• Wyniki szkolnego konkursu

Dnia 17 grudnia 2018 r. został roztrzygnięty Szkolny Konkurs na "Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową". W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0 - VIII naszej szkoły. Wpłynęlo ponad 26 propozycji kartek. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo estetycznie i ciekawymi technikami, więc jury stanęło przed trudną decyzją. W wyniku dyskusji przyznano miejsca:

• Kreatywnie i zgodnie z tradycją

12 grudnia klasa IV na zjęciach z plastyki wykonywała kartki świąteczne metodą scrapbookingu. Najpierw należało przygotować odpowiedni papier, potem wyciąć potrzebne elementy i umieścić na kartce. Następnie każdy upiększył ją według własnego pomysłu. Czwartoklasiści byli mile zaskoczeni efektami swojej pracy. Wszystkie kartki są wyjątkowo ładne i bez obaw można je wysłać z życzeniami świątecznymi do bliskich osób. Narazie stanowią deokrację szkolnego korytarza. Opiekun: A. Tomaszek-Wysocka. Zdjęcia w albumie.

• Mikołajkowy turniej w kręgle

W dniu 11.12.2018r. klasa 7 wraz z wychowawcą p. A. Mierzwą, wybrała się do kręgielni w Wiązownicy na „Mikołajkowy turniej w kręgle”. Mistrzem tej gry okazał się Nikodem Mac. Chłopcy w ramach spędzenia wspólnie wolnego czasu brali udział również w innych grach indywidualnych i zespołowych. Szczególne podziękowania dla pani Chamik i pani Mac za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

• „Polscy pisarze i poeci….dla Ojczyzny”

W dniu 04 grudnia w Szkole Podstawowej w Szówsku odbyła się VII Edycja Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica „Polscy pisarze i poeci….dla Ojczyzny”. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie zajmując następujące miejsca:

A. Brudniak- kl. I, która zajęła II miejsce, wiersz „Hymn to powód jest do dumyautor: Krzysztof Kubaszek ,

• Sukcesy sportowe

20 września uczniowie uczestniczyli w Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych w Pruchniku (Kubaszek I., Winiarz B. , Walerianowicz Sz.)

30 października w Szówsku odbył się trening koszykówki młodzieży szkolnej. Nasza drużyna zdobyła II miejsce.

16 listopada w Wiązownicy odbył się turniej tenisła stołowego młodzieży szkolnej. Druzyna dziewcząt: M. Woźny i A. Cienki zdobyły II miejsce, drużyna chłopców: K. Sokół, F. Ziejło, M. Niemiec- także II miejsce. Opieka: pani Renata Bałanda

• Andrzejki

W naszej szkole zabawa andrzejkowa odbyła się 29 listopada. Była to okazja do wspólnej zabawy, z zachowaniem szacunku do tradycji ludowych. Zabawa była zorganizowana przez Samorząd Uczniowski przy współudziale Rady Rodziców, która zatroszczyła się o poczęstunek, a Samorząd Uczniowski zadbał o odświętną dekorację, zorganizował muzykę i wróżby andrzejkowe. Zabawa andrzejkowa miała na celu zintegrowanie uczniów oraz pozostawienie po sobie pozytywnych wspomnień, dostarczając wszystkim miłych wrażeń. Zdjęcia w albumie.

• "Ku niepodległości"

21 listopada naszą szkołę odwiedziła Grupa Artystyczna „Rekonstrukto”, która zaprezentowała pokaz historyczny pt: „Ku niepodległości”. Panowie w strojach żołnierza i mundurze galowym Józefa Piłsudskiego zaprezentowali naszym uczniom wesołą lekcję historii upamiętniającą dążenia Polaków do niepodległości, stroje z epoki, ekwipunek i uzbrojenie, kulturę i sztukę patriotyczną. Wszyscy świetnie się bawili i zapamiętali wiele istotnych informacji związanych z historią.

• Dla Przytuliska

Zakończyła się zbiórka karmy dla zwierzaków z przytuliska w Wiązownicy. Nasi uczniowie, pod opieką Samorządu Uczniowskiego, gorliwie gromadzili suchą i mokrą karmę, ryż, makarony, koce, miski i smycze. Każda klasa począwszy od najmłodszych z powagą i sercem podeszła do akcji. Zebrane produkty zostały przekazane do Lecznicy w Szówsku, z której trafią do potrzebujących mieszkańców przytuliska. Samorząd dziękuje wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę. Dzięki Wam zima dla tych stworzeń będzie łagodniejsza.

• Środa19.12.2018

• Kartki świąteczne
      • konkursy
      • Andrzejki 2018