• W przedświątecznym klimacie

• Na dzisiejszych warsztatach krawieckich uczennice klasy piątej podjęły się trudnego zadania- wykonania ozdoby świątecznej w postaci reniferka. Zszywały materiał wg wcześniej przygotowananego wykroju, wypełniały wnętrze ozdoby, dekorowały.

Gotowe "reniferki" i "serduszka" stanowią dodatek na choince klasowej. Zdjęcia w albumie Warsztaty kreatywne, krawieckie.

W następnym tygodniu odbędą się warsztaty kreatywne pt. "Kalendarz wieloletni'.

• Ważny Gość

• Dzisiaj w szkole panował bardzo radosny klimat. Powodem była wizyta bardzo oczekiwanego gościa. Tą osobą był Święty Mikołaj w towarzystwie dwóch aniołków.  Dla każdego ucznia  w wypchanym po brzegi worku znalazł się upominek. Było dużo radości i uśmiechów. W zamian uczniowie pięknie dziękowali śpiewem i grą na gitarze.

Zapraszamy do fotorelacji zamieszczonej w albumie.

• Mikołajki -Radawa

•

W piątek 4. grudnia uczniów klas 0, 1 i 2 w Radawie odwiedził Św. Mikołaj. Dzieci już od rana oczekiwały niecierpliwie Jego przybycia. W trakcie spotkania z Mikołajem dzieci otrzymały prezenty oraz zaśpiewały dla Niego piosenkę. Zrobiliśmy kilka pamiątkowych zdjęć, które można obejrzeć w galerii: Klasy Zamiejscowe w Radawie.

• "Mleko dla Kamerunu"

• Diakonia Misyjna Ruchu Światło- Życie Archidiecezji Przemyskiej zoorganizowała zbiórkę mleka w proszku dla noworodków i dzieci do drugiego roku życia. Żyjące w Kamerunie matki, z racji nosicielstwa wirusa HIV, przekazują chorobę dzieciom powodując ich śmierć. Aby temu zapobiec dzieci muszą być karmione mlekiem w proszku. Nasza społeczność szkolna także włączyła się do tej szlachetnej akcji. Koordynatorem działań  w szkole był Samorząd Uczniowski. Od października do końca listopada nasi uczniowie przynosili zakupione mleko, które ostatecznie zostało przekazane organizatorom. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji.

• Z wizytą u profesjonalistów

• We wtorek 1 grudnia uczniowie działający w kółku dziennikarskim wraz z opiekunami (p. Angeliką Tomaszek -Wysocką oraz Agnieszką Mierzwą) udali się z wizytą do siedziby Gazety Jarosławskiej. Młodzi dziennikarze mieli okazję porozmawiać z profesjonalistami, poznać zasady tworzenia gazety, poznali część zespołu redakcyjnego. Nasi mali redaktorzy mogli się również pochwalić wydawaną przez siebie gazetką szkolną. Na koniec wizyty zostało zrobione wspólne zdjęcie, które ukaże się w następnym numerze Gazety Jarosławskiej (we wtorek 8 grudnia), zachęcamy więc do kupna.