• "Zapalenie choinki"

• Co roku w naszej szkole tuż przed Bożym Narodzeniem następuje tradycyjne "włączenie choinki" czyli iluminacja. Pojawiają się także harcerze z "Betlejemskim Światłem Pokoju". Przekazują nam symboliczny ogień zapalony w Grocie Narodzenia Chrystusa w Betlejem.

Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem ciepła, miłości, pokoju i nadziei – tradycyjnie stawiane jest na wigilijnym stole.

• Leśny mech

• 16 grudnia uczennice klasy szóstej pod opieką A. Tomaszek-Wysockiej upiekły placek ze szpinakiem. Prace przebiegały szybko i sprawnie, a efekt pracy okazał się "przepyszny":)

Przepis:

Ciasto szpinakowe: 750 g mrożonego szpinaku, około 2 szkl cukru ("do smaku"), 7 dużych jaj, 1 szklanka oleju, 2,5 szklanki mąki pszennej, 2,5 szklanki mąki krupczatki, 6 łyżeczek proszku do pieczenia. Szpinak należy rozmrozić i odcisnąć z nadmiaru wody.
            Do miski wbijamy jajka i wsypujemy cukier. Ucieramy mikserem na wysokich obrotach na gładką masę. Nie przerywając miksowania powoli dodajemy olej. Następnie wsypujemy przesianą przez sito mąkę pszenną, krupczatkę i proszek do pieczenia. Na koniec dodajemy szpinak i ponownie mieszamy.
            Blachę wykładamy papierem do pieczenia i wlewamy ciasto. Pieczemy 60 min w piekarniku nagrzanym do 180 stopni. Gdy ciasto ostygnie, odcinamy wierzch i rozdrabniamy go na okruszki. Resztę ciasta kroimy na pół, przekładamy kremem. Na końcu posypujemy okruszkami z ciasta (lekko dociskamy). Wierzch  dekorujemy pestkami granatu.

Masa: 7 żółtek, 1 szkl cukru (też dajemy do smaku), 1 cukier waniliowy, 7 łyżek -płaskich - mąki ziemniaczanej, 2 szkl. mleka. Wszystko razem mieszamy, wlewamy do 2 szklanek gotującego się mleka, doprowadzamy do zagotowania ciagle mieszając. Wystudzić. Ucieramy 1,5 kostki masła, dodajemy po łyżce zimnego kremu. Gotowym krem dzielimy na dwie części i smarujemy ciasto szpinakowe.

Zdjęcia w Albumie

• "Anioły są wśród nas"-wyniki

• Wyniki konkursu

„Anioły są wśród nas”

organizowanego w SP Mołodycz

Klasy 0-III miejsca:

1. Kamila Frań
            1. Izabela Machnicka
            1. Natalia Pryjda

Klasy IV-VI miejsca:

1. Kamila Sokół

2. Frań Dawid

3. Karol Purcha

Gratuluję: A. Tomaszek-Wysocka

• Psiaki z przytuliska

• Lecznica dla zwierząt "US-WET" z Szówska rusza na terenie naszej gminy ze świąteczną zbiórką rzeczy dla bezdomnych zwierzaków. Zapraszamy także i naszych uczniów, rodziców, nauczycieli do udziału w tej akcji. W naszej szkole bedziemy zbierać: karmy suche i mokre, makaron, ryż, kaszę, smycze i obroże, miski, koce, Rzeczy mogą być używane.

Artykuły dla psów będą prezentem dla psiaków z przytuliska w Wiązownicy, natomiast rzeczy dla kotów będą zostaną przekazne opiekunom bezdomnych kotów z różnych miejscowości. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom!

Koordynatorzy akcji w SP Mołodycz: Angelika Tomaszek-Wysocka, Izabela Werle, Agnieszka Mierzwa

• Wspólne pieczenie

• Grudzień to okres przedświąteczny, który nierozerwalnie łączy się z pieczeniem pierniczków i ich zapachem. Uczniowie klasy I oraz klas IV-VI pod opieką pań Angeliki Tomaszek-Wysockiej i Izabeli Werle 8 grudnia, na zajęciach świetlicowych, wspólnie piekli pierniczki. Najpierw odpowiednio się przygotowali- dbając o czyste ręce, stoliki. Poznali  też składniki i sposób wykonania ciasta, potrzebne przybory kuchenne, a także zasady bezpieczeństwa. Gdy wszystko było gotowe, z ogromnym zapałem i zaangażowaniem zabrali się do pracy – ugniatali i wałkowali ciasto, wykrawywali ciasteczka. Efektem pracy były blaszki  pełne pierniczków. Upieczone przez uczniów pierniczki będą przeznaczone na dekorację szkolnej choinki.

• Wyniki konkursu o jesieni

• zdjęcie autorstwa Igora Cienkiego

Wyniki konkursu fotograficznego

„Mołodycz w kolorach złotej polskiej jesieni”

organizowanego w SP Mołodycz

Klasy 0-III miejsca:

1. Igor Cienki
            2. Kamila Frań
            3. Nie przyznano

Klasy IV-VI miejsca:

1. Justyna Purcha, Klaudia Habel
            2. Marlena Woźny
            3. Nie przyznano

Organizator: J. Kuca, A. Tomaszek- Wysocka

• "Serce jest bogactwem,
            którego się nie sprzedaje
            ani nie kupuje,
            ale które się ofiarowuje"

Gustave Flaubert

Dzisiaj, czyli 6 grudnia panuje u nas szczególny klimat, gdyż zgodnie z tradycją zawitał do nas specjalny gość- Święty Mikołaj z workiem pełnym słodkości. Dla każdej klasy znalazły się paczki, które wręczał osobiście. Uradowane twarze- szczególnie tych najmłodszych uczniów - świadczą o tym, że jest to goś,  w którego mocno wierzą i z niecierpliwością wyczekują.

• Aktywne popołudnie

• 25 listopada uczniowie naszej szkoły udali się na tor kartingowy Reskart do Rzeszowa, aby poczuć adrenalinę w czasie jazdy na gokartach. Dla wszystkich była to doskonała zabawa z nutką rywalizacji. Organizator: A. Tomaszek-Wysocka

Opiekę nad uczniami sprawowały także panie: Renata Bałanda i Lucyna Władek. Fotorelacja z wyjazdu do Rzeszowa- Reskart w Albumie fotograficznym.

• 11 listopada

• "Jeszcze Polska nie zginęła"

14 listopada  odbyła się uroczysta akademia  z okazji Narodowego Święta Niepodległości przygotowana przez uczniów klasy II.

Patriotyczne widowisko słowno-muzyczne wyreżyserowała pani Waleria Borowik. Uroczystość uświetniła dekoracja wykonana przez panią Angelikę Tomaszek-Wysocką.