• Spotkanie z historią, książką oraz ludźmi z pasją…

      Miejcie nadzieję! (…) tę niezłomną, która tkwi jak ziarno.

      Przyszłych poświęceń w duszy bohatera.

      Adam Asnyk

      Niedzielne popołudnie 4 grudnia 2022 roku na długo zapadnie w naszej pamięci. Do szkoły przybyli: pani Anna Huk – Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego, pani Małgorzata Pałeczka - Inspektor Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków, pan Krzysztof Strent – Wójt Gminy Wiązownica, pan Roman Frodyma - przewodnik beskidzki, znawca cmentarzy z okresu I wojny, dr Jacek Hołub – przewodnik, ratownik górski, historyk, regionalista, pan Damian Rębacz - Nadleśniczy Nadleśnictwa Jarosław, pan Janusz Starzak - Nadleśniczy Nadleśnictwa Sieniawa, druh Mirosław Froń - Członek Głównej Kwatery ZHP, druhna Daria Froń - Komendantka Podkarpackiej Chorągwi ZHP, druhna Małgorzata Jaworowska – Komendantka Hufca ZHP w Jaros

     • Mali poeci

      W dniu 07.12.2022r. w Szkole Podstawowej w Szówsku odbyła się XI Edycja Gminnego Konkursu Recytatorskiego „ Polscy pisarze i poeci”- Maria Konopnicka, Adam Mickiewicz pod Patronatem Wójta Gminy Wiązownica. Naszą szkołę mieli zaszczyt reprezentować najmłodsi uczniowie:

      Klasa I : Alicja Haczek, Milana Tabachok

     • Mikołajkowe rozgrywki

      7 grudnia 2022r. w Szkole Podstawowej w Wiązownicy odbył się Mikołajkowy Gminny Turniej Piłki Nożnej dla klas I - III. W turnieju brało udział 7 szkół z terenu naszej gminy. Naszą szkołę reprezentowali:

      • Igor Sokół, Filip Winiarz, Antoni Zagrobelny z klasy III,
      • Igor Wyleciał, Jan Kiełbasa z klasy
     • Dzień prezentów

      Wizyta Mikołaja to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego starannie. Uczą się wierszyków i piosenek. 6 grudnia wszystkie dzieci z wielką niecierpliwością spoglądały na korytarz, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków. Wyczekiwany Gość nie zawiódł i nie kazał długo na siebie czekać. Rozmawiał z uczniami, wręczając prezenty.

     • Człowiek z pasją...

      3 grudnia 2022 roku miało miejsce spotkanie z panem Romanem Frodymą - przewodnikiem beskidzkim. Przybyli goście wysłuchali barwnej opowieści o cmentarzach wojennych. Przewodnik zabrał obecnych na wirtualny spacer w głąb historii z I wojny światowej, ukazał sposób i strategię powstawania miejsc wiecznego spoczynku żołnierzy. Ta nietypowa lekcja historii przybliżyła młodym harcerzom skrawek dziejów Europy.

     • Misie, miśki i misiaczki…

      Każdy z nas ma lub miał swojego ulubionego misia. Pluszowy miś, a zwłaszcza ten nasz jeden jedyny, wyjątkowy i ukochany, nie jest zwykłą zabawką. Jest misiem po to żeby było kogo tulić, targać za duże uszy i kochać. Warto zwrócić uwagę na to, że moda na zabawki tak samo szybko mija jak na ciuchy, ale pluszowy miś nigdy nie wychodzi z użycia.

     • Piegowata radość

      czyli ciasteczka i mleko dla Świętego Mikołaja

      Z roku na rok te mikołajkowe ciasteczka cieszą się coraz większą popularnością. To jedna z tradycji, która przywędrowała do nas ze Stanów Zjednoczonych i Kanady. To właśnie tam 6 grudnia rodzice wraz z dziećmi oczekują wizyty Świętego Mikołaja, który przynosi do domu drobne upominki.

     • Lekcje z native speakerem

      Dziś, tj. 24.11.2022r. wszystkie lekcje angielskiego były prowadzone przy współudziale pana Toma, który pochodzi ze Szkocji. Uczniowie mieli wspaniałą okazję, aby sprawdzić swój angielski i porozmawiać z rodzimym użytkownikiem języka. Wszyscy raczej chętnie nawiązywali rozmowę z gościem. Bardziej nieśmiałe osoby z czasem, widząc jak fajnie bawią się ich koledzy, również przełamywały barierę.

   • "Oś czasu" - do ferii zostało

   • ile dni yes

     

   • Środa07.12.2022
  • Biuletyn informacji publicznej
  • Galeria zdjęć

    brak danych