• Ludowy Klub Sportowy w Mołodyczu

  •  

   W 1984 roku, w ramach obchodów 400-lecia wsi rozegrano turniej piłkarski o tytuł „Mistrza Mołodycza”. Ogromne zainteresowanie zawodami spowodowało, iż 10 lat później na mapie sportowej regionu pojawił się nowy klub sportowy - LKS „Mołodycz”.

   Dzięki determinacji i ogromnemu zaangażowaniu między innymi Tadeusza Ciurko, Henryka Purchy, Jana Szwajczaka, Czesława Kowalskiego, Kazimierza Cienkiego i Zbigniewa Zagrobelnego, jesienią 1994 r. drużyna z Mołodycza zadebiutowała w rozgrywkach o mistrzostwo jarosławskiej klasy „ B”.

   W pierwszym roku działalności klub zrzeszał zaledwie 20 członków, zaś funkcję prezesa piastował Tadeusz Ciurko. Wielu sportowców z powodzeniem łączyło występu na boisku z działalnością w strukturach LKS - u.

   Obecnie kadrę zawodniczą tworzy bardzo liczna grupa utalentowanych futbolistów. Barwy LKS Mołodycz z dumą reprezentują młodzi ludzi zarówno z Mołodycza jak też z Radawy, Dobrej, Czerc i innych okolicznych miejscowości.

   W krótkiej historii klubu sportowego z Mołodycza były momenty chwały, lecz nie brakowało momentów smutku i zadumy. 30 lipca 2005 roku, w wieku 36 lat zginął śmiercią tragiczną Tadeusz Hubacz – drugi z kolei prezes klubu. Obecnie pracami zarządu mołodyckiego klubu kieruje Mariusz Marek, zaś funkcję wiceprezesa pełni Mieczysław Strent. Obaj sternicy LKS–u Mołodycz z optymizmem patrzą w przyszłość. – Już raz nasi piłkarze mogli delektować się występami w wyższej niż klasa B lidze – mówi prezes Marek - Mam nadzieję, że w niezbyt odległej przyszłości do Mołodycza ponownie zawitają drużyny z wyższych lig.


   Storna internetowa LKS Moołodycz:
   http://molodycz.futbolowo.pl