• Andrzejki

     • W naszej szkole zabawa andrzejkowa odbyła się 29 listopada. Była to okazja do wspólnej zabawy, z zachowaniem szacunku do tradycji ludowych. Zabawa była zorganizowana przez Samorząd Uczniowski przy współudziale Rady Rodziców, która zatroszczyła się o poczęstunek, a Samorząd Uczniowski zadbał o odświętną dekorację,  zorganizował muzykę i wróżby andrzejkowe. Zabawa andrzejkowa miała na celu zintegrowanie uczniów oraz pozostawienie po sobie pozytywnych wspomnień, dostarczając wszystkim miłych wrażeń. Zdjęcia w albumie.

     • "Ku niepodległości"

     • 21 listopada naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny pt: „Ku niepodległości”. Panowie w strojach żołnierza i mundurze galowym Józefa Piłsudskiego zaprezentowali naszym uczniom wesołą lekcję historii upamiętniającą dążenia Polaków do niepodległości, stroje z epoki, ekwipunek i uzbrojenie, kulturę i sztukę patriotyczną. Wszyscy świetnie się bawili i zapamiętali wiele istotnych informacji związanych z historią.

      Zdjęcia pochodzą z oficjalnej strony grupy:

      https://rekonstrukto.webs.com/

     • Dla Przytuliska

     • Zakończyła się zbiórka karmy dla zwierzaków z przytuliska w Wiązownicy. Nasi uczniowie, pod opieką Samorządu Uczniowskiego, gorliwie gromadzili suchą i mokrą karmę, ryż, makarony, koce, miski i smycze. Każda klasa począwszy od najmłodszych z powagą i sercem podeszła do akcji. Zebrane produkty zostały przekazane do Lecznicy w Szówsku, z której trafią do potrzebujących mieszkańców przytuliska. Samorząd dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę. Dzięki Wam zima dla tych stworzeń będzie łagodniejsza.

     • Pierwsze koty za płoty...

     • 20 listopada, dla niektórych uczennic z naszej szkoły, odbyły się pierwsze warsztaty plastyczno- techniczne. Tym razem  pt: „Szkatułka”. Uczennice przyniosły „surowe” szkatułki i na nich, w kilku etapach, tworzyły swoje pierwsze dzieła. Nie była to prosta praca, ponieważ wymagała dokładności, koncentracji i sprawności manualnej. Efekty prezentuję w albumie fotograficznym „Pierwsze koty za płoty…”.

      Zajęcia plastyczne uchodzące często jedynie za zwykłą zabawę mogą, realizować wiele zadań i celów ważnych dla rozwijającego się młodego człowieka.

      Twórczość plastyczna na każdym etapie rozwoju daje dziecku możliwość samodzielnego badania, poszukiwania i odkrywania otaczającej go rzeczywistości. Wszystkie te czynności prowadzą do rozwoju jednostki w sferze:

      • poznawczej,
      • emocjonalno-motywacyjnej,
      • i działaniowej.

      Działania plastyczne stymulują i rozwijają wrażliwość wzrokową, dotykową i słuchową, rozwijają spostrzegawczość oraz  koncentrację uwagi. Oprócz tego budzą i rozwijają ciekawość poznawczą, zachęcają do podejmowania inicjatywy, rozwijają samodzielność oraz wytrwałość. Mam nadzieję, ze nie będą to ich ostatnie zajęcia.

      Szczególne podziękowania za pomoc dla p. Sabiny Kuty oraz dla uczennic: K. Sokół i O. Winiarz.

      Prowadząca: A. Tomaszek- Wysocka

     • Dyskoteka z okazji 100- lecia odzyskania niepodległości

     • W dniu 13 listopada w naszej szkole odbyła się dyskoteka z okazji 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Impreza miała charakter patriotyczny. Wystrój sali tanecznej przygotowany był w barwach narodowych, tj. wisiały biało-czerwone łańcuchy i baloniki również w tych kolorach. Dzieci także były ubrane w stroje biało -czerwone. Wszyscy świetnie się bawili, a zmęczeni mogli posilić się pizzą. Cała zabawa była sponsorowana przez Wójta Gminy p. Mariana Jerzego Ryznara.

      Serdecznie dziękujemy za możliwość skorzystania ze świetnej zabawy!

     • XII Gminny Przegląd Pieśni Patriotycznej

     • 7 listopada w Gminnym Centrum Kultury w Wiązownicy odbył się XII Przegląd Pieśni Patriotycznej, nad którym patronat przejął, jak co roku Wójt Gminy Wiązownica Marian Jerzy Ryznar. Na scenie wystąpili uczniowie ze wszystkich szkół Gminy Wiązownica; 18 solistów oraz 13 zespołów wokalnych.

      Szkołę w Mołodyczu reprezentowała uczennica z klasy VIII Marlena Woźny. Przy akompaniamencie gitary zaśpiewała piosenkę "Major Ponury" zajmując II miejsce w kategorii soliści klas VIII i gimnazjum.

      Jury oceniało muzykalność, technikę śpiewu oraz umiejętność interpretacji. Najlepsi wykonawcy wystąpili 11 listopada 2018r. na scenie GCK w Wiązownicy podczas Koncertu Laureatów. Po wysłuchaniu najlepszych wykonawców wręczono nagrody i wyróżnienia, a dokonał tego Wójt Gminy Marian Jerzy Ryznar. Na koniec wspólnie odśpiewali Rotę. Naszej uczennicy Marlenie Woźny gratulujemy i życzymy podobnych sukcesów. Naszą reprezentantkę do konkursu przygotowała p. Sabina Kuta.

     • Rekord dla Niepodległej

     • Uczniowie Szkoły Podstawowej w Mołodyczu uczcili okrągłą, 100 rocznicę oswobodzenia się naszego kraju spod rządów zaborców. Z tej okazji uczniowie „zerówki” oraz klasa siódma przygotowali krótką inscenizację o tematyce niepodległościowej. W tym miejscu dziękujemy również naszej koleżance Marlenie Woźny za piękną interpretację piosenki harcerskiej pt. ”Major Ponury”. Po krótkim apelu uczniowie naszej szkoły uroczyście odśpiewali hymn narodowy w ramach bicia rekordu ogólnopolskiego „Hymn dla Niepodległej”.

      Następnie, jako prezent dla naszej Ojczyzny, wszyscy uczniowie wspólnie wykonali z papieru biało - czerwony łańcuch. Zapraszamy do albumu.

     • Klown w szkole

     • 07 listopada gościliśmy klowna Waldusia. Zapraszamy do fotorelacji w albumie.

     • Znicze na kresy

     • Stowarzyszenie Pamięci Polskich Termopil i Kresów i Klub Inteligencji Katolickiej w Przemyślu składają serdeczne podziękowanie wszystkim darczyńcom, dzięki którym w dniu 1 listopada 2018 r.  zapłonęły znicze na Cmentarzu Obrońców Lwowa, a także na innych kresowych cmentarzach.

      5 października zakończyła się zbiórka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski SP w Mołodyczu, w której uczniowie naszej szkoły zbierali fundusze na zakup zniczy na Kresy. Zebrano kwotę 175,40 zł. Pieniądze następnie zostały przekazane Stowarzyszeniu Pamięci Polskich Termopil i Kresów w Przemyślu, które zajmowało się zakupem biało- czerwonych zniczy. Następnie znicze zostały przekazane Polskiemu Towarzystwu Opieki nad Grobami Wojskowymi we Lwowie- opiekunom Cmentarza Obrońców Lwowa, którzy z młodzieżą lwowską w dniu 1 listopada zapalili znicze między innymi na cmentarzu Obrońców Lwowa. Znicze trafiły również do kościołów polskich na Kresach.
      SU- serdecznie dziękuje za udział w akcji!!!

     • Konkurs plastyczny

     • Z radością informujemy o KONKURSIE - “Mój wymarzony lizak – PODKARPACKIE I MAŁOPOLSKIE” - organizowanym przez Muzeum Lizaka oraz Zespół Szkół Miejskich Nr 1 w Jaśle. Do zabawy zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 3 do 15 lat. Aby wziąć udział, należy stworzyć pracę plastyczną na temat: Mój wymarzony lizak” w dowolnej technice płaskiej, np. rysowanie, malowanie, wyklejanie (z wyjątkiem technik nietrwałych oraz komputerowych i przestrzennych) oraz spełnić wymogi formalne, zgodnie z regulaminem. 

      Nagroda Główna: Bezpłatny wstęp całej grupy/klasy Laureata konkursu do Muzeum Lizaka, połączony z wyrobem własnych lizaków oraz obiadem w restauracji „u Schabińskiej”. 

      http://www.uschabinskiej.pl/muzeum_lizaka.html 

      https://www.facebook.com/muzeumlizaka/ 

      Regulamin poniżej:

      regulamin_konkursu-_lizak.pdf