, by dowiedzieć się więcej i poszerzyć zasoby swojej wiedzy. Na uwagę zasługuje fakt, że chcą te wyzwania podjąć w sposób niekonwencjonalny i ciekawy. Już kilku uczniów podjęło starania, aby z przedmiotu historia zrobić coś więcej dla siebie i innych. Dziś prezentujemy efekty wysiłku Natalii Pryjda i Leny Kiełbasa, które pomimo natłoku pracy podjęły dodatkowe działania.

      Na stronie szkoły prezentujemy wykonane prace, zachęcając tym samym innych do tego rodzaju aktywności.

      Natalia Pryjda: historia- Wywiad_z_Mieszkiem_I.pdf

      Po publikacji tego wpisu, nastapił szybki i zdecydowany odzew od uczniów naszej szkoły. Cieszymy się bardzo, że "wyzwanie zostało przyjęte" i przyłączyliście się do zdrowej, edukacyjnej rywalizacji. Na stronie będziemy publikować wasze działania.

      Lena Kiełbasa: historia- Wywiad_z_Maria_Sklodowska-_Curie.pdf​​​​​​​

      Damian Haczek: edukacja informatyczna- programowanie: Czarownica__i_las.sb  (jeśli zgadniesz ile lat ma las czeka cię muzyczna nagroda :) )

      Marcel Woźny: edukacja informatyczna- Gra_-_Marcel.sb

      Marcel Woźny: edukacja informatyczna- programowanie: Na_wakacjach.sb  (start oraz zmiana tła przy użyciu spacji)

      Igor Cienki: historia-  Wywiad_z_Mieszkiem_I(1).pdf

      Hubert Sokół: historia- Pierwsza_strona_gazetki.pdf,  zadanie1.pdf,   zadanie2.pdf


     • Tylko dla wprawionych czytelników!!!

     • Biblioteka cyfrowa poleca. Wstęp wolny i nieograniczony.

      Dla starszaków:

      Chmura czytania

      Polska poezja

      Spotify

      Dla młodszych:

      Polskie Radio

      Audio bajki

      Bajkowisko

      Nauczyciele bibliotekarze przypominają o naszych aktualnościach:

      Czytaj online lektury szkole!!!        Książka w tablecie, komputerze, telefonie!

      A spragnionych i żądnych bibliofili  zachęcają do korzystania z bibliotek cyfrowych w całej Polsce.

      Kliknij, wybierz bibliotekę, ściągaj książki, słuchaj i czytaj bez wychodzenia z domu.

      Lustro biblioteki

     • Głosowanie trwa- działaj

     • W kwietniu braliśmy udział w głosowaniu na nagrodę publiczności w programie, który prowadzimy już drugi rok „Być jak Ignacy”.   Spośród 20 zakwalifikowanych do tego etapu szkół niestety nie udało nam się zająć miejsca w pierwszej 5 laureatów.

      Dziś znów mamy szansę na nagrodę publiczności, jesteśmy nominowani i potrzebujemy Waszych polubień. Mamy nadzieję, że uda się pobić nasz rekord z poprzedniego głosowania, tj. 112 głosów i zdobyć zaszczytny tytuł Naukowej Szkoły i nagrody.

      Do 19 maja do godziny 15:30 można oddawać głosy na naszą szkołę. Jedna pozytywna reakcja to jeden głos. Pięć szkół, które otrzymają największą ilość głosów, wygrywają nagrody! Szczegóły w regulaminie konkursu: https://bycjakignacy.pl/sites/default/files/doc/Regulamin_Konkursu_o_tytul_Naukowej_Szkoly_Ignacego.pd

      Prosimy o polubienie naszego zdjęcia!!!

      Opiekun: Izabela Werle

     • „Dłonie są krajobrazem serca”

     • Konkurs plastyczny, literacki,  fotograficzny

      Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie organizowanym z okazji obchodów 100-lecia urodzin Świętego Jana Pawła II. Zadaniem uczestników jest przygotowanie prac plastycznych, literackich lub fotograficznych nawiązujących do słów Świętego Jana Pawła II: „Dłonie są krajobrazem serca”. Termin nadsyłania prac drogą mailową lub tradycyjną do 12 maja 2020 r. - szczegóły w regulaminie.  Regulamin.pdf

     • Ważna informacja!

     • W szkole zaczynamy pracę na platformie https://epodreczniki.pl/, która daje możliwość monitorowania bieżącej pracy uczniów – podopieczny pracuje a nauczyciel ma wgląd do jego pracy (na bieżąco ją śledzi) -  w związku z powyższym:

      1. Uczniowie mają obowiązek:

      - logowania się na platformie i sprawdzania informacji od nauczycieli i dyrektora,

      - pracy ze wskazanym materiałem pod kierunkiem nauczycieli.

      2. Platforma od tej chwili  jest kolejnym podstawowym źródłem komunikacji na linii nauczyciel – uczeń – nauczyciel.

      3. W dalszym ciągu  źródłem wymiany informacji w naszej szkole jest dziennik elektroniczny,  strona internetowa szkoły oraz konta pocztowe każdego nauczyciela i ucznia czy  rodzica.

      4. Obowiązują również metody pracy z uczniami już wypracowane przez nauczycieli i wychowawców.

      5. Nadal obowiązkiem każdego ucznia jest:

      •  sprawdzanie w-w źródeł informacji każdego  dnia nauki oraz stosowanie się do wytycznych nauczycieli poszczególnych  przedmiotów,
      • systematyczne wykonywanie zadanych prac  i terminowe ich odsyłanie, tudzież wykonywanie ćwiczeń  online, a od teraz na platformie e-podręczniki, 
      • kontaktowanie się z nauczycielami za pomocą wymienionych  źródeł oraz innych  - typu Skype, Messenger itp. – przyjętych przez nauczycieli przedmiotów czy wychowawców.

      Lekceważenie wspomnianych obowiązków będzie mieć  odzwierciedlenie w ocenie rocznej z poszczególnych zajęć edukacyjnych.

      Rodziców prosimy o przypominanie swoim pociechom o wspomnianych obowiązkach. To nie jest czas odpoczynku od szkoły. Nauczyciele nie stawiają wielkich wymagań, znają Państwa dzieci i wiedzą, że są one w stanie poradzić sobie sami z zadaniami, które wyznaczają do nauki. Zawsze też służą pomocą.

       

      Uwaga!

      W szkole są uczniowie, którzy mają bardzo duże zaległości w odrabianiu zalecanych zadań z niektórych przedmiotów. Przypominamy, że będzie to mieć odzwierciedlenie w ocenie rocznej. Jeszcze jest czas na poprawę ocen i uzupełnienie braków.

     • ROBOTYKA i PROGRAMOWANIE na wesoło!

     • Zapraszamy na  kolejną darmową lekcję online z robotyki, programowania, eksperymentalnej chemii i fizyki- piątek 23 kwietnia o godzinie 19:00. Zapraszamy wszystkie dzieci oraz nauczycieli, czy nawet rodziców!

      Link do naszej strony: https://robodohome.com/ na której można zapisać się na wydarzenie :) 

      Zapraszamy na wydarzenie na fb https://www.facebook.com/events/219019349525065/

      Jak to będzie wyglądało-
      https://www.youtube.com/watch?v=xEE9dQ-ecyM

      A tutaj nasze wystąpienie w DD TVN-

      https://dziendobry.tvn.pl/a/robotyka-dla-najmlodszych-sprawdz-jak-zmienic-klocki-w-samochod-wyscigowy

      Jesteśmy firmą, która na co dzień prowadzi zajęcia z robotyki w całej Polsce, organizujemy eventy oraz coroczne zawody SUMO Robotów na Politechnice Warszawskiej.

      Obecna sytuacja sprawiła, że przenieśliśmy nasze działania edukacyjne do Internetu. Nadal chcemy udowadniać, że efektywna nauka przez zabawę jest możliwa!

      Serdecznie zapraszamy!

      Pozdrawiamy,

      Zespół Twój Robot"

      Kolejne webinaria:  planujemy realizować także w piątki o godzinie 19:00. Będą już płatne symboliczną kwotę 10zł.

     • Książka w tablecie, komputerze, telefonie!

     • Czytaj albo słuchaj bez wychodzenia z domu!

      Wystarczy kliknąć w dowolny link poniżej  i  zostajesz  przekierowany na stronę www, na której znajdziesz  ciekawe książki do czytania oraz  lektury szkolne.

      Następnie wpisać w wyszukiwarkę udostępnioną na stronie wybraną pozycję książkową, po czym kliknąć i czytać.

      Można też skorzystać z  opcji słuchania audiobooków. Taką możliwość posiada każda z polecanych stron.

      Należy wówczas poszukać zakładki audiobooki - pierwszy z poniższych linków przekieruje Cię bezpośrednio do nich.

       

      https://wolnelektury.pl/katalog/audiobooki/         

      Portal lektury.gov.pl 

      https://wolnelektury.pl/katalog/lektury/ 

      https://www.elfibajka.pl/audiobook.html   (bajki do słuchania  dla dzieci)

      Miłej lektury życzą

      nauczyciele bibliotekarze

     • SZANOWNI RODZICE! DRODZY UCZNIOWIE!

     • Przypominamy, że podstawowym źródłem wymiany informacji w naszej szkole jest strona internetowa szkoły, e- dziennik oraz konta pocztowe każdego nauczyciela i ucznia czy  rodzica.

      Dlatego obowiązkiem każdego ucznia jest:

      •  sprawdzanie w-w źródeł informacji każdego  dnia nauki oraz stosowanie się do wytycznych nauczycieli poszczególnych  przedmiotów,
      • systematyczne wykonywanie zadanych prac  i terminowe ich odsyłanie, tudzież wykonywanie ćwiczeń  online,
      • kontaktowanie się z nauczycielami za pomocą wymienionych  źródeł oraz innych  - typu Skype, Messenger itp. – przyjętych przez nauczycieli przedmiotów czy wychowawców.

      Lekceważenie wspomnianych obowiązków będzie mieć  odzwierciedlenie w ocenie rocznej z poszczególnych zajęć edukacyjnych.

      Rodziców prosimy o przypominanie swoim pociechom o wspomnianych obowiązkach. To nie jest czas odpoczynku od szkoły. Nauczyciele nie stawiają wielkich wymagań, znają Państwa dzieci i wiedzą, że są one w stanie poradzić sobie sami z zadaniami, które wyznaczają do nauki. Zawsze też służą pomocą.

    • Szanowni Państwo, Uczniowie
     • Szanowni Państwo, Uczniowie

     • W związku z zaistniałą sytuacją

      oraz zaleceniami dotyczącymi profilaktyki zakażeń koronawirusem, 

      odwołujemy zaplanowaną na czerwiec trzydniową wycieczkę

      do Wrocławia i Wałbrzycha- Zamek Książ.

      Organizator: A. Tomaszek

       

     • Przemyślany wybór gwarancją sukcesu!

     • Elektroniczny przewodnik edukacyjny

      Zachęcamy uczniów klasy ósmej do zapoznania się z informacjami dotyczącymi terminów naboru, oferty edukacyjnej szkół ponadpodstawowych, które znajdują się na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Jarosławiu.  http://informator.starostwo.jaroslaw.pl/

     • Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

     • 2 kwietnia

      2 kwietnia  obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu,  który został ustanowiony w roku 2007 w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. Autyzm dziecięcy jest poważnym, całościowym zaburzeniem rozwoju,  obejmującym sferę poznawczą, emocjonalną i społeczną. W pierwszych latach XXI wieku obserwuje się wzrost częstości występowania autyzmu. Rośnie zatem  liczba dzieci z taką diagnozą, które uczą się w szkołach ogólnodostępnych.  Zachęcam do przeczytania  poniższego artykułu. 

                                                        Swiatowy_Dzien_Swiadomosci_Autyzmu.pdf

                                                                                                                                   A. Tomaszek- pedagog szkolny

     • Uwaga – wnioski na sprzęt dla uczniów

     • Drodzy Rodzice

      Od 1 kwietnia 2020 roku każda gmina i powiat mogą wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do Internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

      Prosimy Was o weryfikację potrzeb i przesłanie informacji do wychowawców – w formie smsa, maila, lub rozmowy telefonicznej- czy Wasze dziecko potrzebuje sprzętu do zdalnej nauki. Prosimy o takie  informacje do końca tego tygodnia tj. 03.04.2020 r. (piątek) do godziny 9:30.

       

     • Bezpłatne zajęcia muzyczno-ruchowe dla dzieci

     • Codziennie, od poniedziałku do piątku prowadzimy bezpłatne zajęcia ruchowo – muzyczne dla dzieci w wieku do 6 r.ż. oraz w wieku 7 – 10 lat. Prosimy o przekazanie tej wiadomości Państwa rodzicom. Obecnie ogląda nas około 4 tyś dzieci. A chciałybyśmy, aby z zajęć skorzystało jeszcze więcej dzieci.

      • Codziennie o godz. 10.30 odbywają się warsztaty Baby Dance. Baby Dance to zabawa muzyką, piosenką i tańcem dla dzieci do 6 r.ż.
      • Codziennie o godz. 11.30 odbywają się warsztaty Dzieciak sam w domu. Dzieciak sam w domu to warsztaty ruchowo – muzyczne, w których tanecznie zwiedzamy świat, uczymy się nowych rzeczy i wprawiam w ruch ciała dzieci w wieku 7 – 10 lat.

      Prowadzi Joanna Bąk – Instruktor tańca, edukator muzyką i ruchem. Serce Akademii. Współprowadzi Beata Kaczor – trener mentalny, mózg Akademii.

      Zajęcia pięknie uzupełniają warsztaty ruchowo – muzyczne dla dzieci przedszkolnych. Jak również stanowią uzupełnienie zajęć muzycznych, lekcji w-f czy zajęć świetlicowych.

      Od kwietnia palujemy zwiększyć ilość i rodzaj zajęć

      Podajemy linka do zapisów:

      https://sklep.majkijezowskiej.com/majkatv/

      I prosimy o przekazanie tego maila rodzicom.

      Z poważaniem

      Majka Jeżowska z zespołem

     • INFORMACJA

     • W dniach 30 marca – 1 kwietnia 2020 roku w naszej szkole odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty przez Internet ze wszystkich części:

       

      język polski – 30 marca 2020 r, (czas trwania 120 minut)

      ● matematyka – 31 marca 2020 r, (czas trwania 100 minut)

      ● język angielski – 1 kwietnia 2020 r (czas trwania 90 minut)

       

      Do uczniów klasy ósmej e-mailowo zostały  wysłane szczegółowe informacje dotyczące trybu i sposobu przeprowadzenia takiego egzaminu.

      Proszę sprawdzić e-maile i  zastosować się do wytycznych.

      Uwaga!

      W razie problemów związanych z informacją  dotyczącą szczegółowych informacji  prosi się o kontakt e-mailowy albo telefoniczny z dyrektorem szkoły bądź nauczycielami uczącymi przedmiotów egzaminacyjnych.

      ŻYCZYMY POWODZENIA

     • Masz tę moc!

     • Zachęcam do zapoznania się z niezwykłą książeczką Wydawnictwa Olesiejuk, która w przystępny sposób tłumaczy,  co to jest koronawirus i jak się zachować w przypadku epidemii. Powstała przy współpracy lekarzy, weterynarzy, psychologów.  Do pobrania w pdf:   Koronawirus-masz_te_moc.pdf

      A. Tomaszek