• WAŻNE! GŁOSOWANIE W TOKU!

     • Szkoła przystąpiła do konkursu 1000 powodów, by czytać, w którym można wygrać książki do biblioteki szkolnej.

      Prosimy wesprzyjcie nasze zbiory biblioteczne!!!

      Wygrana zależy od nas!  Głosowanie się rozpoczęło. Będzie trwać do 2 grudnia 2020 r. Głosujemy codziennie. Jeden głos każdego dnia.

      Poproście rodziców, dziadków oraz innych krewnych o wsparcie dla naszej biblioteki.

       

      JAK GŁOSOWAĆ?

       

      1. Wejdź na stronę https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj
      2. Odszukaj plakat szkoły – zdjęcie powyżej.
      3. Kliknij w niebieskie  pole pod plakatem z napisem „Zagłosuj w aplikacji Empik”
      4. Wpisz swojego e-maila i wyślij głos.
      5. Potwierdź głos -klikając w link, który otrzymasz na podanego e-maila.
      6. Pobierz aplikację i głosuj każdego dnia.

      JAK POBRAĆ APLIKACJĘ MOBILNĄ?

      1. Kliknij w wybraną aplikację na stronie https://www.empik.com/biblioteki/zaglosuj
      2. Pobierz ją na telefon.

            3. Zarejestruj się i głosuj.

            4. PAMIĘTAJ JEDEN GŁOS KAŻDEGO DNIA!!!!  

       

      ZASADY GŁOSOWANIA

       Głosujący mogą oddawać jeden głos na Prace Konkursowe w każdym dniu trwania Głosowania.  Pamiętajmy - jeden głos każdego dnia. Zabronione jest korzystanie przez Głosujących z metod gromadzenia głosów (oddawania głosów) takich jak: korzystanie z programów, skryptów lub innych narzędzi automatyzujących proces oddawania głosów, w tym w szczególności wykorzystywanie do głosowania fikcyjnych kont (poprzez konto fikcyjne należy rozmieć konto służące tylko do oddania kolejnego głosu i obejścia limitu jednego głosu dziennie) lub dokonywanie zmiany adresu IP Głosującego.

      Dziękujemy za wsparcie.

      S.U.

     • Konkursy dla każdego

     • Konkurs Armada 2020

      Celem konkursu jest propagowanie polskich tradycji marynistycznych. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych.

      Uczniowie biorący udział w konkursie proszeni są o wykonanie pracy plastycznej (wykonanej w dowolnej technice – malarstwo, rysunek, collage w orientacji poziomej) związanej z historią polskiego okrętu wojennego Błyskawica.

      Krótka historia polskiego niszczyciela Błyskawica jest zamieszczona na przygotowanej karcie konkursowej w formacie PDF, dostępna jest również na naszej stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl zakładka Konkursy.

      Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej www.okretypodwodne.edu.pl/konkursy/

      Konkurs ARMADA 2020 odbywa się za pośrednictwem Internetu. Wszystkie prace muszą być dostarczone po uprzednim zeskanowaniu i przesłane do 20 grudnia 2020 roku. Zeskanowane prace powinny być zapisane w formacie PDF lub JPG w rozdzielczości 300 DPI. Wielkość pracy to format A4.Prace konkursowe prosimy przesłać na adres e-mailowy: okretypodwodne@op.pl Więcej informacji na temat konkursu dostępne jest na stronie www.okretypodwodne.edu.pl.  Wszystkie nadesłane prace zostaną opublikowane w albumie ARMADA 2020.

      Konkurs jest pod honorowym patronem:

      - Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni- Stowarzyszenie RdDiM (Razem dla Dzieci i Młodzieży)- Wydawnictwo Rebis 

      Organizatorami konkurs są:

      Witryna historyczno-marynistyczna www.okretypodwodne.edu.pl oraz

      Liceum Ogólnokształcące Sióstr Salezjanek z Ostrowa Wielkopolskiego.

      Pliki do pobrania:

      Armada_2020.pdf

      ORP-Blyskawica_-_historia_okretu.pdf


      Konkursy Wojewody Podkarpackiego

      Konkursy on-line w ramach Programu Wieloletniego „Niepodległa” na lata 2017 – 2022. Są to:

      konkurs fotograficzny pt. „Polska jest w nas”, w ramach projektu pt. „Niepodległa – Umiłowana Ojczyzna”,

      konkurs wideo pt. „Wywiad ze świadkiem historii”, w ramach projektu pt. „Niepodległa – Bohaterstwo Pokoleń”.

      Konkursy skierowane są do dzieci i młodzieży, dorosłych zamieszkujących teren województwa podkarpackiego oraz polskiej mniejszości narodowej zamieszkującej teren obwodu lwowskiego na Ukrainie. Ich celem jest upowszechnienie wiedzy historycznej na temat postaci, których działania przyczyniły się do odzyskania przez Polskę suwerenności oraz wydarzeń, które ukształtowały polskie pejzaże czyli m.in.: odzyskanie dostępu do morza, powstania i plebiscyty na Górnym Śląsku, na Warmii, Mazurach i Powiślu oraz propagowanie wartości patriotycznych.

      Polska_jest_w_nas.DOCX

      wywiad_ze_swiadkiem.DOCX

     • Informacja

     • Informujemy, że w związku z decyzją MEN określającą nową strategię profilaktyki przeciw COVID-19  od 24 pażdzienika do 8 listopada 2020 r. zostaną zawieszone zajęcia stacjonarne dla uczniów klas IV-VIII, nauka będzie odbywała się w formie zdalnej. Uczniowie zobowiązani są do codziennego logowania się na e-dziennik, zapoznawania się z zadaniami itp.

      Jednocześnie informujemy, że oddział przedszkolny i klasy I-III funkcjonują bez zmian.

     • Baterie zbieramy- wspólnie o środowisko dbamy

     • 16 października br. nasza szkoła przystąpiła do I-szej edycji II -go cyklu  Konkursu „EDUKUJEMY-POMAGAMY” organizowanego przez Organizację Odzysku S.A. REBA.

      Celem konkursu jest zbieranie zużytych  baterii i akumulatorów.  Czas trwania konkursu od teraz do
      31 marca 2021r. Prosimy o zbieranie w/w baterii  i przynoszenie do szkoły, im więcej tym lepiej. 

      Projekt plakatu  dotyczący potrzeby i konieczności zbiórki baterii  (zamieszczony powyżej) przygotowała uczennica klasy VIII Nikola Rokosz. Dziękujemy.  

      Opiekun: Barbara Dec-Kozdroń

     • Ślubowanie

     • 15 października 2020r. w Szkole Podstawowej w Mołodyczu odbyła się uroczysta akademia, podczas której uczniowie klasy pierwszej zostali pasowani na ucznia przez dyrektora szkoły Jana Kucę. Dzieci przedstawiły piękny program artystyczny przygotowany przez wychowawcę klasy Małgorzatę Piskorz. Nowych uczniów obdarzyła prezentami klasa druga, a starsi uczniowie zapewnili, że w trudnych chwilach zawsze pierwszakom pomogą. Więcej zdjęć w albumie.

     • Dziękujemy za...

     • 13 października dzieci i młodzież z naszej szkoły uczciły Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji spotkaliśmy się na uroczystym apelu upamiętniającym to święto.

      Zważając na panujące zagrożenie program artystyczny przedstawiany był w dwóch grupach, najpierw obejrzały go dzieci młodsze (klasy 0-3), po nich klasy starsze (IV-VIII).

      I tak "zerówka" zaśpiewała nauczycielom piosenkę pt.” Nauczyciel dobrze wie”. Po piosence uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną przygotowaną przez klasy starsze. Prezentacja zawierała wiele zdjęć i podziękowań kochanym nauczycielom za lata pracy, uśmiech, serce.

      Podczas apelu wręczony został pamiątkowy dyplom pani Angelice Tomaszek za zwycięstwo w głosowaniu na "Najlepszego nauczyciela roku szkolnego 2019/2020" (konkurs przeprowadzony we wszystkich klasach przez SU).

      Na koniec uczennice Julia i Aleksandra Krzemień, zagrały na fletach „Sto lat” wszystkim pracownikom szkoły. Uczeniowie klasy IV i V wręczyli także nauczycielom i obsłudze, własnoręcznie wykonane pudełeczka wraz ze słodkością.

      W tym dniu w naszej szkole gościliśmy również delegację z gminy wraz z panem wójtem Marianem Ryznarem, który złożył wszystkim nauczycielom życzenia z okazji ich święta i wręczył kwiaty całemu gronu pedagogicznemu.

       

      Uroczystość przygotowana przez: Agnieszka Mierzwa, Angelika Tomaszek, Irena Szwajczak, SU.

     • Tak świętowano...

     • 30.09.2020r  w godzinach południowych zorganizowano w Radawie w restauracji   Leśna Polana  spotkanie   z okazji Dnia Chłopaka . Pyszna pizza, lody waniliowo-czekoladowe, a następnie gry i zabawy  na świeżym powietrzu.   Aż szkoda było wracać do domu. Opiekunowie: B.Dec-Kozdroń , A.Gloc, M.Machnicka, G.Zbożeń

     • Tik- tak

     • Uczniowie klasy 4 na zajęciach rozwijających wspólnie dekorowali zakupiony, drewniany przedmiot do zdobienia. Tematem przewodnim zajęć był zegar, a techniką jaką użyli było decoupage. To metoda zdobnicza polegającą na przyklejaniu- na odpowiednio spreparowaną powierzchnię - wzoru wyciętego z papieru lub serwetki. Efekt pracy na zdjęciu,  a zegar będzie stanowił dekorację klasy. Mam nadzieję, że uczniom na tyle spodobało się ich dzieło, że będą chcieli tworzyć ich znacznie więcej :)

      Prowadząca- A. Tomaszek

     • Wiadomości z klasy VI

     • W dniu 24.09.2020r. na godzinie wychowawczej samorząd klasy przygotował ognisko integrujące zespół klasowy. Kiełbaski były pyszne a zabawa wspaniała.  Opiekunowie B. Dec-Kozdroń, A. Gloc