• Podstawowe środki ochronne przeciwko nowemu koronawirusowi wywołującemu chorobę COVID-19

• Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Choroba objawia się najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni, zmęczeniem. Wirus przenosi się drogą kropelkową. Aktualnie nie ma szczepionki przeciw nowemu koronawirusowi. Można natomiast stosować inne metody zapobiegania zakażeniu, zaprezentowane poniżej. Metody te stosuje się również w przypadku zapobiegania innym chorobom przenoszonym drogą kropelkową np. grypie sezonowej (w przypadku której, szczyt zachorowań przypada w okresie od stycznia do marca każdego roku).

• Konkursy rozstrzygnięte

• Z przyjemnością informujemy, że konkursy szkolne z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu zostały rozstrzygnięte. Otrzymaliśmy wiele pomysłowych prac plastycznych, graficznych oraz wierszy. Widać w nich było zaangażowanie i przemyślenia na tematy konkursowe. Po długich dyskusjach i naradach komisja zdecydowała nagrodzić następujące prace:

Konkurs informatyczny "Voki- mówiący avatar":

1 miejsce – Lena Kiełbasa

2 miejsce- Natalia Pryjda

3 miejsce- Oliwia Kuca

Wyróżnienia: Klaudia Winiarz, Julia Winiarz, Amelia Winiarz

Konkurs grafiki komputerowej "Wirus" – klasy I-III:

1 miejsce – Karina Marszałek

2 miejsce- Anastazja Wojdyła

3 miejsce- Szymon Winiarz

Wyróżnienie: Kamila Pietryna, Gabriela Mac

Konkurs grafiki komputerowej "Wirus"– klasy IV-VIII:

1 miejsce – Patryk Chamik, Andżelika Sokół

2 miejsce- Klaudia Arian

3 miejsce- Julia Niemiec

Wyróżnienie- Sławomir Modrak, Lena Kiełbasa

Konkurs profilaktyczny " MEM internetowy"– klasy VII-VIII

1 miejsce – Adrian Zagrobelny

2 miejsce- Karol Purcha

3 miejsce-  nie przyznano

Konkurs - plakat profilaktyczny "Żyję zdrowo, bo nie ulegam nałogom" -klasy  I-III:

1 miejsce – Marcel Woźny

2 miejsce- Antoni Cienki

3 miejsce- Dominik Kolasa

Konkurs - plakat profilaktyczny "Żyję zdrowo, bo nie ulegam nałogom"  klasy  IV-VIII:

1 miejsce – Andzelika Sokół

2 miejsce- Lena Kiełbasa

3 miejsce- Oliwia Winiarz

Orgnizatorzy konursu:

informatyczne: grafiki i Voki- A. Tomaszek,

profilaktyczne: plakat, wiersz, MEM:- A. Tomaszek, B. Walerianowicz- Hemperek

• Zabawa walentynkowa

• W dniu 13 lutego, Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole zabawę z okazji święta zakochanych. Cała impreza była prowadzona przez Nikolę, Oliwię i Natalię. Podczas niej nie zabrakło dobrych, wszystkim znanych przebojów. Były także ciekawe zabawy i konkursy. Na tegorocznym balu wybrano także „Walentynkę i Walentego Roku”. Zostali nimi: Oliwia Winiarz i Karol Purcha. Opiekunowie: A. Tomaszek, P. Malinowski.

• Dzień Bezpiecznego Internetu w szkole

• Działajmy razem!”

W dniu 12 lutego obchodziliśmy DBI. Działania profilaktyczne podejmujemy przez cały rok, ale szczególnie zintensyfikowane są one w tym miesiącu. Przez tegoroczne hasło organizatorzy zwracają szczególną uwagę na potrzebę współpracy i powszechnego zaangażowania rodziców, nauczycieli i innych profesjonalistów, w działania podnoszące poziom bezpieczeństwa dzieci online. Uczniowie klasy IV: Lena, Julia, Mateusz, Ola oraz Nikola z klasy VII przedstawili teatrzyk kamishibai pt; "Uzależniona Kasia"klasy V i IV zaśpiewały piosenkę "Neto-cwaniak". Zaprezentowano także filmy edukacyjne dla uczniów dwóch etapów edukacyjnych. Organizator: A. Tomaszek

• Dzień radości, uśmiechów i wzruszeń

• Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły. Zaproszeni dziadkowie licznie zjawili się w naszej szkole w dniu 10 lutego, by wziąć udział w obchodach tego święta. W trakcie uroczystości babcie i dziadkowie mogli podziwiać swoje wnuczęta w różnych formach artystycznych. Dzieci, poprzez inscenizacje, wiersze, piosenki oraz tańce mogły wyrazić kochanym babciom i dziadkom, swoje uczucia za trud włożony w ich wychowanie. Dla  seniorów był także przygotowany poczęstunek. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Zdjęcia w albumie. Uczniów do akademii przygotowały panie: D. Pryjda, I. Szwajczak, I. Werle, W. Borowik, M. Piskorz, A. Tomaszek, S. Kuta.