• Ostatnie dni szkoły...
     • Ostatnie dni szkoły...

     • W ostatnim tygodniu szkoły uczniowie klasy czwartej i piątej - wraz z wychowawcami - Agnieszką Mierzwą i Angeliką Tomaszek-Wysocką- zostawili plecaki i piórniki w szkole aby ostatni raz w tym roku szkolnym pobawić się i spędzić czas w swoim towarzystwie. W tym celu wyruszyli do gospodarstwa agroturystycznego w pobliskiej Radawie na ognisko! Oprócz ogniska i pieczenia kiełbasek czekały na nich takie atrakcje jak dyskoteka, wspólna gra w piłkę, zwiedzanie mini zoo, wspólne harce na placu zabaw. Gospodarze poczęstowali wszystkich pysznym plackiem, a nasz kolega- gospodarz junior Sebastian do utraty tchu woził swoich kolegów i koleżanki rikszą.  Oczywiście w drodze powrotnej do autobusu wszyscy odbyli obowiązkowy przystanek przy budce z lodami. Zmęczeni i najedzeni wszyscy obiecali sobie, że o sobie nie zapomną przez wakacje, a nowy rok szkolny przywita nas wszystkich nowymi atrakcjami, wyjazdami, przeżyciami…

      Serdeczne podziękowania dla Państwa Frań za zaproszenie i za gościnność.

    • Park w Radawie
     • Park w Radawie

     • 8.06.2016r. uczniowie klas zamiejscowych w Radawie odwiedzili park linowy w Radawie. Przeszli szkolenie w zakresie bezpieczeństwa i zostali fachowo ubrani w szelki z linami zabezpieczającymi. Dzielnie zmierzyli się z dwiema trasami – niebieską i zieloną. Dzieci mogły również pobawić się na trampolinie. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z wycieczki.

      Opiekę sprawowały panie: K. Portas, I. Werle.

    • Wycieczka do Bolestraszyc
     • Wycieczka do Bolestraszyc

     • W środę 15. czerwca uczniowie klas 0-2 w Radawie wraz z paniami K.Portas i I. Werle wyruszyli na wycieczkę do Bolestraszyc – parku dziedzictwa kulturowo -  przyrodniczego wielu polskich i egzotycznych roślin. Uprawia się tutaj okazy roślinności chronionej, rzadkiej, ginącej i zagrożonej wyginięciem, ale też polskich rodzimych , historycznie związanych z naszym krajem odmian. Dzieci miały możliwość dotknięcia i powąchania niektórych roślin oraz obejrzenia hodowli pawii i nakarmienia ptaków ich przysmakiem – czosnkiem niedźwiedzim.

      Zwiedziliśmy też muzeum przyrodnicze mieszczącego się na terenie dworu. W muzeum znajdują się preparaty rodzimych ptaków oraz owadów.  W budynku obok dworu zapoznaliśmy się z wystawą gadów, m. in. pytonem i krokodylem. W trakcie spaceru po arboretum spotkaliśmy żółwia błotnego, kaczkę krzyżówkę wysiadującą jaja w zaroślach na stawie, wiele gatunków żab i ptaków. Podziwialiśmy wystawę sztuki wiklinowych dekoracji w ogrodzie. Na koniec wizyty w Bolestraszycach dzieci mogły pobawić się w wiklinowym labiryncie oraz na placu zabaw.

    • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
     • Wycieczka w Góry Świętokrzyskie

     • Zapraszamy do fotorelacji ( Album fotograficzny) z wycieczki w Góry Świętokrzyskie, która odbyła się w dniach 7-8 czerwiec. 

      Organizator wycieczki A. Tomaszek-Wysocka, Michalina Drozd- przewodnik

      Opiekunowie: W. Borowik, B.Dec-Kozdroń, E. Frąc, S. Brzyska.

       

    • Za ciężką pracę....
     • Za ciężką pracę....

     • W środę 25 maja redakcja Kurierka Mołodycza wraz z kolegami i koleżankami z klasy wybrała się do kawiarni Black Coffee w Jarosławiu aby podsumować cały rok pracy. W nagrodę za sumienną pracę dziennikarską i poświęcenie przy redagowaniu kolejnych numerów gazetki za pieniądze ze sprzedaży gazetek każdy dziennikarz miał zasponsorowany przejazd autokarem, obiad i dużą porcję lodów. Po raz kolejny trud i poświęcenie został nagrodzony.

      Opiekunowie: Agnieszka Mierzwa, Angelika Tomaszek-Wysocka

    • Dzień Matki- Radawa
     • Dzień Matki- Radawa

     • Zdjęcia w Albumie Klasy zamiejscowe Radawa

    • Dzień Rodziny
     • Dzień Rodziny

     • W  dniu 22 maja w Szkole Podstawowej w Mołodyczu obchodzony był Dzień Rodziny. Uroczystosci rozpoczęły się od nabożeństwa majowego o godz. 14:00.  Po nabożeństwie pan dyrektor szkoły przedstawił krótki rys historyczny powstania kościoła i przypomniał o 300 rocznicy jego wybudowania. Następnie zgromadzeni udali się do swietlicy wiejskiej aby obejrzeć program artystyczny przygotowany przez uczniów szkoły. Były wiersze, piosenki dla mam i tatusiów oraz inscenizacje bajek. Po części artystycznej głos zabrał pan Wójt Gminy Wiązownica Marian Jerzy Ryznar, który złożył rodzicom życzenia z okazji ich święta.

       Dalszy ciąg uroczystości miał miejsce na boisku szkolnym, gdzie w pierwszej kolejności na scenie powitani zostali absolwenci szkoły z rocznika 69-70. Byliśmy świadkami prawdziwego spotkania po latach i mogliśmy usłyszeć miłe wspomnienia o szkole byłych absolwentów. Głównym punktem programu był pokaz mody przygotowany i zaprezentowany przez uczennice z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych im. Juliusza Słowackiego w Jarosławiu. Prezentowane były suknie wieczorowe.

      Było także i coś dla ciała, a mianowicie każdy został poczęstowany pysznym bigosem i plackami. W międzyczasie dzieci mogły skorzystać z mini wesołego miasteczka i pokręcić się na dmuchanej karuzeli. Kolejnymi atrakcjami, które czekały na przybyłych był m. in. pokaz umiejętności zaprezentowany przez Ochotniczą Straż Pożarną z Mołodycza. Na zakończenie dnia wszyscy chętni bawili się na zabawie tanecznej w świetlicy wiejskiej.