• Filiżanka .......z ciasta

     •        Dzień Matki w Polsce obchodzony jest zawsze 26 maja. Nie wszędzie jednak ta data jest taka sama. W Norwegii świetowany jest w drugą niedzielę lutego, w Wielkiej Brytanii, Irlandii czy Nigerii w czwartą niedzielę wielkiego postu, a w USA w drugą niedzielę maja. ez wzgledu na to gdzie mieszkamy, ten dzień przypomina nam, jak ważne są dla nas nasze Mamy. W dniu ich święta składamy im życzenia, mówimy jak bardzo je kochamy, obdarowujemy prezentami czy kwiatami.

              A gdyby tak mamę zaskoczyć ciastem? Taki prezent byłby wielką niespodzianką. Z  tej okazji uczniowie klasy V pod okiem wychowawcy przygotowywali słodki upominek dla swoich Mam:)

      Do takiego prezentu  uczniowie dołączyli własnoręcznie przygotowaną kartkę z życzeniami- w naszym przypadku w kształcie dzbanuszka. 

      Opiekun: Angelika Tomaszek

     • 20 maja Dzień Pszczoły

     • Pszczoły nie tylko produkują miód, ale też zapylają blisko 80% roślin. Bez pszczół i ich zapylania, rozwój i wzrost roślin nie jest możliwy, a co za tym idzie również życie człowieka jest od nich uzależnione. Masowe ginięcie rojów pszczelich sprawiło, że postanowiliśmy zwiększać świadomość uczniów na temat ich ochrony. Z tego powodu 28 kwietnia w szkole przeprowadzono lekcje informacyjne na temat życia pszczół, sposobów opieki nad nimi. Lekcje przeprowadziła pani Izabela Werle, która ma pod opieką małą pasiekę. Dzieci dowiedziały się jak wygląda praca przy pszczołach, jakie produkty otrzymujemy dzięki tym małym pożytecznym owadom oraz jak je chronić. Uczestnicy obejrzeli niektóre sprzęty pasieczne i produkty, takie jak propolis, wosk

      ( w różnej formie – węzy, plastrów i świeczek) i miody.

     • W ogóle się nie stresujemy, bo z Bartkiem pierwszy egzamin piszemy!

     • 17 maja uczniowie klasy III pisali Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty 2020/2021 z OPERONEM "EDUKACJA JEST PODRÓŻĄ". Sprawdzian składał się z trzech części:

      - języka polskiego ”Jak spełniać swoje marzenia?” ,

      - matematyki oraz części dodatkowej - przyrody  "W gospodarstwie agroturystycznym”.

       

      Przed rozpoczęciem egzaminu uczniowie obejrzeli film terapeutyczny, a po zakończeniu w kąciku zabaw nauczyciel odczytał bajkę "O tym jak ważne jest odczuwanie dumy ze swoich sukcesów", podsumowując prace dzieci na sprawdzianie.

      Opiekun: Waleria Borowik

     • Harcerze w filmowej odsłonie

     • 39 Drużyna Harcerska „Komandosi” im. „Bohaterów Września” istnieje już 35 lat, a pierwsze wzmianki o organizacji harcerskiej w Szkole Podstawowej w Mołodyczu sięgają 1954 roku.

      By przybliżyć dzieje drużyny i zapoznać z codziennością harcerską oraz zrelacjonować przebieg „MINI ZLOTU – ŚLADAMI WRZEŚNIA” powstał film

      Ukazuje on młodemu człowiekowi alternatywne sposoby spędzania czasu wolnego, wskazuje na wartości uniwersalne oraz ilustruje możliwość współpracy między pokoleniami.

       

      ZACHĘCAMY DO OBEJRZENIA!

      Miłych wrażeń podczas oglądania filmu

      życzą jego twórcy.

     • Powroty...

     •    Po długim nauczaniu zdalnym, daleko od szkoły, znajomych, nauczycieli powoli wracamy do szkoły. Klasa 4 i 5 spotkała się na wspólnym ognisku, aby na nowo odbudować bliskie relacje, podzielić się doświadczeniami, bagażem doświadczeń, z którym każdy wraca do szkoły.

         Podczas wspólnych gier, zabaw i rozmów uczyliśmy się na nowo ze sobą przebywać, żartować, współgrać, bo nic innego nie działa tak dobrze jak praca w zespole.

         Pozytywnie "naładowani" przerzucamy się na pracę stacjonarną. Do zobaczenia w szkole!

       

      Oranizatorzy: A. Mierzwa, A.Tomaszek

     • Pasje, hobby i pożyteczne bziki....

     • Pasją Emilii Mil- uczennicy klasy II-  jest gotowanie i pieczenie ciast.

      Emilka uwielbia przebywać w kuchni, lubi odmierzać i ważyć odpowiednią ilość składników. Jest to dla niej świetna zabawa i ogromna przyjemność. Gotowaniem zainteresowała ją jej mama.

      Ulubionym daniem Emilki są babeczki.

     • Wschody i zachody słońca

     • Wschody i zachody słońca to jedne z najczęstszych tematów w fotografii. I nic dziwnego, bo to fascynujące spektakle na niebie. Oczywiście zabierając się do fotografowania należy pamiętać o kilku rzeczach. 

      Najważniejsza jest pogoda, a konkretnie chmury. Nie może ich być za dużo ani za mało, bardzo ważne, by w kadrze nie brakowało czystego nieba. Warto przed planowaną sesją zdjęciową sprawdzić pogodę w konkretnym regionie. 

      Wschód słońca sam w sobie jest piękny, ale skupienie się tylko na nim nie da gwarancji dobrego zdjęcia. Trzeba poszukać ciekawych elementów, z których stworzymy kompozycję pierwszego i dalszego planu. Często dobrze sprawdzają się sylwetki, ale świetnie wyglądają fotografie, na których utrwalone są odbicia kolorowych chmur w wodzie, co wzmacnia cały efekt.  Oczywiscie jakość sprzętu jakim się posługujemy też ma znaczenie.  

      Na szkolnej stronie prezentujemy zdjęcia przysłane przez uczniów klasy VI i VII wykonane telefonami komórkowymi.

      A. Tomaszek

     • Konstytucja 3 maja

     • Uznawana za pierwszą w Europie i drugą na świecie. Wprowadzała w Rzeczypospolitej ustrój monarchii konstytucyjnej – zachowywała stanową strukturę społeczeństwa, ale otwierała perspektywy dalszych przekształceń systemu państwowego.

      Choć Konstytucja 3 maja obowiązywała jedynie przez 14 miesięcy, była wielkim osiągnięciem narodu polskiego chcącego zachować niezależność państwową oraz zapewnić możliwość rozwoju gospodarczego i politycznego kraju.

      Oryginał rękopiśmienny Konstytucji 3 maja początkowo był przechowywany w Wilanowie w zbiorach Archiwum Publicznego Potockich zgromadzonych przez Stanisława Kostkę Potockiego, uczestnika obrad Sejmu Czteroletniego. W latach 70. XIX wieku na mocy umów rodzinnych archiwum zostało przekazane do podkrakowskich Krzeszowic, a po 1945 roku powróciło do Warszawy i znalazło się w Archiwum Głównym Akt Dawnych.

      "Witaj, majowa jutrzenko"

      znana też jako: Mazurek 3 Maja, Trzeci Maj, Trzeci maj Litwina – pieśń związana z Konstytucją 3 Maja, ze słowami wiersza Rajnolda Suchodolskiego. Tekst został napisany w czasie powstania listopadowego, którego Suchodolski był uczestnikiem. Melodia jest stylizowana na mazurka

      Utwór na keyboardzie wykonał uczeń klasy VI-  Igor Cienki

      Utwór na flecie wykonała uczennica klasy VII- Karolina Zagrobelny

       

      Zapraszamy także do obejrzenia filmu edukacyjnego:

      Konstytucja w obrazie

      Przygotowała: Angelika Tomaszek

       

     • Oficjalne wręczenie nagród

     • W czwartek, 29.04.2021 roku o godzinie 11:00, odbyło się oficjalne wręczenie nagród za udział w konkursach, literackim oraz matematycznym, organizowanych przez Zespół Szkół Drogowo-Geodezyjnych i Licealnych im. Augusta Witkowskiego w Jarosławiu. Na spotkaniu z gronem pedagogicznym oraz uczniami zachowane zostały wszystkie panujące na ten moment obostrzenia – maseczki, odstępy oraz dezynfekcja.

      Na wejściu, wszyscy zostali powitani pięknym śpiewem oraz grą na skrzypcach. Następnie młodzież oraz jej opiekunowie – rodzice oraz nauczyciele – dostali słowa otuchy i gratulacje za chęci i starania. Zwycięscy zostali obdarzeni materialnymi nagrodami oraz dyplomami. Cała uroczystość zakończona została poprzez piosenkę „Ale to już było” nawiązując do teraźniejszej sytuacji.

                                                                                        Nikola Rokosz