• Przygotowania do świąt

     • Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I tak uczniowie klasy VI ubierali choinkę na korytarzu szkolnym, klasa V szyła świąteczne elfy z filcu pod opieką p. A. Tomaszek-Wysockieja klasy II i III wypiekały pierniczki na szkolnej stołówce pod opieką p. M. Piskorz. Zdjęcia w albumie "Przed świętami".

     • Wyniki szkolnego konkursu

     • Dnia 17 grudnia 2018 r. został roztrzygnięty Szkolny Konkurs na "Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową". W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0 - VIII naszej szkoły. Wpłynęlo ponad 26 propozycji kartek. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo estetycznie i ciekawymi technikami, więc jury stanęło przed trudną decyzją. W wyniku dyskusji przyznano miejsca:

      Klasy 0-III

      I miejsce: Emika Golba 

      II miejsce: Urszula Zbożeń

      III miejsce: Anastazja Wojdyła

      wyróżnienie: Kamila Pietryna

      Klasy IV- VIII

      I miejsce: Oliwia Winiarz 

      II miejsce: Dawid Frań

      III miejsce: Natalia Pryjda

      wyróżnienie: Maja Biały

      Wręczenie nagród za konkurs nastąpiło w dniu 20.12. 2018 r.

       Organizator: A. Tomaszek-Wysocka

       

       

     • Spotkanie ze strażakiem

     • 13 grudnia uczniowie klas VII i VIII spotkali się z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej  w Jarosławiu panem Jerzym Woźnym, który przeprowadził zajęcia zawodoznawcze na temat pracy strażaka oraz predyspozycji, jakie trzeba posiadać, by nim zostać. Zaproszony gość przedstawił zakres obowiązków, wymagania egzaminacyjne do straży oraz wymagane wykształcenie. Uczniowie mogli zadawać pytania, a nasz gość bardzo ciekawie i wyczerpujące na nie odpowiadał.

      Oprócz lekcji z klasami pan Jerzy Woźny przeprowadził szkolenie na temat zagrożeń wynikających z zatrucia czadem. Uczulił zgromadzonych  na podstawowe zasady bezpieczeństwa  przy używaniu piecy centralnego ogrzewania – zarówno gazowych, jak i na paliwo stałe.

     • Strażnik kultury

     • 5 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie prowadzone przez pracownika  Muzeum w Jarosławiu  Kamienica Orsettich, który zaprezentował książkę pt. „Strażnik kultury. Franciszek Hubacz”. Tytułowy bohater wykonywał zdjęcia dokumentujące życie mieszkańców Mołodycza i okolicznych wsi. Młodzież szkolna w trakcie prezentacji książki oglądała również materiały fotograficzne i kopie dawnych gazet ukazujące ważne wydarzenia z życia mieszkańców Jarosławia i okolic.

     • Słodziaki

     • Od 29 września do 24 października uczniowie klas I-III brali udział w akcji organizowanwej przez sieć sklepów Biedronka "Szkolne przygody Gangu Słodziaków" majacej na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Uczniowie tworzyli prace plastyczne opisujące dalsze przygody Słodziaków.  19 września brali udział w szkolnej akcji "Dzień głośnego czytania" oraz w "Konkursie recytatorskim o zwierzętach" i konkursie "Piosenki o zwierzętach". W nagrodę otrzymali maskotki Słodziaków, książki o słodziakach oraz dyplomy. Akcje przeprowadziły panie: I. Werle, M. Piskorz, W. Borowik.

    • Spotkanie z wychowawcami klas
     • Spotkanie z wychowawcami klas

     • W dniu 18 grudnia (wtorek) o godz 15:00 odywać się będą spotkania wychowawców z rodzicami. Zapraszamy

     • Kreatywnie i zgodnie z tradycją

     • 12 grudnia klasa IV na zjęciach z plastyki wykonywała kartki świąteczne metodą scrapbookingu. Najpierw należało przygotować odpowiedni papier, potem wyciąć potrzebne elementy i umieścić na kartce. Następnie każdy upiększył ją według własnego pomysłu. Czwartoklasiści byli mile zaskoczeni efektami swojej pracy. Wszystkie kartki są wyjątkowo ładne i bez obaw można je wysłać z życzeniami świątecznymi do bliskich osób. Narazie stanowią deokrację szkolnego korytarza. Opiekun: A. Tomaszek-Wysocka. Zdjęcia w albumie "Przed świętami".

     • Mikołajkowy turniej w kręgle

     • W dniu 11.12.2018r. klasa 7 wraz z wychowawcą p. A. Mierzwą, wybrała się do kręgielni w Wiązownicy na „Mikołajkowy turniej w kręgle”. Mistrzem tej gry okazał się Nikodem Mac. Chłopcy w ramach spędzenia wspólnie wolnego czasu brali udział również w innych grach indywidualnych i zespołowych. Szczególne podziękowania dla pani Chamik i pani Mac za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

     • „Polscy pisarze i poeci….dla Ojczyzny”

     • W dniu 04 grudnia w Szkole Podstawowej w Szówsku odbyła się VII Edycja Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica „Polscy pisarze i poeci….dla Ojczyzny”. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie zajmując następujące miejsca:

      A. Brudniak- kl. I, która zajęła II miejsce, wiersz „Hymn to powód jest do dumyautor: Krzysztof Kubaszek ,

      G. Mac- kl. II- wyróżnienie, wiersz „Odrodzona” autor: Krzysztof Kubaszek,

      I. Cienki- kl. IV- II miejsce, wiersz „Rok 1918” autor: Artur Oppman.

      W konkursie brała także udział L. Kiełbasa, która recytowała wiersz „Idą dzieci w odwiedziny” autor: Krzysztof Kubaszek- dyplom za udział.

      Uczniów do konkursu przygotowały panie: W. Borowik, M. Piskorz, L. Władek, I.Werle.

     • Sukcesy sportowe

     • 20 września uczniowie uczestniczyli w Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych w Pruchniku (Kubaszek I., Winiarz B. , Walerianowicz Sz.)

      30 października w Szówsku odbył się trening koszykówki młodzieży szkolnej. Nasza drużyna zdobyła II miejsce.

      16 listopada w Wiązownicy odbył się turniej tenisła stołowego młodzieży szkolnej. Druzyna dziewcząt: M. Woźny i A. Cienki zdobyły II miejsce, drużyna chłopców: K. Sokół, F. Ziejło, M. Niemiec- także II miejsce. Opieka: pani Renata Bałanda