• Zakończenie roku szkolnego 2022/2023

     • 23 czerwca 2023 roku odbyło się w naszej szkole uroczyste zakończenie roku szkolnego, a wraz z nim pożegnanie ósmoklasistów. Uczniowie klasy VIII przygotowali z tej okazji program artystyczny, który rozpoczęli staropolskim, tradycyjnym tańcem- polonezem. Dziękowali dyrekcji, wychowawcom, wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły. Nie zabrakło szczerych podziękowań skierowanych do rodziców. Miłym akcentem było pożegnanie ósmoklasistów przez klasę VII, która wraz z wychowawcą przygotowała wesołe wiersze, dyplomy i wspaniałe upominki dla wszystkich. Było dużo uśmiechów, były łzy, uściski i pożegnania.

      Drodzy uczniowie  klasy VIII nigdy nie zbaczajcie z drogi, którą obraliście – drogi wiedzy. Wędrujcie wszędzie tam, gdzie czekać na Was będą nowe doświadczenia. Za wami trudny rok. Przed Wami kolejny, może trudniejszy. Ale na razie czaka Was czas zasłużonego odpoczynku- wakacje.

        Pamiętajcie! „Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wszystko się zaczyna…”

                                                                                                                           Ks. J.Twardowski

      Więcej zdjęć w albumie.

                                                 Odpowiedzialni:

      p. Barbara Dec-Kozdroń

      p. Angelika Tomaszek

      p. Renata Bałanda- polonez

      autor artykułu: B. Dec- Kozdroń

     • Bezpieczne wakacje

     • Nadchodzi długo oczekiwany przez uczniów czas odpoczynku, czas wakacji. Jednak, aby ten okres był czasem dobrze spędzonym, musimy pamiętać, aby był przede wszystkim bezpieczny.

      Jak ważny jest to temat świadczy fakt, że dzisiaj do naszej szkoły przyjechały dwie Panie: ze Stacji Sanitarno Epodemiologicznej i z Komendy Powiatowej Policji, które uczniów klas IV-VIII zapoznały z istotnymi informacjami dotyczącymi bezpiecznych wakacji.

      Uczniom przypomniano m.in. o konieczności nawadniania organizmu podczas upałów, rozsądnym korzystaniu ze słońca a także z kąpieli wodnych. O tym, że gdy jesteśmy rozgrzani nie należy wchodzić do wody, gdyż może wówczas dojść do „szoku termicznego”.

      Ważne jest także, aby podczas pieszych wędrówek np. w góry odpowiednio się ubrać, zabrać prowiant, mapę terenu i naładowany telefon. Podczas pobytu w lesie musimy pamiętać o zagrożeniu ze strony kleszczy, które mogą nas zarazić kleszczowym zapaleniem opon  mózgowych lub boreliozą. Dlatego warto po powrocie z lasu dokładnie obejrzeć ciało a szczególnie: pod kolanami, w pachwinach, na brzuchu oraz głowę.

      Myślę, że dzięki temu spotkaniu, uczniowie wezmą sobie do serca rady udzielane przez obie Panie, tak by po wakacjach wracając we wrześniu do szkoły mogli  wspominać wakacje jako czas bardzo udany, wesoły i bezpieczny.

      Autor artykułu: Agnieszka Gloc

     • Najlepszy sportowiec

     • W Urzędzie Gminy w Wiązownicy 19.06.2023 r. odbyło się spotkanie najlepszych sportowców z poszczególnych szkół. Naszą szkołę reprezentował uczeń czwartej klasy Szymon Winiarz.

       

      Opiekun:  p. Renata  Bałanda

      artykuł: R. Bałanda

     • Wicemistrzowie

     • 16 czerwca 2023 r. Szkole Podstawowej w Ryszkowej Woli odbył się XX Gminny Turniej Wiedzy o Ruchu Drogowym. Naszą szkołę reprezentowała drużyna w składzie:

      Antoni Cienki

      Dominik Kolasa

      Szymon Winiarz

      W turnieju uczestniczyły także drużyny składające się z uczniów klas IV-VI szkół z terenu gminy Wiązownica. W zaciętej rywalizacji zespoły sprawdzały nie tylko wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego, ale również praktyczne umiejętności obsługi roweru. Najwięcej emocji wywołała konkurencja na torze przeszkód.

      Ostatecznie nasza drużyna zajęła drugie miejsce i otrzymała pamiątkowy puchar, dyplom i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Wiązownica Pana Krzysztofa Strenta. 

      Więcej zdjęć tutaj.

      Wielkie podziękowanie dla p. Roberta Cienkiego

      za poświecony czas i zapewnienie transportu naszej drużynie.

       

      Uczniów do turnieju przygotowała p. Angelika Tomaszek

      artykuł: A. Tomaszek

     • Czerwcowe osobowości

     • Cały rok szkolny za nami, mnóstwo odznaczonych i wręczonych tytułów. Ulubioną kategorią wśród dzieci, z której przyznawane były wyróżnienia, był „koleżka”, czyli kolega/koleżanka, która postrzegana jest po prostu jako dobry „kumpel”, „sportowiec” oraz „złota rączka”, czyli majsterkowicz. Podobnie jak w roku poprzednim, najwięcej trudności, a co za tym idzie najmniej odznaczeń zostało wręczonych w kategorii „Pożeracz książek”, czyli uczeń, który dużo czyta. Czerwcowe osobowości to nie tylko kolejni odznaczeni, ale podsumowanie i podziękowanie za cały rok. Poniżej prezentujemy wyróżnionych.

      • Sportowiec miesiąca w tym miesiącu medaliści, młodzież reprezentująca szkołę na zawodach, zapaleni sportowcy czyli: Szymon Winiarz, Anastazja Wojdyło i Mateusz Frań.
      • Profesorek, uczniowie którzy zaskakują pilnością, ambicją i niezłomnością w dążeniu do celu, czyli Emilia Golba, Sebastian Krzemień, Antoni Zagrobelny.
      • Wzorowy dyżurny, osoby, które chętnie pomogą, posprzątają, nawet gdy „to nie ich kolej”, czyli: Klaudia Arian, Gabriela Mac, Kamila Pietryna, Emilia Mil, Oliwka Soliszewska, Dominik Hemperek, Klaudia Winiarz.
      • Smakosz, kategoria szczególnie lubiana w klasach młodszych, a tym razem: Melania Cholewa, Mikołaj Mil, Lena Grześ, Igor Wronowski, Igor Wyleciał.
      • Służbista, ciężko w dzisiejszych czasach o osobę, która lubi chodzić do szkoły, chodzi chętnie, nie szuka wymówek. W naszej szkole służbiści to: Dominik Kolasa, Filip Kopański, Helenka Mierzwa.
      • Kulturysta, coraz rzadszy okaz ucznia kulturalnego, znającego wszystkie „magiczne słowa”, odnoszącego się z szacunkiem do nauczycieli, czy rówieśników, tym razem u nas: Jaś Świderek, Hubert Sokół, Sebastian Sokół, Marcel Szuty, Natalia Adamiec, Dawid Krupka, Emilia Zaborska, Nadia Kosturek-Migacz, Weronika Winiarz, Karina Marszałek, Ewelina Zbożeń.
      • Złota rączka pracowity, uczynny, pomysłowy: Julia Krzemień.
      • Pożeracz książek: Madzia Haczek, Tymon Wyleciał.
      • Super Chłopak: chłopak, który gromadzi w sobie wszystkie pozytywne cechy, wskazywany przez swoich rówieśników czyli Kacper Marek.

      W przyszłym roku już od września wznawiamy zabawę, czekamy na propozycje od was na tytuły i odznaczenia w nowych kategoriach.  Na pewno w przyszłości powalczymy o tytuł Super Chłopaka oraz Super Dziewczyny. Swoje pomysły zgłaszajcie do nauczyciela prowadzącego.

      Koordynator: Agnieszka Mierzwa

      artykuł: A. Mierzwa

     • Spelling is easy

     • W maju wśród klas 4-8 przeprowadzony został konkurs z języka angielskiego, konkurs literowania. Tego typu konkursy są bardzo popularne w krajach anglojęzycznych. Polegają one na przeliterowaniu pisowni wybranego słowa. Nie od dziś bowiem wiadomo, że w języku angielskim zapis ortograficzny różni się od wymowy. Z wyprzedzeniem nauczyciel angielskiego rozdał zainteresowanym listę słów do opanowania. W konkursie wzięło udział 12 osób, a same zawody przebiegały w trzech rundach. Pierwsza runda polegała na tym, iż nauczyciel literował cztery słowa, które uczniowie musieli odgadnąć i zapisać. W drugiej rundzie uczestnicy losowali po 3 słówka, które następnie musieli na głos przeliterować. Ostatnia trzecia runda również zaczęła się od losowania 3 słów, które były zapisane w języku polskim, a konkurenci musieli je najpierw przetłumaczyć na język angielski, następnie znowu przeliterować. Najbardziej wyrównana i zaciekła walka rozegrała się w klasie 8, gdzie liczyła się szybkość literowania. Najlepsza trójka to:

      Miejsce I- Igor Cienki klasa VIII

      Miejsce II- Weronika Winiarz klasa VI

      Miejsce III- Antoni Cienki klasa IV

      Konkurs prowadzony był w trakcie lekcji, z udziałem pozostałych uczniów  w charakterze widowni. Biorący udział mieli wielką frajdę ścierając się ze sobą, entuzjazm podzielała również „widownia”. Zwycięzcy odebrali nagrody książkowe, literaturę w języku angielskim, na zróżnicowanym poziomie zaawansowania. W przyszłym roku na pewno spotkamy się podczas II edycji konkursu.

      Prowadzący: Agnieszka Mierzwa

     • You can sing!

     • 15 czerwca odbyła się kolejna edycja konkursu piosenki anglojęzycznej organizowanej przez Szkołę Podstawową w Ryszkowej Woli. Konkurs zrzesza miłośników śpiewu i języka angielskiego. Kolejny raz na scenie Gminnego Centrum Kultury mogliśmy usłyszeć utwory znanych wokalistów,  takich jak: Miley Cyrus, Bryan Adams, czy Calum Scott w wykonaniu młodych artystów ze szkół naszej gminy. Jury oceniało biorących udział pod względem warunków wokalnych, oceniano poprawność językową, znajomość tekstu, a także ruch sceniczny. Naszą szkołę godnie reprezentowały dwie uczennice, Kamila Pietryna z klasy 6, która wykonała piosenkę Miley Cyrus „Flowers” i Lena Kiełbasa, która zaśpiewała utwór „You are the reason”. Zwycięski okazał się utwór Bryana Adamsa „Please forgive me” wykonany przez ucznia Szkoły Podstawowej w Ryszkowej Woli.

      Widownia, podobnie jak inni uczestnicy byli zachwyceni każdym występem, można było spotkać tych samych zawodników, co w roku poprzednim, kolejny raz próbujących swoich możliwości w innych utworach. Nasze tegoroczne reprezentantki również wyraziły chęć wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu.

      Uczniów przygotowała: p. Agnieszka Mierzwa

      artykuł: A. Mierzwa

     • Miło spędzony czas - Radawa 2023

     • 14 czerwca 2023 roku  ponad 700 uczniów zrzeszonych w Podkarpackiej Sieci Przedszkoli i Szkół Promujących Zdrowie - Rejon Jarosławski spotkało się na imprezie plenerowej pn. „Rosnę Zdrowo- Radawa 2023”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klas II, III, VI oraz VII wraz z opiekunami. Na inaugurację pikniku został wykonany układ taneczny (przez nasze uczennice i opiekunki). 

      Atrakcji było mnóstwo. Dzieci wzięły udział w warsztatach pierwszej pomocy, grach, zabawach, loterii fantowej i w wielu innych niespodziankach przygotowanych przez organizatorów. W konkursie "Owocowo warzywne- cudeńka – rzeźba” zajęliśmy III miejsce. 

      Największą atrakcją była mini piłka nożna, gdzie nasi chłopcy rozegrali mecze z rówieśnikami z innych szkół.

      Uczniowie mieli także okazję spotkać się z pracownikami Nadleśnictwa Jarosław oraz Sieniawa.  

      Bardzo miło spędziliśmy czas na integracji oraz zabawie. Do zobaczenia w następnym roku!

       

      Opiekunowie : p. Gabriela Styś, p. Angelika Tomaszek, p. Małgorzata Piskorz

      autor artykułu: G. Styś

      Zdjęcia w albumie. Więcej zdjęć wkrótce..

     • Matematyczne zmagania

     • 7 czerwca 2023r. w Szkole Podstawowej w Ryszkowej Woli odbył się VIII Gminny Konkurs Matematyczny "Mistrz Matematyki" pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III - Antoni Zagrobelny i Filip Kopański. Każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Wiązownica.

      Naszym uczniom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

      Opiekun: p. M. Piskorz

     • Zawody

     • Dnia 05.06.2023 r. chłopcy z klas III - VI brali udział w Gminnym Turnieju Piłki Nożnej w Zapałowie. Dzielnie walczyli zajmując ostatecznie V miejsce.

       

      artykuł: R.  Bałanda

     • Wiem co jem:)

     • czyli pizza z rukolą

      W ramach zajęć z techniki uczniowie klasy 5  zapoznawali się z oznaczeniami stosowanymi na opakowaniach. Oprócz informacji o składzie produktów spożywczych, odnajdywali jeszcze substancje chemiczne, które zostały dodane do żywności (konserwanty, barwniki, aromaty, przeciwutleniacze, stabilizatory). Oznacza się je literą E i liczbą. Popatrz na dodatki chemiczne:

      E100-E190    barwniki

      E200-E299    środki konserwujące

      E300-E399    przeciwutleniacze

      E400-E499    stabilizatory

      E500-E1500  inne substancje (np. wzmacniające smak i zapach).

      Podsumowaniem zajęć teoretycznych były zajęcia praktyczne. Uczniowie jednogłośnie wybrali przygotowanie pizzy.Do klasy piątej dołączyła też klasa siódma.

      Zdjęcia w albumie.

      Prowadząca zajęcia: p. A. Tomaszek

      autor artykułu: A. Tomaszek

     • Srebro dla Mołodycza!

     • Chłopcy z naszej szkoły brali udział w Gminnych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej Chłopców w Zapałowie. Na zawodach wywalczyli srebro. W strugach deszczu pokonali inne, dzielnie walczące drużyny. Oprócz zaciekłej rywalizacji, chłopcy również dobrze się bawili, a całe zawody przebiegały w sportowej, sympatycznej atmosferze. Dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły w piłce nożnej. Skład drużyny: Igor Cienki, Kacper Marek, Hubert Sokół, Sebastian Sokół, Mateusz Frań, Łukasz Kędzierski, Szymon Pawlik, Krystian Biały i Kamil Cienki.

      Trener: p. Renata Bałanda

      Opiekun na zawodach: Agnieszka Mierzwa

     • "Reklama Mojej Szkoły"

     • Ogólnopolski Konkurs Multimedialny 

      W ostatnim czasie dwie uczennice naszej szkoły, Natalia Pryjda i Klaudia Winiarz, wzięły udział w Konkursie Multimedialnym "Reklama Mojej Szkoły". Turniej ten miał na celu zachęcenie uczniów do tworzenia kreatywnych reklam promujących  szkołę. Startowało w nim 150 zespołów z różnych stron Polski.

      Natalia i Klaudia, pod opieką pani Beaty Hemperek, postanowiły wziąć udział w zmaganiach i stworzyły bardzo ciekawą reklamę. Niestety, ich praca nie zdobyła nagrody, ale dla uczennic było to nowe doświadczenie.

      Uczestnictwo w potyczkach filmowych pozwoliło Natalii i Klaudii na rozwijanie swoich umiejętności w zakresie tworzenia multimedialnych prezentacji oraz na zdobycie nowych doświadczeń. Ponadto była to wspaniała okazja do promocji naszej szkoły.

                  Zachęcamy innych uczniów do brania udziału w podobnych konkursach, są one okazją do kształcenia nabytych już umiejętności,  zdobywania wiedzy, a także ciekawym doświadczeniem.

       

                  Na początku tego artykułu zamieściliśmy pracę naszego zespołu filmowców w wersji nieco rozszerzonej.

      Autor artykułu: Otylia

                                    Klaudia Winiarz                                                                        Natalia Pryjda

     • Rodzinnie, artystycznie, historycznie i sportowo…

     • 4 czerwca  2023 roku w naszej szkole odbyło się święto rodziny. Spotkanie rozpoczęło się uroczystą ,,Michałówką” – nabożeństwem ku czci Honorowego Patrona Szkoły Błogosławionego Michała Czartoryskiego oraz  odśpiewaniem hymnu.  Zwieńczeniem tej części uroczystości była salwa honorowa na cześć młodego powstańca z 1863 roku spoczywającego niedaleko szkoły.  Dokonali jej członkowie Klubu Strzeleckiego „Kopernik” – LOK w Przemyślu.

      Następnie przenieśliśmy się do sali gimnastycznej, gdzie nasi koledzy i koleżanki zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, a także artystyczne. Tańczyli starsi uczniowie,  przedszkolaki oraz nauczyciele.

      Uczniowie z klas szóstej i piątej wystawili koleją część „Kopciuszka” w wersji współczesnej.  

      W czasie akademii przedstawieni zostali absolwenci naszej szkoły z roczników: 1980, 1981, 1982.

      Potem na podwórku szkolnym i boisku miały miejsce różne konkursy, mecze i inne rozgrywki. Wśród nich znalazł się przegląd piosenki ,,Śpiewać każdy może”, w którym zwyciężyła Alicja Haczek, na drugim miejscu uplasował się Jarosław Butsman, a trzecie miejsce należało do: Leny Grześ, Natalii Adamiec i Dominika Hemperka.

       LKS seniorzy i  juniorzy rozegrali  mecz piłki nożnej o Puchar Sołtysa Wsi Mołodycz. Puchar przeszedł w ręce seniorów.

      Bardzo dużą popularnością cieszył się rzut gumiakiem. Tu bezkonkurencyjni okazali się: Andrzej Pełech, Wojciech Kolasa, Hubert Dec, Anita Kopańska (w kategorii dorośli), Hubert Sokół, Patryk Adamiec, Szymon Winiarz, Dominik Kolasa (w kategorii uczniowie). ​​​​​​​

      Nie zabrakło także turniejów: hula-hop,  skoków w workach oraz na skakance. W pierwszej konkurencji klasyfikacja przedstawiała się następująco:

      I miejsce – Lena Grześ

      II miejsce – Maja Arian

      III miejsce – Julia Kopańska

      Natomiast w drugiej konkurencji najlepsi okazali się:

      I miejsce – Alicja Haczek

      II miejsce – Natalia Cienki

      III miejsce – Oliwia Soliszewska

              Dużym zainteresowaniem cieszył się bieg ze skakanką rozgrywający się  w dwóch turach. Oto wyniki:

      I miejsce - Nadia Kosturek, Milena Kosturek, Natalia Cienki, Natalia Adamiec.

      II miejsce – Natalia Cienki, Anna Cienki, Julia Kopańska, Lena Grześ.

      III miejsce – Oliwia Soliszewska, Natalia Adamiec, Emilia Zaborska.

      Na festynie pojawiły się atrakcje w postaci: dmuchańców, słynnego bigosu, malowania na talerzu oraz foli, a także pokazy i wystawy militariów Stowarzyszenia Eksploracyjnego „Galicja” oraz   Klubu Strzeleckiego „Kopernik” – LOK w Przemyślu. Można było podziwiać artefakty odnalezione w ziemi przez członków stowarzyszenia czy broń prezentowaną na ekspozycji Klubu Strzeleckiego.

      Rozgrywki przerwał dźwięk syren strażackich. W ten sposób OSP Mołodycz zaakcentowała swój przyjazd, po czym   rozpoczęła pokaz swoich umiejętności strażackich, a także możliwości sprzętu gaśniczego. Zebrani mogli zaobserwować, jak wygląda akcja gaśniczo – ratownicza.

      Do prowadzenia imprezy zaangażowali się również nasi skauci z 39 DH ,,Komandosi” im. Bohaterów Września, mieli oni własne stoisko z bransoletkami z muliny, gumkami do włosów, poduszkami, ciastkami oraz książkami autorstwa naszej dh. Gabrieli Rokosz pt. ,,Ostatnie istnienie”. Ponadto śpiewając i grając na gitarze, umilali czas uczestnikom biesiady. 

      To niesamowite święto zostało zakończone tańcami na trawie przy świetle księżyca. Serdecznie dziękujemy wszystkim za liczną obecność, a Kacprowi Markowi oraz Hubertowi Sokołowi za sprawowanie funkcji DJ-ów.

      autorzy artykułu: Klaudia Winiarz, Ewelina Zbożeń

       

      Z okazji święta rodziny w naszej szkole została przeprowadzona akcja "Siła dotyku", której celem było ukazanie pozytywnych relacji i emocji panujących w rodzinie:) Prezentujemy nadesłane prace. 

      Organizator akcji: pedagog szkolny p. Angelika Tomaszek

     • Najszczęśliwsze święto na świecie

     • Dzień Dziecka

      Niezależnie od czasu (nie zawsze w tym samym dniu i w ten sam sposób) Dzień Dziecka ma na celu uszczęśliwiać pociechy i uświadamiać dorosłych o ich potrzebach, przywilejach i prawach.

      Nie mogło być inaczej w naszej szkole, dlatego 1 czerwca 2023 r. zorganizowano dla wszystkich uczniów niezapomniany, wesoły dzień. Impreza została przygotowana z dbałością o każdy szczegół.

      Największym zainteresowaniem cieszył się mega dmuchaniec oraz "Festiwal Kolorów". Nie zabrakło pokazu baniek mydlanych czy malowania twarzy. 

      Pogoda nas nie zawiodła. Słoneczna aura wpłynęła na dobre samopoczucie, dodawała sił i mobilizowała do wspólnej zabawy.

      Każdy uczestnik imprezy został poczęstowany lodami. Mógł skosztować popcorn i watę cukrową.

      W tym dniu został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Latawce, dmuchawce, wiatr" organizowany przez p. Angelikę Tomaszek i p. Gabrielę Styś.

      Oto nagrodzeni:

      kategoria wiekowa- klasy 0-3:

      1  miejsce: Olivia Pszonak

      2 miejsce: Jan Kiełbasa

      3 miejsce: Kacper Pryjda

      kategoria wiekowa- klasy 4-8:

      1 miejsce- ex aequo: Klaudia Winiarz, Weronika Winiarz: 

      2 miejsce: Karina Marszałek

      3 miejsce: Lena Kiełbasa

      wyróżnienie: Antoni Cienki i Natalia Pryjda

      Wręczenie dyplomów i nagród nastąpi podczas apelu.

      Więcej zdjęć w albumie fotograficznym. Zapraszamy.

       

      Organizatorzy: Rada Rodziców i Samorząd Uczniowski

      wraz z opiekunami p. Angeliką Tomaszek i p. Gabrielą Styś

      Opiekunowie podczas imprezy: wychowawcy  klas

       

      W okresie Wielkanocy  odbył się "Kiermasz ciast", z którego dochód został przeznaczony na  zorganizowanie szkolnego Dnia Dziecka. Wynajęto dmuchaną zjeżdzalnię, zakupiono: proszki holi, cukierki, lody, folię stretch do malowania, kolorową kredę. Ufundowano także nagrody w konkursie "Latawce, dmuchawce, wiatr" (za trzy pierwsze miejsca oraz dwa wyróżnienia w dwóch kategoriach wiekowych).

       

     • "Bieg papieski"

     • Chętni uczniowie reprezentowali naszą szkołę dnia 01.06.2023 r. w ,,biegu papieskim”, który odbył się w Piwodzie. Należeli do nich: Aleksandra Krzemień, Julia Krzemień, Mateusz Frań, Kacper Marek, Sebastian Sokół, Kamil Cienki.

      Najlepsi z nich to: 

      Kacper Marek- II miejsce w biegu na 800 m chłopców klas VII- VIII

      Aleksandra Krzemień – III miejsce w biegu na 800 m dziewcząt klas VII – VIII

      Mateusz Frań – III miejsce w biegu na 800 m chłopców klas VII - VIII

      Więcej zdjęć w albumie.

      Opiekun: p. Renata Bałanda

      autor artykułu: R. Bałanda

     • Kolorowy świat warzyw

     • W naszej szkole od miesiąca trwają prace nad małym warzywniakiem, który ma na celu propagować zdrowy styl życia oraz zachęcać uczniów do spożywania smacznych i pełnych witamin przekąsek. To miejsce, pozwala dzieciom na wzbogacanie wiedzy i bezpośredni kontakt z przyrodą - poznawanie jej wszystkimi zmysłami.

      Dzieci wraz z opiekunami dzielnie pomagały w przygotowaniu ziemi pod uprawę warzyw. Kiedy nastał odpowiedni czas siały, sadziły i podlewały. Posiadzili rzodkiewkę, marchewkę oraz wcześniej wyhodowane sadzonki: sałaty, cebuli, pomidorów, papryki, ogórków, truskawek oraz poziomek. Młodzi ogrodnicy pracowali bardzo ciężko i widać było, że praca w ogrodzie sprawia im ogromną frajdę. Każdy miał swój udział w założeniu i pielęgnowaniu szkolnego warzywniaka.

      Mamy nadzieję, że tworząc to miejsce zachęcimy Was do odwiedzania go i posmakowania tego co lubicie najbardziej.

      Na zdrowie!

      Zapraszamy do albumu fotograficznego.

      Pomysłodawcy:

      Koordynator promocji zdrowia p. Gabriela Styś

      Kierownik świetlicy p. Maria Dudek

      autor artykułu: G. Styś

     • Trójbój

     • Dnia 31.05. 2023 r. uczniowie z klasy czwartej i trzeciej w składzie: Szymon Winiarz, Dominik Kolasa, Jan Mil, Antoni Cienki, Filip Winiarz  uczestniczyli w Powiatowych Igrzyskach Dzieci w Trójboju Lekkoatletycznym chłopców zajmując III miejsce.

      Najlepszym zawodnikiem w  Powiatowych Igrzyskach Dzieci w  Trójboju Lekkoatletycznym chłopców okazał się uczeń klasy czwartej naszej szkoły – Szymon Winiarz, który zajął I miejsce.

       

      Zdjęcia w albumie.

      Opiekun: p. Renata Bałanda

      autor artykułu: R. Bałanda

     • Dzień Różnorodności Kulturowej

     • W naszej szkole uczymy otwartości na inne kultury, ich rozumienia i tolerancji dla inności. Krzewimy postawy obywatelskie, kształtując wśród uczniów odpowiedzialność za własne otoczenie. 

      Dobrym przykładem pokazującym, że różnice międzykulturowe nie są żadną przeszkodą we współpracy i utrzymywaniu bliższych relacji jest codzienność w naszej szkole, gdzie uczą się także obcokrajowcy. Zdajemy sobie wszyscy sprawę, że ludzie różnią się na wiele widocznych i niewidocznych sposobówTo nie tylko różnice w wyglądzie, ale także to jak postrzegamy różne rzeczy i jakie zajmujemy wobec nich postawy. To też tradycje, potrawy... 

      W związku z przypadającym na 21 maja Światowym Dniem Różnorodności Kulturowej na warsztatach uczennice klasy 7 próbowały nadać daniu charakter wybranego regionu wykorzystując do tego .........sosy :) Wykonały dwa róznorodne:

      • pochodzący z Francji sos beszamelowy oraz
      • z Włoch - jajeczny.

      Edukacja żywieniowo-kulinarna to sposób na przekazanie praktycznych wiadomości dotyczących nie tylko gotowania, ale też jeden z najlepszych kierunków działań, który może mieć realny wpływ na zmianę nawyków żywieniowych młodych pokoleń. 

      Zdjęcia w albumie.

      Prowadząca: p. Angelika Tomaszek

      artykuł: A. Tomaszek

     • „Language Master”

     • 19 maja uczniowie ósmej klasy czyli Kacper Marek, Natalia Pryjda oraz Łukasz Kędzierski reprezentowali naszą szkołę w powiatowym konkursie z języka angielskiego „Language Master”. Uczniowie mieli okazję rywalizować z innymi szkołami z całego powiatu. Organizatorem konkursu był Zespół Szkół Drogowo- Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu. Konkurs sprawdzał wiedzę z języka angielskiego na poziomie B2 oraz wiadomości kulturowe o jednym z państw Wielkiej Brytanii, mianowicie Szkocji. Podczas konkursu panowała koleżeńska atmosfera. Nasi uczniowie mieli okazję poznać starszych kolegów, już uczniów szkoły średniej, a także rówieśników z innych szkół. Była to już siódma edycja tego konkursu, natomiast debiut w nim naszej szkoły. Z niecierpliwością będziemy czekać na następną edycję.

      Opiekun: Agnieszka Mierzwa