• Szanowni Państwo! Rodzice! Nauczyciele!

     • W związku z obowiązkiem prowadzenia konsultacji z uczniami przekazuję podstawowe informacje i ustalenia w tej sprawie:

      Formy konsultacji nauczyciele bezpośrednio ustalają z uczniami i rodzicami. Są nimi dostępne źródła komunikacji na odległość (telefon, komunikatory). Proszę Państwa Rodziców i Nauczycieli o stały kontakt  i wzajemne uzgodnienia dogodnych terminów i form.

      Istnieje również możliwość konsultacji w Szkole po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Nauczycielem oraz zastosowaniem się do wytycznych GIS i Ministra Zdrowia w związku z wystąpieniem stanu epidemii.

      Procedury_zapewnienia_bezpieczenstwa.pdf      oraz    OSWIAD._RODZ._Konsultacje.pdf

      Przypominam: Konsultacja w szkole ma miejsce po wcześniejszym ustaleniu z Nauczycielem terminu, zapoznaniu się z obowiązującymi procedurami na okres pandemii, wypełnieniu przez Rodzica oświadczenia, zastosowaniu zalecanych środków ochrony, poddaniu się procedurom obowiązującym w szkole.

      W pewnych przypadkach o konsultacje może poprosić również Nauczyciel (przez takie sformułowanie należy także rozumieć konieczność dostarczenia prac pisemnych, plastycznych, ćwiczeń, innych form wytworzonych przez uczniów, które pozwolą na bardziej obiektywną i sprawiedliwą ocenę). Możliwość dostarczenia nawet bez osobistego kontaktu.  

      W załączeniu tabela z najdogodniejszymi terminami Nauczycieli przedmiotów, w których mogą być dostępni na terenie Szkoły po wcześniejszym uzgodnieniu z Nauczycielem lub Dyrektorem.

      Tabela_z__terminami_konsultacji_.pdf

      W przypadkach problemowych i trudnych do ustalenia lub wyjaśnienia (niejasnych, niezrozumiałych) proszę o kontakt z Dyrektorem Szkoły, bądź też z Członkami Sztabu Kryzysowego (B. Dec-Kozdroń, P. Malinowski, A. Tomaszek, I. Werle,  B. Walerianowicz-Hemperek).

                         Życzę wielu dobrych i twórczych sytuacji. Pozdrawiam J. Kuca

     • Zdalna galeria prac

     • graffiti, wydrapywanka, relief, mozaika, technika plakatowa/akwarelowa

      Zapraszam do obejrzenia najciekawszych prac przesłanych przez uczniów naszej szkoły. Proszę o więcej .....:) Autorzy: Szymon Walerianowicz zdj. 1, Dawid Frań zdj 2, Lena Kiełbasa zdj 3,5, 7 i 9, Natalia Sokół zdj 4, Kamila Frań zdj 6,  Mateusz Frań zdj 8

     • Więcej z siebie dać...nowość: portret -Mateusz Frań i wywiad- Lena Kiełbasa

     • Jak większość z nas zauważa, historia nie jest najmodniejszą dziedziną nauki i na analizę skomplikowanych wydarzeń historycznych, zazwyczaj brakuje czasu. Ogrom treści sprawia, że na lekcji nie zawsze można zarezerwować czas na film, historyczną grę planszową, dyskusje, czy dokładne przyjrzenie się wybranemu zjawisku z perspektywy współczesności.

      Mimo powyższych niedogodności, niektórzy z uczniów mają ochotę zadać dodatkowe pytania, by dowiedzieć się więcej i poszerzyć zasoby swojej wiedzy. Na uwagę zasługuje fakt, że chcą te wyzwania podjąć w sposób niekonwencjonalny i ciekawy. Już kilku uczniów podjęło starania, aby z przedmiotu historia zrobić coś więcej dla siebie i innych. Dziś prezentujemy efekty wysiłku Natalii Pryjda i Leny Kiełbasa, które pomimo natłoku pracy podjęły dodatkowe działania.

      Na stronie szkoły prezentujemy wykonane prace, zachęcając tym samym innych do tego rodzaju aktywności.

      Natalia Pryjda: historia- Wywiad_z_Mieszkiem_I.pdf

      Po publikacji tego wpisu, nastapił szybki i zdecydowany odzew od uczniów naszej szkoły. Cieszymy się bardzo, że "wyzwanie zostało przyjęte" i przyłączyliście się do zdrowej, edukacyjnej rywalizacji. Na stronie będziemy publikować wasze działania.

      Lena Kiełbasa: historia- Wywiad_z_Maria_Sklodowska-_Curie.pdf​​​​​​​

      Damian Haczek: edukacja informatyczna- programowanie: Czarownica__i_las.sb  (jeśli zgadniesz ile lat ma las czeka cię muzyczna nagroda :) )

      Marcel Woźny: edukacja informatyczna- Gra_-_Marcel.sb

      Marcel Woźny: edukacja informatyczna- programowanie: Na_wakacjach.sb  (start oraz zmiana tła przy użyciu spacji)

      Igor Cienki: historia-  Wywiad_z_Mieszkiem_I(1).pdf

      Hubert Sokół: historia- Pierwsza_strona_gazetki.pdf,  zadanie1.pdf,   zadanie2.pdf


     • Tylko dla wprawionych czytelników!!!

     • Biblioteka cyfrowa poleca. Wstęp wolny i nieograniczony.

      Dla starszaków:

      Chmura czytania

      Polska poezja

      Spotify

      Dla młodszych:

      Polskie Radio

      Audio bajki

      Bajkowisko

      Nauczyciele bibliotekarze przypominają o naszych aktualnościach:

      Czytaj online lektury szkole!!!        Książka w tablecie, komputerze, telefonie!

      A spragnionych i żądnych bibliofili  zachęcają do korzystania z bibliotek cyfrowych w całej Polsce.

      Kliknij, wybierz bibliotekę, ściągaj książki, słuchaj i czytaj bez wychodzenia z domu.

      Lustro biblioteki

     • Głosowanie trwa- działaj

     • W kwietniu braliśmy udział w głosowaniu na nagrodę publiczności w programie, który prowadzimy już drugi rok „Być jak Ignacy”.   Spośród 20 zakwalifikowanych do tego etapu szkół niestety nie udało nam się zająć miejsca w pierwszej 5 laureatów.

      Dziś znów mamy szansę na nagrodę publiczności, jesteśmy nominowani i potrzebujemy Waszych polubień. Mamy nadzieję, że uda się pobić nasz rekord z poprzedniego głosowania, tj. 112 głosów i zdobyć zaszczytny tytuł Naukowej Szkoły i nagrody.

      Do 19 maja do godziny 15:30 można oddawać głosy na naszą szkołę. Jedna pozytywna reakcja to jeden głos. Pięć szkół, które otrzymają największą ilość głosów, wygrywają nagrody! Szczegóły w regulaminie konkursu: https://bycjakignacy.pl/sites/default/files/doc/Regulamin_Konkursu_o_tytul_Naukowej_Szkoly_Ignacego.pd

      Prosimy o polubienie naszego zdjęcia!!!

      Opiekun: Izabela Werle

     • „Dłonie są krajobrazem serca”

     • Konkurs plastyczny, literacki,  fotograficzny

      Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie organizowanym z okazji obchodów 100-lecia urodzin Świętego Jana Pawła II. Zadaniem uczestników jest przygotowanie prac plastycznych, literackich lub fotograficznych nawiązujących do słów Świętego Jana Pawła II: „Dłonie są krajobrazem serca”. Termin nadsyłania prac drogą mailową lub tradycyjną do 12 maja 2020 r. - szczegóły w regulaminie.  Regulamin.pdf

     • Ważna informacja!

     • W szkole zaczynamy pracę na platformie https://epodreczniki.pl/, która daje możliwość monitorowania bieżącej pracy uczniów – podopieczny pracuje a nauczyciel ma wgląd do jego pracy (na bieżąco ją śledzi) -  w związku z powyższym:

      1. Uczniowie mają obowiązek:

      - logowania się na platformie i sprawdzania informacji od nauczycieli i dyrektora,

      - pracy ze wskazanym materiałem pod kierunkiem nauczycieli.

      2. Platforma od tej chwili  jest kolejnym podstawowym źródłem komunikacji na linii nauczyciel – uczeń – nauczyciel.

      3. W dalszym ciągu  źródłem wymiany informacji w naszej szkole jest dziennik elektroniczny,  strona internetowa szkoły oraz konta pocztowe każdego nauczyciela i ucznia czy  rodzica.

      4. Obowiązują również metody pracy z uczniami już wypracowane przez nauczycieli i wychowawców.

      5. Nadal obowiązkiem każdego ucznia jest:

      •  sprawdzanie w-w źródeł informacji każdego  dnia nauki oraz stosowanie się do wytycznych nauczycieli poszczególnych  przedmiotów,
      • systematyczne wykonywanie zadanych prac  i terminowe ich odsyłanie, tudzież wykonywanie ćwiczeń  online, a od teraz na platformie e-podręczniki, 
      • kontaktowanie się z nauczycielami za pomocą wymienionych  źródeł oraz innych  - typu Skype, Messenger itp. – przyjętych przez nauczycieli przedmiotów czy wychowawców.

      Lekceważenie wspomnianych obowiązków będzie mieć  odzwierciedlenie w ocenie rocznej z poszczególnych zajęć edukacyjnych.

      Rodziców prosimy o przypominanie swoim pociechom o wspomnianych obowiązkach. To nie jest czas odpoczynku od szkoły. Nauczyciele nie stawiają wielkich wymagań, znają Państwa dzieci i wiedzą, że są one w stanie poradzić sobie sami z zadaniami, które wyznaczają do nauki. Zawsze też służą pomocą.

       

      Uwaga!

      W szkole są uczniowie, którzy mają bardzo duże zaległości w odrabianiu zalecanych zadań z niektórych przedmiotów. Przypominamy, że będzie to mieć odzwierciedlenie w ocenie rocznej. Jeszcze jest czas na poprawę ocen i uzupełnienie braków.