• Ostatnie chwile

     • Piękna akademia, odświętne stroje, świadectwa z wyróżnieniem i pożegnanie klasy ósmej- to wszystko wydarzyło się w naszej szkole w środę 19 czerwca. Uroczystość była poprzedzona Mszą Świętą, a po oficjalnym powitaniu  i przemowie pana Dyrektora, obejrzeliśmy część artystyczną. Jej głównymi bohaterami byli uczniowie klasy ósmej, którzy po latach nauki  opuścili mury naszej szkoły. Nie zabrakło podziękowań, wspomnień, wzruszeń i łez, bo przecież każdy z nich pozostawił tu cząstkę siebie. Tu przeżywali swoje sukcesy i porażki, zawierali przyjaźnie. Zapamiętamy ich na pewno. W dalszej części programu nastąpiło wręczenie nagród, dyplomów dla tych uczniów, którzy swoją pracą zaangażowaniem, dumnie reprezentowali szkołę.

      Od jutra zaczynają się  upragnione wakacje. Gronu Pedagogicznemu, wszystkim pracownikom szkoły, uczniom życzymy wiele uśmiechu, radości, słońca, pogody ducha i wszystkiego naj..., naj..., najlepszego, a naszym tegorocznym absolwentom życzymy  trafnych wyborów i szczęścia w realizacji planów i marzeń.

      Uczniów do występu przygotowały panie: A. Tomaszek, B. Walerianowicz-Hemperek, S. Kuta, K. Hejda. Zdjęcia w galerii.

     • "Jasne jak słońce"

     • Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Jarosławiu, informuje, że w ramach nowego zadania „Prowadzenia działań informacyjno-edukacyjnych dotyczących uświadamiania ryzyka związanego z nadmiernym narażaniem na promieniowanie ultrafioletowe”, prowadzi kampanię „Jasne jak słońce”, skierowaną do ogółu społeczeństwa, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. Jest to uświadamianie  w zakresie nie tylko ryzyka związanego z nadmiernym promieniowaniem ale i kształtowanie środowiska sprzyjającemu zdrowiu poprzez prowadzenie działalności edukacyjnej oraz ograniczenie ryzyka zdrowotnego wynikającego z zagrożeń fizycznych, chemicznych i biologicznych w środowisku zewnętrznym, miejscu pracy, zamieszkania rekreacji oraz nauki.

     • Rozgrywek ciąg dalszy

     • 04 czerwca 2019 r w Zapałowie odbyły się Gminne Rozgrywki w Piłce Nożnej. Nasza drużyna zajęła III miejsce- Bujar B, Frań D., Modrak S., Chamik P., Kubaszek I., Winiarz B., Cienki I., Sokół H., Marek K., Pawlik Sz.

      29 kwietnia w Radawie odbyły się Gminne Igrzyska w Trójboju Lekkoatletycznym. Drużyna dziewcząt w składzie: Niemiec J., Strent J., Zagrobelny K., Arian K., Zbożeń E., zdobyły II miejsce. Najlepszą zawodniczką okazała się Karolina Zagrobelny zdobywając II miejsce w biegu na 60 m, II miejsce w trójboju i III miejsce w skoku w dal. Druzyna chłopców w skłądzie: Cienki I., Marek K., Sokół H., Biały K., Kędzierski Ł., zdobyla III miejsce

      Opiekun: p. R. Bałanda.

     • XIII Bieg Papieski

     • pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wiązownica

      "Bieg Papieski" organizowany był w dniu 6 czerwca przez Szkołę Podstawową w Piwodzie . Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz miał zapewniony poczęstunek.

     • Aktorem być...

     • 5 czerwca 2019 r.  w Gminnym Centrum Kultury w Wiązownicy odbył się XI Gminny Przegląd Małych Form Teatralnych „Aktorem być” pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica. Organizatorami imprezy byli: Szkoła Podstawowa w Wiązownicy, Szkoła Podstawowa w Manasterzu oraz Gminne Centrum Kultury w Wiązownicy. 

      Występy zespołów teatralnych oceniała  komisja artystyczna w składzie:

      Bogdan Drozdowski – dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Wiązownicy,

      Lucyna Poliszak – instruktor Gminnego Centrum Kultury w Wiązownicy,

      Magdalena Boruta – nauczyciel i pedagog

      oraz Agnieszka Kukułka – dyrektor Szkoły Podstawowej w Wiązownicy.                                           

      Naszą szkołę reprezentował  zespół „Leśne Skrzaty” pod opieką pań: W. Borowik, M. Piskorz, I. Werle., który otrzymał nagrodę za bajkową przygodę ze Śpiącą Królewną, rekwizyty i zdyscyplinowanie małych aktorów.

     • Festyn rodzinny

     • Dnia 2 czerwca 2019 roku w Szkole Podstawowej w Mołodyczu odbyło się potrójne święto: Szkoły, Rodziny i Mołodycza. Uroczystość rozpoczął pan dyrektor Jan Kuca krótkim przemówieniem, zachęcając m.in. do wzięcia udziału w rozgrywkach sportowych o dwa puchary ufundowane przez pana radnego Piotra Winiarza oraz pana sołtysa Wiesława Ariana.

                  Część artystyczną rozpoczęła uczennica kl. II Kamila Pietryna piosenką. „Tango dla mamy i taty”. Tuż po Kamili wystąpiły kompetentne przedszkolaki. Następnie Marlena Woźny, uczennica kl. VIII zaśpiewała piosenkę pt. „I will always remember us this way”, którą wygrała Gminny Konkurs „You Can Sing”. Później na scenie pojawiły się przedszkolaki z zerówki z przedstawieniem „Nasza wesoła rodzina‘’. Tuż po nich ósmoklasistki Marlena Woźny, Justyna Purcha, Kamila Żochowska i Agnieszka Cienki zatańczyły ze wstążkami. Po czym klasy pierwsza i druga przedstawiły teatrzyk „Przyjęcie dla mamy”. Na zakończenie części artystycznej uczniowie kl. VIII zaprezentowali kabaret pt. ,,Dzień z pamiętnika ucznia”.

                  Tuż po przedstawieniach odbyła się prezentacja absolwentów naszej szkoły z roczników 1975 i 1976, a później rozpoczęła się cześć rozrywkowa uroczystości, podczas której odbyły się konkursy plastyczne, muzyczne oraz konkurencje sportowe tj. mecz siatkówki, strzał w poprzeczkę i rzut gumiakiem. Konkurencje cieszyły się dużym zainteresowaniem. Zacięty był mecz siatkówki uczniowie i nauczyciele  kontra LKS Mołodycz i rodzice o Puchar Radnego Wsi. Laur zdobyła reprezentacja Szkoły.

      W rywalizacji o Puchar Sołtysa Wsi w strzelaniu w poprzeczkę bezkonkurencyjny był Igor Kubaszek, zaś w rzutach gumiakiem najlepszym wynikiem wykazali się:  pan Robert Cienki oraz pani Elżbieta Strent.

      W konkursie plastycznym „Moja mama w pracy” na podium uplasowali się: Karina Marszałek i Gabriela Mac – miejsce I, Aleksandra Brudniak i Marcel Woźny – miejsce II, Andżelika Sokół – miejsce III; zaś w konkursie muzycznym wyniki przedstawiają się następująco: miejsce I Kamila Pietryna i Karina Marszałek, miejsce II Klaudia Winiarz, Weronika Winiarz, Sebastian Sokół.

      Nagrody zwycięzcom wręczali: pan poseł Mieczysław Kasprzak, pan wicewójt Krzysztof Strent wraz z radnym i sołtysem. 

                                                                                                                                                  Samorząd Uczniowski

      Uczniów do występów przygotowały: D. Pryjda, I. Szwajczak, M. Piskorz, W. Borowik, A. Tomaszek, B. Walerianowicz- Hemperek.

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie.

    • Konkurs języka angielskiego
     • Konkurs języka angielskiego

     • 31.05.2019 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II etapie VIII Gminnego Konkursu  Języka Angielskiego, który odbył się w Szkole Podstawowej w Wiązownicy. Zmagania językowe obejmowały zakres materiału dla poszczególnych grup wiekowych z klas IV- VIII. Reprezentacja naszej szkoły licząca 6 osób zaprezentowała się z bardzo dobrej strony, zdobywając dwa trzecie miejsca: Szymon Walerianowicz  w kategorii klas szóstych oraz Fabian Ziejło w kategorii klas ósmych. Wszyscy uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w konkursie, a wymieniona dwójka również nagrody rzeczowe. Uczniów przygotował p. Patryk Malinowski.

     • You can sing

     • W Gminnym Centrum Kultury w maju odbył sie po raz kolejny konkurs piosenki anglojęzycznej „You can sing”. Naszą szkołę  reprezentowała Marlena Woźny z klasy VIII. Jury oceniało uczestników pod względem zdolności wokalnych, scenicznych oraz językowych. Nasza uczennica zdobyła I miejsce - po raz 3 z rzędu- grając na ukulele i śpiewając piosenkę Lady Gaga "Always remember us this way". W konkursie brało udział 17 uczestników. Gratulujemy! Uczennicę przygotował p. P. Malinowsk i S. Kuta