• Dzień bez plecaka

     • Dzień bez plecaka (ang. no backpack day) obchodzone jest w szkołach coraz częściej. Wbrew pozorom nie chodzi wcale o przybycie do szkoły bez plecaka!

      To dzień, w którym chętni uczniowie a nawet nauczyciele przychodzą do szkoły bez toreb i plecaków. Nie jest to jednak jednoznaczne z zostawieniem w domu wszystkich niezbędnych w szkole rzeczy. Korzystając ze swojej pomysłowości i sprytu czymś ten plecak należy zastąpić. W tym celu posłużyć może wszystko: walizka, skrzynka na narzędzia, chlebak, sklepowy wózek… Liczy się kreatywność i fantazja.

      Zwyczaj obchodów Dnia bez plecaka pochodzi z USA. Został wymyślony przez amerykańską aktywistkę i założycielką fundacji, Mongai Fankam. Autorka pomysłu będąc dzieckiem, podróżowała razem z matką do Kamerunu i spostrzegła tam jakie trudności spotykają inne dzieci. Zainteresowała więc tematem nauczycieli oraz całą szkolną społeczność.

      Akcja ta ma na celu zwiększanie świadomości trudnych warunków bytowych, a także problemów z dostępem do edukacji milionów uczniów w wielu zakątkach świata. Często zdarza się, że dzieci muszą chodzić pieszo, z reklamówkami lub trzymając rzeczy w rękach, ponieważ nie stać ich nawet na plecak. 

     • Twórczy bałagan

     • w szczytnym celu

      Uczniowie naszej szkoły w dniu 25 marca, wzięli udział w warsztatach rękodzielniczych organizowanych przez Wójta Gminy Wiązownica i Gminne Centrum Kultury. Dochód ze sprzedaży ozdób wielkanocnych będzie przeznaczony dla uchodźców z Ukrainy.

      Warsztaty prowadziła p. Małgorzata Machnicka - instruktor Domu Kultury w Szówsku, pomocą służyła p. Angelika Tomaszek- nauczyciel i pedagog szkolny.

     • Leikora

     • Czy coś tak pospolitego uczyni deser wyjątkowym?

      23 marca dla uczniów, którzy wykazali się dużą empatią i wzięli aktywny udział w zbiórce ubrań na rzecz pomocy dla Kasi Kośmider, odbyły się warsztaty w ramach prowadzonej przeze mnie innowacji pedagogicznej „Plastyczna kuchnia”.

      Takie warsztaty to nie tylko możliwość poznania nowych przepisów, sztuczek kulinarnych, czy wykorzystanie zdolności manualnych zdobytych na lekcjach plastyki do celów kulinarnych i cukierniczych. Podczas zajęć dochodzi nie tylko do rozwijania i doskonalenia zmysłów smaku, zapachu, dotyku, wzroku, ale  do zdobywania wiedzy.

      Tym razem miedzy innymi na temat  rokitnika (leikorii), żywności liofilizowanej czy temperowania czekolady. 

      zdjęcia poglądowe

      Jeżeli jesteście ciekawi co tym razem powstało podczas innowacji zapraszam do obejrzenia zdjęć.

      Polecamy też stronę, na na której można zapoznać się z właściwościami rokitnika.

      Prowadząca zajęcia: p. Angelika Tomaszek

     • Szkolni kapelusznicy

     • Twórczo, kolorowo, optymistycznie

      Gdy do życia budzi się przyroda, słońce coraz jaśniej świeci, a dla dzieci nadchodzi czas zabaw na świeżym powietrzu to wiemy, że już nastała wiosna.  W naszej szkole w tym roku bawiliśmy się inaczej, integrując się w klasach i całej społeczności uczniowskiej. Wszystko za sprawą ogłoszonego konkursu „Capella koza- czyli kapelusz”.  

      22 marca do szkoły zostały przyniesione niezwykłe nakrycia głowy. Uczestnicy konkursu wykazali się dużą kreatywnością. Na każdym kapeluszu było coś przypięte, przyklejone lub przyszyte. Całość wyglądała bardzo kolorowo i interesująco. 

      Podczas parady na wybiegu każdy starał się pokazać atrakcyjność wykonanego przez siebie kapelusza, cylindra czy toczka. Modowemu szaleństwu dali się porwać zarówno chłopcy i dziewczynki. Więcej zdjęć w albumie.

      Organizatorem konkursu, rewii mody  i właścicielką  efektownego kapelusza w stylu wiosennym była p. Angelika Tomaszek

      Za twórczą pracę i ogromne zaangażowanie każdy z uczniów otrzymał słodką przekąskę.

      Rozstrzygnięcie konkursu Capella koza

      Ogłaszając ten konkurs przyświecały nam pewne cele. Wszystkie zostały osiągnięte, a prace zgłoszone na konkurs wzbudziły zachwyt organizatorów, a ich autorzy zasługują na pochwałę i uznanie. Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, dlatego  jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością. Przyznano następujące miejsca:

      1. miejsce ex aequo Emilia Zaborska, Igor Sokół

      2. miejsce ex aequo Izabela Machnicka, Dawid Krupka

      3. miejsce ex aequo Aniela Dzięgielowska, Lena Grześ

      Wyróżnienia:

      Melania Cholewa, Tymoteusz Wyleciał, Kacper Pryjda, Julia Machalska, Hubert Pietryna, Emilia Mil, Aleksandra Brudniak, Karina Marszałek, Weronika Winiarz, Klaudia Winiarz.

      O terminie rozdania nagród i dyplomów poinformujemy.

       

      Poniżej prezentujemy występy naszych uczniów.

      Uczniów do występów przygotowały: p. D. Pryjda, p. I. Szwajczak, p. W. Borowik, p. M. Piskorz,
      p. G. Styś, p. A. Tomaszek

       

      Podziękowania za pomoc dla p. Sabiny Kuta i p. Marzeny Warcaba 
      oraz dla uczennic: Amelii Winiarz, Julii Winiarz, Oliwii Kuca i Karoliny Zagrobelny

     • Marzanna- zimowa panna

     • Wiosna to pora roku, na którą z utęsknieniem czekają wszyscy – zarówno dzieci, jak i dorośli. To czas, kiedy chowamy czapki, rękawiczki i szaliki głęboko do szuflady i przygotowujemy się na nadejście cieplejszych, przyjemniejszych dni.

      21 marca każdego roku obchodzimy Pierwszy Dzień Wiosny. W tym dniu, uczniowie z klas I-III mieli okazję przywitać Wiosnę. Jak wskazuje tradycja, sami przygotowali swoje Marzanny i wraz z wychowawcami wyruszyli barwnym pochodem pożegnać mroźną zimę.

      Towarzyszyły im przy tym wiosenne piosenki, a nowi uczniowie z Ukrainy mieli okazję zobaczyć jak u nas wygląda ten starosłowiański obrzęd. 

      Wychowawcy: p. W. Borowik, p. M. Piskorz, p. G. Styś

     • Nie(typowa) godzina wychowawcza

     •       21 marca, uczniowie z klasy szóstej, z okazji Pierwszego Dnia Wiosny, zamówili na godzinę wychowawczą swoje ulubione trzy pizze -z szynką, kurczakiem i szpinakiem. Wokół wspólnego stołu były spontaniczne rozmowy, dużo śmiechu oraz okazja do  integracji w związku z pojawieniem się w zespole nowego ucznia. Kolejny też raz udowodnili, że pierwszy dzień wiosny nie musi się kojarzyć tylko z wagarami.

      Opieka: p. Angelika Tomaszek

     • Teatr - kwintesencja sztuki

     • „Nie istnieje

      nic takiego, czego by sztuka nie mogła wyrazić.”

                                                                                                                                                     - Oscar Wilde

      Po raz pierwszy w naszej szkole mieliśmy okazję uczestniczyć w spektaklu teatralnym przygotowanym wspólnie przez pracowników i uczniów szkoły.  Ze wzlędu na obostrzenia, dotychczasowa jego formuła uległa zmianie i publiczności został zaprezentowany w formie nagrania wideo. W związku z tym premiera "Opowieści wigilijnej autorstwa Charlsa Dickensa odbyła się dopiero 17 marca 2022 r.  Wśród zaproszonych gości znaleźli się:

      Pan Krzysztof Strent - Wójt Gminy Wiązownica,

      Pani  dr Agata Kolasa - Skiba - dyrektor Przedszkola Nr 9 w Jarosławiu, Honorowy Profesor Oświaty, 

      Pani Zofia Tabin - egzaminator Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie

       Panowie Mariusz Marek i Grzegorz Turek- przedstawiciele OSP w Mołodyczu

       

      Przygotowania trwały kilka tygodni, a próby niejednokrotnie odbywały się do późnego popołudnia.

      Nad całością czuwała  reżyser p. Angelika Tomaszek, scenografią zajęli się p. Angelika Tomaszek i  p. Adam Gloc, dźwiękiem i obrazem: p. Angelika Tomaszek, p. Beata Walerianowicz- Hemperek, p. Mariusz Sokół i Kacper Bigaj,  oświetleniem: Natalia Pryjda i Joanna Mil, montaż filmu: p. Angelika Tomaszek

      Aktorzy sprostali wymogom sztuki i zachwycili publiczność grą aktorską. Doznań dostarczyły niezapomniane kreacje bohaterów:  

      Ebenezer ScroogeJAN KUCA, Jakub Marley- MARIA SOKÓŁ, Duch Wigilijnej Przeszłości- MAŁGORZATA PISKORZ,  Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia- KAROLINA ZAGROBELNY /AGNIESZKA MIERZWA/, Duch Przyszłych Wigilii- MARIA KUCA, Bob Cratchit- SABINA KUTA  /ROBERT CIENKI/, Fred- DOROTA PRYJDA, Żona Freda- WALERIA BOROWIK, Żona Boba- MARZENA WARCABA, Jałmużniczki- AGNIESZKA GLOC, IRENA SZWAJCZAK, Mały Tim, Gazeciarz- KLAUDIA WINIARZ, Belinda Cratchit- JOANNA MIL, Dżentelmen- IGOR CIENKI, KACPER MAREK, HUBERT SOKÓŁ, Potrzebująca- NATALIA PRYJDA, EWELINA ZBOŻEŃ, Dziecko- ADELA GLOC, ALEKSANDRA KRZEMIEŃ, JULIA KRZEMIEŃ, Prowadząca- BEATA WALERIANOWICZ- HEMPEREK  /MARTA DEC-CIENKI/, Narrator- ANGELIKA TOMASZEK

      Niezwykłą atmosferę przedstawienia z całą pewnością podkreśliła efektowna scenografia, klimatyczna muzyka oraz piękne stroje - stylizowane na czasy wiktoriańskie.

      Dla uczestników tego projektu był to czas nie tylko ciężkiej pracy, ale i świetnej zabawy. To jeden z najlepszych sposobów na spędzanie wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań i bezpośredni kontakt ze sztuką.

      ZWIASTUN- poniżej

     • Jak przysmak połączył dzieci

     • Słodki smak jest pierwszym, który znamy już od momentu narodzin (laktoza w mleku matki). W trakcie ewolucji wykształcił się u nas mechanizm pozytywnego postrzegania smaku słodkiego. Nasi przodkowie utożsamiali go z bezpieczeństwem, ponieważ kojarzył się im z dodawaniem energii.

      Dlatego też działanie cukiernicze posłużyło do integracji naszych uczniów z rówieśnikami z Ukrainy.
      To część zaplanowanych "Warsztatów Art" prowadzonych przez pedagog szkolną.  Jest to sposób na miłe spędzenie czasu podczas, którego nie tylko wzmacnia się poczucie bezpieczeństwa i bliskości, ale przede wszystkim 
      ącza się nowo przybyłych uczniów do edukacji w polskiej szkole. 

      Przy okazji uczestnicy mogli doskonalić zdolności manipulacyjne, podczas przygotowywania smakołyków jakimi były pralinki. 

      Dziękuję – diakuju za udział w zajęciach:)

      Pomocą najmłodszym służyły uczennice klasy VII: Natalia Pryjda, Klaudia Winiarz, Ewelina Zbożeń

      Prowadząca: p. Angelika Tomaszek

     • Pomoc Ukrainie!

     • Dziękujemy wszystkim darczyńcom za taki odzew i hojną pomoc. Część darów (głównie niezbędne środki higieniczne) trafiły do 400 uchodźców Z Radymna. Jedzenie natomiast zostało podzielone między rodziny mieszkające w Jarosławiu i okolicach. Gorące podziękowania dla rodziców i dzieci za motywację, dla harcerzy wspomagających akcję. Jednocześnie pragniemy ogłosić, iż zbiórka trwa nadal. Cały czas przybywają kolejne rodziny na nasz teren i postaramy się odpowiedzieć na ich potrzeby. Wiemy również o kolejnych rodzinach mających przybyć do Radymna. Dlatego znów zbieramy żywność długoterminową, środki czystości (nie tylko środki higieny osobistej, ale również proszki do prania, płyny itp.) zabawki, koce, śpiwory. Na razie nie zbieramy odzieży, gdyż ciężko jest to posegregować. Informację o potrzebnej odzieży (rozmiar, rodzaj) będziemy przekazywać na bieżąco.

      Serdecznie dziękujemy i prosimy NIE ZWALNIAJCIE.

      Oby Naszej dobroci starczyło na długo.

     • Zdrowo sałatkowo

     • Wiosna tuż tuż, a i u nas w szkole dało się poczuć pierwsze promienie słońca. Jeśli wiosna to sałatka owocowa. Pyszna, zdrowa, kolorowa. Klasa 5 wraz z wychowawcą wspólnie przygotowała takie wspaniałe desery. Wspomagając się przepisami zaczerpniętymi z Internetu, kierując się smakiem, sposobem przyrządzenia
      i estetyką przygotowaliśmy różnokolorowe sałatki. Była sałatka z grapefruitem, z granatem, gruszką. Wśród składników znalazło się jabłko, kiwi, banan, ananas, czy morele. Po skończonej pracy chętnie dzieliliśmy się przyrządzonymi smakołykami.

      Wspólnie spędzony czas również zacieśnił więzy klasowe. Do naszego zespołu klasowego niedawno dołączyła nowa koleżanka Diana,  z Ukrainy. Wspólne gotowanie to także okazja do porozmawiania w różnych językach. Diana poznała nazwy owoców po polsku, natomiast my wzbogaciliśmy słownictwo o kolejne słówka w języku ukraińskim.

      Wspólna zabawa, rozmowa i spożywanie posiłku sprawiło, że poczuliśmy się szczęśliwi. Wszystkim polecamy taką formę spędzania czasu ze znajomymi.

      Organizator: p. Agnieszka Mierzwa

     • Zimowe osobowości

     • W dniu dzisiejszym tj. 15 marca na uroczystym apelu zostały wręczone ordery osobowościom miesiąca. Tym razem osobowości jest więcej, a to ze względu na liczne przerwy zimowe (grudzień-święta, styczeń-nauka zdalna, luty-ferie), kiedy ordery nie były przyznawane. Po dłuższej przerwie mamy zaszczyt przedstawić  zwycięzców.

      Kategoria „Pożeracz książek”

      Niestety ta kategoria nie cieszy się uznaniem dzieci, toteż osoby wyłonione można nazwać „perełkami”. Pożeraczami książek grudzień-luty zostali:

      • Karolina Zagrobelny
      • Antoni Cienki

      Kategoria „Służbista”

      Niektórzy twierdzili, że to zapomniana kategoria, ale na odznaczenie tego typu trzeba było sobie zasłużyć, pilnie uczęszczając do szkoły przez całe półrocze, nie tylko przez pierwszy tydzień września. Oto służbiści:

      • Martyna Pawlik
      • Klaudia Winiarz
      • Kamil Cienki
      • Dawid Krupka
      • Mateusz Frań

      Kategoria „Profesorek”

      Ci uczniowie wytrwali i trwają dalej, pilnie pracują na wysokie średnie i osiągnięcia naukowe. A oto oni:

      • Karina Marszałek
      • Lena Grześ
      • Igor Wyleciał

      Kategoria „Wzorowy dyżurny”

      Osoby te odznaczyły się niesamowitą pracą i sumiennością. Dzięki nim stołówka lśniła czystością. Dyżurni:

      • Aleksandra Krzemień
      • Julia Krzemień
      • Gabriela Mac

      Kategoria „Sportowiec miesiąca”

      Reprezentowali nas na Gminnych Zawodach w Tenisie Stołowym i uwaga! Zdobyli srebro! Jesteśmy z Was dumni. Podziękowania i uznanie dla:

      • Paweł Chamik
      • Igor Kubaszek
      • Bartłomiej Winiarz

      Kategoria „Smakosz”

      Wszystko zjadają i nigdy nie grymaszą:

      • Igor Sokół
      • Tymon Wyleciał

      Kategoria „Koleżka”

      Jedna z najzacniejszych kategorii- najlepszy kolega. Ten, który zawsze pocieszy, pomoże, pożyczy, podzieli się chętnie i zawsze ma dla innych dobre słowo. I tu uwaga. Bardzo chcielibyśmy wręczyć ordery wszystkim dzieciom ze szkoły, przede wszystkim za to, że tak serdecznie przywitały dzieci przybywające z Ukrainy, pomogły im się zaaklimatyzować i wspierają je codzienną pomocą. Ze względu na ograniczoną liczbę „koleżków” tytuł ten został przyznany:

      • Kamila Pietryna
      • Martyna Pawlik
      • Anastazja Wojdyła
      • Sebastian Sokół

      Już niedługo osobowości marca. Nie przegapcie swojej szansy!

      Koordynator: Agnieszka Mierzwa

     • #piżama

     • ... bo będąc w piżamie też można pomóc :)

      POJEDYNCZE AKTY DOBROCI WSPÓLNIE TWORZĄ WIELKIE DOBRO!

      9 marca 2022 r. zamiast typowego stroju: spodni, spódniczek czy sukienek uczniowie naszej szkoły założyli piżamy/kigurumi, szlafroki oraz kapcie. W ten sposób starali się solidaryzować z dziećmi chorymi na nowotwory, które miesiącami leżą w szpitalach, a piżama staje się nieodłączną częścią ich codziennego życia.

      Był to dzień pełen ciekawych działań związanych ze zdrowiem psychicznym czy empatią. Jednym z nich był szkolny finał trwającej od kilku tygodni zbiórki ubrań, kocy, pościeli czy firanek na rzecz pomocy dla Kasi Kośmider - dziewczynki z Będzina, chorującej na dysplazję diastroficzną. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w to wspólne działanie. Akcję na terenie szkoły przeprowadziły panie: A. Tomaszek i A. Gloc.

      W tym dniu dużym zainteresowaniem cieszyły się zabawy,  które integrowały społeczność szkolną i dostarczały dużo radości.

      SIGUMA

      Bardzo dobrym sposobem realizowania terapii z dziećmi są zabawy ruchowe z SIgumą, która w połączeniu z muzyką aktywizuje wszystkie dziecięce zmysły. Jest doskonałym sposobem wspierającym proces terapii, wychowania i nauczania.

      Dzięki różnorodnym fakturom i możliwościom, pozwala na aktywne słuchanie muzyki, trening małej i dużej motoryki, dzięki zabawom ruchowo – manipulacyjnym.

      SIguma ma także tą zaletę, że „zbiera” grupę w kole, pomoże zarówno na początku szkolnej drogi, ale także zachęci dzieci z niepełnosprawnościami do zabawy w nim. 

      źródło: https://www.krainamuzyki.pl/strona-glowna/siguma/

      ZDROWA RYWALIZACJA

      Ponieważ rywalizacja jest nieuniknionym etapem rozwoju osobowości, w szkole bardzo często uczy się dzieci prowadzić zdrową rywalizację. Dzięki niej dziecko buduje właściwy obraz samego siebie, uczy się też pracować w zespole i być asertywnym, co przełoży się na poczucie własnej wartości.

      To są podstawy właściwego rozwoju a z takim „pakietem” umiejętności bez trudu opanuje naukę zasad współżycia z innymi ludźmi teraz i w życiu dorosłym.

      NIE TYLKO SŁOWA- CZYLI OKAZYWANIE EMPATII W ŻYCIU

      Empatia jest ważną umiejętnością społeczną, ponieważ wiąże się z budowaniem relacji interpersonalnych. Przydaje się to zwłaszcza w sytuacjach konfliktowych oraz prowadzi do ograniczenia zachowań agresywnych. 

      BAJKOTERAPIA

      Bardzo istotną metodą leczenia lub terapeutycznego wsparcia z użyciem odpowiednio wyselekcjonowanej literatury jest bajkoterapia. W tym ważnym dniu nie mogło jej zabraknąć u nas. Tego trudnego zadania, polegającego na ukierunkowanym czytaniu wybranych fragmentów literatury, podjęły się uczennice z klasy 7 i 8 (Klaudia Winiarz, Ewelina Zbożeń, Amelia Winiarz, Julia Winiarz).  Kolejny etap czyli omawianie ich pod kątem potrzeb uczestników należało do nauczycieli- wychowawców.

      Wybór "Miss i Mistera Piżamy" był ostatnim elementem szkolnej imprezy. Tytuł ten zdobyli: Julia Niemiec i Kacper Pryjda.

       

      "Dzień Piżamy" przygotowały panie: Angelika Tomaszek, Agnieszka Gloc

      Szczególne podziękowania za pomoc w realizacji działań dla pań:  Doroty Pryjda, Ireny Szwajczak, Walerii Borowik, Małgorzaty Piskorz, Gabrieli Styś, Wioletcie Cienki

     • Kiczera Ski

     •      28 lutego 2022 roku odbył się zaplanowany wyjazd na stok narciarski Kiczera Ski w ramach programu „Narty dzieciom”. Z chętnymi i uśmiechniętymi dziećmi wyruszyliśmy w drogę do Puław Górnych, by zdobywać nowe umiejętności. Na stoku zameldowaliśmy się około godziny 10-stej. 

        Pod okiem dwóch instruktorów udaliśmy się na swoje pierwsze lekcje. Najpierw rozgrzewka, następnie przystąpiliśmy do nauki. Wszyscy uczniowie uważali i słuchali poleceń wykwalifikowanej kadry.
      Po dwóch godzinach od rozpoczęcia niemalże wszystkie dzieci samodzielnie zjeżdżały już z małej górki. 

            Po przerwie, którą stanowiła ciepła przekąska i herbata, podjęliśmy próbę zjeżdzania na nartach z większej już górki. Tam zostaliśmy do końca pobytu, doskonaląc swoje umiejętności oraz miło spędzając czas. 

           Zmęczeni, ale zadowoleni opuściliśmy stok Kiczera Ski około godziny 16- stej. Do domu wróciliśmy cali i zdrowi. 

      Opiekunowie: p. Angelika Tomaszek, p.  Sabina Kuta

       

      Zdjęcia w albumie. Filmik tu lub po naciśnięciu na miniaturce Obejrzyj w YouTube

     • Capella koza w roli głównej

     • zainspiruj się wiosną

      Zapraszam wszystkich uczniów naszej szkoły do udziału w kreatywnym konkursie!

      Co należy zrobić?

      Zadanie konkursowe polega na wykonaniu kapelusza, przy użyciu dowolnych materiałów i technik. Tematyka powinna się koncentrować na barwach i elementach symbolizujących i kojarzących się z wiosną.

       

      Technika: przestrzenna. Wielkość prac: dowolna

      Termin dostarczenia kapeluszy upływa 18.03.2022 r.

      Kapelusze zostaną  zademonstrowane na korytarzu szkolnym - jeżeli sytuacja pozwoli nawet w formie pokazu, ponieważ ta forma przypadła Wam do gustu :)

      Prace niezgodne z regulaminem nie będą brane pod uwagę.

      Wyniki konkursu zostaną zamieszczone na stronie internetowej do dnia 21 marca 2022 r.

      Organizator konkursu przewiduje dla zwycięzców nagrody oraz dyplomy.

       

      Polecam stronę mojego ulubionego projektanta Philipa Treacy :) Jest wielkim artystą i wizjonerem, który wypracował sobie piękny i indywidualny styl. Współpracuje z największymi domami mody.

      Organizator: Angelika Tomaszek

     • Pomoc dla Ukrainy!

     • DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE

      Nasza szkoła wraz z działającą aktywnie 39 Drużyną Harcerską „Komandosi” Mołodycz włącza się w zbiórkę ogłoszoną przez Wójta Gminy Wiązownica dla ofiar wojny na Ukrainie. Od poniedziałku w naszej szkole rozpocznie się zbiórka, dlatego też zachęcamy całą społeczność naszej szkoły o hojne dary.

      Niezbędne produkty to:

      • woda
      • środki higieniczne w tym: pasty do zębów, szczoteczki, szampony, mydło, chusteczki higieniczne, jednorazowe maszynki do golenia, pieluchy dla dzieci i dorosłych, mokre chusteczki, papier toaletowy, środki higieniczne dla kobiet, środki antyseptyczne
      • ręczniki, prześcieradła, koce, śpiwory
      • skarpetki, bielizna damska, męska i dziecięca (nowe)
      • koszulki bawełniane, kurtki, swetry
      • leki przeciwbólowe, opatrunki, bandaże
      • żywność sucha (kasza, ryż, makaron), żywność gotowa do spożycia (konserwy, zupy i dania gotowe po zalaniu wrzątkiem), batony proteinowe, suszone owoce, kawa, herbata, cukier
      • mleko modyfikowane dla niemowląt i dzieci, kaszki, zupki, dania, desery dla dzieci
      • słodycze,
      • powerbanki, telefony z ładowarkami, świece, zapalniczki, latarki
      • produkty żywnościowe dla dzieci
      • i niemowląt: mleko modyfikowane, kaszki, dania gotowe, zupki, desery.

             Zbiórkę prowadzimy w godzinach funkcjonowania szkoły.

      Dziękujemy wszystkim za zainteresowanie i włączenie się we wspólną pomoc!

     • Złączeni w incjatywie

     • WZBUDZAMY EMPATIĘ

      Z czym kojarzy się Wam piżama? Zapewne z relaksem, odpoczynkiem i snem. Niestety, dla wielu chorych to nieodłączna część codzienności i symbol walki o zdrowie. Od wielu lat fundacja „Gdy liczy się czas”, wspierająca dzieci w chorobach onkologicznych, namawia do przeprowadzenia w przedszkolach i szkołach „Dnia w piżamie”

      Dlatego zachęcamy Was

      uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły

      o przyłączenie się do naszej szkolnej akcji. Prosimy Was, aby w dniu 9  marca założyć piżamy,  szlafroki i kapcie wyrażając tym swoją solidarność z dziećmi chorymi na nowotwory. Piżama może być zastąpiona innym strojem ze specjalnym oznaczeniem na ubraniu lub widocznej części ciała (do pobrania przy wejściu do szkoły).  

      #piżama

      Jednocześnie przypominamy  o trwajacej w naszej szkole specjalnej zbiórce ubrań, kocy, pościeli czy firanek na rzecz pomocy dla Kasi Kośmider - dziewczynki z Będzina, która urodziła się z bardzo rzadką chorobą genetyczną – dysplazją diastroficzną. 

      Przynieście używaną odzież, a każdy kto weźmie udział w tym przedsięwzięciu otrzyma specjalny kupon,
      a w wyniku losowania, posiadacze zwycięskich talonów otrzymają nagrody:

      klasy 0-III upominek

      klasy IV- VIlI możliwość udziału w warsztatac w ramacinnowacji pedagogicznej z cyklu Plastyczna kuchnia.

       

      Zebraną odzież odbierze od nas w dniu 11 marca 2022 r.  Beathris

      Każdy kilogram będzie na wagę złota.

       

      Organizatorzy: pedagog szkolny Angelika Tomaszek

      p. Agnieszka Gloc

     • Twórcza aktywność

     • czyli konkurs na projekt stroju walentynkowego

      Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona.

      - Albert Einstein

       

        Z okazj Walentynek w naszej szkole odbył się niecodzienny pokaz mody. Chętni uczniowie stworzyli specjalną kolekcję strojów według własnego pomysłu, a następnie zaprezentowali je na wybiegu.

      Oprócz tiulu, organzy i innych tkanin podziwiać było można niezwykłe realizacje z papieru, piórek, a nawet rurek pert. 

      Nasi starsi uczniowie  także wzięli udział w konkursie, ale w formie zdalnej. Oto ich kreacje.

      Zdjęcia w albumie

       

      Oto fakty: Ludzie twórczy posiadają pewne cechy [1]:

      - wraźliwość,

      - łatwość wprowadzania zmian,

      - doskonałą pamięć,

      - dużą zdolność obserwacji ogółów i szczegółów,

      - silne wyczucie estetyki,

      - dużą pewność siebie,

      - impulsywność i pogodę ducha.

       

      Nad przebiegiem konkursu i pokazu czuwały: p. Angelika Tomaszek i p. Waleria Borowik

       

      Podziękowania za pomoc w przygotowanu sali gimanstycznej dla p. Sabiny Kuta i Marzeny Warcaba

      Wyniki konkursu 

      1 miejsce Marcel Woźny, Joanna Machnicka,

      2 miejsce Julia Rokosz, Aleksanda Brudniak,

      3 miejsce Joanna Mil

      wyróżnienie Aniela Dzięgielowska

       

      Gratulujemy

       

      źródła: [1] https://www.am.szczecin.pl/themes/user/site/am/assets/img/pages/Skrypt_Kreatywnosc_rozwoj_inteligencji_emocjonalnej.pdf

     • DBI

     • Dzień Bezpieczngo Internetu

      Posłuchaj historii powstania drużyny Sieciaków, czyli czwórki przyjaciół- Spociaka, Netki, Ajpi i Kompla, którzy zostali powołani przez Sztuczną Inteligencję do walki z Sieciuchami i Czytym Złem, czyli zagrożeniami czyhającymi w sieci. Dowiedz się czy Sieciakom uda się pokrzyżować plany Czystego Zła i uchronić inne dzieciaki przed wciągającą grą!

      Słuchowisko skierowane do dzieci w wieku 9-12 lat i podzielone jest na 4 odcinki:

      00:00 odcinek 1

      20:05 odcinek 2

      34:29 odcinek 3

      45:22 odcinek 4

      Nasi uczniowie w ramach inicjatyw DBI wykonali memy Uwaga -fake news”. Prezentujemy nagrodzone prace.

      1 miejsce Kacper Marek

      2 miejsce Aleksandra Brudniak

      3 miejsce Łukasz Kędzierski, Kacper Bigaj

      Organizator: Angelika Tomaszek

     • Moralitet w stylu wiktoriańskim

     • opowiadanie Charlesa Dickensa

      Przedstawienia i sztuki teatralne realizowane w ramach artystycznej działalności szkoły są na stałe zapisane w naszym kalendarzu. Tym razem oprócz uczniów w rolach głównych wystąpili nauczyciele i pracownicy szkoły pokazując swoje aktorskie umiejętności w sztuce Charlesa Dickensa Opowieść wigilijna

      Naszym celem oprócz przygotowania dla Was niespodzianki było pokazanie, że my dorośli też doświadczamy stresu, ale jednocześnie,  że potrafimy się bawić, bo to dla nas naprawdę była świetna zabawa.

      Spektakl został zrealizowany z rozmachem w stylowym wiktoriańskim klimacie. Przeniósł nas do Londynu końca XIX wieku, gdzie mogliśmy poznać głównego bohatera-  nieczułego na ludzką krzywdę - Ebenezera Scroogea,  który na skutek odwiedzin duchów w noc wigilijną miał okazję stać się dobrym człowiekiem. 

      Całość przedstawienia nie byłaby z pewnością tak efektowna, gdyby nie piękne stroje przygotowane przez aktorów, scenografia oraz cudowna muzyka wybrana przez panią Angelikę Tomaszek. 

       

      „OPOWIEŚĆ  WIGILIJNA”

      wg Charlesa Dickensa

      Reżyseria: Angelika Tomaszek

      Scenografia: Angelika Tomaszek, Adam Gloc

      Realizacja dźwięku i obrazu: Angelika Tomaszek, Beata Walerianowicz- Hemeperk, Kacper Bigaj, Mariusz Sokół

      Realizacja oświetlenia: Natalia Pryjda, Joanna Mil

      Obsada:

      Prowadząca -  BEATA  WALERIANOWICZ- HEMPEREK /MARTA DEC-CIENKI

      Narrator - ANGELIKA TOMASZEK

      Ebenezer Scrooge- JAN KUCA

      Jakub Marley - MARIA SOKÓŁ

      Duch Wigilijnej Przeszłości-  MAŁGORZATA PISKORZ

      Duch Tegorocznego Bożego Narodzenia- KAROLINA ZAGROBELNY /AGNIESZKA MIERZWA

      Duch Przyszłych Wigilii - MARIA KUCA

      Fred - DOROTA PRYJDA

      Żona Freda- WALERIA BOROWIK

      Bob Cratchit- SABINA KUTA /ROBERT CIENKI 

      Żona Boba - MARZENA WARCABA

      Jałmużnicy - AGNIESZKA GLOC, IRENA SZWAJCZAK

      Mały Tim, Gazeciarz - KLAUDIA WINIARZ

      Belinda - JOANNA MIL

      Mężczyźni- IGOR CIENKI, KACPER MAREK, HUBERT SOKÓŁ

      Żebraczki- NATALIA PRYJDA, EWELINA ZBOŻEŃ

      Dzieci - ADELA GLOC, ALEKSANDRA KRZEMIEŃ, JULIA KRZEMIEŃ

       

      Dziękuję wszystkim za ogromne zaangażowanie

      i za pierwszy wspólny występ!!! 

      Pomysłodawca: Angelika Tomaszek  

      Wyjaśnienie pojęcia:

      Moralitet

       

      Zdjęcia w albumie fotograficznym

     • Podziękowania za dobroć, cierpliwość i miłość

     • czyli Dzień Babci i Dziadka online

                 Pomimo tego, że styczeń jest miesiącem zimowym to są w nim takie dwa dni - 21 i 22- kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To święto wszystkich babć i dziadków.  

              W tym roku, z powodu panującej epidemii koronawirusa oraz troski o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów, zapraszamy  do uczestnictwa w akademii w formie online.

              Z okazji tego święta uczniowie naszej szkoły, a Wasze wnuki, pragną złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, długich lat życia oraz wszelkiej pomyślności. Dla Was 100 lat! w wykonaniu ucznia klasy IV Marcela Woźnego.

      Klasa II i III przygotowała dla babć i dziadków widowisko jasełkowe "Do Betlejem". Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem  wcielali się  w rolę: aniołków, pasterzy, królów, Maryi i Józefa. Poprzez piękne śpiewanie kolęd i pastorałek cieszyli się z narodzin Dzieciątka.  

      Uczniów do przedstawienia jasełkowego przygotowały: p. M. Piskorz,  p. B. Walerianowicz - Hemperek

      Opiekun : p. I. Werle

      Uczniowie z klas III, V, VII pod kierunkiem p. A. Tomaszek i p. S. Kuta  wykonali polską wersję utworu Mary, Did You Know?

                Na program artystyczny składały się jeszcze dwa przygotowane układy taneczne:

      - do utworu Ariana Grande - Santa Tell Me oraz

      chair fitness do piosenki  Mariah Carey All I Want for Christmas Is You. 

      Wykonali je uczniowie klas I oraz IV-VIII pod kierunkiem p. A. Tomaszek,  p. W. Borowik.  

      Zapraszamy do obejrzenia.

       

      Aby obejrzeć film wciśnij na miniaturze napis Obejrzyj na Youtube

       

      Więcej zdjęć w albumie.