• Przygotowania do świąt

Zbliża się okres Świąt Bożego Narodzenia, czas świątecznych wypieków, ubierania choinki i innych przedświątecznych przygotowań. I tak uczniowie klasy VI ubierali choinkę na korytarzu szkolnym, klasa V szyła świąteczne elfy z filcu pod opieką p. A. Tomaszek-Wysockiej , a klasy II i III wypiekały pierniczki na szkolnej stołówce pod opieką p. M. Piskorz. Zdjęcia w albumie "Przed świętami".

• Wyniki szkolnego konkursu

Dnia 17 grudnia 2018 r. został roztrzygnięty Szkolny Konkurs na "Najpiękniejszą Kartkę Bożonarodzeniową". W konkursie wzięli udział uczniowie klas 0 - VIII naszej szkoły. Wpłynęlo ponad 26 propozycji kartek. Wszystkie prace zostały wykonane bardzo estetycznie i ciekawymi technikami, więc jury stanęło przed trudną decyzją. W wyniku dyskusji przyznano miejsca:

• Spotkanie ze strażakiem

13 grudnia uczniowie klas VII i VIII spotkali się z przedstawicielem Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu panem Jerzym Woźnym, który przeprowadził zajęcia zawodoznawcze na temat pracy strażaka oraz predyspozycji, jakie trzeba posiadać, by nim zostać. Zaproszony gość przedstawił zakres obowiązków, wymagania egzaminacyjne do straży oraz wymagane wykształcenie. Uczniowie mogli zadawać pytania, a nasz gość bardzo ciekawie i wyczerpujące na nie odpowiadał.

• Strażnik kultury

5 grudnia 2018 r. w naszej szkole odbyło się spotkanie prowadzone przez pracownika Muzeum w Jarosławiu Kamienica Orsettich, który zaprezentował książkę pt. „Strażnik kultury. Franciszek Hubacz”. Tytułowy bohater wykonywał zdjęcia dokumentujące życie mieszkańców Mołodycza i okolicznych wsi. Młodzież szkolna w trakcie prezentacji książki oglądała również materiały fotograficzne i kopie dawnych gazet ukazujące ważne wydarzenia z życia mieszkańców Jarosławia i okolic.

• Słodziaki

Od 29 września do 24 października uczniowie klas I-III brali udział w akcji organizowanwej przez sieć sklepów Biedronka "Szkolne przygody Gangu Słodziaków" majacej na celu propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. Uczniowie tworzyli prace plastyczne opisujące dalsze przygody Słodziaków. 19 września brali udział w szkolnej akcji "Dzień głośnego czytania" oraz w "Konkursie recytatorskim o zwierzętach" i konkursie "Piosenki o zwierzętach". W nagrodę otrzymali maskotki Słodziaków, książki o słodziakach oraz dyplomy. Akcje przeprowadziły panie: I. Werle, M. Piskorz, W. Borowik.

• Kreatywnie i zgodnie z tradycją

12 grudnia klasa IV na zjęciach z plastyki wykonywała kartki świąteczne metodą scrapbookingu. Najpierw należało przygotować odpowiedni papier, potem wyciąć potrzebne elementy i umieścić na kartce. Następnie każdy upiększył ją według własnego pomysłu. Czwartoklasiści byli mile zaskoczeni efektami swojej pracy. Wszystkie kartki są wyjątkowo ładne i bez obaw można je wysłać z życzeniami świątecznymi do bliskich osób. Narazie stanowią deokrację szkolnego korytarza. Opiekun: A. Tomaszek-Wysocka. Zdjęcia w albumie "Przed świętami".

• Mikołajkowy turniej w kręgle

W dniu 11.12.2018r. klasa 7 wraz z wychowawcą p. A. Mierzwą, wybrała się do kręgielni w Wiązownicy na „Mikołajkowy turniej w kręgle”. Mistrzem tej gry okazał się Nikodem Mac. Chłopcy w ramach spędzenia wspólnie wolnego czasu brali udział również w innych grach indywidualnych i zespołowych. Szczególne podziękowania dla pani Chamik i pani Mac za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

• „Polscy pisarze i poeci….dla Ojczyzny”

W dniu 04 grudnia w Szkole Podstawowej w Szówsku odbyła się VII Edycja Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Wójta Gminy Wiązownica „Polscy pisarze i poeci….dla Ojczyzny”. Naszą szkołę godnie reprezentowali uczniowie zajmując następujące miejsca:

A. Brudniak- kl. I, która zajęła II miejsce, wiersz „Hymn to powód jest do dumyautor: Krzysztof Kubaszek ,

• Środa16.01.2019

• Słodziaki
      • Przed świętami
      • konkursy
      • Andrzejki 2018
      • Pierwsze koty za płoty...
      • Dyskoteka- Niepodległa
      • klown Walduś