• Listopadowy wyjazd

• 28 listopada uczniowie z klas 0-IV naszej szkoły wraz z opiekunami udali się do kina w Jarosławiu na film pt. "Kraina lodu 2". Po wizycie w kinie i towarzyszącym jej emocjom  udaliśmy się do sali zabaw, gdzie oprócz aktywności fizycznej- zabawy, mogliśmy się posilić. Wracaliśmy w dobrych humorach i z nadzieją na kolejny udany wyjazd. Organizator wycieczki: W. Borowik, opiekunowie: I. Szwajczak, I. Werle, M. Piskorz, A. Tomaszek. Zdjęcia w albumie.

• Andrzejki

• Andrzejki to tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Jeden, jedyny taki dzień, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów … wróżb. Andrzejki to wspaniała okazja do dobrej zabawy. I tak oto uczniowie kl. O – VIII bawili się przy dźwiękach muzyki znanych przebojów. Konkursami zajął się Samorząd Uczniowski. Serdecznie dziękujemy również rodzicom za zaangażowanie w przygotowaniu poczęstunku dla dzieci. Zdjęcia  w albumie.

• Magiczny teatrzyk

• Jednym z przykładów zastosowania w nauczaniu innowacji pedagogicznej jest teatrzyk kamishibai. Z takiej formy skorzystali  w dniu 21 listopada uczniowie klasy 4, którzy pod opieką p. Angeliki Tomaszek, w ramach zajęć artystycznych przygotowali spotkanie z bajką Hansa Christiana Andersena „Calineczka”. Narratorzy ukryci za drewnianą skrzyneczką czytali historię, a zmieniające się w okienku kolorowe karty z ilustracjami sprawiły, że był to magiczny seans z bohaterami bajki.  Mamy nadzieję, że taka alternatywna lekcja zostanie słuchaczom na długo w pamięci.

Kamishibai (jap. kami – papier, shibai - sztuka) to inaczej „papierowy teatr”, nazywany również „teatrem obrazkowym” albo „teatrem narracji”. Kamishibai wywodzi się z Japonii. Ta forma opowiadania powstała w tamtejszych świątyniach buddyjskich w XII wieku. Mnisi używali jej przy snuciu moralizatorskich opowieści, aby dzięki temu dotrzeć do publiczności, w dużej mierze niepiśmiennej. Przedstawienia Kamishibai stanowią doskonałą pomoc dydaktyczną oraz są świetną formą zabawy.

• Dla Ojczyzny

• 08 listopada 2019 r.  obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji odbyła się uroczysta akademia. Świętowanie tego wielkiego wydarzenia na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. Przypomniane zostały 123 lata niewoli naszej Ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska jako niepodległe państwo przestało istnieć na mapie Europy, przez dzieje narodu polskiego w okresie zaborów, wypełnionego walką o wyzwolenie aż do dnia, w którym wzeszła jutrzenka wolności. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami oraz recytacjami wierszy, co zapewne przyczyniło się do głębszego przeżywania tych chwil. Na zakończenie mogliśmy także obejrzeć taniec dla niepodległej w wykonaniu klas czwartej i piątej. Akademia została przygotowana przez uczniów z klas: IV, VII i VIII pod kierunkiem pań: Beaty Walerianowicz – Hemperek i Angeliki Tomaszek. Po akadamii ogłoszono także wyniki dwóch konkursów: "Barwy jesieni" oraz "Wiedzy o wodzie". Gratulujemy nagrodzonym. Zdjęcia  w albumie fotograficznym

• W krainie bombek....

• Pomimo tego, że do Świąt Bożego Narodzenia jest jeszcze kilka tygodni, uczniowie naszej szkoły poczynili do nich już pierwsze przygotowania. I tak oto 06 listopada odwiedziliśmy bardzo kolorowe i magiczne miejsce, jakim jest Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie. Mogliśmy nie tylko podziwiać zgromadzone eksponaty, ale również z zapartym tchem śledzić proces powstawania i ozdabiania bombek. Mieliśmy okazję zapoznać się z różnymi stylami ozdabiania drzewek choinkowych: amerykańskim, francuskim, norweskim czy staropolskim. Każdy uczestnik wycieczki wziął udział w warsztatch i samodzielnie ozdobił bombkę, którą otrzymał na pamiątkę wizyty. Różnorodność bombek nie tylko zachwyciła, lecz przywołała wspomnienia z dzieciństwa naszych wychowawców.  W albumie namiastka tego co nas tam spotkało. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.Organizator wycieczki: A. Tomaszek, opiekunowie: I. Szwajczak, I.Werle, W. Borowik, M. Piskorz, B.Dec-Kozdroń, R. Bałanda, E. Pietryna.

• Sport

• 19 września 2019 r w Pruchniku odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa  Lekkoatletyczne Dzieci. Naszą szkołę reprezentowali: Bartłomiej Winiarz, Igor Kubaszek, Karolina Zagrobelny.

20 września 2019 r w Pruchniku odbyły się Powiatowe Indywidualne Mistrzostwa  Lekkoatletyczne Młodzieży Szkolnej. Brało w nich udział 2 uczniów z naszej szkoły Szymon Walerianowicz zajął I miejsce w skoku w dal, Bartłomiej Bujar II miejsce.

25 września 2019 r. w Rzeszowie uczeń naszej szkoły Szymon Walerianowicz uczestniczył  w Wojewódzkich Indywidualnych Mistrzostwach Lekkoatletycznych.

Zdjęcia w albumie Sport