• Sukcesy sportowe
     • Sukcesy sportowe

     • Dnia 01 lutego 2017 roku w SP w Wiązownicy odbyły się Gminne Mistrzostwa w Tenisie Stołowym. Drużyna dziewcząt w skłądzie: M. Woźny, A. Cienki, K. Żochowska zajęła. Drużyna chłopców w składzie: F. Ziejło, K. Sokół zajęła II miesjce.

      14 lutego 2017 roku dziewczęta reprezentowały naszą gminę w poszczególnych zawodach w tenisie stołowym zajmując IV miejsce.

      20 lutego w Zespole Szkół w Wiązownicy odbył się Gminny Turniej Tenisa Stołowego. Drużyna chłopców w składzie: Zagrobelny Adrian, Chamik Patryk zajęła IV miejsce.

      02 marca 2017 roku chłopcy naszej szkoły zdobyli V miejsce w mini piłce siatkowej.

      Zdjęcia w Albumie "Sport"

    • Na spektaklu
     • Na spektaklu

     • W czwartek 25 stycznia uczniowie klas 0-III oraz przedszkola samorządowego "Kompetentne Przedszkolaki" wzięli udział w przedstawieniu teatralnym "Koziolek Matolek" w wykonaniu Narodowego Teatru Edukacyjnego z Wrocławia. Uczniowie byli zachwyceni grą i garderobą aktorów oraz scenografią i rekwizytami. Najbardziej spodobał się wszystkim Koziolek Matolek. Zdjęcia w albumie "Klasy I-III"

    • Scottish Day
     • Scottish Day

     • 26.01.2018r. obchodziliśmy w naszej szkole „Scottish Day”. Z tej okazji gościliśmy w naszych murach rodowitego Szkota. Pan Martin Muir specjalnie na tę okazję włożył swój odświętny kilt, czyli narodowy strój szkocki. Na początku opowiedział nam o swojej ojczyźnie, zwyczajach, tradycjach. Następnie prowadził lekcję z młodszymi dziećmi. Była zabawa w Bingo, zagadki. Nasz gość został poproszony o przeczytanie bajki pt.” We are going for a bear hunt”, a na koniec wspólnie śpiewaliśmy piosenką “I am a little teapot”. Pan Martin w ramach podziękowania dostał od najmłodszych przygotowane wcześniej laurki. Kolejna lekcja to spotkanie ze starszymi dziećmi, które miały okazję zadać gościowi nurtujące ich pytania. Oczywiście on również chciał się dowiedzieć czegoś więcej o swoich gospodarzach. Rozmawialiśmy o sporcie, środowisku, muzyce, czasie wolnym oraz porównywaliśmy życie w Polsce i Szkocji. Nasi uczniowie początkowo skrępowani i nieśmiali z czasem nabierali pewności siebie i coraz chętniej zaczynali rozmowę w języku angielskim.  Nasz gość został również oprowadzony po całej szkole. Na koniec odbył się fascynujący mecz piłki nożnej chłopcy vs. dziewczyny, w którym pan Muir stanął po stronie dziewczyn. Okazało się, że nasz cudzoziemiec świetnie gra w piłkę, co podkręciło atmosferę na boisku. Żegnając się pan Martin obiecał odwiedzić nas jeszcze. My oczywiście trzymamy go za słowo! Organizator: pani Agnieszka Mierzwa. Zdjęcia w albumie.

    • W dowodzie miłości i wdzięczności
     • W dowodzie miłości i wdzięczności

     • W poniedziałek- 15 stycznia - dzieci, rodzice, dziadkowie, nauczyciele, pracownicy szkoły zebrali się, aby świętować Dzień Babci i Dziadzia. Cała uroczystość rozpoczęła się już o 15:00 od mszy w intencji szanownych seniorów, następnie była kontynuowana na sali gimnastycznej, gdzie wnuczkowie przygotowali artystyczną niespodziankę, przeplataną kolędami oraz tańcami. Po emocjonujących występach, nagradzanych gromkimi brawami honorowi goście, a więc dziadkowie mogli spędzić czas we własnym gronie i porozmawiać przy ciastku i kawie. Najmłodsi natomiast wraz z rodzicami bawili się podczas zabawy karnawałowej, która trwała do późnych godzin wieczornych. Na każdego gościa czekał  także gorący bigos, herbatka i słodki upominek.

      W tym miejscu pragniemy wszystkim serdecznie podziękować. Dzieciom i rodzicom  za trud włożony w naukę ról, nauczycielom za przygotowanie programu artystycznego, Radzie Rodziców i pracownikom szkoły za zorganizowanie poczęstunku, a dziadkom i babciom za obecność. Największe podziękowania oczywiście dla głównego organizatora czyli Pana Wójta Mariana Ryznara i GCK w Wiązownicy.

       Powtarzając słowa aktorów przewijające się w tekstach: Babcie i Dziadkowie, żyjcie nam 100 lat!!! Zdjęcia w Albumie

    • KONKURS OLIMPUS - SESJA ZIMOWA
     • KONKURS OLIMPUS - SESJA ZIMOWA

     • W dniach 10-13 stycznia 2018 r. odbył się szkolny etap ogólnopolskiej olimpiady kl.IV-VII z matematyki i języka angielskiego.  Z matematyki uczniowie przez godzinę rozwiązywali 30 zadań tekstowych, a następnie je kodowali. Zakodowane karty odpowiedzi będzie oceniać komisja w Warszawie. Czekamy na wyniki konkursu do 5 marca 2018r. Na takich samych zasadach odbył się konkurs z języka angielskiego. Opiekunowie: matematyka: Barbara Dec- Kozdroń,  język angielski: Agnieszka Mierzwa

       

      OLIMPUSEK SESJA ZIMOWA

       

      Najmłodsi również sprawdzili swoje siły na skalę ogólnopolską. 8 i 9 stycznia uczniowie z klas I-III uczestniczyli w konkursie Olimpusek z edukacji wczesnoszkolnej oraz języka angielskiego.  Wyniki w marcu. Opiekunowie: edukacja wczesnoszkolna: Waleria Borowik, Małgorzata Piskorz,  język angielski: Agnieszka Mierzwa

    • Polscy Pisarze i Poeci
     • Polscy Pisarze i Poeci

     • W SP w Szówsku odbyła się VI Edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica "Polscy Pisarze i Poeci". Naszą szkołę reprezentowali: Kamila Pietryna- klasa I, Kacper Marek oraz Igor Cienki- klasa III, który zdobył w tym konkursie III miejsce. Do konkursu uczniów przygotowały panie: M. Piskorz ,W. Borowik. Gratulujemy

    • Mikołajkowe rozgrywki - klasy starsze
     • Mikołajkowe rozgrywki - klasy starsze

     • 07 grudnia 2017 r w Szkole Podstawowej w Szówsku odbył Mikołajkowy Turniej Piłki Halowej. Naszą szkołę reprezentowali chłopcy z klas IV-VI zdobywając IV miejsce.

      Skład drużyny:

      Chamik Paweł, Bujar Bartłomiej, Modrak Sławomir, Chamik Patryk, Purcha Karol, Mac Nikodem, Zagrobelny Adrian. Opiekę nad uczniami sprawowała p. R. Bałanda.

      Zdjęcia w albumie "Mikołajki, Turniej Mikołajkowy"

    • Mikołajkowe rozgrywki- klasy młodsze
     • Mikołajkowe rozgrywki- klasy młodsze

     • W dniu 6 grudnia  w SP Mołodycz odbyły się Gminne Rozgrywki Mikołajkowe w "piłkę nożną" uczniów klas zintegrowanych pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica pana  M.J. Ryznara. W wyniku rywalizacji:

      I miejsce zajęli uczniowie SP Mołodycz,

      II miejsce uczniowie SP Manasterz,

      III miejsce uczniowie SP Zapałów.

      Wszyscy uczestnicy turnieju zostali obdarowani słodyczami i dyplomami ufundowanymi przez Pana Wójta.