• Seniorzy w szkole

     • 24 stycznia, po uroczystej Mszy świętej, specjalnie dla Babć i Dziadków odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia. Na wstępie ciepłymi słowami Seniorów powitał Wójt Marian Jerzy Ryznar oraz Dyrektor szkoły Jan Kuca,  składając z okazji ich święta życzenia, jednocześnie dziękując za trud włożony w wychowanie wnuków. W części artystycznej, zaproszeni goście mogli podziwiać uczniów prezentujących piosenki, wiersze, grę na instrumentach, inscenizacje „Śpiącej królewny” czy jasełek. Frekwencja jak co roku dopisała. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami placówki. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze. Po występach goście zostali zaproszeni na przygotowany poczęstunek, a uczniowie mogli bawić się przy akompaniamencie zespołu z Gminnego Centrum Kultury w Wiazownicy.

      Uczniów do akademii przygotowały panie: D. Pryjda, I. Szwajczak, W. Borowik, M. Piskorz, I. Werle, S. Kuta, A. Tomaszek-Wysocka. 

       Zdjęcia w Albumie

     • Cognita

     • Od stycznia 2019 r. działa w szkole Szkolne Koło Naukowe „Cognita” (łac. nauka). Zajęcia dla klas I-III odbywają się w każdy piątek w ramach świetlicy szkolnej w godzinach 11.30-13.00. Koło oparte  jest przede wszystkim na eksperymentach, które uczniowie mogą samodzielnie wykonywać lub obserwować doświadczenia nauczyciela. Na zajęciach prowadzonych przez panią Izabelę Werle w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Być jak Ignacy. Zostań bohaterem nauki” stworzonego przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz objętym honorowym patronatem Minister Edukacji Narodowej dzieci poznają sylwetki polskich naukowców i ich wynalazki. Celem programu jest:

      a) popularyzacja wiedzy na temat polskiej myśli naukowej wśród uczniów szkół podstawowych,

      b) rozpowszechnianie wiedzy na temat sylwetki Ignacego Łukasiewicza oraz przemysłu naftowego i gazowego,

      c) popularyzacja wiedzy na temat innych polskich naukowców oraz ich wynalazków, odkryć i dokonań,

      d) popularyzacja nauk matematyczno-przyrodniczych i historii polskiej myśli technicznej,

      e) kształtowanie postaw patriotycznych,

      f) promowanie działań edukacyjnych opartych na aktywnym doświadczaniu, obserwowaniu, tworzeniu sytuacji bliskich naukowym dziedzinom wiedzy.

      Szkoła uczestniczy w Konkursie o tytuł Naukowej Szkoły Ignacego III edycji programu „Być jak Ignacy”.

     • XIII Gminny Przegląd Teatrzyków Jasełkowych

     • W dniu 17.01.2019 r w GCK w Wiązownicy odbył się już po raz trzynasty Gminny Przegląd Teatrzyków Jasełkowych pod honorowym patronatem Wójta Gminy Wiązownica. W konkursie brało udział 6 grup teatralych. Naszą szkołę reprezentowała grupa "Leśne skrzaty"- uczniowie z klas IV-VIII. Wszystkie grupy były bardzo dobrze przygotowane. "Aktorzy" perfekcyjnie opanowali swoje role. Zarówno rekwizyty jak i stroje były również doskonale wykonane. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałe wrażenia. Zdjęcia w albumie.

      Uczniów przygotowały panie: S. Kuta, A. Tomaszek-Wysocka.

     • Zabawa i nauka

     • 03 - go stycznia uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazach dotyczących zjawisk fizycznych i optycznych. Mieli możliwość samodzielnego doświadczania i eksperymentowania świetnie się przy tym bawiąc.  Warsztaty te przeprowadzone zostały przez „Centrum-Technika-Zabawa-Edukacja.” Oprócz tego mogli obserwować iluzję ruchu, włożyć okulary odwracające obraz, zbadać siłę pola magnetycznego, powietrza oraz fal mechanicznych. Ponadto badali działanie termowizji sprawdzając ciepłotę własną i pomieszczenia.