• Sukcesy sportowe

     • 20 września uczniowie uczestniczyli w Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych w Pruchniku (Kubaszek I., Winiarz B. , Walerianowicz Sz.)

      30 października w Szówsku odbył się trening koszykówki młodzieży szkolnej. Nasza drużyna zdobyła II miejsce.

      16 listopada w Wiązownicy odbył się turniej tenisła stołowego młodzieży szkolnej. Druzyna dziewcząt: M. Woźny i A. Cienki zdobyły II miejsce, drużyna chłopców: K. Sokół, F. Ziejło, M. Niemiec- także II miejsce. Opieka: pani Renata Bałanda

       

     • Andrzejki

     • W naszej szkole zabawa andrzejkowa odbyła się 29 listopada. Była to okazja do wspólnej zabawy, z zachowaniem szacunku do tradycji ludowych. Zabawa była zorganizowana przez Samorząd Uczniowski przy współudziale Rady Rodziców, która zatroszczyła się o poczęstunek, a Samorząd Uczniowski zadbał o odświętną dekorację,  zorganizował muzykę i wróżby andrzejkowe. Zabawa andrzejkowa miała na celu zintegrowanie uczniów oraz pozostawienie po sobie pozytywnych wspomnień, dostarczając wszystkim miłych wrażeń. Zdjęcia w albumie.

     • "Ku niepodległości"

     • 21 listopada naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny pt: „Ku niepodległości”. Panowie w strojach żołnierza i mundurze galowym Józefa Piłsudskiego zaprezentowali naszym uczniom wesołą lekcję historii upamiętniającą dążenia Polaków do niepodległości, stroje z epoki, ekwipunek i uzbrojenie, kulturę i sztukę patriotyczną. Wszyscy świetnie się bawili i zapamiętali wiele istotnych informacji związanych z historią.

      Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony grupy:

      https://rekonstrukto.webs.com/

     • Dla Przytuliska

     • Zakończyła się zbiórka karmy dla zwierzaków z przytuliska w Wiązownicy. Nasi uczniowie, pod opieką Samorządu Uczniowskiego, gorliwie gromadzili suchą i mokrą karmę, ryż, makarony, koce, miski i smycze. Każda klasa począwszy od najmłodszych z powagą i sercem podeszła do akcji. Zebrane produkty zostały przekazane do Lecznicy w Szówsku, z której trafią do potrzebujących mieszkańców przytuliska. Samorząd dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę. Dzięki Wam zima dla tych stworzeń będzie łagodniejsza.

     • Pierwsze koty za płoty...

     • 20 listopada, dla niektórych uczennic z naszej szkoły, odbyły się pierwsze warsztaty plastyczno- techniczne. Tym razem  pt: „Szkatułka”. Uczennice przyniosły „surowe” szkatułki i na nich, w kilku etapach, tworzyły swoje pierwsze dzieła. Nie była to prosta praca, ponieważ wymagała dokładności, koncentracji i sprawności manualnej. Efekty prezentuję w albumie fotograficznym „Pierwsze koty za płoty…”.

      Zajęcia plastyczne uchodzące często jedynie za zwykłą zabawę mogą, realizować wiele zadań i celów ważnych dla rozwijającego się młodego człowieka.

      Twórczość plastyczna na każdym etapie rozwoju daje dziecku możliwość samodzielnego badania, poszukiwania i odkrywania otaczającej go rzeczywistości. Wszystkie te czynności prowadzą do rozwoju jednostki w sferze:

      • poznawczej,
      • emocjonalno-motywacyjnej,
      • i działaniowej.

      Działania plastyczne stymulują i rozwijają wrażliwość wzrokową, dotykową i słuchową, rozwijają spostrzegawczość oraz  koncentrację uwagi. Oprócz tego budzą i rozwijają ciekawość poznawczą, zachęcają do podejmowania inicjatywy, rozwijają samodzielność oraz wytrwałość. Mam nadzieję, ze nie będą to ich ostatnie zajęcia.

      Szczególne podziękowania za pomoc dla p. Sabiny Kuty oraz dla uczennic: K. Sokół i O. Winiarz.

      Prowadząca: A. Tomaszek- Wysocka

     • Dyskoteka z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości

     • W dniu 13 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Impreza miała charakter patriotyczny. Wystrój sali tanecznej przygotowany był w barwach narodowych, tj. wisiały biało-czerwone łańcuchy i baloniki również w tych kolorach. Dzieci także były ubrane w stroje biało -czerwone. Wszyscy świetnie się bawili, a zmęczeni mogli posilić się pizzą. Cała zabawa była sponsorowana przez Wójta Gminy p. Mariana Jerzego Ryznara.

      Serdecznie dziękujemy za możliwość skorzystania ze świetnej zabawy!

     • XII Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej

     • 7 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Wiązownicy odbył się XII Przegląd Pieśni Patriotycznej, nad którym patronat przejął, jak co roku Wójt Gminy Wiązownica Marian Jerzy Ryznar. Na scenie wystąpili uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Wiązownica; 18 solistów oraz 13 zespołów wokalnych.

      Szkołę w Mołodyczu reprezentowała uczennica z klasy VIII Marlena Woźny. Przy akompaniamencie gitary zaśpiewała piosenkę "Major Ponury" zajmując II miejsce w kategorii soliści klas VIII i gimnazjum.

      Jury oceniało muzykalność, technikę śpiewu oraz umiejętność interpretacji. Najlepsi wykonawcy wystąpili 11 listopada 2018r. na scenie GCK w Wiązownicy podczas Koncertu Laureatów. Po wysłuchaniu najlepszych wykonawców wręczono nagrody i wyróżnienia, a dokonał tego Wójt Gminy Marian Jerzy Ryznar. Na koniec wspólnie odśpiewali Rotę. Naszej uczennicy Marlenie Woźny gratulujemy i życzymy podobnych sukcesów. Naszą reprezentantkę do konkursu przygotowała p. Sabina Kuta.

     • Rekord dla Niepodległej

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mołodyczu uczcili okrągłą, 100 rocznicę oswobodzenia się naszego kraju spod rządów zaborców. Z tej okazji uczniowie „zerówki” oraz klasa siódma przygotowali krótką inscenizację o tematyce niepodległościowej. W tym miejscu dziękujemy również naszej koleżance Marlenie Woźny za piękną interpretację piosenki harcerskiej pt. ”Major Ponury”. Po krótkim apelu uczniowie naszej szkoły uroczyście odśpiewali hymn narodowy w ramach bicia rekordu ogólnopolskiego „Hymn dla Niepodległej”.

      Następnie, jako prezent dla naszej Ojczyzny, wszyscy uczniowie wspólnie wykonali z papieru biało - czerwony łańcuch. Zapraszamy do albumu.

     • Klown w szkole

     • 07 listopada gościliśmy klowna Waldusia. Zapraszamy do fotorelacji w albumie.

     • Znicze na kresy

     • Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów i Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu składają serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom, dzięki którym w dniu 1 listopada 2018 r.  zapłonęły znicze na Cmentarzu Obrońców Lwowa, a także na innych kresowych cmentarzach.

      5 października zakończyła się zbiórka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski SP w Mołodyczu, w której uczniowie naszej szkoły zbierali fundusze na zakup zniczy na Kresy. Zebrano kwotę 175,40 zł. Pieniądze następnie zostały przekazane Stowarzyszeniu Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu, które zajmowało się zakupem biało- czerwonych zniczy. Następnie znicze zostały przekazane Polskiemu Towarzystwu Opieki nad Grobami Wojskowymi we Lwowie- opiekunom Cmentarza Obrońców Lwowa, którzy z młodzieżą lwowską w dniu 1 listopada zapalili znicze między innymi na cmentarzu Obrońców Lwowa. Znicze trafiły również do kościołów polskich na Kresach.
      SU- serdecznie dziękuje za udział w akcji!!!

     • Konkurs plastyczny

     • Z radością informujemy o KONKURSIE - “Mój wymarzony lizak – PODKARPACKIE I MAŁOPOLSKIE” - organizowanym przez Muzeum Lizaka oraz Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Jaśle. Do zabawy zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Aby wziąć udział, należy stworzyć pracę plastyczną na temat: Mój wymarzony lizak” w dowolnej technice płaskiej, np. rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyjątkiem technik nietrwałych oraz komputerowych i przestrzennych) oraz spełnić wymogi formalne, zgodnie z regulaminem. 

      Nagroda Główna: Bezpłatny wstęp całej grupy/klasy Laureata konkursu do Muzeum Lizaka, połączony z wyrobem własnych lizaków oraz obiadem w restauracji „u Schabińskiej”. 

      http://www.uschabinskiej.pl/muzeum_lizaka.html 

      https://www.facebook.com/muzeumlizaka/ 

      Regulamin poniżej:

      regulamin_konkursu-_lizak.pdf

       

     • Konkurs na najlepsze przebrania

     • 31 października, w przeddzień uroczystości Wszystkich Świętych, kolejny raz w Mołodyczu odbył się „Bal Wszystkich Świętych”. Niestety w tym roku, w porównaniu do poprzedniego, grono wszystkich świętych nieco pomniejszyło się. Świeci byli przebrani za swoich patronów, o których mieli powiedzieć parę słów. Jury, mające wyłonić najlepszego świętego, oceniało nie tylko strój, ale również prezentację i wystąpienie. I tak do grona wszystkich świętych zaliczyliśmy uczniów:

      1. Marcel Woźny- św. Antoni
      2. Ola Brudniak- św. Karolina Kózka
      3. Karina Marszałek- św. Karina
      4. Gabrysia Mac- św. Hiacynta
      5. Iza Machnicka- św. Królowa Izabela
      6. Lena Kiełbasa- św. Królowa Jadwiga
      7. Antoś Cienki- św. Stanisław Kostka
      8. Dominik Kolasa- św. Dominik
      9. Natalia Pryjda- św. Maria
      10. Karolina Zagrobelny- św. Karolina Kózka

      Z tego grona jury wyłoniło zwycięzców.

      I miejsce Marcel Woźny i Antoni Cienki

      II miejsce Lena Kiełbasa

      III miejsce Dominik Kolasa

      Każdy święty został obdarowany cukierkami i słodyczami. Za cukierki i słodycze dla świętych samorząd dziękuje księdzu proboszczowi. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku znów wróci moda na „świętego”.

      Organizator: Samorząd Uczniowski.

     • Dzień papieski- 18 października

     • W tym roku obchodziliśmy 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia, której honorowym gościem był Pan Wójt Marian Jerzy Ryznar. Pan Wójt w kilku zdaniach podkreślił jak wielkim darem dla narodu polskiego i świata była osoba Jana Pawła II. Celem uroczystości było oddanie hołdu Janowi Pawłowi II i wielkie dziękczynienie Bogu za postać papieża. Młodzież naszej szkoły przypomniała nauczanie papieskie, że warto być świętym, a nawet trzeba, bo takie jest nasze główne zadanie. Już tu na ziemi mamy i możemy nim zostać. Jan Paweł II wyniósł na ołtarze najwięcej osób, pokazując nam tym samym, że osiągnięcie świętości jest możliwe w codzienności.

      Zdjęcia w albumie

     • Środowy wyjazd

     • 17 października, klasy starsze wybrały się do kina Helios w Rzeszowie, by poznać historię Dywizjonu 303. Filmowa adaptacja książki Arkadego Fiedlera opowiada historię najważniejszych pilotów Dywizjonu 303, którzy początkowo niedoceniani i wyśmiewani przez Anglików, stali się legendą. Film przenosi nas w realia ówczesnej wojennej rzeczywistości, która wymagała od wszystkich poświęcenia i ogromnej odwagi. Przed seansem wysłuchaliśmy przedstawiciela IPN, który opowiedział nam historię powstania jednostki. Film przypomniał wszystkim jak ważnym jest patriotyzm, poświęcenie, bezinteresowność.  Następnie  uczniowie udali się do japońskiej restauracji w Jarosławiu "Take Sushi" na pokaz i degustację sushi. Rodzajów było kilka, po każdym przekąską był "płatek" imbiru. Dodatkowo smak potraw wzbogacał sos sojowy i ostre wasabi- chrzan japoński. Po skosztowaniu okazało się, że ta potrawa zyskała nowych zwolenników. Kierownik wycieczki: p. A. Tomaszek-Wysocka, opiekunowie:panie: A. Mierzwa, W. Borowik.

      Zdjęcia w albumie.

     • Dzień Edukacji Narodowej- fotorelacja

     • Uczniowie klas pierwszych są już pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Strój galowy uczniów, dekoracja sali, wszystko przygotowane po to, aby święto pierwszaków wypadło jak najbardziej uroczyście. Zanim nastąpiła ceremonia pasowania, uczniowie wykazali się wiedzą, umiejętnościami artystycznymi- udowodnili, że potrafią śpiewać i recytować wiersze. Po ślubowaniu każdy z pierwszaków został pasowany na ucznia przez Pana dyrektora, specjalnym ołówkiem. Po ceremonii dzieci pozowały do fotografii grupowych i indywidualnych i udali się na specjalnie przygotowany dla nich poczęstunek. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie fotograficznym.

     • Stadion młodych

     • W sobotę 6 października młodzież z Mołodycza i Radawy wraz z rówieśnikami z Wiązownicy i Radymna pod opieką ks. Krzysztofa Szyndlera i Pani Sabiny Kuty, pojechała na Stadion Młodych do Warszawy. Wyjechaliśmy o 5.30, a na miejscu byliśmy w południe. Spotkanie odbywało się na Stadionie Narodowym w Warszawie. Hasło spotkania brzmiało ''Młodzież, wiara i rozpoznawanie powołania.'' 

      Stadion Młodych odbył się trzy dni po rozpoczęciu  synodu w Rzymie i był rodzajem odpowiedzi na zachętę biskupów do tego, by bieżący rok w kościele poświęcić młodzieży i przeżyć go wspólnie z nią. Głównym organizatorem był ks. Rafał Jarosiński, znany także z inicjatywy SMS z nieba. Konferencje i świadectwa głosili między innymi ks. abp Grzegorz Ryś, Marcin Jakimowicz, Magdalena Plucner, Andrzej Sowa ''Kogut'' oraz Marcin Zieliński, a wszystko było przeplatane koncertami zespołów chrześcijańskich takich jak TGD, Gospel Rain & Chór dla Jezusa, Bęsiu, Exodus 15, Moude Koty.

      W trakcie wydarzenia była możliwość spowiedzi i modlitwy wstawienniczej, a przez cały czas spotkania trwała adoracja Najświętszego Sakramentu w specjalnej kaplicy. Centrum spotkania była Eucharystia, której przewodniczył kardynał Kazimierz Nycz, a homilię wygłosił ks. bp Edward Dajczak.

      Czas spędzony na uwielbieniu Boga, był dla nas pełen radości, umacniania i czerpania siły na zwykłą codzienność. Już myślimy o kolejnym takim spotkaniu za rok!!!!!!!!!!

     • SU w akcji

     • Opiekunowie SU panie A. Tomaszek-Wysocka i A. Mierzwa wraz z uczniami klasy VI własnoręcznie piekli ciasteczka, które będą podarunkiem dla wszystkich pracowników szkoły w Dniu Edukacji Narodowej. Tym bardziej będzie to miły i ciekawy prezent, gdyż każde ciasteczko kryje w sobie specjalną wróżbę. 

      Ciasteczka mogą być doskonałym pomysłem także na urodziny lub zabawę andrzejkową.

      Oto przepis:

      https://www.mojegotowanie.pl/przepis/chinskie-ciasteczka-z-wrozba

     • W starym Przemyślu

     • W dniu 10 października uczniowie klas I-VII byli na wycieczce w Przemyślu. Najpierw zwiedzili Zamek Kazimierzowski, Katedrę oraz Muzeum Archidiecezjalne. Następnie Rynek oraz Muzeum Dzwonów i Fajek. Po Przemyślu oprowadzał ich przewodnik turystyczny, który ciekawie opowiadał historię miasta. Uczniowie przywieźli z wycieczki mnóstwo pamiątek. Na zakończenie, dzieci młodsze bawiły się w " Bajkowym Labiryncie" w galerii Sanowej, strasze natomiast na torze saneczkowym. Kierownik wycieczki: B. Dec-Kozdroń, opiekunowie: W. Borowik, M. Piskorz, R. Bałanda.

    • Spotkanie z wychowawcami
     • Spotkanie z wychowawcami

     • W dniu 05 października 2018 r. w piątek  zapraszamy Rodziców na spotkania z Wychowawcami i Nauczycielami w następującym porządku:

      godz. 14:40 – w sali nr 4 - spotkanie ogólne z dyrektorem szkoły,

      około godz. 15:40 – spotkania z Wychowawcami w poszczególnych salach lekcyjnych

      klasa 1- sala nr 13

      klasa 2-  sala nr 12

      klasa 3- sala nr 9

      klasa 4- sala nr 6

      klasa 5- sala nr 1

      klasa 6- sala nr 4

      klasa 7- sala nr 5

      klasa 8- sala nr 2

       

     • Dzień Chłopaka

     • W dniu 28 września w klasie VIII Dzień Chłopaka obchodzono w dwóch etapach. Pierwszy przebiegał w szkole, gdzie  dziewczęta złożyły swoim kolegom życzenia, a także wręczyły dość oryginalny i humorystyczny upominek. Następnie cała klasa - pod opieką p. A. Tomaszek-Wysockiej - udała się do Radawy do wynajętego domku. Tam też spędzono resztę dnia przy ognisku- piekąc kiełbaski i ziemniaki, przy zabawie, śpiewie na dużej scenie- popis muzyczny dziewczyn. Humory wszystkim dopisywały, szczególnie podczas zabawy w chowanego późnym wieczorem, dlatego z żalem wróciliśmy do domów. Wszystkim chłopcom jeszcze raz życzymy: uśmiechu na twarzy, a w sercu radości, spełnienia marzeń i  szczęścia w miłości :).  Zdjęcia w albumie.