• Po wycieczce

     • 06-07-08 czerwca 2019

      Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z trzydniowej wycieczki do Niedzicy- Bukowiny- Zakopanego- Krakowa. Podczas tej wycieczki mogliśmy poznać historię oraz przyrodę Karpat i Tatr, obserwować warunki panujące w górach, świat roślin i zwierząt. Poznaliśmy także kulturę ludzi gór, próbowaliśmy góralskiej kuchni.  Dziękujemy opiekunom, kierowcy i właścicielom pensjonatu. Opiekunowie: B. Dec- Kozdroń, R. Bałanda, A. Frań, R. Chamik, G. Kubaszek, E. Biały. Kierownik wycieczki: A. Tomaszek, pilot- przewodnik: M. Drozd.

    • Konkurs na MEM
     • Konkurs na MEM

     • Ministera Spraw Wewnętrznych i Administracji

      Zapraszam uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w ogólnopolskim  konkursie z informatyki. Celem konkursu jest zwrócenie uwagi na problem dotyczący niebezpieczeństwa uzależnienia od narkotyków i dopalaczy. Temat konkursu na MEM internetowy i animację w formacie GIF brzmi Narkotyki i dopalacze zabijają i ma dotyczyć w szczególności uświadamiania młodych ludzi na temat niebezpieczeństwa używania narkotyków i dopalaczy.

      Regulamin i oświadczenie do pobrania ze strony:

      https://razembezpieczniej.mswia.gov.pl/rb/kampania/4281,Kkonkurs.html

      Koordynator szkolny: A. Tomaszek

     • Leśne zagadki

     • Dzięki temu, że nasza szkoła leży w przepięknym miejscu- wśród lasów-  uczniowie mają szanse na bezpośredni kontakt z przyrodą . I tak też stało się 16 maja. Podczas zabawy wśród drzew, która stanowiła okazję nie tylko do spędzenia czasu na świeżym powietrzu, ale i obserwowania budzącej się do życia przyrody, uczniowie klasy IV odkryli wśród zarośli gniazdko ptaka. Wzbudziło ono nie tylko wiele zainteresowania, ale też zrodziło pytanie do kogo należy? Zdania były podzielone…..do kosa…..do sroki…..?  

      Korzystając z okazji zachęcamy do przeczytania książki „O czym szumią drzewa” Petera Wohllebena.  W niej wszystko brzmi jak bajka, ale jest prawdą. Jeśli kochasz las i fascynują cię jego tajemnice, wejdź tam i nadstaw uszu, a liściaści przyjaciele odpowiedzą ci na wiele ciekawych pytań. Czy w lesie jest internet? Czego uczą się w szkole drzewne dzieci? Czy drzewa mają pryszcze? Jak działa leśna klimatyzacja? Będzie też czas na leśne eksperymenty! Odważysz się...A. Tomaszek

     • Jesteśmy z biologią na ty!

     • 8 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w Wiązownicy odbył się  II Gminny Konkurs „Z BIOLOGIĄ NA TY” zorganizowany pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica. W konkursie wzięli udział uczniowie klasy VII, VIII szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści.  Celem konkursu było:

      • rozwijanie zainteresowań biologicznych,
      • promowanie uczniów prezentujących wysoki poziom wiedzy i umiejętności biologicznych,
      • wyłanianie talentów oraz rozbudzanie ciekawości poznawczej uczniów,
      • wspieranie uzdolnień,
      • kształtowanie  umiejętności pracy w grupie.

      Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VIII: Agnieszka Cienki, Kamila Sokół, Marlena Woźny.

      Uczestnicy w pierwszej kolejności rozwiązywali test dotyczący zagadnień anatomii i fizjonomii człowieka, a następnie drużyny wzięły udział w części praktycznej (m.in. rozpoznawały kości, preparaty mikroskopowe, nasiona okazów zielnikowych, wykonywały doświadczenia). Pracę nadzorowała p. Małgorzata Podolak- nauczyciel konsultant PCEN oddział w Przemyślu.

      Nasza drużyna zajęła I miejsce i otrzymała dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Wiązownica Pana Mariana Jerzego Ryznara.

      Uczniów do konkursu przygotowała p. Wiesława Stanisławczyk.

     • Lekkoatletyczny bój

     • Dnia 08 maja 2019 r.nasza szkoła była współorganizatorem Gminnych Igrzysk w Czwórboju Lekkoatletycznym. Drużynę dziewczyn reprezentowały: J. Niemiec, J. Strent, K. Zagrobelny, M. Biały, O. Kuca, N. Rokosz zdobywając III miejsce. Drużynę chłopców stanowili: B. Bujar, S. Modrak, Sz. Walerianowicz, B. Winiarz, I. Kubaszek, P. Chamik zdobywając II miejsce.

      Najlepsi nasi sportowcy to:

      Szymon Walerianowicz- I miejsce w skoku w dal, II miejsce w biegu na 60 m,

      Bartłomiej Bujar- III miejsce w skoku w dal, III miejsce w rzuccie piłeczką palantową,

      Igor Kubaszek- I miejsce w rzucie piłęczką palantową,

      Bartłomiej Winiarz- II miejsce w biegu na 1000 m.

      Gratulujemy. Zdjęcia wkrótce.

     • Na słodko

     • Uczniowie klasy VI w ramach ostatnich zajęć technicznych związanych z odżywaniem, wykonali słodkie desery. Część prac była wykonana w domu- ze względu na długi czas tężenia. Wszyscy pracowali nad wykończeniem deserów, ich wyglądem i prezentacją ogólną. Nagrodą była słodka degustacja, która przyciągnęła do stołówki szkolnej wielu uczniów naszej szkoły. Dziękujemy Rodzicom za pomoc w przeprowadzeniu zajęć.  Opiekun: A. Tomaszek. Zdjęcia w albumie: Warsztaty kulinarne.

    • Pomagamy
     • Pomagamy

     • Dziękujemy wszystkim osobom o wielkim sercu za udział w imprezie  zorganizowanej w Radawie na rzecz chorej Gabrysi oraz mieszkańcom wsi Mołodycz za przyłączenie się do zbiórki pieniędzy- zebrano 2809,30 zł. Dziękujemy

     • Mogę pomóc

     • pierwsza pomoc przedmedyczna

      7 i 8 maja w ramach zajęć z techniki uczniowie klasy IV pod opieką pań D. Naspińskiej (pielegniarka szkolna) i  A. Tomaszek zapoznali się z zasadami udzielania pierwszej pomocy. Dowiedzieli się, czym w ogóle jest pierwsza pomoc, poznali procedury wzywania służb ratunkowych oraz opowiadali, dlaczego warto pomagać innym. Ponadto przećwiczyli w praktyce kontrolowanie czynności życiowych, układanie poszkodowanego w pozycji bocznej ustalonej oraz resuscytację krążeniowo-oddechową. Dzieci bardzo aktywnie i z zapałem uczestniczyły w zajęciach, chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane pytania i angażowały się w ćwiczenia praktyczne.

     • "Witaj majowa jutrzenko"

     • W tym roku podobnie jak w latach poprzednich obchodziliśmy rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
      Akademię rozpoczęto uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie uczniowie klas: IV, VI, VII, VIII przypomnieli wszystkim zebranym jak ważnym wydarzeniem była dla Polski uchwalona w 1791 r. Konstytucja 3 Maja. Uczniowie zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, recytowali wiersze patriotyczne oraz przybliżyli fakty z historii Polski, często zapomniane i nie do końca rozumiane przez dzieci i młodzież. Na zakończenie uroczystości Pan Dyrektor podziękował uczniom i p. L. Władek  za przygotowanie uroczystej akademii. 

     • Dzień Ziemi

     • Święto Ziemi obchodzone  jest co roku 22 kwietnia. To czas, który pozwala uświadomić wszystkim, jak wspaniałe są dary przyrody i jak mądrze należy je wykorzystać, aby służyły przyszłym pokoleniom. Poczucie troski o stan czystości najbliższego otoczenia oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody, to główne cele tegorocznych obchodów. Uroczystą akademię przygotowała klasa IV wraz z wychowawcą B. Dec- Kozdroń.