• Kącik dla Rodzica

  •  

   INFORMACJA O SPOTKANIU Z WYCHOWAWCAMI

   Spotkania z wychowawcami poszczególnych klas podsumowujące pracę półroczną odbędą się w dniu 13 stycznia 2017 r tj.piatek. 

    Chcesz być Rodzicem doskonałym – podaruj dziecku na Nowy Rok cztery bezcenne prezenty.

   Każde dziecko pod choinką znajduje co roku szereg upominków. Są to najczęściej wymarzone lalki, klocki, inne zabawki lub słodycze. W niektórych rodzinach bywają komputery, drogi sprzęt sportowy, markowe ubrania. Są to przedmioty, które choć dziś potrzebne z czasem ulegają zniszczeniu, zużyją się i przestają cieszyć. Co zatem ofiarować dziecku, aby dary przetrwały całe życie, aby mógł je ofiarować każdy rodzic bez względu na zasobność portfela? Są takie dary, które tylko my możemy naszym dzieciom dać, dary na które każde dziecko z utęsknieniem czeka:


   Zaufanie
    Jeśli wierzysz w możliwości swojego dziecka, pomagasz mu uwierzyć w siebie. Często powtarzaj dziecku: „Wiem, że potrafisz”, a nigdy nie zwątpi, że może być inaczej. Za kilka lat, kiedy stanie przed trudnym wyzwaniem na pewno przypomni sobie twoje słowa. 

   Czas
   To czas poświęcony dziecku wyraża miłość i uczucie jakie żywimy do niego. Im więcej mu czasu poświęcimy tym bardziej zaowocuje to w przyszłości. Czas poświęcony dziecku wykorzystaj na:
   1. słuchanie z uwagą, co chce ci powiedzieć,
   2. czytanie odpowiednio dobranej do jego poziomu i zainteresowań literatury,
   3. wspólne działania nawet, jeżeli są to czynności tak prozaiczne jak gotowanie czy naprawa zepsutego krzesła,
   4. przebywanie razem dające dziecku uczucie bliskości i przynależności. 

   Zrozumienie 
    Jeśli Twoje dziecko popełni błąd, wysłuchaj go cierpliwie zanim zaczniesz  karać. Nikt nie jest doskonały, ani dzieci ani rodzice.

   Entuzjazm
   Bez względu na to, co razem robicie, sprzątacie czy idziecie grać w piłkę, rób to z werwą i ochotą. Twój zapał i entuzjazm udzieli się dziecku. W późniejszych latach, gdy dziecko stanie przed trudnymi zadaniami i będzie musiało zmagać się z przeciwnościami w szkole czy w życiu osobistym, z pewnością odnajdzie w sobie wystarczająco dużo energii by wszystkiemu podołać. Entuzjazm bywa zaraźliwy. Wykorzystajmy to i spowodujmy, że dziecko pod naszym wpływem, jak akumulator zmagazynuje energię z której będzie czerpało siły przez całe życie. 

   Przygotowała: A. Tomaszek-Wysocka