• Znicze na Kresy

     • Nasza szkoła przyłączyła się do organizowanej przez Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu i Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu akcji zbiórki pieniędzy na znicze, które zostaną zapalone na Cmentarzu Obrońców Lwowa i na grobach na Kresach (Trzcieniec, Mościska, Sądowa Wisznia , Gródek Jagielloński,  Stary Sambor, Niżankowice.) Akcję w naszej szkole przeprowadzał Samorząd Uczniowski. Udało się nam zebrać 176 zł. Dziękujemy wszystkim, dla których pamięć o poległych i spoczywających Rodakach na Kresach jest bardzo ważna.

      Opiekunowie SU

     • Fizycznie i chemicznie...

     • W październiku naszą szkołę odwiedziła grupa animatorów z firmy „Zaelektryzowani” z Lublina. W sposób bardzo ciekawy, widowiskowy, a zarazem zabawny i wesoły animatorzy prezentowali niezwykłe eksperymenty fizyczne, chemiczne i przyrodnicze.

      Dzięki animatorom był to nie tylko  przyjemnie spędzony czas, ale przede wszystkim zostały rozbudzone wśród uczniów zainteresowania wiedzą z zakresu przedmiotów przyrodniczych.

     • Dzień Edukacji Narodowej

     • 11. października uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Mołodyczu uroczyście ślubowali „być dobrym uczniem i Polakiem” oraz zostali pasowani przez dyrektora szkoły dr Jana Kucę na ucznia tej szkoły. Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny przygotowany przez wychowawcę klasy mgr Izabelę Werle. Nowych uczniów przywitała programem i prezentami klasa 2 pod opieką pani mgr Walerii Borowik.

      Oprócz uroczystości pasowania odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej w wykonaniu uczniów klasy 0, klasy  3 oraz klasy 6.

      Fotorelacja w albumie

     • Ziemniak w roli głównej

     • Korzystając z pięknej pogody i czasu jesiennych zbiorów, uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w Święcie Pieczonego Ziemniaka. Była to doskonała okazja do wspólnej zabawy. Nasi delegaci- klasa II i IV wraz ze swoimi paniami, brali także udział w Święcie Wesołego Ziemniaka organizowanego w Radawie. Na dzieci  czekały liczne „ziemniaczane konkurencje”.  Uczniowie mogli wykazać się szybkością, zwinnością i celnością.
      Wspólnym zadaniem dla uczestników było wykonanie z warzyw „Stworów-Potworów”. Pomysłowości w pracach nie brakowało. Nikogo także nie ominął poczęstunek. Wszyscy mogli spróbować pieczonych ziemniaków i kiełbaski. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

      Podziękowania kierujemy dla p Marka Arian za przygotowanie i sprawowanie nadzoru nad ogniskiem i ziemniaczkami podczas szkolnego świętowania. Zdjęcia w albumie.

     • Zajęcia rozwijające w naszej szkole

     • W ramach zajęć rozwijających klasa VII uczestniczy w zajęciach kulinarnych. Na pierwszym spotkaniu wypiekane były muffinki. Rywalizowały ze sobą drużyna chłopców i dziewcząt. Jednak wszyscy spisali się fantastycznie, przegranych nie było, a muffinki wyszły pyszne. W nagrodę za udane wypieki uczestnicy zrobili lody śmietankowo-czekoladowe. Na kolejnych zajęciach uczono się przygotowywać tortillę. Prowadzący: p. Sabina Kuta.

       

      Przepis na muffinki:

      2 szklanki mąki, 3/4 szklanki cukru, 2 łyżeczki proszku do pieczenia, 1 szklanka mleka, 1 jajko, 10 dkg roztopionego masła+ na koniec, po wymieszaniu wszystkich składników, dodajemy pokrojoną w kostkę mleczną lub gorzką czekoladę. Nakładamy do papilotów i pieczemy 20 minut w temp. 180 stopni.