• Wicemistrzynie
     • Wicemistrzynie

     • Dnia 14 listopada w Szkole Podstawowej w Wiązownicy odbył sie Gminny Turniej w Tenisie Stołowym. Drużyna dziewcząt w składzie: Cienki Agnieszka, Woźny Marlena, Żochowska Kamila zdobyła II miejsce, drużyna chłopców: Sokół Krzysztof, Ziejło Fabian - III miejsce. Gratulujemy. Uczniów do zawodów przygotowała p. Renata Bałanda. Zdjecia w albumie "Sport"

    • Figle Migle
     • Figle Migle

     • Uczniowie klasy VII wraz z wychowawcą p. A. Tomaszek-Wysocką w dniu 7 listopada odwiedzili pracownię "Figle Migle" w Jarosławiu. Warsztaty z modeliny były okazją do rozwinięcia zdolności manualnych i kreatywności. Prace przebiegały sprawnie pod okiem pana Marcina, który zaraził wszystkich dobrym humorem i pasją tworzenia. Każdy uczeń zabrał gotowe dzieło  do domu. Po aktywnych zajęciach udaliśmy się do kina  na film pt: "Tarapaty". Zakończeniem dnia był wspólny posiłek w restauracji. Zdjecia w albumie.

    • konkurs
     • konkurs

     • Zapraszamy do wzięcia udziału w I Gminnym Konkursie „Strach na wróble”

      Do konkursu mogą przystąpić uczniowie szkół podstawowych z gminy Wiązownica. Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie w wyznaczonym terminie pracy „stracha na wróble” wraz z kartą zgłoszeniową. Konkurs rozstrzygnięty zostanie w jednej kategorii wiekowej.

       

      Prace należy dostarczyć do organizatora w terminie do 15 listopada.

      Regulamin konkursu wraz z kartą zgłoszenia dostępny jest poniżej. -

      Sponsorem nagród jest firma Tech-project Sp. z o. o. Sp.k. Koniaczów 70 i Szkoła Podstawowa w Mołodyczu.

      REGULAMIN_GMINNEGO_KONKURSU.docx

      KARTA_ZGLOSZENIA.docx

      wersja pdf

      KARTA_ZGLOSZENIA.pdf

      REGULAMIN_GMINNEGO_KONKURSU.pdf

    • Piękne podziękowania
     • Piękne podziękowania

     • Nasza szkoła otrzymała podziękowanie od pracowników  US-Wet  za zorganizowanie zbiórki produktów żywnościowych. Wszystkie rzeczy zostaną przekazane opiekunom bezdomnych zwierząt. Zapraszamy do zapoznania się z treścią podziękowania. Akcja przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski. Zdjęcia w albumie "W lecznicy".          Podziękowanie

       

       

    • WYNIKI I GMINNEGO KONKURSU „STRACH NA WRÓBLE”
     • WYNIKI I GMINNEGO KONKURSU „STRACH NA WRÓBLE”

     •  

       

      I MIEJSCE  Małgorzata Tomas „Paździoch”

      II MIEJSCE  Igor Cienki „Rysiek”

      III MIEJSCE Miłosz Czupik „Aleksander”

      Wyróżnienia:

      SZKOŁA PODSTAWOWA IM. KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO w MANASTERZU

      Artur Zagrobelny „Góral”

      Jakub Kuca „Tradycyjny rolnik podkarpacki Staś”

      Antonina Ciurko „Staszka Straszka”

      Kacper Płaczek „Strach Mieczysław”

      Gabriela i Antoni Partyka „Na straży dworskiego ogrodu”

      SZKOŁA PODSTAWOWA IM. JANA KOCHANOWSKIEGO w SZÓWSKU

      Karol Benc „Stachu”

      Amelia Nakoneczna „Ja cię dogonię…”

      SZKOŁA PODSTAWOWA w RYSZKOWEJ WOLI

      Julia Magda „Zbysiu Wesołek”

      ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. JANA PAWŁA II w PIWODZIE Z FILIĄ W CETULI

      Eryk Ożański „Klementyna nasza co wróble odstrasza”

      Szymon Lichołat „Kacper”

      SZKOŁA PODSTAWOWA W MOŁODYCZU

      Kamila Sokół i Angelika Sokół

      Natalia Pryjda „Teofilia”

      Maciej Bujar „Czesio”

      Kamila Frań „Michalina”

      Izabela i Joanna Machnicka „Para straszków”

       

      Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w konkursie i zapraszamy na uroczyste rozdanie nagród w poniedziałek 27.11.2017r. na godzinę 12:00 do Szkoły Podstawowej w Mołodyczu. Ze względu na wysoki poziom konkursu i dużą ilość prac przyznano 15, a nie tylko 2 wyróżnienia oraz nagrody dla szkół, które wzięły udział w konkursie. Każdy uczestnik natomiast otrzyma w ramach podziękowania  za udział dyplom.

       

      Organizatorzy

      Zdjęcia zostaną opublikowane w dniu uroczystego wręczenia nagród.

       

    • Magia tworzenia
     • Magia tworzenia

     • Kolejny raz dla naszych uczennic przeprowadzone zostały warsztaty plastyczno- techniczne. Tym razem został wykonany decuopage na świecach, przy użyciu specjalnego medium do świec oraz reliefów. Produkty zostały podarowane przez właścicieli firmy Grafix z Jarosławia, z inicjatywy pani Wioletty Chamik- przewodniczącej Rady Rodziców SP Mołodycz. Dziękujemy. Prowadząca warsztaty: A.Tomaszek-Wysocka.

      Zdjęcia w galerii: Warsztaty kreatywne, krawieckie

    • Bal wszystkich świętych
     • Bal wszystkich świętych

     •  W dniu 31 października w naszej szkole odbył się „Bal wszystkich świętych”. Z tej okazji uczniowie przebrali się za swojego ulubionego świętego. Cały dzień był pod hasłem „Święty przebrany nie jest pytany”, także uczniowie przebrani za świętego byli zwolnieni z pytania w tym dniu. Szkoła zaroiła się od świętych. Byli między innymi aniołowie, św. Franciszek, św. Hubert, Joanna D’Arc a nawet paru św. Mikołajów. Na apelu cała szkoła bawiła się przy piosence Arki Noego „Święty uśmiechnięty”.- acapella. Następnie każdy święty musiał się przedstawić i opowiedzieć krótko swoją historię. Wszyscy święci zostali nagrodzeni brawami oraz słodkościami.

      Obradująca w tym czasie komisja przyznała 3 miejsca oraz wyróżnienia. I tak 3 miejsce przypadło Marlenie Woźny z klasy 7, która przebrała się za św. Franciszka. Miejsce 2 otrzymała Lena Kiełbasa z klasy 2, która występowała jako święta siostra Faustyna, natomiast miejsce 1 zdobył św. Antoni w postaci Antosia Cienki z "zerówki". Wyróżnienia to: Gabrysia Mac z kl. 1 czyli św. Łucja, Igor Kubaszek -św. Andrzej z klasy 4 i trzy siostry Winiarz- Oliwia, Julia i Amelia -aniołki. Jako że „każdy święty chodzi uśmiechnięty” w tym dniu uśmiech nie znikał z dziecięcych twarzy.

      Akcja zorganizowana prze Samorząd Uczniowski. Zdjęcia w albumie.

    • Wyniki konkursu "Portret Tadeusza Kościuszko"
     • Wyniki konkursu "Portret Tadeusza Kościuszko"

     • Poniżej zamieszczamy listę zwycięzców szkolnego konkursu plastycznego:

      Kategoria klasy I-III:

      1 miejsce Igor Cienki

      2 miejsce nie przyznano

      3 miejsce Krystian Biały

      Kategoria klasy IV-VII:

      1 miejsce Kamila Sokół

      2 miejsce Justyna Purcha

      3 miejsce Julia Winiarz

                                                              Gratulujemy. Samorząd Uczniowski

    • Dzień Edukacji Narodowej
     • Dzień Edukacji Narodowej

     • Dzień jest dzisiaj uroczysty,

      każdy z nas odświętnie ubrany.

      Do szkoły przyszli tatusiowie i mamy,

      bo dzisiaj właśnie szkoła,

      przyjmie nas radośnie w swe bramy.

      Święto  Edukacji Narodowej w tym roku w naszej szkole obchodzono 12 października. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie. Ważnym, w tym dniu wydarzeniem było uroczyste pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści z wielkim zaangażowaniem recytowali wiersze i śpiewali piosenki. 
      Po programie artystycznym dyrektor szkoły uroczyście pasował uczniów, którzy ślubowali „(…) być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły.(…)”. Starsi uczniowie także pięknie wyśpiewali i wyrecytowali słowa podziękowania i uznania dla codziennej trudnej pracy pedagogów. Dużymi brawami nagrodzono występy muzyczne naszych uczniów. Tego dnia nie zabrakło emocji i serdeczności. Było dużo ciepłych słów od dyrekcji i rodziców.

      Zdjęcia w albumie.


       

    • Drugie życie butelki
     • Drugie życie butelki

     • 13 października odbyły się warsztaty plastyczno-techniczne prowadzone przez p. A. Tomaszek-Wysocką, których tematem była technika decoupage. Uczennice z klasy piątej ozdabiały na zajęciach szklane butelki. Pierwszy etap polegał na  pokryciu ich farbą akrylową, a w następnym nanoszeniu motywu z serwetki. Końcowy efekt prezentujemy na zdjęciu. Autorki zamieszczonych prac: Nikola, Natalia i Oliwia.

    • Niepodległa...
     • Niepodległa...

     • W naszej szkole 15 listopada obchodziliśmy rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły- klasa VI i VII - przygotowali montaż słowno-muzyczny, który obejrzała cała społeczność szkolna. Podczas spektaklu przypomniano nam znane pieśni patriotyczne. Mieliśmy także okazję obejrzeć prezentację multimedialną przedstawiającą historię Polski w obrazach oraz wspólnie odśpiewać hymn narodowy. Podniosła atmosfera panująca podczas występu pozwoliła wszystkim jeszcze raz na nowo poczuć się Polakiem i poczuć dumę ze swego narodu. Uroczystość uświetniła gra uczennic  na instrumentach: gitara i flety. Akademię przygotowali: A. Mierzwa, A. Tomaszek-Wysocka

    • Święto naszych chłopaków
     • Święto naszych chłopaków

     •  

      28 września w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla naszych chłopaków świetną zabawę z mnóstwem śmiechu i prezentów. Pół żartem, pół serio postanowiliśmy przekonać szkolne jury w składzie:

      p. W. Borowik, A. Tomaszek-Wysocka, A. Mierzwa oraz wszystkie dziewczyny, jak wiele zalet posiadają nasi chłopcy. Młodzi „panowie” musieli zaprezentować się w przeróżnych konkurencjach, między innymi: zaplatać warkocze, odpowiadać na trudne pytania, wykonywać na czas pompki i pajacyki. Było bardzo wesoło. Oprócz tego uczennice z klasy siódmej, w piątek na zajęciach pozalekcyjnych upiekły i wręczyły piernikowe serca męskiej części grona pedagogicznego.

      Zdjęcia w albumie.

    • Festyn i święto szkoły
     • Festyn i święto szkoły

     • 21 maja 2017 r. w Mołodyczu odbył się  Festyn Rodzinny połączony ze Świętem Szkoły. Uczestnicy festynu mogli obejrzeć występy artystyczne dzieci, pokazy taneczne, przedstawienie kukiełkowe pt. „Kopciuszek”. Oprócz tego uczniowie SP Mołodycz wraz z uczennicami z ZS Licealnych i Technicznych w Jarosławiu zaprezentowali pokaz mody. Jak co roku witaliśmy absolwentów szkoły -tym razem roczniki 1971 oraz 1972. Każdy z przybyłych absolwentów mógł się przedstawić i powiedzieć o sobie kilka zdań, zwiedzić szkołę i powspominać. Atrakcji nie brakowało, a wszystkim dopisywał dobry humor. 
       

    • To nic nie kosztuje.....
     • To nic nie kosztuje.....

     • Gest Przyjaźni to przekazanie włosów na peruki dla potrzebujących dzieci: po chemioterapii, radioterapii lub z innymi schorzeniami skóry. Jeśli chcesz ściąć włosy i pomóc dzieciom zapraszamy na stronę fundacji po szczegółowe informacje: http://www.fundacjaprzyjazni.pl/    Nasza uczennica Klaudia Habel z własnej inicjatywy przyłączyła się do apelu fundacji. Dziękujemy jej za wspaniały gest.     Wychowawca: A. Tomaszek-Wysocka

    • Przygotowania...
     • Przygotowania...

     • Pełną parą ruszyły przygotowania do kiermaszu świątecznego. Na piątkowych zajęciach krawieckich uczennice: Marlena, Klaudia, Nikola, Natalia oraz Andżelika, szyły świąteczne reniferki i aniołki, które będzie można nabyć 5 grudnia. Już dziś serdecznie zapraszamy. Zdjęcia w albumie: Warsztaty kreatywne, krawieckieProwadząca zajęcia: A. Tomaszek-Wysocka