• Przedmiotowy System Oceniania

      • Zmiana

        Aneks do kryteriów oceniania z plastyki, techniki, informatyki, muzyki – nauczanie zdalne

         

        Uczeń wspólnie z rodzicami regularnie sprawdza wiadomości od nauczyciela (e-dziennik, mail).

         1. Uczeń zapoznaje się z wszystkimi informacjami przesłanymi przez nauczyciela.

        2. Testy, karty pracy i zadania sprawdzające wiedzę (również te online) uczeń rozwiązuje samodzielnie.

        3. Nauczyciel przedmiotu informuje o tym, które zadania należy sfotografować, nagrać (wizją/fonia), wykonać online na komputerze, telefonie lub innym urządzeniu mobilnym.

        4. Zadane prace przesyłane są przez nauczyciela za pomocą dziennika elektronicznego ( zakładka zadania domowe) lub podane na stronie epodręczniki.pl. lub skrzynkę mailową.

        5. Prace do sprawdzenia odsyłamy na adres e-mail podany przez nauczyciela przedmiotu.

        6. Nauczyciel może odpowiedzieć na maila, dając informację zwrotną uczniowi/rodzicowi, że otrzymał zadanie, pracę itp.

        7. Wykonane prace plastyczne, techniczne uczeń zachowuje do powrotu do nauki w szkole.

        8. Nauczyciel wyznacza termin na wykonanie podanych przez siebie prac, zadań, treści.

        9. W przypadku informatyki zadania są dostosowane do wykonania na komputerze/laptopie, a w razie potrzeby lub możliwości uczeń korzysta z innych urządzeń mobilnych.

        10.Prace nadsyłane przez uczniów są oceniane w skali od 1 do 6.

        11.Każda nie odesłana praca skutkuje wpisaniem „n”- nieprzygotowania (3 na semestr) lub jedynki 12.Uczeń, który przysłał pracę po terminie wyznaczonym przez nauczyciela danego  ma wpisaną obok „n” lun jedynki nową ocenę. 

        13.Ocenie podlega zaangażowanie, systematyczność oraz wkład pracy ucznia, z uwzględnieniem indywidualnych możliwości dziecka.

        14.Zasady pracy i oceny zdalnej uczniów opierają się na Wewnątrzszkolnych Zasadach Oceniania zawartych w Statucie Szkoły.

        15.Problemy wynikające z zadawanych prac będą rozwiązywanie indywidualnie z nauczycielami –on-line.

        16. Uczeń jest zobowiązany do gromadzenia swojej pracy w formie np. plików, notatek w zeszycie, ćwiczeniach.

        17. Nauczyciel może sprawdzić te materiały po ewentualnym powrocie do nauczania w szkole. 18.Nauczyciel również odpowiednio archiwizuje i zabezpiecza prace uczniów, które otrzymuje drogą elektroniczną.

        Ocenę osiągnięć ucznia można sformułować z wykorzystaniem zaproponowanych kryteriów odnoszących się do sześciostopniowej skali ocen.

        • Stopień celujący otrzymuje uczeń, który pracuje systematycznie, wykonuje wszystkie zadania samodzielnie, a także starannie i poprawnie pod względem merytorycznym. Opanował wymaganą wiedzę i umiejętności, wykazuje się dużym zaangażowaniem na lekcji, a podczas wykonywania praktycznych zadań bezpiecznie posługuje się narzędziami i dba o właściwą organizację miejsca pracy.

        • Stopień bardzo dobry przysługuje uczniowi, który pracuje systematycznie i z reguły samodzielnie oraz wykonuje zadania poprawnie pod względem merytorycznym. Ponadto wykonuje działania techniczne w odpowiednio zorganizowanym miejscu pracy i z zachowaniem podstawowych zasad bezpieczeństwa.

        • Stopień dobry uzyskuje uczeń, który podczas pracy na lekcjach korzysta z niewielkiej pomocy nauczyciela lub koleżanek i kolegów. Podczas wykonywania prac praktycznych właściwie dobiera narzędzia i utrzymuje porządek na swoim stanowisku.

        • Stopień dostateczny przeznaczony jest dla ucznia, który pracuje systematycznie, ale podczas realizowania działań technicznych w dużej mierze korzysta z pomocy innych osób, a treści nauczania opanował na poziomie niższym niż dostateczny. Na stanowisku pracy nie zachowuje porządku.

        • Stopień dopuszczający otrzymuje uczeń, który z trudem wykonuje działania zaplanowane do zrealizowania podczas lekcji, ale podejmuje w tym kierunku starania. Ze sprawdzianów osiąga wyniki poniżej oceny dostatecznej. Pracuje niesystematycznie, często jest nieprzygotowany do lekcji.

        • Stopień niedostateczny uzyskuje uczeń, który nie zdobył wiadomości i umiejętności niezbędnych do dalszego kształcenia. W trakcie pracy na lekcji nie wykazuje zaangażowania, przeważnie jest nieprzygotowany do zajęć i lekceważy podstawowe obowiązki szkolne.