• Koniec roku szkolnego 2014/2015

• 26 czerwca w naszej szkole odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego poprzedzone Mszą św. Dyrektor podziękował wszystkim za miniony rok cieżkiej pracy. Nagrodzono uczniów, którzy otrzymali świadectwa  z wyróżnieniem, osiagnęli najwyższą średnią. Miłym akcentem było wręczenie rodzicom "Listów gratulacyjnych" za trud włożony w proces wychowawczy swoich dzieci. Zakończenie roku to też doskonała okazja do podziękowań dla rodziców, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.

Absolwentom naszej szkoły życzymy powodzenia w gimnazjum, a z resztą społeczności zobaczymy się we wrześniu:) Życzymy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji.

Zdjęcia w Albumie - "Koniec roku 2014/2015"

• A tak było na wycieczce...:)

• 23 czerwca 2015 r. grupa uczniów naszej szkoły, pod opieką pań: Angeliki Tomaszek-Wysockiej, Agnieszki Mierzwy, Walerii Borowik wyruszyła na dwudniową wycieczkę. Przygodę rozpoczęliśmy od grodu Kraka, a dokładnie od wizyty w krakowskim ZOO. Jest to ośrodek hodowlany, w którym z powodzeniem rozmnaża się i odchowuje wiele cennych gatunków zwierząt. Z bliska mogliśmy przyjrzeć się m.in. gibbonom, szympansom, żyrafom, hipopotamom, antylopom, słoniom, panterom i lwom. Następnie udaliśmy się do „Parku Edukacji Globalnej- Wioski świata” prowadzonego przez Salezjański Wolontariat Misyjny. Zobaczyliśmy tradycyjną ghańską wioskę, peruwiańską chatę, indiańskie tipi, arktyczne igloo, mongolską jurtę oraz papuaski dom na palach. Dzięki fotografiom i różnego rodzaju eksponatom pochodzącym z odległych zakątków globu mogliśmy doświadczyć tamtejszej kultury i tradycji. Była to doskonała okazja do kształtowania w sobie postawy empatii. W parku uczestniczyliśmy także w warsztatach tematycznych pt: „Wizyta u Indian Ameryki Północnej” oraz „Kierunek Afryka”. Zajęcia bardzo spodobały się naszym uczniom.

Kolejnym punktem naszej wycieczki - oprócz obiadokolacji w ogródku na rynku
            w Niepołomicach
            - był Zamek Królewski, który nazywany jest „drugim Wawelem”.
            Został wybudowany z rozkazu króla Kazimierza Wielkiego na skarpie pradoliny Wisły w połowie XIV w. Po spacerze po dziedzińcu zamkowym udaliśmy się do Obserwatorium Młodzieżowego
            w Niepołomicach.

Oferta przygotowana dla nas była bardzo bogata. Uczestniczyliśmy w:

• pokazach nieba - plamy słoneczne oraz pokazy teleskopowe Księżyca,

• seansie w Planetarium,

• pokazie multimedialnym (symulacje komputerowe wszechświata).

W późnych godzinach wieczornych udaliśmy się na nocleg do Opactwa Mniszek Benedyktynek w Staniątkach.

Następnego dnia po śniadaniu udaliśmy się w dalszą drogę. Kierunkiem była Kopalnia Soli Bochnia- „zwana białą kopalnią”. Była to niezwykła podróż przez najpiękniejsze wyrobiska kopalni znajdujące się 220 m pod powierzchnią ziemi. Unikatową atrakcją kopalni była „Podziemna ekspozycja multimedialna”, która miała charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego. Byliśmy pod wielkim wrażeniem. Jakby tego było mało skorzystaliśmy z największej atrakcji bocheńskiej kopalni- „Podziemnej Przeprawy Łodzią”. W towarzystwie flisaków pokonaliśmy odległość 120 m płynąc wzdłuż zalanego solanka wyrobiska.

Pobyt w kopalni zakończyliśmy zwiedzaniem komory Ważyn zaadoptowanej do celów rekreacyjno- uzdrowiskowych. Korzystaliśmy z boiska do koszykówki, siatkówki, placu zabaw.
            Po tak aktywnym spędzeniu czasu udaliśmy się do znajdującej się tam restauracji „Ważynek”.

W drodze powrotnej do domu udało nam się jeszcze wstąpić do parku linowego „Szara Sowa”
            na dobrą zabawę, aktywny wypoczynek i relaks na świeżym powietrzu.

Wycieczka dała nam wiele radości i duży zastrzyk wiedzy. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z naszej "wyprawy".

A. Tomaszek-Wysocka

• Word Master

• W czerwcu  w naszej szkole został przeprowadzony konkurs z języka angielskiego „Mistrz słówek”. Przeznaczony był dla uczniów klas I-III. Organizotorem była p. Agnieszka Mierzwa.

Głównym celem było promowanie uczniów zdolnych, rozwijanie ich zainteresowań językiem obcym, poszerzanie wiedzy i umiejetności.  Konkurs obejmował słownictwo zawarte w podstawie programowej dla klas I-III.

Gratulujemy.  Wyniki konkursu przedstawiają się następująco:

Nagrody klasa I

• Bartłomiej Winiarz