• Tu nie działa CTRL +Z

      połączenie zajęć artystycznych i rękodzielniczych

      Warsztaty krawieckie to przede wszystkim kreatywna zabawa. Oprócz tego rozwijają wyobraźnię, uczą planowania, ćwiczą cierpliwość, inspirują do samodzielnych poszukiwań oraz pomagają w odkrywaniu nowych pasji. Dostarczają dużą dawkę satysfakcji i wiary we własne umiejętności.

     • Witaj Wiosno!!!!

      Marzanna, zimowa panna,
      w słomianej sukience rozpostarła ręce.
      W lęku drżąca cała, topić się nie chciała.
      z rozwichrzonym włosem, ognie ją poniosą.
      Niechaj śnieg i mrozy wiośnie się ukorzą
      i porą radosną zawitaj nam wiosno!

      21 marca 2023 uczniowie klas 0-III jak co roku na dobre pożegnali się z zimą i przywitali Wiosnę.

     • Ten trzeci

      21 marca w pierwszy dzień wiosny obchodzony jest na całym świecie Światowy Dzień Zespołu Downa inaczej też zwany Dniem Kolorowej Skarpetki. Data została wybrana nieprzypadkowo, ponieważ przyczyną tej wady genetycznej jest TEN TRZECI (chromosom), który doczepił się do 21 pary.

      Celem święta jest podniesienie świadomości na temat życia i potrzeb osób z zespołem Downa.

     • Oobleck

      ​​​​​​zabawy sensoryczne z cieczą nieniutonowską

      Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać dziecku różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów, układu nerwowego czy motoryki, poszerzają świat jego doznań.

      Doskonale sprawdzają się również w przypadku:

      • problemów z nauką, nadpobudliwością, koncent
     • Dzień Świętego Patryka

      17 marca w ramach solidarności z Irlandią świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka, patrona Irlandii. Jak tradycja nakazuje uczniowie w tym dniu mieli być ubrani na zielono, albo przynajmniej mieć w swoim ubiorze zielony akcent. Kolor zielony w tym dniu chroni nas przed psikusami ze strony Leprikona, skrzata który pilnuje garnka złota na końcu tęczy. Najpierw najmłodsi poznali najważniejsze szczegóły dotyczące tego święta, zaśpiewali wspólnie piosenkę o Leprikonie oraz zobaczyli, jak ich rówieśnicy z Irlandii tańczą irlandzki taniec w takt skocznej, narodowej muzyki. Wszyscy słuchali bardzo uważnie, gdyż zaraz po prezentacji zgromadzeni uczestniczyli w quizie na temat tego święta. Zgodnie z programem, po zastrzyku wiedzy klasy wraz z wychowawcami wykonali prace plastyczne związane z tym świętem. Jedni kolorowali tęczę, drudzy wycinali twarz skrzata, inni malowali koniczynki (wszystko symbole

     • Warszawskie dni...

      W dniach 14.03– 15.03.2023r. uczniowie klas IV-VIII SP Mołodycz oraz klasy VII SP Szówsko uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

      IZBY USTAWODAWCZE

      Pierwszego dnia udało się nam zwiedzić budynki Parlamentu, przejść się znanymi z telewizji korytarzami oraz wysłuchać prelekcji dotyczącej historii polskiego parlamentaryzmu oraz zasad funkcjonowania obu izb ustawodawczych. Mieliśmy okazję spotkać posła na Sejm IX kadencji pana Tadeusza Chrzana, który nie tylko nas oprowadził po Sejmie i Senacie, ale także opowiedział o tajnikach pracy poselskiej. Nie obyło się też bez wspólnego pamiątkowego zdjęcia.

     • Maluchy w kinie

      W poniedziałek, 13.03.2023r. klasy od 0 do 3 wybrały się do Kina na Biegunach w Jarosławiu na bajkę pt. ”Niesamowity kot Maurycy”. Głównym bohaterem bajki jest przebiegły kot Maurycy, który zbija majątek na oczyszczaniu miast z plagi szczurów. Wydawać by się mogło, że to uczciwa praca, tylko że Maurycy pozostaje w zmowie ze szczurami, które najpierw same atakują miasteczka, aby Maurycy mógł je później z nich wypędzić...Wszystko za stosowną opłatą, oczywiście. W końcu trafia jednak „kosa na kamień” i cała paczka natrafia na króla szczurów.

     • Weekendowy „chillout”

      W sobotnie popołudnie klasa szósta wraz z wychowawcą p. Agnieszką Mierzwa spotkała się w zajeździe „Polanka” w Wiązownicy aby przyjemnie, wspólnie spędzić weekend. Podzieleni na dwie drużyny rozegraliśmy najpierw rundę w kręgle. Później był czas na wspólne rozmowy przy napojach i kawałku pizzy. Oczywiście był też czas na wspólne gry i zabawy. To były naprawdę mile spędzone chwile.

     • Doba dla wszystkich Pań :)

      8 marca tradycyjnie obchodzimy Dzień Kobiet. Historyczne przekazy mówią, że jego źródła sięgają aż starożytnego Rzymu. Dzień Kobiet był wówczas oddaniem czci bogini Junony, która była opiekunką życia kobiet. W tym dniu Rzymianie obdarowywali swoje żony prezentami i ponoć spełniali wszystkie ich życzenia.

     • Amarantus

      zdrowy popping w klasie 7

      Trzy pierwsze zdjęcia pochodzą ze strony: medonet (amarantus) oraz z wikipedii (chia)

      Najstarsze źródła historyczne datują amarantus ekspandowany już na III w p. n. e. Przez wiele lat wykorzystywany był przede wszystkim jako gatunek ozdobny, ze względu na intensywny fiolet kwiatu oraz jasną zieleń liści. Jednak o korzystnych właściwościach amarantusa przekonani byli już Inkowie, Majowie oraz Indianie.

   • Piątek24.03.2023
   • Stołówka szkolna

   • Zasady.pdf

     

    Stawka za marzec: 52,90 zł

    Prosimy o terminowe wpłaty. 

  • Galeria zdjęć

    brak danych
  • Biuletyn informacji publicznej