o roku nasi uczniowie uczcili rocznicę odzyskania niepodległości, biorąc udział w Gminnym Przeglądzie Pieśni Patriotycznej w Wiązownicy, który odbywa się pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wiązownica. Reprezentowały nas: Izabela Machnicka, Gabriela Mac i Kamila Pietryna z klasy 3 oraz Andżelika Sokół z klasy 7, która zdobyła w nim wyróżnienie. Opiekun: p. Sabina Kuta. Gratulujemy.
Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznych
Dla Ojczyzny
08 listopada 2019 r. obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Świętowanie tego wielkiego wydarzenia na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. Przypomniane zostały 123 lata niewoli naszej Ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil. Na zakończenie mogliśmy także obejrzeć taniec dla niepodległej w wykonaniu klas czwartej i piątej. Akademia została przygotowana przez uczniów z klas: IV, VII i VIII pod kierunkiem pań: Beaty Walerianowicz – Hemperek i Angeliki Tomaszek. Po akadamii ogłoszono także wyniki dwóch konkursów: "Barwy jesieni" oraz "Wiedzy o wodzie". Gratulujemy nagrodzonym. Zdjęcia w albumie fotograficznym
W krainie bombek....
Pomimo tego, że do Świąt Bożego Narodzenia jest jeszcze kilka tygodni, uczniowie naszej szkoły poczynili do nich już pierwsze przygotowania. I tak oto 06 listopada odwiedziliśmy bardzo kolorowe i magiczne miejsce, jakim jest Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Mogliśmy nie tylko podziwiać zgromadzone eksponaty, ale również z zapartym tchem śledzić proces powstawania i ozdabiania bombek. Mieliśmy okazję zapoznać się z różnymi stylami ozdabiania drzewek choinkowych: amerykańskim, francuskim, norweskim czy staropolskim. Każdy uczestnik wycieczki wziął udział w warsztatch i samodzielnie ozdobił bombkę, którą otrzymał na pamiątkę wizyty. Różnorodność bombek nie tylko zachwyciła, lecz przywołała wspomnienia z dzieciństwa naszych wychowawców. W albumie namiastka tego co nas tam spotkało. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.Organizator wycieczki: A. Tomaszek, opiekunowie: I. Szwajczak, I.Werle, W. Borowik, M. Piskorz, B.Dec-Kozdroń, R. Bałanda, E. Pietryna.
Znicze na Kresy
Nasza szkoła przyłączyła się do organizowanej przez Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu i Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu akcji zbiórki pieniędzy na znicze, które zostaną zapalone na Cmentarzu Obrońców Lwowa i na grobach na Kresach (Trzcieniec, Mościska, Sądowa Wisznia , Gródek Jagielloński, Stary Sambor, Niżankowice.) Akcję w naszej szkole przeprowadzał Samorząd Uczniowski. Udało się nam zebrać 176 zł. Dziękujemy wszystkim, dla których pamięć o poległych i spoczywających Rodakach na Kresach jest bardzo ważna.
Opiekunowie SU
Sport
19 września 2019 r w Pruchniku odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne Dzieci. Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Winiarz, Igor Kubaszek, Karolina Zagrobelny.
20 września 2019 r w Pruchniku odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa Lekkoatletyczne Młodzieży Szkolnej. Brało w nich udział 2 uczniów z naszej szkoły Szymon Walerianowicz zajął I miejsce w skoku w dal, Bartłomiej Bujar II miejsce.
25 września 2019 r. w Rzeszowie uczeń naszej szkoły Szymon Walerianowicz uczestniczył w Wojewódzkich Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych.
Zdjęcia w albumie Sport
Fizycznie i chemicznie...
W październiku naszą szkołę odwiedziła grupa animatorów z firmy „Zaelektryzowani” z Lublina. W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem zabawny i wesoły animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczne, chemiczne i przyrodnicze.
Dzięki animatorom był to nie tylko przyjemnie spędzony czas, ale przede wszystkim zostały rozbudzone wśród uczniów zainteresowania wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych.
Dzień Edukacji Narodowej
11. października uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Mołodyczu uroczyście ślubowali „być dobrym uczniem i Polakiem” oraz zostali pasowani przez dyrektora szkoły dr Jana Kucę na ucznia tej szkoły. Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny przygotowany przez wychowawcę klasy mgr Izabelę Werle. Nowych uczniów przywitała programem i prezentami klasa 2 pod opieką pani mgr Walerii Borowik.
Oprócz uroczystości pasowania odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w wykonaniu uczniów klasy 0, klasy 3 oraz klasy 6.
Fotorelacja w albumie
Ziemniak w roli głównej
Korzystając z pięknej pogody i czasu jesiennych zbiorów, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy. Nasi delegaci- klasa II i IV wraz ze swoimi paniami, brali także udział w Święcie Wesołego Ziemniaka organizowanego w Radawie. Na dzieci czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”. Uczniowie mogli wykazać się szybkością, zwinnością i celnością.
Wspólnym zadaniem dla uczestników było wykonanie z warzyw „Stworów-Potworów”. Pomysłowości w pracach nie brakowało. Nikogo także nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować pieczonych ziemniaków i kiełbaski. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!Podziękowania kierujemy dla p Marka Arian za przygotowanie i sprawowanie nadzoru nad ogniskiem i ziemniaczkami podczas szkolnego świętowania. Zdjęcia w albumie.
Zajęcia rozwijające w naszej szkole
W ramach zajęć rozwijających klasa VII uczestniczy w zajęciach kulinarnych. Na pierwszym spotkaniu wypiekane były muffinki. Rywalizowały ze sobą drużyna chłopców i dziewcząt. Jednak wszyscy spisali się fantastycznie, przegranych nie było, a muffinki wyszły pyszne. W nagrodę za udane wypieki uczestnicy zrobili lody śmietankowo-czekoladowe. Na kolejnych zajęciach uczono się przygotowywać tortillę. Prowadzący: p. Sabina Kuta.
Przepis na muffinki:
2 szklanki mąki, 3/4 szklanki cukru, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 1 szklanka mleka, 1 jajko, 10 dkg roztopionego masła+ na koniec, po wymieszaniu wszystkich składników, dodajemy pokrojoną w kostkę mleczną lub gorzką czekoladę. Nakładamy do papilotów i pieczemy 20 minut w temp. 180 stopni.
Spotkanie z rodzicami
Zapraszamy wszystkich rodziców na spotkanie organizacyjne w dniu 03 października 2019 r.
Plan spotkania:
1. Zebranie ogólne- godz. 15:00- zapoznanie rodziców z dokumentami pracy szkoły: m.in. Programem wychowawczo-profilaktycznym, Planem pracy szkoły, Statutem szkoły, Przedmiotowym Systemem Oceniania,
-wybór Rady Rodziców,
-sprawy organizacyjne.
2. Po spotkaniu ogólnym zapraszamy rodziców na spotkanie z wychowawcami klas.
W trosce o bezpieczeństwo
3 września uczniowie klas 0-III uczestniczyli w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze oraz odpowiedniego zachowania się podróżując autobusem do szkoły. Lekcję poprowadził mł. asp. Rafał Matyaszek – policjant dzielnicowy wsi Mołodycz, Cetuli i Surmaczówki.
Dzieci dowiedziały się również, jak wygląda praca pana policjanta oraz jakimi narzędziami posługuje się na co dzień. Miały możliwość obejrzenia radiowozu i jego wyposażenia. Zdjęcia w albumie "Promocja zdrowia".
Zarząd wybrany
W środę 11 września 2019 r. odbyły się demokratyczne wybory zarządu Samorządu Uczniowskiego naszej szkoły. Jest to dla ważne wydarzenie, gdyż uczniowie świadomie dokonują wyboru swoich przedstawicieli. Po podliczeniu głosów przez komisję wyborczą wszystko stało się jasne. Przewodniczącą SU została Nikola Rokosz zastępcą Natalia Sokół, a sekretarzem Amelia Winiarz. Uczniowie w tym dniu wybrali także opiekunów samorządu: A. Tomaszek, W. Borowik oraz I. Werle. Wybranym władzom i opiekunom SU gratulujemy oraz życzymy owocnej pracy na rzecz szkoły oraz jej społeczności.
Ognisko integracyjne
Korzystając z przepięknej, słonecznej pogody uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią A. Tomaszek zorganizowali ognisko klasowe. Głównym celem było zintegrowanie uczniów, którzy właśnie rozpoczęli naukę na drugim etapie edukacyjnym. W miłym towarzystwie czas szybko mijał i zanim się obejrzeliśmy trzeba było kończyć wspólną zabawę. To spotkanie sprawiło nam dużo radości i mamy nadzieję, że będzie ich więcej.
Uroczyste rozpoczęcie
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020
odbędzie się dnia 2 września 2019 r.(poniedziałek)
- Godz. 8:00 - Msza Św. w starym kościele.
- Po Mszy Św. uroczysty apel dla uczniów.
- Po apelu uczniowie udają się do sal lekcyjnych na spotkanie z wychowawcami.
- Przypominamy, że w tym dniu obowiązuje galowy strój szkolny.
Ostatnie chwile
Piękna akademia, odświętne stroje, świadectwa z wyróżnieniem i pożegnanie klasy ósmej- to wszystko wydarzyło się w naszej szkole w środę 19 czerwca. Uroczystość była poprzedzona Mszą Świętą, a po oficjalnym powitaniu i przemowie pana Dyrektora, obejrzeliśmy część artystyczną. Jej głównymi bohaterami byli uczniowie klasy ósmej, którzy po latach nauki opuścili mury naszej szkoły. Nie zabrakło podziękowań, wspomnień, wzruszeń i łez, bo przecież każdy z nich pozostawił tu cząstkę siebie. Tu przeżywali swoje sukcesy i porażki, zawierali przyjaźnie. Zapamiętamy ich na pewno. W dalszej części programu nastąpiło wręczenie nagród, dyplomów dla tych uczniów, którzy swoją pracą zaangażowaniem, dumnie reprezentowali szkołę.
Od jutra zaczynają się upragnione wakacje. Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły, uczniom życzymy wiele uśmiechu, radości, słońca, pogody ducha i wszystkiego naj..., naj..., najlepszego, a naszym tegorocznym absolwentom życzymy trafnych wyborów i szczęścia w realizacji planów i marzeń.
Uczniów do występu przygotowały panie: A. Tomaszek, B. Walerianowicz-Hemperek, S. Kuta, K. Hejda. Zdjęcia w galerii.
"Jasne jak słońce"
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu, informuje, że w ramach nowego zadania „Prowadzenia działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących uświadamiania ryzyka związanego z nadmiernym narażaniem na promieniowanie ultrafioletowe”, prowadzi kampanię „Jasne jak słońce”, skierowaną do ogółu społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Jest to uświadamianie w zakresie nie tylko ryzyka związanego z nadmiernym promieniowaniem ale i kształtowanie środowiska sprzyjającemu zdrowiu poprzez prowadzenie działalności edukacyjnej oraz ograniczenie ryzyka zdrowotnego wynikającego z zagrożeń fizycznych, chemicznych i biologicznych w środowisku zewnętrznym, miejscu pracy, zamieszkania rekreacji oraz nauki.
Po wycieczce
06-07-08 czerwca 2019
Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z trzydniowej wycieczki do Niedzicy- Bukowiny- Zakopanego- Krakowa. Podczas tej wycieczki mogliśmy poznać historię oraz przyrodę Karpat i Tatr, obserwować warunki panujące w górach, świat roślin i zwierząt. Poznaliśmy także kulturę ludzi gór, próbowaliśmy góralskiej kuchni. Dziękujemy opiekunom, kierowcy i właścicielom pensjonatu. Opiekunowie: B. Dec- Kozdroń, R. Bałanda, A. Frań, R. Chamik, G. Kubaszek, E. Biały. Kierownik wycieczki: A. Tomaszek, pilot- przewodnik: M. Drozd.
Rozgrywek ciąg dalszy
04 czerwca 2019 r w Zapałowie odbyły się Gminne Rozgrywki w Piłce Nożnej. Nasza drużyna zajęła III miejsce- Bujar B, Frań D., Modrak S., Chamik P., Kubaszek I., Winiarz B., Cienki I., Sokół H., Marek K., Pawlik Sz.
29 kwietnia w Radawie odbyły się Gminne Igrzyska w Trójboju Lekkoatletycznym. Drużyna dziewcząt w składzie: Niemiec J., Strent J., Zagrobelny K., Arian K., Zbożeń E., zdobyły II miejsce. Najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Zagrobelny zdobywając II miejsce w biegu na 60 m, II miejsce w trójboju i III miejsce w skoku w dal. Druzyna chłopców w skłądzie: Cienki I., Marek K., Sokół H., Biały K., Kędzierski Ł., zdobyla III miejsce
Opiekun: p. R. Bałanda.
XIII Bieg Papieski
pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wiązownica
"Bieg Papieski" organizowany był w dniu 6 czerwca przez Szkołę Podstawową w Piwodzie . Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz miał zapewniony poczęstunek.
Aktorem być...
5 czerwca 2019 r. w Gminnym Centrum Kultury w Wiązownicy odbył się XI Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych „Aktorem być” pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica. Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa w Wiązownicy, Szkoła Podstawowa w Manasterzu oraz Gminne Centrum Kultury w Wiązownicy.
Występy zespołów teatralnych oceniała komisja artystyczna w składzie:
Bogdan Drozdowski – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wiązownicy,
Lucyna Poliszak – instruktor Gminnego Centrum Kultury w Wiązownicy,
Magdalena Boruta – nauczyciel i pedagog
oraz Agnieszka Kukułka – dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiązownicy.
Naszą szkołę reprezentował zespół „Leśne Skrzaty” pod opieką pań: W. Borowik, M. Piskorz, I. Werle., który otrzymał nagrodę za bajkową przygodę ze Śpiącą Królewną, rekwizyty i zdyscyplinowanie małych aktorów.
Archiwum Aktualności