• Unikalny kalendarz

• W czerwcu ubiegłego roku w naszej szkole został ogłoszony konkurs fotograficzny

„UNIKALNY KALENDARZ–MOJA MAŁA OJCZYZNA”.

Celem konkursu było:

• uwrażliwianie dzieci i młodzieży na piękno przyrody najbliższej okolicy;
            • dostrzeganie niezwykłych detali przyrody gminy Wiązownica;
            • ukazanie piękna i bogactwa naturalnego gminy;
            • propagowanie i rozwijanie zainteresowań przyrodniczych ;
            • propagowanie aktywnych form wypoczynku.

Zadanie polegało na wykonaniu czterech sesji zdjęciowych najbliższej okolicy w różnych sezonach.

Każdy, kto zdecydował się wziąć udział w tym konkursie, może czuć się jak zwycięzca. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda z prac była piękna i niepowtarzalna.

Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

I miejsce: Dominik Kolasa

II miejsce ex aequo: Karina Marszałek, Lena Kiełbasa

III miejcse:  Weronika Winiarz

wyróżnienie: Kamila Pietryna, Dominik Hemperek, Dawid Krupka

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie. Z przyjemnością oglądaliśmy wykonane kadry. Mamy nadzieję, że będziecie dalej rozwijać fotograficzną twórczość.

Gratulujemy!

Oprócz kalendarza powstały plakaty motywacyjne, których tło stanowiły zdjęcia wykonane przez uczniów w szkolnym konkursie fotograficznym. Przykładowe prezentujemy poniżej.

Organizatorzy: p. Angelika Tomaszek, p. Agnieszka Gloc

autor artykułu: p. A. Tomaszek

Zapraszamy do albumu fotograficznego

• Szlachetny gest

• W naszej szkole ruszyły zbiórki założone przez fundację „Szlachetny Gest”. Pierwsza to pomoc dla 3 letniej Marysi, która choruje na dysplazje przegrodowo-oczną. Dziewczynka nie widzi, ale jest nadzieja. Szansą na odzyskanie wzroku przez Marysię jest drogie leczenie w klinice w Ulfie.

Kolejnym podopiecznym fundacji jest Igorek- roczny chłopczyk, który zachorował na raka złośliwego. Igorek w tym momencie już ma implant lewego oczka, może stracić również oczko prawe. Szansą jest kosztowne leczenie w Nowym Jorku.

Rodzice dzieci błagają o pomoc. Zarówno Marysia, jak i Igor mają szansę, by żyć normalnie, mają szansę na zdrowie. Nasza zbiórka może im w tym pomóc. Jeżeli chcecie wspomóc leczenie tych dzieci, choćby symboliczną złotówką prosimy o wrzucanie datków do puszki w szkole. Jeżeli ktoś chce wpłacić darowiznę, odsyłam do strony fundacji.

Koordynator: Agnieszka Mierzwa