• SZANOWNI RODZICE! DRODZY UCZNIOWIE!

• Przypominamy, że podstawowym źródłem wymiany informacji w naszej szkole jest strona internetowa szkoły, e- dziennik oraz konta pocztowe każdego nauczyciela i ucznia czy  rodzica.

Dlatego obowiązkiem każdego ucznia jest:

•  sprawdzanie w-w źródeł informacji każdego  dnia nauki oraz stosowanie się do wytycznych nauczycieli poszczególnych  przedmiotów,
            • systematyczne wykonywanie zadanych prac  i terminowe ich odsyłanie, tudzież wykonywanie ćwiczeń  online,
            • kontaktowanie się z nauczycielami za pomocą wymienionych  źródeł oraz innych  - typu Skype, Messenger itp. – przyjętych przez nauczycieli przedmiotów czy wychowawców.

Lekceważenie wspomnianych obowiązków będzie mieć  odzwierciedlenie w ocenie rocznej z poszczególnych zajęć edukacyjnych.

Rodziców prosimy o przypominanie swoim pociechom o wspomnianych obowiązkach. To nie jest czas odpoczynku od szkoły. Nauczyciele nie stawiają wielkich wymagań, znają Państwa dzieci i wiedzą, że są one w stanie poradzić sobie sami z zadaniami, które wyznaczają do nauki. Zawsze też służą pomocą.

• Szanowni Państwo, Uczniowie

• W związku z zaistniałą sytuacją

oraz zaleceniami dotyczącymi profilaktyki zakażeń koronawirusem,

odwołujemy zaplanowaną na czerwiec trzydniową wycieczkę

do Wrocławia i Wałbrzycha- Zamek Książ.

Organizator: A. Tomaszek

• 2 kwietnia

2 kwietnia  obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu,  który został ustanowiony w roku 2007 w celu podnoszenia świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat tego zaburzenia. Autyzm dziecięcy jest poważnym, całościowym zaburzeniem rozwoju,  obejmującym sferę poznawczą, emocjonalną i społeczną. W pierwszych latach XXI wieku obserwuje się wzrost częstości występowania autyzmu. Rośnie zatem  liczba dzieci z taką diagnozą, które uczą się w szkołach ogólnodostępnych.  Zachęcam do przeczytania  poniższego artykułu.

Swiatowy_Dzien_Swiadomosci_Autyzmu.pdf

A. Tomaszek- pedagog szkolny

• Uwaga – wnioski na sprzęt dla uczniów

• Drodzy Rodzice

Od 1 kwietnia 2020 roku każda gmina i powiat mogą wnioskować o sfinansowanie zakupu laptopów, tabletów oraz dostępu do Internetu dla uczniów, którzy nie posiadają sprzętu umożliwiającego im realizację zdalnych lekcji.

Prosimy Was o weryfikację potrzeb i przesłanie informacji do wychowawców – w formie smsa, maila, lub rozmowy telefonicznej- czy Wasze dziecko potrzebuje sprzętu do zdalnej nauki. Prosimy o takie  informacje do końca tego tygodnia tj. 03.04.2020 r. (piątek) do godziny 9:30.