• Podziękowania za dobroć, cierpliwość i miłość

• czyli Dzień Babci i Dziadka online

Pomimo tego, że styczeń jest miesiącem zimowym to są w nim takie dwa dni - 21 i 22- kiedy każdemu robi się cieplej na sercu. To święto wszystkich babć i dziadków.

W tym roku, z powodu panującej epidemii koronawirusa oraz troski o zdrowie i bezpieczeństwo seniorów, zapraszamy  do uczestnictwa w akademii w formie online.

Z okazji tego święta uczniowie naszej szkoły, a Wasze wnuki, pragną złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości, długich lat życia oraz wszelkiej pomyślności. Dla Was 100 lat! w wykonaniu ucznia klasy IV Marcela Woźnego.

Klasa II i III przygotowała dla babć i dziadków widowisko jasełkowe "Do Betlejem". Uczniowie chętnie i z dużym zaangażowaniem  wcielali się  w rolę: aniołków, pasterzy, królów, Maryi i Józefa. Poprzez piękne śpiewanie kolęd i pastorałek cieszyli się z narodzin Dzieciątka.

Uczniów do przedstawienia jasełkowego przygotowały: p. M. Piskorz,  p. B. Walerianowicz - Hemperek

Opiekun : p. I. Werle

Uczniowie z klas III, V, VII pod kierunkiem p. A. Tomaszek i p. S. Kuta  wykonali polską wersję utworu Mary, Did You Know?

Na program artystyczny składały się jeszcze dwa przygotowane układy taneczne:

- do utworu Ariana Grande - Santa Tell Me oraz

chair fitness do piosenki  Mariah Carey All I Want for Christmas Is You.

Wykonali je uczniowie klas I oraz IV-VIII pod kierunkiem p. A. Tomaszek,  p. W. Borowik.

Zapraszamy do obejrzenia.

Aby obejrzeć film wciśnij na miniaturze napis Obejrzyj na Youtube

Więcej zdjęć w albumie.

• Posłuchaj i narysuj

• Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu plastycznego "Posłuchaj i narysuj", który  polegał na stworzeniu jak najładniejszej ilustracji do świątecznego opowiadania publikowanego na szkolnej stronie internetowej z okazji świąt. Laureaci:

I miejsce: Weronika Winiarz

II miejsce: Klaudia Winiarz

III miejsce: Anastazja Wojdyła

Gratulujemy!

Organizatorzy: p. A. Tomaszek, p. A. Mierzwa

• „Uwaga – fake news!”

• W ramach zbliżającego się „Dnia Bezpiecznego Internetu” ogłaszam konkurs „Uwaga – fake news!”.

Wasze zadanie konkursowe polegać będzie na stworzeniu mema internetowego dotyczącego  fake newsa.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas IV- VIII. Termin: 04 luty 2022 r.

Pamiętajcie o tym, że mem nie może personalnie nikogo obrażać ani wyśmiewać, nie może być wulgarny.

Przed przystąpieniem do konkursu proszę obejrzeć umieszczony powyżej spot oraz

zapoznać się z informacjami zawartymi w linku (źródło):

Fajnie że wiesz

- jest to to gra opracowana przez organizację fakt - checkingową, która doskonali umiejętności rozpoznawania  fake newsów.

Przykładowe generatory memów:

Canva

mem-generator

Osoby nie posiadające konta na Canva, proszę o jego założenie - bezpieczne i darmowe.

Organizator: p. A. Tomaszek

Mem  to zdjęcie, ilustracja lub krótki filmik umieszczone w Internecie, przedstawiające połączenie obrazu jakiejś prawdziwej sytuacji lub postaci z mniej lub bardziej zabawnym komentarzem.

• Akcja „Chmura dla Babci i Dziadka?”

• Z okazji Dnia Babci i Dziadka uczniowie naszej szkoły stworzyli chmury wyrazowe, by móc wyrazić swoją wdzięczność i miłość.

W akcji udział wzięli:

Emilia Zaborska, Dominik Hemperek, Kacper Pryjda, Antoni Cienki, Anastazja Wojdyła, Urszula Zbożeń, Emilia Mil, Julia Rokosz, Damian Haczek, Marcel Woźny, Karina Marszałek, Weronika Winiarz, Julia Krzemień, Aleksandra Krzemień, Lena Kiełbasa, Mateusz Frań, Natalia Pryjda, Klaudia Winiarz, Igor Cienki, Amelia Winiarz, Karolina Zagrobelny.

Dziękuję w imieniu naszych seniorów!

Organizator: p. Angelika Tomaszek

• Śnieżny dekalog

• Zachęcamy wszystkich do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym na zilustrowanie Dekalogu Reguł Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS pod nazwą „Śnieżny Dekalog”. Konkurs adresowany jest do dzieci i młodzieży. Organizatorem konkursu jest Biuro Prewencji Komendy Głównej Policji, a partnerami są: Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa Polskiego Związku Narciarskiego, Polski Związek Narciarski, Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Snowboardu oraz Fundacja PZU.

W konkursie mogą wziąć udział prace wykonane indywidualnie lub zespołowo (maksymalnie do 3 osób) w dwóch kategoriach wiekowych:

1. kategoria I - wiek: 5-10 lat,
            2. kategoria II - wiek: 11-16 lat.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 4 marca 2022 r. pracy konkursowej na rysunek, plakat lub spot filmowy oraz przesłanie jej na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia podpisaną przez Opiekuna.

Zapraszamy do udziału. Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

Do pobrania:

Regulamin_ogolnopolskiego_konkursu_plastyczno-filmowego_pn__Sniezny_Dekalog_2021_2022.pdf​​​​​​​

Karta_Zgloszenia_Uczestnika.pdf

• Album choinek

• W te święta po raz kolejny wspólnie tworzymy album zdjęciowy naszych pięknych choinek. Zaglądamy do domów naszych kolegów/koleżanek, aby zobaczyć piękne drzewka i na nowo poczuć magię świąt. Obejrzyjcie dokładnie zdjęcia, a w każdej dekoracji dojrzycie kawałek serca wkładany przez nas podczas dekorowania. Zobaczycie więzy rodzinne, pracę i tradycję przekazywaną z pokolenia na pokolenie. Każde drzewko jest inne, każde unikalne i jednakowo piękne. Z tego miejsca pragniemy gorąco podziękować każdemu, który zadał sobie trud i wysłał fotografię. Dzięki Wam tworzymy coś pięknego dla wszystkich!