• Zakończenie zbiórki dla Marysi i Igorka

     • W naszej szkole w imieniu fundacji „Szlachetny Gest” była prowadzona zbiórka pieniężna na dwójkę dzieci (podopiecznych fundacji). Igorek ma niespełna rok i choruje na nowotwór złośliwy. Choroba bardzo szybko postępuje. Chłopczyk stracił już lewe oczko, teraz trwa walka o drugie i o jego życie. Marysia natomiast w ogóle nie widzi, niemniej jednak chorobę da się zatrzymać póki Marysia jest malutka. W obu przypadkach liczy się czas i pieniądze na drogie leczenie. Z tego miejsca pragnę wszystkim naszym uczniom podziękować za wsparcie finansowe zbiórek. W imieniu podopiecznych fundacji dziękuję, że nie odkładacie pomocy na jutro, że potraficie się dzielić swoim kieszonkowym. Dziękuję również Waszym rodzicom, którzy wychowują Was na empatycznych, młodych ludzi. Dzięki Wam świat będzie lepszy!

       

      Koordynator zbiórki: p. Agnieszka Mierzwa

      autor artykułu: A. Mierzwa

     • Spóźniony dzień...

     • Nie narzekamy! Działamy!

      Jak to bywa z planami często ulegają zmianie. Tak też stało się z Międzynarodowym Dniem Pizzy w klasie VII, który z różnych przyczyn musiał być przesunięty na inny termin. I tak 20 lutego zabraliśmy się do wykonania jednej z najbardziej kultowych potraw.

      Pizza- to słowo ma 1000 lat!

      Dlaczego tak ją uwielbiamy? Siła jej smaku tkwi w prostocie. Rozpoczęliśmy od skromnej margarity, kończąc na różnych kombinacjach smaków.  Siódmoklasiści wcielając się w rolę włoskich kucharzy formowali ciasto drożdżowe, nakładali passatę pomidorową i ulubione składniki.

      Kamień szamotowy

      Nasza pizza była pieczona na kamieniach szamotowych, które w warunkach domowych są namiastką profesjonalnego pieca. Kamienie magazynują ciepło, dlatego wystarczy kilka minut w gorącym piekarniku, by ciasto się upiekło, a naturalna porowatość kamieni sprawia, że wilgoć z pieczonego ciasta jest szybko wchłaniana.  Gorąco go polecamy.

      Uwaga:

      Kamień w trakcie użytkowania przebarwia się, ciemnieje. Z pizzy wytapia się ser, tłuszcz, sos i jest to naturalne. Plamy powstałe na kamieniu w żaden sposób nie wpływają na jego właściwości. I nie należy z nim walczyć, a zaakceptować :)

      Na koniec odbyła się degustacja. Wszyscy z wielkim apetytem próbowali własnoręcznie przygotowanej pizzy, która według nich smakowała najlepiej. 

      Zdjęcia w albumie.

      Organizator: p. Angelika Tomaszek

      autor artykułu: A. Tomaszek

     • Jeszcze więcej kalorii….

     • Dziś kalorie się nie liczą

      Dzisiaj liczy się tradycja

      Ludzie dzisiaj sobie życzą

      By dopisała... kondycja

      W zajadaniu się pączkami

      I ciepłymi oponkami.

       

      W dniu 17.02.2023 r. w naszej szkole podczas zajęć na świetlicy uczniowie klas I, II, V oraz VI kontynuowali Tłusty Czwartek tworząc coś dobrego dla podniebienia.

      Pod okiem opiekunów, przygotowali tradycyjne oponki. Dzieci z wielką radością podjęły się wykonania oponków, krok po kroku według przepisu. Po usmażeniu, jeszcze ciepłe, zostały udekorowane lukrem oraz różnymi ozdobami. Nasi mali cukiernicy nie czekali ani chwili, żeby spróbować własnoręcznie zrobionych przysmaków.

      Zdjęcia w albumie.

      Organizatorzy: p. Gabriela Styś, p. Maria Dudek

     • Rozstrzygnięcie konkursu na kartkę walentynkową

     • W naszej szkole odbył się konkurs na kartkę walentynkową. Każdy uczestnik do 12 lutego mógł dostarczyć własnoręcznie wykonaną kartkę. W konkursie brali udział uczniowie z klas od 0 do 8. Komisja konkursowa spośród wszystkich (około czterdziestu prac) przyznała dwanaście wyróżnień:

      1. Dominik Kolasa
      2. Hubert Sokół i Kacper Marek (praca wspólna)
      3. Klaudia Winiarz
      4. Julia Machalska
      5. Milana Tabachok
      6. Weronika Winiarz
      7. Emilia Mil
      8. Aniela Dzięgielowska
      9. Karina Marszałek
      10. Julia Rokosz
      11. Helena Mierzwa
      12. Kamila Pietryna

      Pozostałe osoby, biorące udział w konkursie również otrzymały nagrody za udział. Sponsorami nagród była firma Tech-project oraz Sokołów. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w konkursie.

      Zdjęcia w albumie.

       

      Organizatorzy:

      Małgorzata Piskorz

      Agnieszka Mierzwa

      Barbara Dec-Kozdroń

      Renata Bałanda

      autor artykułu: A. Mierzwa

       

     • Kolory emocji

     • Z przyjemnością informujemy, że szkolny konkurs plastyczny "Kolor to emocje" został rozstrzygnięty.

      Głównym celem konkursu było rozpoznawanie i nazywanie podstawowych uczuć i emocji oraz kształtowanie umiejętności wyrażania emocji poprzez różne formy plastyczne.

      Komisja Konkursowa wyłoniła zwycięzców:

      1 miejsce: Aniela Dzięgielowska

      2 miejsce: Marcel Woźny

      3 miejsce: Izabela Machnicka

       

      Wszystkim Uczestnikom składamy gratulacje za prace plastyczne i trud włożony w ich przygotowanie!

       

      Organizator:

      pedagog szkolny p. Angelika Tomaszek

      autor artykułu: p. A. Tomaszek

     • FINAŁ AKCJI

     • 28 LUTY 2023r.

      Drodzy uczniowie i rodzice !!!

      Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”.
      Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

       

      W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma  bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

      Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły. 

      ,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

       

      Termin akcji: 28 luty 23r.

      Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa w Mołodyczu

      PARTNERZY  AKCJI :

      Operatorem Akcji jest Green Office Ecologic Spółka z o.o. 

      Siedziba Spółki - Warszawa 00-074, ul. Trębacka 4

      Kontakt telefoniczny: 669-482-511 ;  83 341 75 94 wew. 23;  w godz. 8:00 - 16:00

      e-mail: eko.szkoly@greenoffice.co / www.dzieci-zbieraja-elektrosmieci.pl

       

      ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

      NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK

       

      Szkolny koordynator: p. Dorota Pryjda

     • Niech nam żyją 100 lat!

     • Kochana babciu w dniu Twojego święta, życzę byś była zawsze uśmiechnięta.

      Ty drogi dziadku miej uśmiech na twarzy, niech Ci się spełni wszystko, o czym marzysz!

       

      W poniedziałek 13 lutego 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. To bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu uczniowie również o nich pamiętali i wspólnie z nauczycielami przygotowali część artystyczną.

      W pięknie udekorowanej sali gimnastycznej najmłodsi z oddziału 0A i 0B przedstawili bardzo żywiołowy program artystyczny, na  który złożyły się wiersze i piosenki.​​ ​​​​​​​​​​​​​

      Uczniowie klas I-III zaprezentowali wzruszające sceny narodzin Chrystusa, przeplatane kolędami, pastorałkami, wzbogacone wzruszającym tańcem aniołów.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

      Uczennice z klas VI-VIII umiliły czas niezwykłą choreografią z piłkami, która wymagała dużego skupienia i zręczności.

      Naszą akademię uświetnił występ Letycji Guśniowskiej - wrażliwej i niezwykle utalentowanej ósmoklasistki ze Szkoły Podstawowej w Wierzbnej, laureatki wielu konkursów muzycznych, finalistki Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „Wygraj sukces”. Letycja wykonała dwa przejmujące utwory: Mary, Did You Know? oraz Noel.

      Wielką niespodzianką na uroczystości okazała się luźna interpretacja wiersza Juliana Tuwima "Rzepka". W nieoczekiwanej odsłonie zagrali nauczyciele, rodzice, pracownicy szkoły oraz uczniowie. Zachwyt widowni był dla  aktorów ogromną nagrodą. 

      ​​​​​​Wszyscy dziadkowie z dumą patrzyli na swoje wnuczęta. Wzruszenie dostojnych gości było ogromne, a ukradkiem ocierane  łzy świadczyły o miłości i zadowoleniu z ukochanych wnuków, którzy obdarowywali swoich najbliższych własnoręcznie przygotowanymi prezentami i życzeniami. 

      Na szkolnej stronie prezentujemy jeszcze jedną muzyczną niespodziankę dedykowaną Babciom i Dziadkom w wykonaniu ucznia klasy IV Patryka Adamca.

      Uroczystość przygotowały:

      p. Irena Szwajczak, p. Dorota Pryjda, p. Monika Romaniec,

      p. Gabriela Styś, p. Małgorzata Piskorz, p. Dorota Maciurzyńska,

       

      choreografia tańców: p. Angelika Tomaszek

      konferansjerka: Samorząd Uczniowski

      autor artykułu: p. G. Styś

     • W atmosferze miłości, przyjaźni i ... zabawy

     • A wszystko to z okazji Walentynek, przypadających na dzień 14 lutego. Nazwa tego popularnego święta pochodzi od imienia Św. Walentego, który właśnie w tym dniu obchodził swoje imieniny.

      Jak przystało na uczniów kochających szkołę i siebie nawzajem Samorząd Uczniowski postarał sie o walentynkowy klimat na korytarzu tworząc foto ściankę, na tle której wszyscy chętnie robili sobie zdjęcia.

      Balonowe serduszka, skrzynka na romantyczne kartki i rozbrzmiewające w całej szkole piosenki o miłości sprawiły, że w tym dniu uśmiech na twarzach był szerszy.

      Do zabawy "Poczta walentynkowa" zgłosiło sie wielu chętnych. Tytuł "Walentynki" otrzymała Klaudia Arian, a "Walentego" Igor Cienki- są to osoby, które otrzymały od Was najwięcej kartek walentynkowych.

      Atrakcją okazały się walentynkowe ciasteczka i lizaki pod tajemniczymi nazwami:

      "Finezja", "Błogość", "Frajda na patyku", "Idylla""Pralinkowa chmurka", "Zakochana para" czy "Serce Walentego"które można było kupić dla siebie i drugiej osoby. Dochód z ich sprzedaży przeznaczony został na działalność Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły oraz dla małej Matyldy Momot, która potrzebuje środków na pilną operację serca.

      Zapraszamy do albumu fotograficznego. Więcej zdjęć wkrótce.

      Organizatorzy:

      Samorząd Uczniowski

       wraz z opiekunami p. A. Tomaszek, p. G. styś

       

      Do szkolnej akcji -  piekąc słodkości-  włączyły się: p. Dorota Pryjda, p. Maria Dudek,

      przewodnicząca SU Natalia Pryjda oraz opiekunowie p. Angelika Tomaszek, p. Gabriela Styś

      autor artykułu: p. A. Tomaszek

       

      Pod koniec dnia, klasa 2 miała jeszcze siły na zabawę dedykując muzyczną wariację koleżankom z klasy.

     • XI Ogólnopolski Maraton Matematyczny „Banachiada”

     • 10 lutego br. odbył się  I etap  tego konkursu.  Wzięło w nim udział 4 uczniów naszej szkoły.  Do II  i III etapu zakwalifikowali  się uczniowie, którzy tworzą dwuosobowy zespół i będą wspólnie rozwiązywać zadania konkursowe. Są to: Kacper Marek i Klaudia Winiarz – uczniowie klasy VIII. Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół  Technicznych i Ogólnokształcących im. Stefana Banacha w Jarosławiu.

      Drugi i trzeci etap odbędzie się 3 marca 2023 roku  w ZSTiO w Jarosławiu.

                           Życzymy  dalszych sukcesów!

                           Opiekunowie: p. Barbara Dec-Kozdroń i p. Agnieszka Mierzwa

      autor artykułu: p. A. Mierzwa

     • Ktoś strzela...:)

     • "Kreatywność jest największym darem ludzkiej inteligencji."

      Ken Robinson

       

      Energię, która pochodzi ze strzały Kupidyna postanowili w dniu 10 lutego 2023 r. spożytkować uczestnicy pozalekcyjnych warsztatów.  

      Zaplecze kreatywnych zajęć powiększyło się o nowy sposób na twórczą zabawę i edukację czyli o  mini boxy walentynkowe

      To nie tylko okazja do poznawania różnych technik plastycznych, wyzwalania ekspresji i wrażliwości plastycznej, ale nauka niezależności i samodzielnej organizacji czasu wolnego.  Oprócz tego były rozmowy i wspólny spiew. 

       

      Prowadząca warsztaty: p. Angelika Tomaszek

      autor artykułu: p. A. Tomaszek

       

      Zapraszamy do albumu fotograficznego na większą porcję zdjęć z twórczego bałaganu :)

     • DBI w szkole

     • patostreamy, fomo, grooming, cyberprzemoc​​​​​

      #DziałamyRazem

      Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.​​​​​​ 

      W ramach obchodów w miesiącu lutym na terenie naszej szkoły zrealizowane zostały następujące inicjatywy:

       - Nie zgub dziecka w sieci - kampania informacyjna dla rodziców "Jak tworzyć bezpieczne hasła?",

      - pogadanka wraz z projekcją filmu "CIAŁO NIE OKREŚLA"Moja wartość nie zależy od tego, jak wyglądam"- uczniowie klas 4-8.

       - udział w lekcjach online dbi.pl:

      09 luty 2023 r. - uczniowie klas 1-3  " Sieciaki- poznajmy bezpieczny internet",

      15 luty 2023 r. - uczniowie klas 4-6 "Co czyha na naszą prywatność w grach i internecie?",

      20 luty 2023 r. - uczniowie klas 7-8- "Cyfrowy ślad - ile można wyczytać o człowieku z otwartych źródeł".

      - "Off- line" - tworzenie mega plakatów - uczniowie  klas 1-3 oraz 4,

      - Zamodelowani- tworzenie projektów 3D- chętni uczniowie klas 4-8,  

      - Challenge "48 godzin bez internetu " realizowany 07 i 08.02. 2023 r. - chętni uczniowie.

       

      Koordynator DBI w szkole: p. Angelika Tomaszek

      autor artykułu: p. A. Tomaszek

      Więcej zdjęć wkrótce.

      Zapraszam uczniów, rodziców i nauczycieli

      do obejrzenia filmów animowanych poruszających tematykę cyberzagrożenia. Powstały one w ramach kampanii edukacyjnej "Bądź z innej bajki"- realizowanej przez Ministerstwo Cyfryzacji i Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy ze Stowarzyszeniem Góry Kultury.

      Film animowany dla dzieci i rodziców nt. szkodliwych zjawisk w internecie. 

      Czy Kajowi uda się ustrzec przed negatywnym wpływem filmików nagrywanych przez Królową Śniegu? Zobacz już teraz!

      Film animowany dla dzieci i rodziców nt. szkodliwych zjawisk w internecie. 

      Młody rybak był tak zapatrzony w prezenty od złotej rybki, że prawie całkiem zagubił się w sieci. Na szczęście pomoc nadeszła w ostatniej chwili… Sprawdź!

      Film animowany dla rodziców i dzieci nt. szkodliwych zjawisk w internecie.

      Królewna cierpi na bezsenność?! Nie do wiary! Jej rodzice znaleźli świetny sposób na to, jak na chwilę oderwać ją od smartfona. Zobacz!

      Jak potoczyły się losy Czerwonego Kapturka? 

      Zobaczcie bajkę o wyjątkowej dziewczynce i przeciwnościach, z którymi przyszło jej się zmierzyć. 

      ​Dodatkowo

      zachęcam rodziców do zapoznania się z e- bookami:

      patostreamy_ebook.pdf

      grooming_ebook.pdf

      fomo_ebook.pdf

      cyberprzemoc_ebook.pdf

      oraz poradnikiem:

      Szkodliwe_tresci_w_internecie_www_int.pdf

     • Gminny turniej

     • 6 lutego 2023r. w Wiazownicy odbyły się Gminne Igrzyska Młodzieży Szkolnej w siatkówce. Nasza drużyna zdobyła 3 miejsce.

       

      Opiekun: p. Renata Bałanda

     • #offlinechallenge

     • odłącz się od sieci na 48 h

       #offlinechallenge

      07.02- 08.02.2023 r. (wtorek- środa)

       

      1. Po co?

      Żeby spędzić czas w nietypowy sposób, pobyć ze sobą i odkryć swoje nawyki związane z korzystaniem z sieci. Sprawdź, czy dasz radę!

      2. Wiesz, co jest najcenniejszą rzeczą, którą posiadasz?

      Nie, to wcale nie są pieniądze. To czas i uwaga, Twoja umiejętność skupienia.

      Bez nich niczego nie dokonasz. Pieniądze chcemy mieć, oszczędzać, przeznaczamy je na coś, czego potrzebujemy albo co sprawi nam przyjemność. Dlaczego nie myślimy podobnie o naszym czasie? Przecież nie jest nieograniczony.

      3. Ile godzin dziennie scrollujesz newsfeedy w ulubionych apkach?

      Ile lajków zostawiasz każdego dnia znajomym lub influencerom?

      Jak często wpadasz w ciąg automatycznego odtwarzania filmów na YouTube?

      A jak często poświęcasz swoją uwagę nowym, ciekawym i rozwijającym rzeczom, które dzieją się offline?

       

      PRZYJRZYJ SIĘ SOBIE

      Podejdź do tego z ciekawością i spróbuj odkryć:

      • Kiedy czujesz potrzebę sięgnięcia po telefon, sprawdzenia powiadomień?
      • Dlaczego chcesz to zrobić?
      • Jakie uczucia wywołuje w tobie przymusowe odcięcie się od sieci?

      WYCIĄGNIJ WNIOSKI

      Po zakończeniu #offlinechallenge podsumuj to, czego się o sobie dowiedziałeś/łaś.

      Czy poczułeś/łaś, że masz więcej czasu? Spróbowałeś/łaś czegoś nowego, zrobiłeś/łaś coś fajnego?

      A może 48h bez internetu okazało się prawdziwą katorgą i nie dałeś/łaś rady ciekawie spędzać czasu offline?

      Czy udało Ci się wytrwać całe 48h? Jeśli zaliczyłeś/łaś wpadkę, zastanów się, dlaczego. Przecież 48 h to wcale nie tak długo.

       

      Koordynator DBI w szkole: p. Angelika Tomaszek

      Wyniki badania zostaną ogłoszone po analizie ankiety.

     • Zamodelowani

     • wyobraźnia i kreatywność w szkole

      W ramach przygotowań do obchodów DBI uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pozalekcyjnych warsztatach z modelowania, które polegały na tworzeniu od zera oraz modyfikacji obiektów trójwymiarowych za pomocą programu komputerowego. 

      Oprócz pracy jaką wkładali uczestnicy w projektowanie bardzo dobrze się przy tym bawili,  ucząc się  nowych rzeczy, które mogą im się przydać w przyszłości. Kolejnym krokiem będzie drukowanie projektów na drukarce 3D dostępnej w szkole w ramach programu "Laboratorium przyszłości".

      Zajęcia takie kształtują nie tylko umiejętności matematyczne i informatyczne, ale także ćwiczą cierpliwość, wytrwałość i logiczne myślenie.

      Chętnych na takie zajęcia zapraszam do zapisów. Pracujemy samodzielnie w małych grupach, które ułatwiają komunikację i naukę.

           Prowadząca warsztaty: p. Angelika Tomaszek

     • Unikalny kalendarz

     • W czerwcu ubiegłego roku w naszej szkole został ogłoszony konkurs fotograficzny

      „UNIKALNY KALENDARZ–MOJA MAŁA OJCZYZNA”.

      Celem konkursu było:

      • uwrażliwianie dzieci i młodzieży na piękno przyrody najbliższej okolicy;
      • dostrzeganie niezwykłych detali przyrody gminy Wiązownica;
      • ukazanie piękna i bogactwa naturalnego gminy;
      • propagowanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych ;
      • propagowanie aktywnych form wypoczynku.

      Zadanie polegało na wykonaniu czterech sesji zdjęciowych najbliższej okolicy w różnych sezonach.

      Każdy, kto zdecydował się wziąć udział w tym konkursie, może czuć się jak zwycięzca. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda z prac była piękna i niepowtarzalna. 

      Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

       

      I miejsce: Dominik Kolasa

      II miejsce ex aequo: Karina Marszałek, Lena Kiełbasa

      III miejcse:  Weronika Winiarz

      wyróżnienie: Kamila Pietryna, Dominik Hemperek, Dawid Krupka

       

      Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Z przyjemnością oglądaliśmy wykonane kadry. Mamy nadzieję, że będziecie dalej rozwijać fotograficzną twórczość.

      Gratulujemy!

       

      Oprócz kalendarza powstały plakaty motywacyjne, których tło stanowiły zdjęcia wykonane przez uczniów w szkolnym konkursie fotograficznym. Przykładowe prezentujemy poniżej.

       

      Organizatorzy: p. Angelika Tomaszek, p. Agnieszka Gloc

      autor artykułu: p. A. Tomaszek

      Zapraszamy do albumu fotograficznego

     • Szlachetny gest

     • W naszej szkole ruszyły zbiórki założone przez fundację „Szlachetny Gest”. Pierwsza to pomoc dla 3 letniej Marysi, która choruje na dysplazje przegrodowo-oczną. Dziewczynka nie widzi, ale jest nadzieja. Szansą na odzyskanie wzroku przez Marysię jest drogie leczenie w klinice w Ulfie.

      Kolejnym podopiecznym fundacji jest Igorek- roczny chłopczyk, który zachorował na raka złośliwego. Igorek w tym momencie już ma implant lewego oczka, może stracić również oczko prawe. Szansą jest kosztowne leczenie w Nowym Jorku.

      Rodzice dzieci błagają o pomoc. Zarówno Marysia, jak i Igor mają szansę, by żyć normalnie, mają szansę na zdrowie. Nasza zbiórka może im w tym pomóc. Jeżeli chcecie wspomóc leczenie tych dzieci, choćby symboliczną złotówką prosimy o wrzucanie datków do puszki w szkole. Jeżeli ktoś chce wpłacić darowiznę, odsyłam do strony fundacji.

      https://szlachetnygest.pl/igorek

      https://szlachetnygest.pl/marysia

       

       

      Koordynator: Agnieszka Mierzwa

     • Konkurs na Kartkę Walentynkową

     • Drodzy Uczniowie!
      Ogłaszamy konkurs dla klas 0-8 na samodzielnie wykonaną Kartkę Walentynkową. Prace będą oceniać przedstawiciele Samorządu oraz nauczyciele organizatorzy. Prace należy składać w formie papierowej w szkole, do nauczycieli organizatorów.


      Termin dostarczania prac do 12 lutego.
      Czekamy na Wasze ciekawe pomysły, a na zwycięzców jak zwykle czekają nagrody.

      Główny cel konkursu

       

      Celem konkursu jest uczczenie Dnia Świętego Walentego, rozwój poczucia estetyki, pomysłowości i kreatywności plastycznej, rozwijanie zdolności manualnych oraz uwrażliwienie na poezję, rymy, wiersze w mowie ojczystej.

       

      Regulamin konkursu:

       

      1. Każdy uczestnik może dostarczyć jedną Kartkę Walentynkową.
      2. Kartka może być wykonana dowolną techniką (rysunek, praca malowana farbami, wyklejanka, praca wykonana pastelami i inne).
      3. Motyw pracy powinien skupiać się wokół Dnia Świętego Walentego.
      4. Maksymalny format kartki-A4.
      5. Kartka Walentynkowa może być całościowa jak i rozkładana, gdzie po rozłożeniu musi zostać zachowany format A4.
      6. Praca powinna zawierać krótki tekst pisany w języku polskim dotyczący Walentynek (wiersz, rym, sengtencja).
      7. Organizator zastrzega sobie prawo zatrzymania dostarczonych prac.

      Organizatorzy: p. Agnieszka Mierzwa, p.  Barbara Dec-Kozdroń,

      p. Lucyna Władek, p. Renata Bałanda, p.  Małgorzata Piskorz

      autor artykuły: p. A. Mierzwa

     • Kiermasz z okazji Mikołajek

     • podsumowanie przedsięwzięcia

      04 i 05 grudnia w Mołodyczu odbył się "Kiermasz Mikołajkowy" zorganizowany przez z p. Angelikę Tomaszek, p. Gabrielę Styś, p. Józefę Soliszewską wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Mołodyczu.

      Podczas kiermaszu można było nabyć pyszne ciasta, kartki, bombki  i inne ozdoby świąteczne. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na planowaną wycieczkę do Warszawy i działalność Samorządu Uczniowskiego.

      Uzyskana kwota to 1 606 zł 

      Dziękujemy za włączenie się w organizację kiermaszu:

      ks. Andrzejowi Kuzio,

      p. Marii Dudek,

      p. Dorocie Maciurzyńskiej

      oraz p. Agnieszce Gloc,

      oraz WSZYSTKIM, którzy wspomogli nasze przedsięwzięcie.

       

      Organizatorzy

      autor artykułu: p. A. Tomaszek