• "Zwierzogród"

•  19 lutego w jarosławskim kinie "Ikar" odbyła się premiera bajki "Zwierzogród", w której to brali udział też i nasi uczniowie pod opieką pań A. Tomaszek-Wysockiej i I. Habel. Bajka opowiada o niewinnie posądzonym o przestępstwo lisie i króliku-detektywie, którzy łączą siły, aby uratować mieszkańców miasta. Był to mile spedzony czas.

• Akcja SU- Valentine's day

• "Dam Ci serce szczerozłote.
            Dam konika cukrowego.
            Weź to serce, wyjdź na drogę.
            I nie pytaj się "Dlaczego?"

Uczennice należące do SU wraz z opiekunkami: A. Tomaszek-Wysocką, A. Mierzwą przeprowadzą w szkole w dniach 10-12 luty akcję sprzedaży słodkich walentynek z okazji Dnia Zakochanych. Pierwszym etapem były warsztaty zorganizowane w dniu 05.02.2016 r, na których to uczennice klasy 5 i 6 własnoręcznie upiekły  i udekorowały piernikowe serduszka.

Nasza akcja cieszy się wielkim zainteresowaniem. Na pomoc w wypiekaniu serduszek przyszły mamy, które pomimo swoich obowiązków postanowiły nas wspomóc. Dziękujemy bardzo paniom: Iwonie Habel, Marzenie Sokół oraz Renacie Skrzypek.

Przez cały tydzień zbierane były zamówienia na specjalne dedykacje walentynkowe. Było tego naprawdę dużo- do samorządu wpłynęło ponad 80 takich dedykacji. Dziękujemy za takie zainteresowanie naszym pomysłem. Dochód ze sprzedaży serduszek będzie przeznaczony na działania SU.

Zdjęcia w albumie.

• Warsztaty kreatywne

• W piątek  18 grudnia odbyły  się warsztaty dla chętnych uczniów klasy piątej. Tematem prac były"Kalendarze wieloletnie". W związku z kończącym się rokiem tematyka zajęć jak najbardziej trafna. Przedmiot do zdobienia wykonany jest z drzewa sosnowego, ma wielkość około 15 cm, technika zdobienia decoupage. Zapraszam wszystkich do albumu fotograficznego:)

A. Tomaszek-Wysocka

• Miód i.....cud czyli piernikowa chatka

• Uczniowie klasy V wraz z wychowawczynią (A. Tomaszek-Wysocką) postanowili zabawić się w cukiernika. I tak na zajęciach pozalekcyjnych podzielono się na dwie grupy: grupa chłopców z wczesniej przygotowanego przez siebie ciasta wykrawywali i piekli pierniczki, dziewczyny próbowały sił z nieco innym zadaniem-  przygotowały szablon i upiekły pszczególne elementy chatki z piernika. Oczywiście pierwsze upieczone słodkości trafiły do żołądka. Na szczęście zostało kilka, które udekorowali lukrem i barwnymi cukiereczkami. Poniżej zamieszczamy przepis na "chatkę z piernika".

Składniki:

• 600 g mąki pszennej

• 1 jajko

• 250 g margaryny

• 250 g miodu naturalnego

• 150 g cukru

• 30 g kakao

• 1 łyżeczka sody

• przyprawa do piernika (ilość w zależności od upodobań).

Wszystko razem zagnieść. Wstawić do lodówki na ok. godzinę. Rozwałkować na grubość 6 mm na blacie wysypanym mąką, wycinać ściany, dach i dekoracje. Pieczemy ok. 15 min. w 180 st. C. Gotowe elementy po wystudzeniu łączymy lukrem.

Lukier królewski

• 1 białko jaja

• 1,5 szklanki cukru pudru

Zapraszamy do albumu "Warsztaty kulinarne".