• Bezpłatne zajęcia muzyczno-ruchowe dla dzieci

     • Codziennie, od poniedziałku do piątku prowadzimy bezpłatne zajęcia ruchowo – muzyczne dla dzieci w wieku do 6 r.ż. oraz w wieku 7 – 10 lat. Prosimy o przekazanie tej wiadomości Państwa rodzicom. Obecnie ogląda nas około 4 tyś dzieci. A chciałybyśmy, aby z zajęć skorzystało jeszcze więcej dzieci.

      • Codziennie o godz. 10.30 odbywają się warsztaty Baby Dance. Baby Dance to zabawa muzyką, piosenką i tańcem dla dzieci do 6 r.ż.
      • Codziennie o godz. 11.30 odbywają się warsztaty Dzieciak sam w domu. Dzieciak sam w domu to warsztaty ruchowo – muzyczne, w których tanecznie zwiedzamy świat, uczymy się nowych rzeczy i wprawiam w ruch ciała dzieci w wieku 7 – 10 lat.

      Prowadzi Joanna Bąk – Instruktor tańca, edukator muzyką i ruchem. Serce Akademii. Współprowadzi Beata Kaczor – trener mentalny, mózg Akademii.

      Zajęcia pięknie uzupełniają warsztaty ruchowo – muzyczne dla dzieci przedszkolnych. Jak również stanowią uzupełnienie zajęć muzycznych, lekcji w-f czy zajęć świetlicowych.

      Od kwietnia palujemy zwiększyć ilość i rodzaj zajęć

      Podajemy linka do zapisów:

      https://sklep.majkijezowskiej.com/majkatv/

      I prosimy o przekazanie tego maila rodzicom.

      Z poważaniem

      Majka Jeżowska z zespołem

     • INFORMACJA

     • W dniach 30 marca – 1 kwietnia 2020 roku w naszej szkole odbędzie się próbny egzamin ósmoklasisty przez Internet ze wszystkich części:

       

      język polski – 30 marca 2020 r, (czas trwania 120 minut)

      ● matematyka – 31 marca 2020 r, (czas trwania 100 minut)

      ● język angielski – 1 kwietnia 2020 r (czas trwania 90 minut)

       

      Do uczniów klasy ósmej e-mailowo zostały  wysłane szczegółowe informacje dotyczące trybu i sposobu przeprowadzenia takiego egzaminu.

      Proszę sprawdzić e-maile i  zastosować się do wytycznych.

      Uwaga!

      W razie problemów związanych z informacją  dotyczącą szczegółowych informacji  prosi się o kontakt e-mailowy albo telefoniczny z dyrektorem szkoły bądź nauczycielami uczącymi przedmiotów egzaminacyjnych.

      ŻYCZYMY POWODZENIA

     • Masz tę moc!

     • Zachęcam do zapoznania się z niezwykłą książeczką Wydawnictwa Olesiejuk, która w przystępny sposób tłumaczy,  co to jest koronawirus i jak się zachować w przypadku epidemii. Powstała przy współpracy lekarzy, weterynarzy, psychologów.  Do pobrania w pdf:   Koronawirus-masz_te_moc.pdf

      A. Tomaszek

     • Ósmoklasisto!

     • Na pewno już wiesz, ale przypominamy!

      Codziennie Centralna Komisja Egzaminacyjna na stronie  https://cke.gov.pl/  (wystarczy kliknąć w link) prezentuje zestawy  zadań powtórkowych ze wszystkich przedmiotów egzaminacyjnych.

      Wykorzystaj maksymalnie tę możliwość, którą daje Ci CKE. Na pewno zyskasz!

      Tam znajdziesz materiał powtórkowy do egzaminu oraz zestaw przykładowych zadań egzaminacyjnych z języka polskiego, matematyki i języka angielskiego.

      Kliknij https://cke.gov.pl/ i pracuj!

     • Kwarantanna i izolacja to trudny czas dla dziecka

     • Zapraszam najmłodszych do wysłuchania "Bajki o wirusie". Napisała ją i czyta Dorota Bródka- psycholog,  psychoterapeuta i mediator

      http://dorotabrodka.pl/wp-content/uploads/2020/03/Bajka-O-Krolu-Wirusie-Dorota-Brodka.mp3

      Jak redukować lęk u dziecka?

      1. Nie okłamujmy go! Jeśli czegoś nie wiemy, powiedzmy o tym i zapewnijmy, że będziemy się dowiadywać.

      2. Informacje powinny być dostosowane do wieku i potrzeb dziecka. Młodsze dzieci myślą bardzo konkretnie o tym, co znają, i często odnoszą informacje do siebie.

      3. Dzieci mogą mieć poczucie, że są odpowiedzialne za sytuację, bo np. usłyszały, że przenoszą wirua, dlatego nie wolno im iść do przedszkola lub spotkać się z bliskimi. Wytłumaczmy, jak to naprawdę działa, i pomóżmy uporać się dziecku z takimi myślami.

      4. Nie podkręcajmy atmosfery lęku i unikajmy przeładowania informacyjnego. Wiedza powinna pochodzić z rzetelnych źródeł.

      Jak organizować życie w czasie pandemii

      1. Zapoznajmy się z zalecaniami na stronach renomowanych i wiarygodnych instytucji, takich jak GIS, MZ, WHO. Korzystajmy z umieszczonych tam porad, infografik, filmików.

      2. Z młodszym dzieckiem można przygotować wspólnie rysunek, na którym w zrozumiałej i zabawnej formie przedstawimy mu zalecenia.

      3. Obejrzyjmy materiały w sieci dotyczące np. tego, jak myć ręce czy osłaniać twarz. 

      4. Przećwiczmy, np. wykorzystując piosenkę lub rymowankę, jak długo należy myć ręce.

      5. Ze starszym dzieckiem warto spisać obowiązujące w domu zasady, obejrzeć wspólnie nagrania, wypowiedzi naukowców, porozmawiać na ten temat. Upewnijmy się, że dziecko zna te zasady i rozumie sens ich przestrzegania.

      6. Młodszemu dziecku warto pokazać, jaka odległość jest bezpieczna, i wytłumaczyć, że wirus może przenosić się w powietrzu, dlatego musimy utrzymywać dystans i ograniczyć kontakty.

      7. Ze starszymi rozmawiajmy o tym, do czego służy dobrowolna społeczna izolacja i po co to robimy. Zaakcentujmy odpowiedzialność za siebie i innych. Branie odpowiedzialności to ważna umiejętność nie tylko w czasie pandemii.

      Pamiętajmy: organizacja, stałość i powtarzalność to dla dziecka poczucie bezpieczeństwa.

       

      więcej:https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1947316,1,dzieci-pytaja-dlaczego-zostajemy-w-domu-na-czym-polega-wirus.read

      Bajka ze strony:https://mamadu.pl/146227,bajka-o-zlym-krolu-wirusie-i-dobrej-kwarantannie-przeczytajcie-ja-dzieciom

     • Informacja dla nauczycieli, uczniów i ich rodziców

     • o kształceniu na odległość w szkole z uwzględnieniem higieny pracy uczniów i nauczycieli oraz zasad bezpieczeństwa w sieci

       

      informacja.pdf​​​​​​​

     • Informacja

     • Szanowni Państwo, 

      naszym wspólnym obowiązkiem w tym nadzwyczajnym czasie jest dołożenie wszelkich starań, by pozostające w domach dzieci i ich rodzice otrzymywali darmowe materiały do nauki w domu. Dlatego też przesyłam przygotowany przez Centrum Rozwoju Lokalnego - organizatora ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą rodziców" - film z 10 poradami psychologa dotyczącymi wychowania dzieci.  Wskazówek udziela psycholog mgr Beata Liwowska.  Zwracam się z uprzejmą prośbą o zamieszczenie filmiku wraz z tekstem z załącznika na Państwa stronach internetowych i/lub na profilu na Facebooku. 

      Link do filmiku: https://youtu.be/HxbYRBAKs7U  

      Korzystając z okazji przypominam, że na stronie internetowej Centrum Rozwoju Lokalnego do pobrania są darmowe materiały do nauki w domu. Nowe materiały będą się ukazywać w każdą środę i każdy piątek aż do czasu, gdy szkoły i przedszkola wznowią funkcjonowanie.

      Link do materiałów:  https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

      Na naszym profilu na Facebooku trwa konkurs, do udziału w którym zachęcam dzieci i ich rodziców. 

      https://www.facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego/photos/a.679878125416249/3611890882214944/?type=3&theater 

      Przesyłam najserdeczniejsze pozdrowienia, życząc zdrowia i wszelkiej pomyślności.

      Z poważaniem,

      Dawid Wiejata  koordynator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej "Dzieci uczą Rodziców"

       

     • Zajęcia artystyczne

     • Decoupage to sztuka zdobienia papierem dla każdego. Dzięki niej zmienisz niepotrzebną butelkę, niepasującą doniczkę,  czy drewniany element do zdobienia, w coś niepowtarzalnego. Uczniowie klasy 4, na prowadzonych w szkole zajęciach artystycznych, poznali tajniki tej sztuki, tworząc swoją pierwszą skrzyneczkę.  Prowadząca zajęcia: A. Tomaszek

     • Ogólnopolski Konkurs „Orzeł Informatyczny”

     • Konkurs odbędzie się w innym, możliwie najszybszym terminie, tak aby każde ze zgłoszonych dzieci mogło wziąć w nim udział.

      Konkurs odbędzie się 24 marca 2020 r. o godzinie ustalonej przez Szkolnego Koordynatora Konkursu. Czas na rozwiązanie testu, składającego się z 21 pytań jednokrotnego wyboru, wynosi 45 minut. Będzie on rozgrywany w odpowiednich kategoriach wiekowych: kl. 2, kl. 3-4, kl. 5-6, kl. 7-8.

      Zapraszam chetnych uczniów do udziału. Mam nadzieję, że rozgrywka dla wszystkich będzie znakomitą intelektualną zabawą oraz okazją do urozmaicenia zajęć dydaktycznych. Szkolny koordynator: A. Tomaszek