• Zwierzaki z przytuliska
     • Zwierzaki z przytuliska

     • Samorząd Uczniowski rusza z akcją zbiórki artykułów dla bezdomnych zwierzaków. Zapraszamy uczniów, rodziców, nauczycieli do udziału w tym przedsięwzięciu. W naszej szkole będziemy zbierać: karmy suche i mokre, makaron, ryż, kaszę, smycze, obroże, miski, koce. Rzeczy mogą być używane.  Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!

      Koordynatorzy akcji w SP Mołodycz: Angelika Tomaszek-Wysocka, Agnieszka Mierzwa, W. Borowik

      Artykuły zostaną przekazane do US-WET-Lecznica dla zwierząt w Szówsku.

    • Inauguracja roku
     • Inauguracja roku

     • Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 odbyło się w tym roku po raz pierwszy z  udziałem klasy siódmej - w związku z  reformą oświaty.

      Po odśpiewaniu hymnu narodowego, głos zabrał pan Dyrektor. Powitał wszystkich uczniów, nauczycieli, rodziców i pracowników szkoły. Po inauguracji uczniowie udali sie do klas na spotkanie z wychowawcami. Życzymy wszystkim dobrego roku pełnego sukcesów w pracy i w nauce.

    • Escape Room
     • Escape Room

     • Po uroczystym zakończeniu roku szkolnego chętni uczniowie z klas III-VI wraz z paniami A. Tomaszek-Wysocką i A. Mierzwą udali się do Rzeszowa- do pokojów zagadek. Nasze drużyny miały 45 minut na wydostanie się z zamkniętych pomieszczeń- dzięki logicznemu  myśleniu, współpracy. Jedynym wrogiem był czas! 

      Uczniowie mieli do dyspozycji dwa tematyczne pokoje: 

      Bunkier- Wylądowaliście w bunkrze. Na zewnątrz fruwają pociski, a Wy w końcu czujecie się bezpiecznie. Nagle zamek w drzwiach zatrzaskuje się i słychać tykanie zegara. To bomba! Macie 45 minut na to, aby wydostać się z bunkru i pozostać przy życiu. Wraz z drużyną z plutonu musicie zrobić wszystko by zdążyć przed czasem!

      Chata Baby Jagi- Jesteście zamknięci w chacie na kurzej nóżce. Na szczęście odbywa się sabat i wszystkie wiedźmy zlatują się na zebranie. Użyjcie swojego sprytu by wydostać się z chaty pełnej zaklęć.

      Mieszane drużyny z klasy VI i IV wydostały się z pokojów. Gratulujemy

      Zdjęcia w Albumie

       

    • Wakacje znów mamy wakacje!
     • Wakacje znów mamy wakacje!

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 tradycyjnie rozpoczęło się Mszą Świętą. Następnie Pan Dyrektor z wychowawcami wręczył świadectwa i nagrody dla wyróżnionych uczniów oraz listy gratulacyjne dla rodziców. Koniec roku to jednak nie tylko wzruszenie, ale przede wszystkim nagroda za całoroczny wysiłek. Uczniowie naszej szkoły bardzo mocno na nią pracowali. Najwyższą średnią w szkole uzyskała przewodnicząca szkoły Marlena Woźny- 5,82. Gratulujemy.

      Życzymy miłego odpoczynku i do zobaczenia po wakacjach!

    • Zdrowa rywalizacja-Czwórbój lekkoatletyczny
     • Zdrowa rywalizacja-Czwórbój lekkoatletyczny

     • 18.05.2017r. w naszej szkole odbyły się zawody lekkoatletyczne. 

      strona w przebudowie

    • Wycieczka do Warszawy
     • Wycieczka do Warszawy

     • W dniach od 1 do 3 czerwca 2017 r. gościliśmy w Warszawie. W ciągu tych dni udało nam się zobaczyć i zwiedzić najciekawsze miejsca w stolicy. Była to wspaniała lekcja historii, sztuki, przyrody, ale także czas kiedy mogliśmy pobyć razem. Takie wyjazdy integrują, uczą, ale są również odpoczynkiem od codzienności. Kierownik wycieczki: A. Tomaszek-Wysocka, opiekunowie:
      W. Borowik, M. Piskorz.

      Zwiedziliśmy:

      I dzień– czwartek 1  czerwca

      Planetarium – seans 3D Kosmiczna wyprawa .

      Zwiedzanie ogrodów na dachu Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego.

      Centrum Nauki Kopiernik –wystawy stałe

      II dzień – piątek 2 czerwca

      Manufaktura Cukierków – pokaz produkcji cukierków,

      Przejazd pod Zamek Królewski. Spacer po Starówce Warszawskiej.

      zwiedzanie stadionu Trasą piłkarza (trybuny, szatnia piłkarska, płyta stadionu, Centrum Medialne).

      Przejazd przez Wiejską – budynek Sejmu i Senatu z zewnątrz. Spacer przez Jazdów zobaczymy również Belweder – siedzibę prezydenta RP – od strony Łazienek.

      zabawy w Parku Wodnym „Warszawianka"

      spacer Ogrodem Saskim do Grobu Nieznanego Żołnierza na zmianę warty.

      III dzień – sobota 3 czerwca

      zwiedzanie Muzeum Paleobiologii.

      wyjazd na taras widokowy „Trzydziestka”, na XXX piętrze PKiN.

      Przejazd metrem warszawskim ze stacji Centrum do Placu Wilsona.

      Czas wolny na zakupy pamiątek, zwiedzimy Złote Tarasy.

       

    • Święto Dzieci
     • Święto Dzieci

     • Dzień Dziecka w naszej szkole obfitował w wiele atrakcji. Rozpoczął się bardzo wcześnie bo już o 4:25, a to dlatego, że starsze klasy wyjeżdżały na wycieczkę do Warszawy. Młodsi natomiast, tzn. klasy 0-3 spędzili ten dzień pod znakiem pieczonego ziemniaka. Na początek odbywały się zawody z ziemniakiem w tle. Uczniowie podzieleni na zespół zielnych szarf i czerwonych szarf ścierali się w konkurencjach takich jak slalom parami z ziemniakiem w ręczniku, slalom z ziemniakiem niesionym na łyżce, czy rzut ziemniakiem do celu. Po ukończonych konkurencjach zawodnicy piekli na ognisku kiełbaski. Nikt nie domyślał się, że czeka ich jeszcze jedna, najważniejsza konkurencja, a mianowicie odnajdywanie ukrytych na boisku ziemniaków, które później miały zostać upieczone na ognisku. Obydwie drużyny bardzo starały się i nie ustawały w poszukiwaniach, a mimo to konkurencja zakończyła się remisem. Wszystkie odnalezione ziemniaczki wylądowały w ognisku.

      Gdy ziemniaki powolutku piekły się w żarze, dzieci przy akompaniamencie gitary śpiewały harcerskie piosenki. Zanim ziemniaczki były gotowe do zjedzenia na zakończenie tego obfitującego w atrakcje dnia, wszyscy nauczyli się ziemniaczanej rymowanki:

      Mój ziemniaczku, mój malutki

      Rośnij duży okrąglutki

      Ziemniak urósł, że aż strach

      My go zjemy no i bach!

      Organizatorzy: Agnieszka Mierzwa, Izabela Werle, Irena Szwajczak, Sabina Kuta

    • You can sing
     • You can sing

     • Uczniowie szkół podstawowych z terenu naszej gminy mogli zaprezentować zdolności muzyczno- językowe na I Gminnym Konkursie Piosenki AnglojęzycznejYou can sing”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Ryszkowej Woli. Naszą szkołę reprezentowały: Kamila Pietryna, Karina Marszałek (oddział przedszkolny) oraz Marlena Woźny (klasa VI), która ostatecznie zajęła I miejsce. Nasze uczennice do konkursu przygotowała p. Agnieszka Mierzwa.  Gratulujemy i już dziś zapraszamy do udziału w kolejnej odsłonie konkursu.

    • Koncert dyplomowy
     • Koncert dyplomowy

     • W pierwszych dniach maja uczniowie klas IV-VI pod opieką pań A. Tomaszek-Wysockiej i A. Mierzwy wybrali się do filharmonii, aby wziąć udział w koncercie dyplomowym. Celem wyjazdu było wprowadzenie młodych ludzi w świat muzyki klasycznej i umożliwienie jej odbioru na żywo. Młodzi melomani wysłuchali następujące utwory:

      F. Mendelssohn - Uwertura do "Snu nocy letniej" 

      F. Chopin - II Koncert fortepianowy f-moll 

      R. Schumann - Uwertura "Manfred" 

      Następnie udali się do parku trampolin "FlyPark"  gdzie na powierzchni 1500 m2 korzystali z atrakcji podzielonych na strefy tematyczne między innymi: strefa do grania w zbijaka, miejsce do ćwiczenia wsadów, gigantyczna poducha do skoków z wysokości.Ten dzień długo zapadnie nam w pamięci. 

    • Olimpus- sesja zimowa
     • Olimpus- sesja zimowa

     • W dniu 10 stycznia 2017 r. uczniowie klas IV-VI wzięli udział w ogólnopolskiej ponadprogramowej olimpiadzie matematycznej "Olimpus". Do konkursu przystąpiło 10 uczniów. Najlepsze miejsca zdobyli:

      Dyplom uznania-Szymon Walerianowicz Klasa IV- 12 miejsce z 2789 uczniów.

      Dyplom lauretata- Marlena Woźny klasa VI- 9 miejsce z 2524 uczniów

      Dyplom uznania- Paulina Piekuś klasa VI- 12 miejsce.

      Uczniów do konkursu przygotowała Barbara Dec- Kozdroń.