• Wyniki szkolnego konkursu

• Dnia 17 grudnia 2018 r. został roztrzygnięty Szkolny Konkurs na "Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową". W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0 - VIII naszej szkoły. Wpłynęlo ponad 26 propozycji kartek. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo estetycznie i ciekawymi technikami, więc jury stanęło przed trudną decyzją. W wyniku dyskusji przyznano miejsca:

Klasy 0-III

I miejsce: Emika Golba

II miejsce: Urszula Zbożeń

III miejsce: Anastazja Wojdyła

wyróżnienie: Kamila Pietryna

Klasy IV- VIII

I miejsce: Oliwia Winiarz

II miejsce: Dawid Frań

III miejsce: Natalia Pryjda

wyróżnienie: Maja Biały

Wręczenie nagród za konkurs nastąpi w dniu 21.12. 2018 r.

Organizator: A. Tomaszek-Wysocka

• Spotkanie z wychowawcami klas

• W dniu 18 grudnia (wtorek) o godz 15:00 odywać się będą spotkania wychowawców z rodzicami. Zapraszamy

• Kreatywnie i zgodnie z tradycją

• 12 grudnia klasa IV na zjęciach z plastyki wykonywała kartki świąteczne metodą scrapbookingu. Najpierw należało przygotować odpowiedni papier, potem wyciąć potrzebne elementy i umieścić na kartce. Następnie każdy upiększył ją według własnego pomysłu. Czwartoklasiści byli mile zaskoczeni efektami swojej pracy. Wszystkie kartki są wyjątkowo ładne i bez obaw można je wysłać z życzeniami świątecznymi do bliskich osób. Narazie stanowią deokrację szkolnego korytarza. Opiekun: A. Tomaszek-Wysocka. Zdjęcia w albumie.

• Mikołajkowy turniej w kręgle

• W dniu 11.12.2018r. klasa 7 wraz z wychowawcą p. A. Mierzwą, wybrała się do kręgielni w Wiązownicy na „Mikołajkowy turniej w kręgle”. Mistrzem tej gry okazał się Nikodem Mac. Chłopcy w ramach spędzenia wspólnie wolnego czasu brali udział również w innych grach indywidualnych i zespołowych. Szczególne podziękowania dla pani Chamik i pani Mac za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

• „Polscy pisarze i poeci….dla Ojczyzny”

• W dniu 04 grudnia w Szkole Podstawowej w Szówsku odbyła się VII Edycja Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica „Polscy pisarze i poeci….dla Ojczyzny”. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie zajmując następujące miejsca:

A. Brudniak- kl. I, która zajęła II miejsce, wiersz „Hymn to powód jest do dumyautor: Krzysztof Kubaszek ,

G. Mac- kl. II- wyróżnienie, wiersz „Odrodzona” autor: Krzysztof Kubaszek,

I. Cienki- kl. IV- II miejsce, wiersz „Rok 1918” autor: Artur Oppman.

W konkursie brała także udział L. Kiełbasa, która recytowała wiersz „Idą dzieci w odwiedziny” autor: Krzysztof Kubaszek- dyplom za udział.

Uczniów do konkursu przygotowały panie: W. Borowik, M. Piskorz, L. Władek.

• Sukcesy sportowe

• 20 września uczniowie uczestniczyli w Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych w Pruchniku (Kubaszek I., Winiarz B. , Walerianowicz Sz.)

30 października w Szówsku odbył się trening koszykówki młodzieży szkolnej. Nasza drużyna zdobyła II miejsce.

16 listopada w Wiązownicy odbył się turniej tenisła stołowego młodzieży szkolnej. Druzyna dziewcząt: M. Woźny i A. Cienki zdobyły II miejsce, drużyna chłopców: K. Sokół, F. Ziejło, M. Niemiec- także II miejsce. Opieka: pani Renata Bałanda