• „Pośród niesnasków Pan Bóg uderza...” – Narodowe Czytanie 2020 w szkole

          • Od 2012 roku organizuje się corocznie Narodowe Czytanie – akcję społeczną propagującą znajomość literatury narodowej, w której obszerne  fragmenty dzieł odczytywane są publicznie, również w środkach masowego przekazu. W tym roku czytane były dzieła Juliusza Słowackiego – polskiego poety, dramaturga, przedstawiciela Romantyzmu. Nasza szkoła przyłączyła się do tej inicjatywy. W październiku  zostało zorganizowane czytanie utworów Juliusza Słowackiego.

            Na początku klasa V oraz Oliwia Kuca z klasy VII zaprezentowały  dwa znane wiersze poety „Testament mój” oraz „Pośród niesnasków Pan Bóg uderza...”

            Po czym klasa ósma przybliżyła fragmenty „Balladyny”- opatrzone efektami specjalnymi. Na zakończenie klasa III przeczytała wiersz „W pamiętniku Zofii Bobrówny” oraz „Balladę”.

            W przygotowanie imprezy zaangażowali się uczniowie wyżej wymienionych klas.  Nikola Rokosz wybrała do czytania fragmenty „Balladyny”, a Szymon Walerianowicz wykonał plakat ilustrujący główne bohaterki dramatu Juliusza Słowackiego Balladynę i Alinę. Uczniowie wykazali się również inwencją w interpretacji głosowej tekstu, charakteryzacji oraz choreografii. Inicjatywa spotkała się z aprobatą społeczności szkolnej.

            Nad całością opiekę sprawowali nauczyciele: Angelika Tomaszek, Waleria Borowik, Dorota Bednarz, Beata Walerianowicz-Hemperek.

            Uroczystość odbyła się z zachowaniem reżimu sanitarnego w związku z pandemią.

            Więcej zdjęć z tego wydarzenia w albumie fotograficznym.

          • WAŻNE! GŁOSOWANIE W TOKU!

          • Szkoła przystąpiła do konkursu 1000 powodów, by czytać, w którym można wygrać książki do biblioteki szkolnej.

            Prosimy wesprzyjcie nasze zbiory biblioteczne!!!

            Wygrana zależy od nas!  Głosowanie się rozpoczęło. Będzie trwać do 2 grudnia 2020 r. Głosujemy codziennie. Jeden głos każdego dnia.

            Poproście rodziców, dziadków oraz innych krewnych o wsparcie dla naszej biblioteki.

             

            JAK GŁOSOWAĆ?

             

            1. Wejdź na stronę https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj
            2. Odszukaj plakat szkoły – zdjęcie powyżej.
            3. Kliknij w niebieskie  pole pod plakatem z napisem „Zagłosuj w aplikacji Empik”
            4. Wpisz swojego e-maila i wyślij głos.
            5. Potwierdź głos -klikając w link, który otrzymasz na podanego e-maila.
            6. Pobierz aplikację i głosuj każdego dnia.

            JAK POBRAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ?

            1. Kliknij w wybraną aplikację na stronie https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj
            2. Pobierz ją na telefon.

                  3. Zarejestruj się i głosuj.

                  4. PAMIĘTAJ JEDEN GŁOS KAŻDEGO DNIA!!!!  

             

            ZASADY GŁOSOWANIA

             Głosujący mogą oddawać jeden głos na Prace Konkursowe w każdym dniu trwania Głosowania.  Pamiętajmy - jeden głos każdego dnia. Zabronione jest korzystanie przez Głosujących z metod gromadzenia głosów (oddawania głosów) takich jak: korzystanie z programów, skryptów lub innych narzędzi automatyzujących proces oddawania głosów, w tym w szczególności wykorzystywanie do głosowania fikcyjnych kont (poprzez konto fikcyjne należy rozmieć konto służące tylko do oddania kolejnego głosu i obejścia limitu jednego głosu dziennie) lub dokonywanie zmiany adresu IP Głosującego.

            Dziękujemy za wsparcie.

            S.U.

          • Konkursy dla każdego

          • Konkurs Armada 2020

            Celem konkursu jest propagowanie polskich tradycji marynistycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

            Uczniowie biorący udział w konkursie proszeni są o wykonanie pracy plastycznej (wykonanej w dowolnej technice – malarstwo, rysunek, collage w orientacji poziomej) związanej z historią polskiego okrętu wojennego Błyskawica.

            Krótka historia polskiego niszczyciela Błyskawica jest zamieszczona na przygotowanej karcie konkursowej w formacie PDF, dostępna jest również na naszej stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl zakładka Konkursy.

            Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl/konkursy/

            Konkurs ARMADA 2020 odbywa się za pośrednictwem Internetu. Wszystkie prace muszą być dostarczone po uprzednim zeskanowaniu i przesłane do 20 grudnia 2020 roku. Zeskanowane prace powinny być zapisane w formacie PDF lub JPG w rozdzielczości 300 DPI. Wielkość pracy to format A4.Prace konkursowe prosimy przesłać na adres e-mailowy: okretypodwodne@op.pl Więcej informacji na temat konkursu dostępne jest na stronie www.okretypodwodne.edu.pl.  Wszystkie nadesłane prace zostaną opublikowane w albumie ARMADA 2020.

            Konkurs jest pod honorowym patronem:

            - Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni- Stowarzyszenie RdDiM (Razem dla Dzieci i Młodzieży)- Wydawnictwo Rebis 

            Organizatorami konkurs są:

            Witryna historyczno-marynistyczna www.okretypodwodne.edu.pl oraz

            Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek z Ostrowa Wielkopolskiego.

            Pliki do pobrania:

            Armada_2020.pdf

            ORP-Blyskawica_-_historia_okretu.pdf


            Konkursy Wojewody Podkarpackiego

            Konkursy on-line w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017 – 2022. Są to:

            konkurs fotograficzny pt. „Polska jest w nas”, w ramach projektu pt. „Niepodległa – Umiłowana Ojczyzna”,

            konkurs wideo pt. „Wywiad ze świadkiem historii”, w ramach projektu pt. „Niepodległa – Bohaterstwo Pokoleń”.

            Konkursy skierowane są do dzieci i młodzieży, dorosłych zamieszkujących teren województwa podkarpackiego oraz polskiej mniejszości narodowej zamieszkującej teren obwodu lwowskiego na Ukrainie. Ich celem jest upowszechnienie wiedzy historycznej na temat postaci, których działania przyczyniły się do odzyskania przez Polskę suwerenności oraz wydarzeń, które ukształtowały polskie pejzaże czyli m.in.: odzyskanie dostępu do morza, powstania i plebiscyty na Górnym Śląsku, na Warmii, Mazurach i Powiślu oraz propagowanie wartości patriotycznych.

            Polska_jest_w_nas.DOCX

            wywiad_ze_swiadkiem.DOCX

          • Informacja

          • Informujemy, że w związku z decyzją MEN określającą nową strategię profilaktyki przeciw COVID-19  od 24 pażdzienika do 8 listopada 2020 r. zostaną zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII, nauka będzie odbywała się w formie zdalnej. Uczniowie zobowiązani są do codziennego logowania się na e-dziennik, zapoznawania się z zadaniami itp.

            Jednocześnie informujemy, że oddział przedszkolny i klasy I-III funkcjonują bez zmian.

          • Baterie zbieramy- wspólnie o środowisko dbamy

          • 16 października br. nasza szkoła przystąpiła do I-szej edycji II -go cyklu  Konkursu „EDUKUJEMY-POMAGAMY” organizowanego przez Organizację Odzysku S.A. REBA.

            Celem konkursu jest zbieranie zużytych  baterii i akumulatorów.  Czas trwania konkursu od teraz do
            31 marca 2021r. Prosimy o zbieranie w/w baterii  i przynoszenie do szkoły, im więcej tym lepiej. 

            Projekt plakatu  dotyczący potrzeby i konieczności zbiórki baterii  (zamieszczony powyżej) przygotowała uczennica klasy VIII Nikola Rokosz. Dziękujemy.  

            Opiekun: Barbara Dec-Kozdroń

          • Ślubowanie

          • 15 października 2020r. w Szkole Podstawowej w Mołodyczu odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na ucznia przez dyrektora szkoły Jana Kucę. Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny przygotowany przez wychowawcę klasy Małgorzatę Piskorz. Nowych uczniów obdarzyła prezentami klasa druga, a starsi uczniowie zapewnili, że w trudnych chwilach zawsze pierwszakom pomogą. Więcej zdjęć w albumie.

          • Dziękujemy za...

          • 13 października dzieci i młodzież z naszej szkoły uczciły Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji spotkaliśmy się na uroczystym apelu upamiętniającym to święto.

            Zważając na panujące zagrożenie program artystyczny przedstawiany był w dwóch grupach, najpierw obejrzały go dzieci młodsze (klasy 0-3), po nich klasy starsze (IV-VIII).

            I tak "zerówka" zaśpiewała nauczycielom piosenkę pt.” Nauczyciel dobrze wie”. Po piosence uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez klasy starsze. Prezentacja zawierała wiele zdjęć i podziękowań kochanym nauczycielom za lata pracy, uśmiech, serce.

            Podczas apelu wręczony został pamiątkowy dyplom pani Angelice Tomaszek za zwycięstwo w głosowaniu na "Najlepszego nauczyciela roku szkolnego 2019/2020" (konkurs przeprowadzony we wszystkich klasach przez SU).

            Na koniec uczennice Julia i Aleksandra Krzemień, zagrały na fletach „Sto lat” wszystkim pracownikom szkoły. Uczeniowie klasy IV i V wręczyli także nauczycielom i obsłudze, własnoręcznie wykonane pudełeczka wraz ze słodkością.

            W tym dniu w naszej szkole gościliśmy również delegację z gminy wraz z panem wójtem Marianem Ryznarem, który złożył wszystkim nauczycielom życzenia z okazji ich święta i wręczył kwiaty całemu gronu pedagogicznemu.

             

            Uroczystość przygotowana przez: Agnieszka Mierzwa, Angelika Tomaszek, Irena Szwajczak, SU.

          • Tak świętowano...

          • 30.09.2020r  w godzinach południowych zorganizowano w Radawie w restauracji   Leśna Polana  spotkanie   z okazji Dnia Chłopaka . Pyszna pizza, lody waniliowo-czekoladowe, a następnie gry i zabawy  na świeżym powietrzu.   Aż szkoda było wracać do domu. Opiekunowie: B.Dec-Kozdroń , A.Gloc, M.Machnicka, G.Zbożeń

          • Tik- tak

          • Uczniowie klasy 4 na zajęciach rozwijających wspólnie dekorowali zakupiony, drewniany przedmiot do zdobienia. Tematem przewodnim zajęć był zegar, a techniką jaką użyli było decoupage. To metoda zdobnicza polegającą na przyklejaniu- na odpowiednio spreparowaną powierzchnię - wzoru wyciętego z papieru lub serwetki. Efekt pracy na zdjęciu,  a zegar będzie stanowił dekorację klasy. Mam nadzieję, że uczniom na tyle spodobało się ich dzieło, że będą chcieli tworzyć ich znacznie więcej :)

            Prowadząca- A. Tomaszek

          • Wiadomości z klasy VI

          • W dniu 24.09.2020r. na godzinie wychowawczej samorząd klasy przygotował ognisko integrujące zespół klasowy. Kiełbaski były pyszne a zabawa wspaniała.  Opiekunowie B. Dec-Kozdroń, A. Gloc

          • "Odbicie duszy, zwierciadło serca"

          • W związku z Międzynarodowym Dniem Postaci z Bajek, który jest obchodzony 5 listopada, zapraszamy uczniów szkół podstawowych i przedszkoli do udziału w  ogólnopolskim konkursie plastycznym  „Odbicie duszy, zwierciadło serca – baśniowy portret w ramie zamknięty”  pod  honorowym patronatem Burmistrza Ropczyc oraz TVP3 Rzeszów. Na zwycięzców czekają nagrody!   


            Regulaminkonkursuogolnopolskiego-2020.pdf


          • Aktywny Dzień Chłopaka

          • W ostatni wrześniowy piątek, uczniowie klas 3,4,5 udali się do pobliskiej Radawy, aby uczcić świeto małych "mężczyzn" oraz pokazać jak można aktywnie spędzać wolny czas. Pogoda dopisała więc były gry, zabawy na świeżym powietrzu. Niektórym uczestnikom wyjazdu bardzo się poszczęsciło i w nieplanowanym grzybobraniu znaleźli kilka okazów kań. Na zaproszenie gościł u nas leśniczy z Nadleśnictwa Sieniawa - pan Hubert Dec, który opowiadał o swojej pracy, uświadamiał jak ogromne znaczenie mają lasy - gospodarcze, społeczne i przyrodnicze. Przy okazji "sprawdził" wiedzę naszych podopiecznych na temat lasu i ku jego zaskoczeniu okazała się ona imponująca. Nasi uczniowie gościli także w restauracji "Leśna Polana", gdzie po zjedzeniu pizzy mieli siły, aby wyruszyć na spacer, który zakończył się lodami i zabawą na dmuchańcach. Opiekunowie: A. Tomaszek, A. Mierzwa, W. Borowik

            Więcej zdjęć w albumie.

          • Webinary- weź udział

          • Zachęcamy uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w drugiej edycji darmowych warsztatów programowania "Zaprogramuj Swoją Przyszłość". Informujemy, że tworzone są kolejne grupy słuchaczy w wieku od 11 do 18 lat,  do 30 września 2020 r.

            W przypadku zainteresowania uczestnictwem, prosi się uczniów o zapoznanie się ze szczegółami oferty:

            https://www.zaprogramowani.com/zaprogramuj-swoja-przyszlosc/

            Poinformuj nauczyciela informatyki i zapisz się na webinaria:

            https://www.zaprogramowani.com/zapisy/

          • Smoothie ze szpinakiem czy nutellą?

          • 21 września na godzinie wychowawczej w klasie V poruszyliśmy tematykę związaną ze zdrowym żywieniem, a dokładnie uczniowie wykonali owocowe smoothie. Do tego wcale nie trzeba wiele, wystarczy mieć:  blender , kilka owoców, odrobinę  wody,  do tego szczypta wyobraźni i zdrowy, świeży, kolorowy napój gotowy!  Kto nie wierzy niech obejrzy nasze zdjęcia, a najlepiej niech sam przygotuje smoothie i dołączy do grona jego zwolenników! Należy dodać, że uczniowie chętnie pili napoje. Pierwszy wykonany został z połączenia owoców i szpinaku, drugi z owoców i nutelli. Tym samym można śmiało obalić mit, że dzieci nie lubią owoców.

             

            Smoothie – zmiksowany napój na bazie owoców i warzyw, o gęstej i kremowej konsystencji.

            Najczęściej przygotowuje się je, miksując świeże owoce i warzywa z lodemwodą lub sokiem owocowym lub warzywnym, aż do uzyskania gładkości. Dopuszcza się także dodawanie innych składników: mioduprzypraworzechów, soku z cytryny, nasion chiasiemienia lnianegooleju kokosowegooleju lnianego.

             

            Więcej zdjęć w albumie.

          • Konkurs rozstrzygnięty

          • Wyniki Szkolnego Konkursu fotograficznego "W promieniach lata":

            kategoria 0-III

            1. miejsce Antoni Cienki

            2. miejsce Szymon Winiarz

            3. miejsce Filip Winiarz

            kategoria IV-VIII

            1. miejsce Karina Marszałek

            2. miejsce Klaudia Winiarz

            3. miejsce ex aequo Andżelika Sokół i  Kacper Bigaj

            Wręczenie dyplomów i nagród w szkole.

            Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wzięcie udziału w konkursie. Zachęcamy również do kolejnych konkursów.

            Organizatorzy: dyr J. Kuca, A. Tomaszek

          • Office 365 w szkole – informacja dla rodzica lub opiekuna o założeniu konta

          • Szanowni Państwo,

            W związku z panującą obecnie sytuacją epidemiologiczną w kraju i ewentualną koniecznością przejścia na nauczanie zdalne, prosimy Państwa o wyrażenie zgody na założenie uczniowi konta  i przekazanie jej wychowawcy klasy. Konto jest zakładane na okres od dnia 01.10.2020 r.  do dnia ukończenia przez ucznia nauki w Szkole Podstawowej w Mołodyczu (najdłużej).

            Pakiet narzędzi firmy Microsoft, ułatwia pracę w szkole i jest używany przez kilkadziesiąt milionów uczniów i nauczycieli na całym świecie. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mołodyczu będą korzystać ze swojego konta do wykonywania zadań szkolnych, komunikowania się z nauczycielami i nauki umiejętności potrzebnych do uczestniczenia w społeczności internetowej XXI wieku. Ponadto jest to okazja do pozyskania nieodpłatnego dostępu do pakietu Office 365 w wersji online.

            W naszej szkole uczniowie będą mogli korzystać z następujących usług firmy Microsoft:

            • OneDrive
            • Outlook
            • SharePoint 509776801
            • Teams
            • Office 365
            • konto pocztowe

             

            Informacje dla rodziców i opiekunów na temat Microsoft Office 365

            Jakie dane osobowe gromadzi Microsoft?

            W ramach tworzenia konta ucznia Szkoła Podstawowa w Mołodyczu może udostępniać firmie Microsoft niektóre dane osobowe ucznia, na przykład: imię i nazwisko, klasę, utworzony adres e-mail i hasło.

            Jak Microsoft wykorzystuje te informacje?

            Firma Microsoft używa danych osobowych uczniów do udostępniania, obsługi i ochrony podstawowych usług Office 365. Microsoft nie wyświetla reklam w obrębie podstawowego zestawu usług ani nie używa danych osobowych pochodzących z tych usług do celów reklamowych.

            Co mam zrobić, jeśli nadal mam pytania lub chcę dowiedzieć się więcej?

            W przypadku pytań związanych z prawami rodziców lub używaniem przez nas kont Office 365 należy skontaktować się z Dyrektorem Szkoły.

             

            KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

            W SZKOLE PODSTAWOWEJ W MOŁODYCZU

            DLA RODZICÓW I OPIEKUNÓW UCZNIÓW

            KORZYSTAJĄCYCH Z KONTA MICROSOFT W RAMACH PAKIETU OFFICE 365.

             

            W związku z wejściem w życie z dniem 25 maja 2018 roku przepisów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych – Dziennik Urzędowy UE L 119 – dalej: RODO), Administrator Danych zapewnia określone w tych przepisach standardy ochronyi właściwe postępowanie z danymi osobowymi. Zgodnie z art. 13 ust. 1 i 2 ww. rozporządzenia informujemy, że:

            • Administratorem danych osobowych uczniów (oraz ich opiekunów) korzystających z konta Microsoft w ramach pakietu Office 365 jest Szkoła Podstawowa w Mołodyczu ,Mołodycz 84, 37-523 Radawa, e-mail: szkola_molodycz@o2.pl.
            • Cele przetwarzania danych osobowych uczniów  korzystających z konta Microsoft w ramachpakietu Office 365:
            • organizacja nauki w trybie zdalnym na podstawie przesłanki określonej w art. 6 ust. 1 lit. c) Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych – RODO w związku Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. w sprawie szczególnych rozwiązań w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczeniem COVID-19 (Dz.U. 2020.493) oraz ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo oświatowe (Dz. U. z 2019 r. poz. 1148, 1078, 1287, 1680, 1681, 1818, 2197 i 2248 oraz z 2020 r. poz. 374)
            • Podanie danych jest konieczne do utworzenia i korzystania ze szkolnego konta Microsoft w ramach pakietu Office 365.
            • Opiekunowi ucznia przysługują prawa:
            • dostępu do dotyczących ucznia danych oraz otrzymania ich kopii,
            • sprostowania (poprawiania) danych,
            • usunięcia danych (zgodnie z uwarunkowaniami określonymi w art. 17 RODO),
            • do ograniczenia przetwarzania danych,
            • do przenoszenia danych (zgodnie z uwarunkowaniami określonymi w art. 20 RODO),
            • wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych (zgodnie z uwarunkowaniami określonymi w art. 21 RODO),
            • wniesienia skargi do organu nadzorczego, którym jest Prezes Urzędu Ochrony Danych
            • Dane osobowe uczniów korzystających z konta Microsoft w ramach pakietu Office 365 będąprzechowywane do czasu funkcjonowania szkolnych kont Microsoft w ramach pakietu Office 365 jednak nie dłużej niż do ukończenia szkoły.
            • Administrator Danych udostępnia firmie Microsoft niektóre dane osobowe uczniów korzystających z konta Microsoft, w szczególności ich: imię i nazwisko, klasę, utworzony adres e-mail i hasło do niego.
            • Dane osobowe uczniów korzystających z konta Microsoft mogą zostać udostępnione podmiotom upoważnionym na podstawie przepisów prawa oraz podwykonawcom związanym ze Szkołą Podstawową w Mołodyczu umowami powierzenia przetwarzania danych.
            • Dotyczące ucznia dane osobowe nie podlegają zautomatyzowanemu podejmowaniu decyzji przez Szkołę Podstawową w Mołodyczu, w tym profilowaniu.
            • Administrator Danych deklaruje, że nie przekazuje i nie zamierza przekazywać danych osobowych uczniów korzystających z konta Microsoft do państwa trzeciego lub organizacji międzynarodowej.

             

             

          • Szkolny konkurs fotograficzny- termin: 11 września

          • 'W promieniach lata"

            Zachęcamy uczniów naszej szkoły do fotografowania otaczającego nas świata i miejsc, w których żyjemy.  Celem konkursu jest ukazanie największych atrakcji Podkarpacia. W tej odsłonie oczekujemy na fotki z atrakcjami w letnim, słonecznym wydaniu. Zdjęcia mogą przedstawiać zarówno atrakcje przyrodnicze, miejskie zabytki, jak i krajobrazy. Prosimy o zapoznanie się z regulaminem: lato-_konkurs_fofograficzny.pdf

            Koordynatorzy: J. Kuca, A. Tomaszek

          • Lepsza szkoła

          • Projekt "Lepsza szkoła" ma na celu badanie efektywności nauczania matematyki i jest prowadzony przy współpracy z Gdańskim Wydawnictwem Oświatowym. Przeprowadzono trzy sesje (testy) dla uczniów klas IV-VIII, które były przygotowane przez zespół nauczycieli matematyki z całego kraju. Wyniki wpisywano do systemu. Wszystkie osiągniecia uczniów były analizowane i porównywane z wynikami innych na tle województwa i całej Polski. Analizę postępów (progress) przekazano uczniom i ich rodzicom. 

            W tym roku szkolnym 2020/2021 będziemy kontynuować ten projekt. "Lepsza szkoła" przyczynia się do podnoszenia jakości pracy szkoły.

            B. Dec-Kozdroń